forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tutto Mark - Dado pitanje za tebe!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 01/07/2005 : 15:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Gore pise da je Mark jedan od rijetkih junaka u Italiji koji nije imao svoj album sa slicicama, a tu su gresku ispravili u Jugoslaviji (pogrresno navode 1998). Naslovnice je ista kao i u Cepim specijalnom izdanju (tzv. cartonato, A4, velike korice, u boji). Umjesto da izbor bude neka autobiografska prica kao npr. broj 100, odabrana je prica 244, pod dvije zastave.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



puno hvala Markose,
ovo sto sam otkrio je veliko otkrice u vezi Komandanta Marka.

i jos nesto da li znas sta je to Cepim specijalno izdanje (tzv. cartonato, A4, velike korice, u boji)?


"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 01/07/2005 : 15:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
imao sam taj album, ali sam ga u ratu nekako izgubio. sjecam se da je prica bila prilicno dobra i zanimljiva.
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 05/07/2005 : 10:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

Dado, da te potsetim:

1.Mozes li skenirati prvu i zadnju stranu Marka 122 - Sotto due bandiere, znaci samo ovu epizodu, ne onu prije nje (jer to sto imas je Tutto Mark) i poslati na mail, zelim time nesto provjeriti u moj popis Komandanta Marka, a to je ovo:

-album sa slicicama Komandanta Marka - Cena casti, koji je kupio 28/06/2005 na aukcije Markos; i
-Araldo-244 ili Tutto Mark-122 Sotto due bandiere (jedina redovna epizoda Komandanta Marka koja nije objavljena u Dnevniku)

da li su to iste epizode ili ne!


2.Molim te od redovne brojeve Tutto Marka, znaci brojeve (1-141), ali stvarne epizode (1-281), provjeri koje SVE EPIZODE idu u nastavcima.
(znaci epizode, ne brojeve, buduci da ti imas Tutto Mark).


3.Da li netko zna sta je to "Cepim specijalno izdanje (tzv. cartonato, A4, velike korice, u boji)" koje je izaslo u Italiji?
ili na talijanskom:
"L'album ,che in copertina ha lo stesso disegno del cartonato Cepim del 1979 ,si compone di 42 pagine con 300 figurine."


"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON

Edited by - SainT on 05/07/2005 13:11:52
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/07/2005 : 22:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Hvala sto si me podsjetio, cim uhvatim vremena eto mene...
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 14/07/2005 : 11:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

Dado, opet da te potsetim:

1.Mozes li skenirati prvu i zadnju stranu Marka 122 - Sotto due bandiere, znaci samo ovu epizodu, ne onu prije nje (jer to sto imas je Tutto Mark) i poslati na mail, zelim time nesto provjeriti u moj popis Komandanta Marka, a to je ovo:

-album sa slicicama Komandanta Marka - Cena casti, koji je kupio 28/06/2005 na aukcije Markos; i
-Araldo-244 ili Tutto Mark-122 Sotto due bandiere (jedina redovna epizoda Komandanta Marka koja nije objavljena u Dnevniku)

da li su to iste epizode ili ne!


2.Molim te od redovne brojeve Tutto Marka, znaci brojeve (1-141), ali stvarne epizode (1-281), provjeri koje SVE EPIZODE idu u nastavcima.
(znaci epizode, ne brojeve, buduci da ti imas Tutto Mark).


3.Da li netko zna sta je to "Cepim specijalno izdanje (tzv. cartonato, A4, velike korice, u boji)" koje je izaslo u Italiji?
ili na talijanskom:
"L'album ,che in copertina ha lo stesso disegno del cartonato Cepim del 1979 ,si compone di 42 pagine con 300 figurine."



"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/07/2005 : 11:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Nista prije povratka sa godisnjeg, tamo pocetkom osmog mjeseca.
Nisu mi pri ruci tako da bi ih morao traziti a onda trcat do prijatelja i skenirati
a sada trenutno stvarno nemam vremena, zao mi je...
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 14/07/2005 : 11:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Ako se dobro sjecam, Cepim je nekadasnje ime danasnjeg Sergio Bonelli Editore.

No Life Till Leather
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 14/07/2005 : 15:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

Markose, nisi preveo rec "cartonato".
Evo slike:

[URL=http://www.imageshack.us][/URL]


I evo slike naslovnice albuma sa slicicama Komandanta Marka "Cena casti" iz 1988 u izdanju Dnevnika, naslovnica je preuzeta iz "cartonato" Cepim iz 1979, a epizoda izgleda je ista kao Araldo-244 Sotto due bandiere, ali to treba konacno potvrditi Dado kada skenira prvu i zadnju stranu Tutto Marka 122.

[URL=http://www.imageshack.us][/URL]




"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/07/2005 : 15:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
3.Da li netko zna sta je to "Cepim specijalno izdanje (tzv. cartonato, A4, velike korice, u boji)" koje je izaslo u Italiji?
ili na talijanskom:
"L'album ,che in copertina ha lo stesso disegno del cartonato Cepim del 1979 ,si compone di 42 pagine con 300 figurine."

To sam ti davno odgovorio... Cartonato, logicno znaci "kartonac", tj. tvrde korice. Naslovnica Dnevnik albuma sa slicicama je ista kao i ta od Cartonata, sto je jasno vidljivo na slikama. Ovaj tekst govori o albumu sa slicicama, a ne o cartonatu.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 15/07/2005 : 10:32:59  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

quote:
Originally posted by Markos

3.Da li netko zna sta je to "Cepim specijalno izdanje (tzv. cartonato, A4, velike korice, u boji)" koje je izaslo u Italiji?
ili na talijanskom:
"L'album ,che in copertina ha lo stesso disegno del cartonato Cepim del 1979 ,si compone di 42 pagine con 300 figurine."

To sam ti davno odgovorio... Cartonato, logicno znaci "kartonac", tj. tvrde korice. Naslovnica Dnevnik albuma sa slicicama je ista kao i ta od Cartonata, sto je jasno vidljivo na slikama. Ovaj tekst govori o albumu sa slicicama, a ne o cartonatu.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



da Markose i ja skuzio sam to, ali nije mi jasno sta se nalazi unutra, da li je to:
1. nekakva strip epizoda Komandanta Marka unutar te tvrde korice, ili
2. nesto kao plakat ili poster samo sa tvrdim koricama bez stripa

i ako je ovo drugo nije mi jasno svrha zasto su to talijani objavili!



"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on
this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON


Edited by - SainT on 15/07/2005 10:35:10
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/07/2005 : 10:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by SainT


quote:
Originally posted by Markos

3.Da li netko zna sta je to "Cepim specijalno izdanje (tzv. cartonato, A4, velike korice, u boji)" koje je izaslo u Italiji?
ili na talijanskom:
"L'album ,che in copertina ha lo stesso disegno del cartonato Cepim del 1979 ,si compone di 42 pagine con 300 figurine."

To sam ti davno odgovorio... Cartonato, logicno znaci "kartonac", tj. tvrde korice. Naslovnica Dnevnik albuma sa slicicama je ista kao i ta od Cartonata, sto je jasno vidljivo na slikama. Ovaj tekst govori o albumu sa slicicama, a ne o cartonatu.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


da Markose i ja skuzio sam to, ali nije mi jasno sta se nalazi unutra, da li je to:
1. nekakva strip epizoda Komandanta Marka unutar te tvrde korice, ili
2. nesto kao plakat ili poster samo sa tvrdim koricama bez stripa

i ako je ovo drugo nije mi jasno svrha zasto su to talijani objavili!


Ti meni nisi jasan. Pa sto ce drugo biti unutra nego strip? Pa zar se ne vidi na slici?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 15/07/2005 : 14:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

Markose, ne zelim biti dosadan ali nazalost moram,

na slici ne pise naslov epizode, pa sam zato mislio i na ono drugo.
mene zanimaju 2 razlicite stvari:

1.album sa slicicama Komandanta Marka - Cena casti; i
Araldo-244 ili Tutto Mark-122 Sotto due bandiere (jedina redovna epizoda Komandanta Marka koja nije objavljena u Dnevniku)
da li su to iste epizode ili ne!
ovo treba potvrditi Dado kada skenira prvu i zadnju stranu ove epizode i poslati meni na mail.

2. sve informacije oko Cepimov cartonato iz 1979, trazio sam to na netu, ali nasao sam samo naslovnicu i nista vise.

kada sam se pojavio na forumu krajem prosinca 2003, nigdje nije bilo popisa Komandanta Marka, pa ja sam to morao obaviti. Do tada nije bilo entuzijasta koje bi mogli obaviti taj popis. Popisao sam i Tintina i Rip Kirbyja, a o ovom zadnjem popisu (Rip Kirbyja) je objektivno nesto najbolje sto se moze naci o ovom strip junaku na netu. To sam obavio ja, zamisli od rodjenja imam "poremecaj" ADHD, mozda si citao o tome u "Svastari" (sa skoro savrseno pamcenje, ali katastrofalno losu koncentraciju) sto je 10 puta teze raditi takve stvari nego nego normalni ljudi. Znaci do tada nije bilo nikakvih informacija oko 276 redovnih epizoda KM u ZS koje su to originalne epizode; 6 reprinta isto u ZS; 3 epizode KM u Strip Almanahu; samo prvi Markov specijalac koji je objavio Dnevnik od ukupno 11 talijanskih; talijanska markova originalna epizoda Araldo-36 Il Segreto di Lambert je objavjena u prve 66 strane dvobroja ZS-120 Beli vrac; a sada i ovaj problem sa "cartonato"...

koliko sam shvatio Dnevnikov album sa slicicama (album objavljen samo u Jugoslaviji, ne u Italiji) "Cena casti" iz 1988, originalna epizoda je ista sa Araldo-244, a naslovnica je preuzeta iz cartonata Cepim 1979, ali nisam shvatio da li i talijanski cartonato Cepim, unutra je epizoda Araldo-244 ili neka sasvim druga Essegesseova Markova epizoda-specijalac. Ako je neka nepoznata epizoda, zanima me zasto ova epizoda nije objavljena u Tutto Marka.



"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON

Edited by - SainT on 15/07/2005 14:26:39
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/07/2005 : 14:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Stvarno si dosadan i nemam zaista volje po deseti put odgovarati na isto pitanje. Sorry.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Tonka
Average Member

Croatia
865 Posts

Member since 02/12/2001

Posted - 15/07/2005 : 15:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka a Private Message
quote:
Originally posted by SainT


Markose, ne zelim biti dosadan ali nazalost moram,

na slici ne pise naslov epizode, pa sam zato mislio i na ono drugo.
mene zanimaju 2 razlicite stvari:

1.album sa slicicama Komandanta Marka - Cena casti; i
Araldo-244 ili Tutto Mark-122 Sotto due bandiere (jedina redovna epizoda Komandanta Marka koja nije objavljena u Dnevniku)
da li su to iste epizode ili ne!
ovo treba potvrditi Dado kada skenira prvu i zadnju stranu ove epizode i poslati meni na mail.

2. sve informacije oko Cepimov cartonato iz 1979, trazio sam to na netu, ali nasao sam samo naslovnicu i nista vise.

kada sam se pojavio na forumu krajem prosinca 2003, nigdje nije bilo popisa Komandanta Marka, pa ja sam to morao obaviti. Do tada nije bilo entuzijasta koje bi mogli obaviti taj popis. Popisao sam i Tintina i Rip Kirbyja, a o ovom zadnjem popisu (Rip Kirbyja) je objektivno nesto najbolje sto se moze naci o ovom strip junaku na netu. To sam obavio ja, zamisli od rodjenja imam "poremecaj" ADHD, mozda si citao o tome u "Svastari" (sa skoro savrseno pamcenje, ali katastrofalno losu koncentraciju) sto je 10 puta teze raditi takve stvari nego nego normalni ljudi. Znaci do tada nije bilo nikakvih informacija oko 276 redovnih epizoda KM u ZS koje su to originalne epizode; 6 reprinta isto u ZS; 3 epizode KM u Strip Almanahu; samo prvi Markov specijalac koji je objavio Dnevnik od ukupno 11 talijanskih; talijanska markova originalna epizoda Araldo-36 Il Segreto di Lambert je objavjena u prve 66 strane dvobroja ZS-120 Beli vrac; a sada i ovaj problem sa "cartonato"...

koliko sam shvatio Dnevnikov album sa slicicama (album objavljen samo u Jugoslaviji, ne u Italiji) "Cena casti" iz 1988, originalna epizoda je ista sa Araldo-244, a naslovnica je preuzeta iz cartonata Cepim 1979, ali nisam shvatio da li i talijanski cartonato Cepim, unutra je epizoda Araldo-244 ili neka sasvim druga Essegesseova Markova epizoda-specijalac. Ako je neka nepoznata epizoda, zanima me zasto ova epizoda nije objavljena u Tutto Marka.



"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON




U tom cartonatu ti je epizoda Tutto Mark-122 Sotto due bandiere ,koja je obojena, a kod nas se netko sjetio više zaradit te je raskomdao tu epizodu u boji na samoljepljive slicice.


Edited by - Tonka on 15/07/2005 15:50:40
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 01/09/2005 : 10:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

Dado, da te potsjetim:

1.Mozes li skenirati prvu i zadnju stranu Marka 122 - Sotto due bandiere, znaci samo ovu epizodu, ne onu prije nje (jer to sto imas je Tutto Mark) i poslati na mail, zelim time nesto provjeriti u moj popis Komandanta Marka, a to je ovo:

-album sa slicicama Komandanta Marka - Cena casti; i
-Araldo 244 ili Tutto Mark 122 Sotto due bandiere (jedina redovna epizoda Komandanta Marka koja nije objavljena u Dnevniku)

da li su to iste epizode ili ne!


2.Molim te od redovne brojeve Tutto Marka, znaci brojeve (1-141), ali originalne epizode (1-281), provjeri koje SVE EPIZODE idu u nastavcima.
(znaci epizode, ne brojeve, buduci da ti imas Tutto Mark).



"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON

Edited by - SainT on 05/10/2005 21:57:36
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/10/2005 : 01:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
holy cow zar jos uvijek nista, da ne zanm bolje rekao bi da covijek izdaje stripove :p.
Hajde cibni sken Dado!

"And now for something completely different... "

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000