forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 da li su novi stripovi preskupi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 05/07/2005 : 22:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
svjedoci smo da u susjedstvu cijene padaju,kod nas padaju samo tiraži pa se neke edicije lagano ali sigurno gase...pitanje je koliko bi pomoglo da se cijene novih izdanja svedu na hrvatsku citalacku mjeru,umjesto što izdavaci osim izdanja kopiraju i originalne cijene.zamislite sad da zagor i zagor extra koštaju na kiosku 8,90 kn...što mislite da li bi se prodaja poduplala?

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/07/2005 : 22:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ma koji si mi ti sad jetset, neki NOVI ili neki stari clan sa novim imenom, morat cu to malo provjeriti...

Tema ponavljana bezbroj puta, na ovaj nacin i za ovaj standard se ne moze sniziti cijena.
Ono sto moze sniziti cijenu je veci tiraz da bi tiraz bio veci mora potraznja biti veca,
pakleni krug. Snizenje cijena bi se eventualno moglo postici i ako se smanji kvaliteta
izdanja, losiji papir, losije naslovnice, pitanje je dali bi to bilo dobro?
Ja kazem da nebi, na ovaj nacin sigurno ne. A ne bi se ni previse povecala prodaja.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 05/07/2005 : 22:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
Mislim da je Bernard formirao cijene kako je najbolje mogao jer covjek to radi iz ljubavi prema stripu, a kako bi u slucaju smanjenja cijena išla prodaja nemogu niti nagadati. Znam da ce onaj koga strip zanima za njega platiti koliko je da je.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 05/07/2005 : 23:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
ako je tema ponavljana to znaci da su ljudi zabrinuti(za opstanak nekih edicija,kao i za svoj novcanik).tako se i država vrti u zacaranom krugu a nitko nije spreman žrtvovati se i reci;dosta,tako ne možemo dalje.definitivno se slažemo da krug citaoca treba proširiti,a to bez teške reklame nece ici a nakon toga i bez jakog pada cijena---ako je cijena povecanja popularnosti stripova smanjivanje kvalitete izdanja-nek pada kvaliteta papira,tiska itd.možda bi u tom slucaju prodaja nekih izdanja konacno bila veca od 500 kom.uostalom sva ex-ju izdanja su štampana na wc papiru pa se i dan danas nakon 20 i više god. kolekcionari otimlju za neka.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 05/07/2005 : 23:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ako cemo realno, problem povecanja tiraze nije u cijeni, nego u animaciji novih generacija citatelja stripova. ovdje je punih 10 godina bila izdavacka kriza kada nije izlazio niti jedan strip, a kada su stripovi ponovo poceli sramezljivo izlaziti, za njih se uglavnom zakacila nostalgicna generacija koja je na stripove brijala i ranije (prije rata). da bi se poboljsale prodajne tiraze treba raditi na animaciji novih klinaca, a tu ima i puno varijacija "kako", "na koji nacin" i "zasto mijenjati nacine" - no to je jedna druga tema koja bi zasluzila poseban topic i veliku raspravu.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/07/2005 : 23:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
po mom mišljenju cjena Ludens stripova odgovara njihovoj kvaliteti. za mene imaju najbolji presek cjena/kvaliteta od svih stripova koje nabavljam. Isto važi i za Bonelijeve stripove izdate od strane SA, a i AF Klasik

Abatonovi stripovi su bili preloše napravljeni, a kod nas je njihova cjena bila viša od Ludensa za 33%.
Sc Ken je na bolje kvalitete, no još uvjek daleko od ludensa, a cjena isto veca za 33%

Go to Top of Page

Vladan
New Member

Serbia
109 Posts

Member since 19/04/2005

Posted - 05/07/2005 : 23:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vladan a Private Message
Pa cuj, recimo da je prosecna cena stripa u SCG negde oko 1 EU.
Za tu cenu možeš ovde kupiti 4 piva ili 1 pljeskavicu. I ako se cini da cena stripa ne može ici ispod ovoga, misim da ipak postoji rešenje koje se nece svideti baš svima...i odnosi se na sve zemlje..

Štampati stripove jeftinom roto tehnikom i ici na masovnost. Tada cena stripa ne bi trebala da premašuje 0,3 EU a došlo bi zbog te jeftinoce do povratka publike. Opet bi se po raznim portirnicama po firmama pored uobicajenih sportskih novina videli i stripovi
Uostalom kako se prodaju i u Hrvatskoj i u Srbiji, a verovatno i u ostalim zemljama, DVD filmovi i knjige na trafikama po niskim cenama. Stvar je samo u masovnosti a samim tim i jeftinoj proizvodnji.

Naravno da treba da postoje i luksuzna izdanja koja se uobicajeno štampaju u ogranicenom tiražu.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 06/07/2005 : 00:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Jedina nelogicna cijena za moj ukus je AF-klasik HC(40 kuna),dok je obicno izdanje 14 kuna,tu mi se stvorila prevelika razlika.
Zagor maxi 39 kuna dok je Zagor maxi hc 50 kuna,znaci samo 11 kuna razlike dok je strip duplo veci.

AF klasik hc bi bio realan 32 kune.

Porter
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 06/07/2005 : 00:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

ako cemo realno, problem povecanja tiraze nije u cijeni, nego u animaciji novih generacija citatelja stripova. ovdje je punih 10 godina bila izdavacka kriza kada nije izlazio niti jedan strip, a kada su stripovi ponovo poceli sramezljivo izlaziti, za njih se uglavnom zakacila nostalgicna generacija koja je na stripove brijala i ranije (prije rata). da bi se poboljsale prodajne tiraze treba raditi na animaciji novih klinaca, a tu ima i puno varijacija "kako", "na koji nacin" i "zasto mijenjati nacine" - no to je jedna druga tema koja bi zasluzila poseban topic i veliku raspravu.






Ha!kako pokrenuti danasnje klince da citaju stripove?Tesko,gotovo nikako,a kako ih animirati da iste kupuju??? "Tuga"

Kada sam ja krenuo citati stripove na TV-u je bilo samo dva programa,za internet nisam ni cuo,niti sam znao sta su to "igraonice".
Nisam imao bolju zabavu od stripova a danasnji klinci imaju Svedski sto zabave na raspolaganju,i zabole ih da daju pare za tamo neke stripove kada uvek ima "pametnijih stvari".

U principu krivi smo mi!!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/07/2005 : 00:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Jedina nelogicna cijena za moj ukus je AF-klasik HC(40 kuna),dok je obicno izdanje 14 kuna,tu mi se stvorila prevelika razlika.
AF klasik hc bi bio realan 32 kune.



heh. kada sam ja jos to tvrdio...
i kako sam samo bio napadnut...


___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/07/2005 : 01:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Kada sam ja krenuo citati stripove na TV-u je bilo samo dva programa,za internet nisam ni cuo,niti sam znao sta su to "igraonice".
Nisam imao bolju zabavu od stripova a danasnji klinci imaju Svedski sto zabave na raspolaganju,i zabole ih da daju pare za tamo neke stripove kada uvek ima "pametnijih stvari".

U principu krivi smo mi!!




dosad najpametnije receno u pogledu "alarmiranja" novih, mladih snaga
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/07/2005 : 01:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
uopshte nije nelogichno da se alan ford HC prodaje po 40kna.
chim ljudi prestanu da ga kupuju po toj ceni iznivelisatje se ili jednostavno prestati da se shtampa u tom obliku.
logichno,ne?

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/07/2005 : 01:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
to sve stoji sto si napisao, dragane. bas zato i treba razmisljati kako animirati nove generacije, jer ce se inace strip izgubiti u sarenilu svih drugih medija i novijih "zanimacija". izuzetno je vazno stripovima zainteresirati neke nove klince da, u protivnom, strip ne bi izumro s nasom generacijom. nije to bas niti tako "nemoguca misija" kako se na prvi pogled moze ciniti, samo bi trebalo prave korake napraviti. na ovim nasim prostorima je bila izdavacka "pauza" od dobrih desetak godina i, nakon nje, nastavilo se tamo gdje je prije sve stalo. u medjuvremenu, u svijetu stripa na globalnoj razini, a u skladu s drustveno-tehnoloskim napretkom (internet, igrice...) neminovna je bila i promjena onog starog strip senzibiliteta. ameri su to "odradili" kroz 90-e godine i danas im dobro ide, odnosno njihova strip produkcija zadnjih godina vise ne pati od stagnacije, nego tirazi rastu. kod nas se jos uvijek za izdavanje biraju uglavnom stripovi provjerenog starog senzibiliteta i tesko je ocekivati da ce se na njih navuci kriticna masa novih klinaca. budimo realni, marka i bleka kupuju nostalgicari, ali, da se odmah razumijemo, nije lose sto izlaze takvi reprinti za koje ocigledno ovdje postoji nemala publika. stvar je u tome da bi uz njih obavezno trebalo truda i novca uloziti u izdavanje nekih novih suvremenih stripova. koji su to stripovi, kojim redosljedom i kojim obimom ih izdavati, kako ih pripremiti, prezentirati i prilagoditi za ovdasnje trziste? to su pitanja na koja odgovori i nisu tako jednostavni...
stvarno, ovo bi bila tema za jednu veliku diskusiju.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/07/2005 : 01:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Evo jedan besmislen odgovor u besmislenoj raspravi:

Kao eksperiment, Dzzepni Q je kosstao 10 kuna, ssto je cijena ispod realne. Zanimalo me hoche li se prodati bolje zato ssto kossta kao paklica cigareta (kako kojih), kako su brojni ljudi tvrdili da hoche. I?

Kurac. prodao se slabije od skupog velikog Q. Jest, mozzda primjer nije dobar jer se uvijek mozze ustvrditi da se Dzzepni Q prodao za kurac jer je bio za kurac, ali ja mislim da se pokazalo da cijena jednostavno nije faktor. Ljudi kupuju ono ssto znaju i volu (, AF), bez obzira koliko losse epizode bile i bez obzira koliko skupo i bez obzira na koliko jezika izasslo, a ono drugo jednostavno ne kupuju i ne bi kupovali ni da je po kunu.

To jest, mozzda po kunu bi ... Ali, skrechem s teme.

SSto se raznih prijedloga ovdje ticce, naravno da bi cijena pala s nakladom, ali nakladu - sstono Dado recce - treba opravdati prodaja. Da se tiska 100.000 Kena Parkera, cijena bi opala, ali da se kladimo da ih se ni tako ne bi prodalo nekih 30.000 koliko bi bilo potrebno da se tiskanje 100.000 komada isplati. Jedino bi Markos morao kupiti joss jedan stan za remitendu.

A to ssto u susjedstvu cijene padaju (padaju di? na Alan Fordu?) nije nissta presudno jer

a) to mozze bit samo occajniccka strategija zbog pada naklade
b) AF svome izdavaccu i tako nije primarna djelatnost pa sve mozze biti reklama, pranje novca, "mozze mi se" itd.
c) Rvacki ekonomski trendovi i tako streme evropskim pa ccekajte dan kad cijena u kunama postane cijena u eurima u omjeru jedan na jedan, a ne nadajte se srpskoj ekonomiji

A ssto se ticce cijene, spomenute, HC AF-a. Neka je i velika, pa ssto? Da ste izdavacc i da je petsto ljudi kupilo HC po 40, biste li ga smanjili na 30? Izbili sebi 5000 kuna iz dzzepa? Cijene u principu padaju samo kad prodaja ne ide, ili se nessto mulja.

A stripovi su jeftini samo kad ih tata kupi pa ti ih da. Kad odrastess, sve je skupo.

mcn

PS Ne trudite se diskutirati. Ovo tipkam samo zato ssto je Versus umjereno dosadan i ne odvlacci mi punu pazznju dok se vrti na DVD-u.


Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 06/07/2005 : 02:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Ma nisu stripovi preskupi vec je kod nas standard u k...u pa se to odrazava i na stripove, kao i na sve drugo...

________________________________________________
"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
________________________________________________

Svakoga dana, u svakom pogledu, sve vise napredujem!!!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/07/2005 : 06:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Bernijeve cijene su realne a njegova izdanja su kvalitetna.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/07/2005 : 08:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
mcn je omašio smo jednu sitnicu - cena verovatno nije faktor kod novih izdanja, ali nece biti ista prodaja kod Zagora koji košta 95 dinara i onog koji košta 59. Pitanje je samo da li ce prodaja biti toliko veca da bi isfinansirala razliku u ceni.

Ako je za suditi po Makedoniji - hoce.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 06/07/2005 : 08:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Moram se i ja malo ukljuciti u ovu diskusiju;), posebno se to odnosi na deo zasto danasnji klinci ne kupuju stripove. Naravno, to je doprinelo sto nije bilo pravih izdavackih delatnosti tokom deset godina ali ne treba zaboraviti da su i tokom proteklih deset godina na podrucju Hrvatske izlazili stripovi, mada koliko znam sto se tice popularnosti nije nista bolja situacija u odnosu na ostale bivse ju republike.
U marketinskom shvatanju poslovanja postoje 4 osnovna elementa, to su proizvod, cena, promocije i distribucija. Kada se uzme u razmatranje slucaj Ludensa, strip kao proizvod iskljucivo orjentise ka strip nostalgicarima, pri tome koristi razlicite distributivne tehnike, pa tako npr, na prostoru van Hrvatske Ludensova izdanja dolaza sa zakasnjenjem od jednog broja,tj jedno izlaska u odnosu na Hrvatsku. Sto bi se reklo da ljudi igraju na sigurno, ono sto ne prodam u Hrvatskoj prodacu na prostorima bivse juge. Sto je jedan od boljih poteza izdavacke kuce po nju samu, ali ne i za citaoce.
Promocija strip izdanja od Ludensa,kao sto vec rekoh okrenuta je ka nostalgicarima stripa koji uglavnom tragaju za dodatnim informacijama, pa za promotivno delovanje i ne treba izdvajati dodatna sredstva jer odlican publicitet odradjuje i sam ovaj sajt.
E sada da se pokusavaju obratiti drugacijoj ciljnoj grupi, nekim novim potrosacima za to bi morali izdvojiti dodatna sredstva, i verovatno sa drugom vrstom proizvoda/stripa. Danasnja generacija pod svim uticajem tehnologije danasnjice, sigurno su zanimljiviji stripovi koji se obracaju njima na danas prihvatljiv nacina, (Sigurno bi solidno prosli stripovi kao digimo, pokemoni ili neke popularne PC igrice), od stripova koji su nama danas zanimljivi mozda bi prosli DD i MM, dok ipak treba biti realan i reci da Strip hoce preziveti, ali pitanje koja vrsta stripa!!!

Halo Bing, kako brat?
Cijena prava sitnica!
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 06/07/2005 : 09:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
Stripovi su uvijek bili poskupi ali ko zeli taj ne pita za cijenu.

I dok sjedim ovdije u hladu i kroz prozor posmatram njega kontam da je Frojd u pravu i da je Sex korijen svega.
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 06/07/2005 : 09:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Ja mislim da je vrijeme velike popularnosti stripa prošlo.Osim toga ono je bilo uvjetovano i tadašnjom državom i tržištem od 20 miljona ljudi što više nije slucaj i samim tim se i ne mogu ocekivati neki veliki tiraži koji bi spustili prodajnu cijenu.
A da su stripovi skupi,skupi su.Ne meni,ali sigurno onima koji bi trebali biti najšira citalacka publika jesu,npr od 14-18 godina koji imaju mali deparac ili ga uopce nemaju.Naravno,ovdje ne ulazim u razloge takve cijene koji nisu na kraju krajeva ni bitni jer je nažalost cijena takva kakva je.A da se država kao nekad SFRJ mogla odreci svoga dijela kolaca na tim izdanjama mogla bi ali nece.
Po meni bi cijena mogla biti najviše 10 kuna i onda bi se možda mogla ocekivati neka veca tiraža.Medutim najveci je problem je nezainteresiranost mlade populacije za tim izdanjima dok ta ista izdanja po meni opstaju iskljucivo zahvaljajuci tkz. srednjovjecnoj generaciji koja ih kupuje dobrim dijelom iz nostalgije prema djetinstvu i starim vremenima.
Sigurno je da se izdanja Marka i Bleka ne štampaju za nove vec za "stare" generacije koje bi im trebale biti sigurna baza iako sam uvjeren da ih unatoc kupnji dobar dio njih nece procitati vec samo prolistati.
Danas barem u Hrvatskoj nema ni casopisa kao što je bio Poltikin Zabavnik kojega su citale "sve generacije",a zahvaljujuci kome su se veliki broj citatelja i "navukao" na strip.
Ja na to dakle ne gledam optimisnicno,ali se iskreno nadam da nisam u pravu i da ce me vrijeme demantirati.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/07/2005 : 10:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Hajd, diskutirajte o ovome: klinci NIKAD nisu kupovali stripove.

CCitali su ih, da, ali ih nisu kupovali. U mom razredu, u osnovnoj u zlatnim sedamdesetima (ssto se naklada ticce), ja sam bio jedini idiot koji je trossio pare na stripove. Mozzda joss jedan na Alana Forda. Ostali, od onih koji su ccitali, su dobivali te stripove od occeva, stricceva, starije brache, pa ih djorali naokolo.

Occekivati da che klinci DANAS spizditi dzzeparac na stripove, ma koliko jeftini bili, je iluzija. Mozzda curice na WITCH jerbo to ccitaju i kolegice, ali inacce che se trossiti na ssto god da je u djiru: mobitele, privremene tetovazze, cugu i drogu. Jebo strip.

Occekivati da che odrasli danas spizditi pare na stripove ... Pa, cijela ova diskusija je o tome, zapravo. Odrasli su ti koji priccaju da bi kupili strip kad bi kosstao deset kuna, ali ga NE KUPE. Kupe Globus, kupe cigare ... strip je ionako, je li, STVAR ZA DJECU.

A djeca ccitaju stripove, ako im ih dass. Koliko ste stripova dali klincima? SSto ste uccinili da nastanu nove generacije? Ako su stripovi skupi, i kolekcionari su krivi.

mcn
- di devilz edvokejt

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/07/2005 : 10:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
A ssto se ticce cijene, spomenute, HC AF-a. Neka je i velika, pa ssto? Da ste izdavacc i da je petsto ljudi kupilo HC po 40, biste li ga smanjili na 30? Izbili sebi 5000 kuna iz dzzepa? Cijene u principu padaju samo kad prodaja ne ide, ili se nessto mulja.
[/quote]

tako je. skup je zato sto moze da prodje i sa tom cenom, ali neka onda niko ne govori o "realnim" cenama i radu "iz ljubavi" prema stripu. to je cist biznis.
money, money, money.
i to nije nista lose, ko god radi bilo koji posao trudi se da zaradi koliko moze.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 06/07/2005 : 10:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Mogu na naslov ovoga topica odgovoriti kroz svoj slucaj. Dok sam bio osnovnoskolac (80-te) mi je naravno mama davala novac za stripove. Nisam ih smio kupovati preko tjedna ali bi zato cijeli tjedan pogledavao na kiosk i jedva cekao petak popodne. Danas klinci nisu takvu. Osim za Pokemone i slicno. Lani, tjedan prije otvaranja CRS-a je bilo otvaranje Ferrijeve izlozbe i SC. Jedan klinac je bio fasciniran svime sto je vidio. Pozelio sam ga posvojiti. Ali, on je jedan od x kojima se fucka za to sve.

Tijekom srednje skole je bio rat, a nisam imao nista para pa nisam kupovao stripove. Ista stvar i za vrijeme prvih par godina studija. Prije 4-5 godina sam imao 5 Zagora i 5 extra Zagora (uz brdo ZS, LMS...), a Never i Ledd su mi bili nepoznanice.

Sada sam to sve nadoknadio. Radim pa si mogu priustiti. Kupim si bez kalkuliranja svako izdanje na kioscima, a nemam preveliku placu (cca 4500 kn). Razmisljam da si jednom mjesecno priustim koji luksuzniji strip-album.

Naravno da bi svakome kupcu odgovaralo da cijena niza, ali ako je jedina sansa da kupim MV to da on izlazi u HC izdanju za 50kn, neka.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/07/2005 : 10:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Stoji da klincima treba davati stripove, ali treba i imati šta da im daš. OK, situacija se promenila, klincu od 7 godina sada možeš dati i Mikija, a i Munju, ako poživi, a nadam se da hoce, no ranije?

Pre neku godinu sam u Stubovima kulture prisustvovao sledecoj sceni: lik od cetrdesetak godina traži od prodavca neki strip koji bi kupio svom osmogodišnjem sinu. Prodavac naravno pojma nema o cemu je rec, te ga samo upucuje na policu sa stripovima. A tamo, sve pirati - Aster, Torgal, Kler, Kratki rezovi, Crne misli, poneki loše uradeni Gaston i ocajni Asterix, i tako to. Lik uzima Torgala i Astera. Siroto dete ce verovatno imati traume do kraja života.

Da je bilo Talicnog, ili Mikija, ili Tarzana, ili Spiroua, ili cak i Zagora i Spajdija, verovatno bi uzeo to.

Ali nije bilo.

I šta sad, da klincima dajemo naše stare kupusare koje nece ni da pogledaju? Da ih traumiramo sa Torgalom ili Akirom, ili NeOM?

Ipak moraju i izdavaci tu malko da se potrude.

--
"Non c'e niente di piu triste di
un sogno che muore."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/07/2005 : 10:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
MOLIM DA SE U ISTI KONTEKST NE STAVLJAJU TORGAL I NeOm - FALA!:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 06/07/2005 : 10:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
Lik uzima Torgala i Astera. Siroto dete ce verovatno imati traume do kraja života.




SO TRUE


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000