forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jel cita ovde neko nesto osim zagora,ZS-e ,LMS-a..
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/12/2001 : 21:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
hjz

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/12/2001 : 21:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Pa Batman je smece a i Spavn pretpostavljam
I nevidim razloga da se spominju kao klasici
Mozda klasicno smece
Recimo bas smo poceli zanimljivu pricu o Lazariusu i slicno bi rekao za americke stripove
Previse su stereotipni ali i prazni ukpoceni i nemaju onaj pozitivan naboj
Previse nasilja i ubijanja
Prica totalno prazan
Vise im znaci Kako ce Supermen da prebije negativca
Da li ce to da ucini ljevom rukom ili desnom
To je kod amera najvaznije

Go to Top of Page

milan
Starting Member

Fed Rep Yugoslavia
31 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 02/12/2001 : 21:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send milan a Private Message
Svi prave greshke ,pa i ja. Prvo da naglasim ,NISAM imao ni najmanju nameru da ikoga vredjam! vec sam se samo chudio kako je 99% postova u vezi boneli stripova(ako to neshto znachi,prvo sam doshao na forum,pa sam tek posle ishao na home page gde sam otkrio da je ovaj forum upravo postavljen kao podrshka i put ka informacijama vezanim za nova Bonneli izdanja-opet moja greshka shto nisam proverio shta je shta pre nego shto sam kritikovao).

Druga moja grshka ili propust je taj shto sam zaboravio da napomenem da odavno nisam pratio shta se deshava u svetu stripova vezanih za ove junake,shto sam ispravio kasnijim raspitivanjem za preporuke- i tu bi hteo da se puno zahvalim Markos-u i Kolekcionar-u(upravo su mi pojedinachni naslovi trebali za pochetak ,da ne bi posle 10 godina lutao u moru loshih,boljih i odlichnih naslova). Sada mogu chitanjem preporuchenih epizoda da utvrdim kakvi su mi danas afiniteti po pitanju ovih stripova,a i ne verujem da bi mogao tako lako da dodjem do velike kolicine starijih brojeva.Ako mi se svide ovi primerci lako cu juriti dalje(al bilo bi shteta da sam procitao par osrednjih i na osnovu toga odustao-jer ipak su ovo stripovi koji izlaze dosta chesto i ima verovatno dosta osrednjih).Ajd pa cu vam javiti utiske...

Darkwood Devil-nisam rekao da su djubre i shund vec da su za klince i razonodu(bar su takvi bili ranije) i da nemaju vecih umetnickih vrednosti (tako je bilo ranije,a da sam chuo da je neki od tih stripova nagradjen na nekom festivalu (shto ne znachi obavezno da je dobar,ali mozhe se iskoristiti kao preporuka)sigurno bi se potrudio da ga izjurim i proverim da li mi se svidja).Kritikovao sam (i to bez cinizma,a mozda sa malom dozom chudjenja)jer znam da stvarno ima ljudi koji samo to (i nishta drugo od stripova)chitaju, a ja se dobro secam kad sam po prvi put pocheo da chitam i dosta stripova sa strane(stripoteka,strip art, pa albume inkala,i druge ),i secam se svog odushevljenja.Znam da je danas izbor mnogo ograniceniji i da su stripovi manje dostupni prosecnom citaocu i stoga mislim da je poneka kritika i preporuka pravi nachin da nekog neupucenog usmeris na neshto shto valja(ponovo,nisam rekao da NE TREBA neko da chita Zagora,vec sam pitao da li SAMO to i chita-ne znam kako da je dobar,to je veliki propust!!!)
Da se uvredish nemash razloga jer ja nikog nisam vredjao(a kamoli zvao maloumnim il neshto slichno kao shto ti tvrdish). Nisam rekao da treba chitati americke stripove(tu si ti pun predrasuda kad tvrdish da su djubre i da samo par njih valja-to je velika industrija pa i onih 5% shto valja nije uopshte zanemarljiv broj i sigurno je veci od svih Bonnelijevih izdanja zajedno) vec sam samo dao neke preporuke, a kasnije sam odvojeno (jer me mrzelo da sve pishem u jednom postu) dao i neke moje evropske favorite. Bice da si ti mene totalno naopako shvatio ili namerno izvrces. U2 imam sve albume(i oduvek sam ih voleo,dodushe ne svidja mi se shta rade nevezano za muziku,ali su genijalni biznismeni).
Volim sve i svashta od muzike,i komercijalno ( ako je neshto komercijalno,to je zato shto se prodaje, a prodaje se jer se ljudima svidja,pa ima shanse da se i meni svidi-poenta je da mi se ne svidja kako mnogo ljudi dozivljava znachenje rechi "komercijalno"-pa i Elvis je komercijala onda,i Roling Stounsi, pa poznati dzezeri...)
Colt:Ako je Tex preshishao Blueberry-a za koplje,onda je to moj novi omiljeni strip!!!
(a ti pre nego sto tako olako poredish neshto sa Giraud-om,nadam se da si upucen u njegov rad i da nisi procitao samo par epizoda Kupine)
Treba biti raznovrstan, pa bili to stripovi il bilo shta drugo.


Go to Top of Page

milan
Starting Member

Fed Rep Yugoslavia
31 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 02/12/2001 : 21:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send milan a Private Message
quote:

Pa Batman je smece


Blago tebi sto ni ne znash kako si lupio.
Cisto da znash,i francuzi i italijani i nemci i englezi izdaju to djubre na svojim jezicima(ne sve naravno al ono shto sam ja pobrojao i josh dosta toga)- pa verovatno su suvishe pod uticajem Amerike.A vecinu naslova koje sam pobrojao su pisali englezi(Moore,Gaiman,Ennis,Boland,Bisley,Miller i mnogi drugi -sve najjaci autori americkog stripa- su chistokrvni englezi) od kojih neki i dalje i zive i rade u engleskoj.



Edited by - milan on 12/02/2001 21:57:33
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 02/12/2001 : 21:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Potpuno se slazem sa svakom recenicom koju je ovdje napisao Darkwood Devil, upravo ljudi koji vole pljuvati po bonellijevim junacima su iskompleksirani u tome da oni ne zele citati nesto sto je komercijalno i sto se prodaje bez obzira na to sto su ti stripovi vrlo dobri, vec se hvataju nekih drugih stripova koji po meni uopce nisu bolji od bonellijevih i onda jos te stripove vole nazvati umjetnoscu.Cak se desava i to da ljudi cuju od nekog tko je cuo od nekog drugog da su bonelijevi stripovi racku, i ljudi cak niti ne procitaju bonelijeve stripove a spremni su opet nekome drugome pljuvati po boneliju.To je ono kao i u muzici to slusaju svi pa ja za inat necu.Istina ima i u tome nesto da kad se nesto iskomercijalizira da se pogorsa jer tada vise nije bitna kvaliteta vec novac.Mislim da se to u slucaju bonelli jos nije dogodilo, a nadam se da niti nece.
Sto se tice americkih stripova ne mogu i ne zelim o njima govoriti jer ih nisam puno procitao pa nisam kompetentan o njima govoriti, ali pretpostavljam da su smece, bar sto se samog sadrzaja tice, jer svi mi znamo na koji nacin ameri gledaju na svijet opcenito.Cak i njihovi ljudi koji se bave skolstvom kazu da su zaglupljeni, pa pretpostavljam da su im i stripovi plitkog sadrzaja.Ponavljam ovo su sve moje pretpostavke jer sam procitao svega par amer. stripova.
Inace na Kliku je prije mjesec dana otprilike bio odlican clanak o upravo "sljepoci" amera.Bila je i jedna slika koja je savrseno pokazivala kako ameri vide svijet oko sebe.Covjek sa zavezanom americkom zastavom oko ociju, predstavlja klasicnog amera(90% slucajeva).

Word Up?! I got the skill, I'll bust ya in the grill!
Also I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
Go to Top of Page

milan
Starting Member

Fed Rep Yugoslavia
31 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 02/12/2001 : 22:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send milan a Private Message
Wooo: Nit sam ja pljuvao Bonnelijeve stripove nit sam rekao da su ostali svi umetnost(eto za pojedine Moebius-ove radove mislim da su proseravanje i chisto djubre).
A shto se amera tiche potpuno si u pravu(shta mislish zashto ja zhivim i dalje u Beogradu,gde svi znamo kako je, iako imam vec 5 godina americke papire)- to su totalno ignorantni ljudi vecinom. Pa prvo shto sam uradio u post-u koji ti sada pljuljesh je to da sam iskritikovao amere. S druege strane Amerika jeste fascinantna zemlja i glupo je reci da je sve shto dolazi iz nje loshe(iako vecina jeste).Jednostavno ,ona ima veliko trziste na kome ima mesta za sve pa i loshe proizvode,ali uvek postoje izuzeci zahvaljujuci mnogim kreativnim i pametnim ljudima koji zive i rade u toj americi.
Inache otkud to da svi vi mrzite amere(shto mi je inache vrlo drago;-),ja sam mislio da ih samo mi ovde ne mirishemo :-)

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 02/12/2001 : 22:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Sto se tice poredjenja Tex/Blueberry,mogu samo da kazem da sam procitao toliko vesterna,kako iz francuske skole tako i iz italijanske da smatram da sam prilicno kompetentan u tom pogledu....a nisam se referisao na crtez Girauda vec na scenaristicka ostvarenja Charliera i Corteggianija....

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 02/12/2001 : 23:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Ja AMERE nemogu da mrzim, u ovoj zemlji zivim, radim, uzivam onoliko koliko mi moje financiske mogucnosti dozvoljavaju, imam dva AUTA, a to u BOSNI nebi nikad postigao, i zasto da ih mrzim. Da sumi bombardovali SARAJEVO ili TUZLU, ili bilo koi drugi grad, ponovo nebih mogao da ih mrzim. Samo bi mrzio POLITICARE jer su oni kreatori koce koga mrziti a koga voliti. Naravno mislim na nase politicare.

Go to Top of Page

milan
Starting Member

Fed Rep Yugoslavia
31 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 02/12/2001 : 23:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send milan a Private Message
quote:

Ja AMERE nemogu da mrzim,


Ja glupak ne biram rechi. Ni ja ih ne mrzim shto se mozhe videti iz mog zadnjeg posta.
Prava rech bi bila da ih ne simpatishem :)
Slazhem se u potpunosti za tvoj stav o politicharima(pa prosechnog amera ni ne interesuje shta se deshava preko grane, a kamoli da oni hoce namerno da nekog povrede-shta vishe, vecina amera zhivi u ubedjenju da njihova zemlja i vlada pomazhe i chini samo dobre stvari po svetu)
Na kraju krajeva ne bi ishao svake godine tamo da ih mrzim.

Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 03/12/2001 : 01:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Niti ja ne mrzim Amere kao ljude, smeta mi njihov nacin vodenja politike.Postali su bezobrazni, previse samouvjereni i ponasaju se prebahato prema osatlome svijetu, sto je u neku ruku mozda i razumljivo jer uvijek ce vrijediti ona "koji je jaci taj kaci", ali otkako je Bush izabran za predsjednika situacija se pogorsala, a pogotovo sada razvijanjem ovog proturaketnog stita.Gdje god je nafte tu se oni guraju na sve moguce nacine, sude drugima a ne zele suditi sebi, ja sam Hrvat, i meni smeta da nasi ljudi idu u Haag , a za njih taj sud ne vazi.
Iznio sam samo podatke koje su iznijeli njihovi strucni i educirani ljudi a to je da je nacija zaglupljena.Uglavnom, mislim da sa ovom raspravom vise ne bi trebali nastavljati na ovome forumu, vec da se nastavi u svastari, dakle molim vas da vise ne saljete postove ovog tipa u ovaj topic, ja se izvinjavam jer sam ja nesvijesno zapoceo ovu politicku raspravu , nisam mislio uopce na politku vec samo sam pretpostavljao da im stripovi nisu bas "preduboki" po sadrzaju posto i u skolama do fakulteta imaju ispita kao abcd pitalice, a niti im je ikakva povijest ukljucena u obrazovanje, pa sam pretpostavio da se nece zamarati niti scenarijem u stripovima.

Word Up?! I got the skill, I'll bust ya in the grill!
Also I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/12/2001 : 11:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ok Milane, ja sam siguran da je Darkwood Devil malo preozbiljno i predoslovno shvatio tvoje rijeci pa je reagirao burno, mozda i preburno, ali nema veze, sve je to normalno i mislim da nitko nikog nije uvrijedio. Ja osobno u tvojim postovima nisam vidio uvrede nego poziv na polemiku s kojim se slazem. Ja isto ne citam samo Bonellija, iako sam Bonellija najvise vezan, ali isto tako volim procitati i neke druge kvalitetne stripove i malo pomalo ce i o njima biti rijeci na ovom sajtu, bas iz razloga da se ljudima sugeriraju neke kvalitetne stvari koje bi mozda propustili... Nema mi nista draze nego kad mi se netko javi i kaze da je procitao strip koji sam mu preporucio i da je jako zadovoljan (kao sto se puno puta desilo sa Ken Parkerom npr. ili sa Usagijem i Boneom). Zato, samo ti i dalje nastavi dolazit i daji dobre preporuke oko americkih izdanja, a u medjuvremenu procitaj par novijih Bonellija pa javi sto mislis o njima!

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

zagor
New Member

227 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 03/12/2001 : 20:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit zagor's Homepage  Send zagor a Private Message
Svi vi serete protiv amera...
Picke jedne, a kad neko kaze nesto protiv srba i hrvata to je velika uvreda i nacionalizam.

Da su srbi i hrvati na mjestu amera imali bi po citavom svijetu jasenovce, manjace, omarske i srebrenice.
Grozim se zamisli kakav bi taj svijet izgledao...

seks, erotika, bondage i lingerie
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/12/2001 : 21:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Nice,anyway.A sad o Bonelliju...
Milan prvo procitaj na home pageu o junacima pa onda izaberi koji ti se svidaju. Moje preporuke su ti ken parker(vidi isto topice o njemu) ako te interesuje o tome pitaj markosa jer on izgleda zna vise o njemu nego njegov tvorac :)onda zagor (Zimska zmija i nastavci ,divovi dobra i zla i nastavci,Kraken) a Darkwood devil ti izgleda zna o njemu pa pitaj...Dylan dog opis imas na zagor.cjb.net pa procunjaj i vidi...
Ostalu zasto ljudi pricaju 99% o Bonellijevim junacima---> jer su s njima odrasli pa zato...a sigurno nisu losi pa i to je razlog..Volis variaciju to je dobro ali shvati da ne bas svako ima novcanih sredstava da kupuje sve zivo a ti si ih stvarno dosta nabrojao.
Sta je klasika a sta je sund je subjektivno i zavisi od coveka do coveka ali sad necu da pocnem tu polemiku...
Btw nisu svi Amerikanci sljepi za sve sto se desava u svijetu naravno ima izuzetaka ali jebiga gdje ne...


-- Above all, this: to thine own self be true.:-)))Rock on...--

(.(.)
), )
/ v )







Edited by - seinfeld on 12/03/2001 21:43:52

Edited by - seinfeld on 12/03/2001 21:45:44
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 03/12/2001 : 21:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Evo njega opet. "Zagore" zar bas moras koristit te termine u svom rijecniku! Ti jednostavno ne znas civilizirano komunicirati s ljudima. Potpuno je logicno da svi na ovom forumu ne razmisljamo jednako, zato postoje diskusije. Osobno protiv tebe ne bih imao nista da stalno ne psujes ko kocijas i gubis kontrolu sam nad sobom. Daj se vec jednom saberi i pocni normalno razgovarati sa Nama. Mislis da je neka velika umjetnost koristit termine koje ti stalno koristis. Wow stvarno si velika faca kada mislis da ces s time nesto postici!
Kazes da svi seremo protiv Amera. Pa dobro po cemu si to zakljucio? Nekolicina Nas je izjavila kako ne volimo vecinu Americkih stripova i naravno dolazi tvoja generalizacija problematike kako Nam nista Americko ne valja. Bravo majstore, nisam se mogao ni nadati boljoj percepciji i razumjevanju drugih sa tvojim mizernim kvocjentom intelegencije. amerika mi je vrlo draga zemlja, a to sto se ne palim na gomilu njihovih strip izdanja nikako ne znaci da zato ne volim cijelu jednu naciju!

Milane, tebe sam od prvog trenutka dobro shvatio i mislim da nisam pre burno reagirao. Naravno sam sam naglasio kako se nisam duboko uvrijedio! Na neki nacin nisam se uopce uvrijedio. Iznio sam svoju tezu koja se provlaci vec godinama prema Bonellijevim izdanjima. Sam si jos jednom ponovio kako su ti stripovi
(citiram tvoje rijeci) "...da su za klince i razonodu (bar su takvi bili ranije) i da nemaju vecih umetnickih vrednosti (tako je bilo ranije,a da sam chuo da je neki od tih stripova nagradjen na nekom festivalu (shto ne znachi obavezno da je dobar,ali mozhe se iskoristiti kao preporuka)sigurno bi se potrudio da ga izjurim i proverim da li mi se svidja)."
Ti stripovi nisu samo za razonodu i imaju visoku umjetnicku vrijednost. To je upravo ono o cemu sam i zelio najvise reci. Rade ih vrhunski majstori strip umjetnosti tako da u svim pokazateljima dobivamo vrhunsku robu. Mislim da je najveci problem kod nekih ljudi koji im osporavaju bilo kakvu vrijednost upravo redovitost njihovog izlazenja i broj objavljenih epizoda. Cak i u ranim danima recimo jedan ZAGOR je davao vrhunske price kao i genijalan crtez dvojca iz snova, naravno mislim na GALLIENO FERRIA i FRANCA DONATELLIA. Primjetiti ces Milane da vecina od Nas ovaj dvojac smatra nedostznim od bilo kojih novih crtaca. Vecini ljudi su upravo one najstatrije Zagorove epizode uvjerljivo najbolje. Vecinu od njih sam citao nekoliko desetaka puta i iznova se odusevio. Da su radene samo za klince mislim da bi mi danas bile vrlo lose i to bih bez pogovora priznao. Kako ne bi mislio kako mlatim po praznoj slami procitaj nekoliko epizoda koje se upravoo ovih dana objavljuju u EXTRA ZAGORU. Radi se o epizodama koje su u Italiji izlazile krajem 60-ih godina i predstavljaju Zagorovo zlatno razdoblje. Te epizode i dan danas su napete, pametno ispricane i maestralno nacrtane iz pera spomenutog dvojca FERRI/DONATELLI.
Malo sam se naljutio jer vec sam rekao kako godinam BONELLI stripovi imaju zig nekog "smeca". Tu nikako ne krivim tebe i ne mislim kako se upravo ti zalazes za tako nesto, ali moras priznati da sami pocetak tvog topica je upravo imao takove primjese i prizvuk.
Naravno nakon nekoliko postova ljepo je bilo za vidjet sto si se raspitivao koje bi epizode trebao najprije nabaviti da malo vidis pravo stanje cijele price i s tim potezom imas moju punu podrsku i pozdrav.
Bonellijevi stripovi su odlicno stivo sa velikom umjetnickom vrijednoscu. da ne bi mislio Milane kako gutam samo njih evo jos nekoliko vrhunskih stripova koje sakupljam i imam visoko misljenje o njima: ASTERIX, LUCKY LUKE, UMPAH PAH, TORPEDO, ZEC SAMURAJ, BONE, VELIKI OPUS HERMANNA, DRUUNA, PERCEVAN, NAJAMNIK...



-DD-
Go to Top of Page

milan
Starting Member

Fed Rep Yugoslavia
31 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 04/12/2001 : 02:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send milan a Private Message
Shta da vam kazhem. Prepisao sam sve naslove na papir i sutra idem do svog omiljenog prodavca stripova u nabavku! Postovacu utiske shto skorije.

Evo sada josh jedne preporuke,ovog puta ljudi sa ex-yu prostora chiji rad prosto obozhavam i mislim da su svetska klasa:
Kordej,Zhezhelj,Macan - vredi prochitati ama bash bilo shta njihovo. Kazhite mi da li su Vam i Vamova deca ikad izashli u formi albuma(kolko ja znam nisu,a to mi je neverovatno jer su to definitivno biseri ex-yu stripa). Sve ostalo od Kordeja sam pokupovao shta sam nashao(Zvijezde,Metro i Stranac, i Rolling bush koji je izashao u americkom Heavy Metalu i hrvatskom Comiconu).
E da ,sa bivshih prostora je odlichan i Pahek.



Edited by - milan on 12/04/2001 03:03:00
Go to Top of Page

zagor
New Member

227 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 04/12/2001 : 04:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit zagor's Homepage  Send zagor a Private Message
quote:

Bravo majstore, nisam se mogao ni nadati boljoj percepciji i razumjevanju drugih sa tvojim mizernim kvocjentom intelegencije.


Sa tobom testirati inteligenciju u svako doba.
Davno ti rekoh.
Ne znam sta vas ima vredjati kad i jeste picke.
To je uostalom kompliment.

O tvojoj pameti se dovoljno da zakljuciti jer nisi ni shvatio kome je upucena moja poruka.
Procitaj poruke malo pazljivije.
Meni se ne da objasnjavati u detalje. Da ti mozda nacrtam?

Ajd pozdrav od kocijasa, ali ne konja nego ljudi.
Ja volim zivotinje shvati to!

seks, erotika, bondage i lingerie
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/12/2001 : 09:05:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Ahh za tebe zaista nema spasa...

-DD-
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 04/12/2001 : 17:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Iskreno da kazem radije bih procitao vecinu onih stripova(a dosta sam vec i procitao)sa pocetka ovog topika koje je Milan nabrojao od vecine Zagorovih novih epizode a i mnogih drugih SBE junaka(osim naravno DD i NN koji gotovo uvek idu na prvo mesto)ne racunajuci ove najnovije koje jos nisam citao pa i ne mogu verodostojno da ih prokomentarisem...
Dakle citam mnooogo stripova van SBE i Bonellievi stripovi su samo jedan mali deo od ukupnog broja stripova koje sam procitao...Ali ipak oni zauzimaju specijalno mesto u mom srcu.Uz njih sam odrastao i protiv njih jednostavno NE MOGU nista lose reci sve i da hocu...Da se razumemo:da se delatnost Sergio Bonellia sastoji samo od Marka,Dzudasa,Bleka,Mikija,pa cak i Tex,Zagor i mister No(znam da neki nisu Bonellievi ali to sada nije vazno) ja bi to definitivno prerastao i trazio bih nesto bolje!To su bez daljnjeg stripovi za mladji uzrast(poslednja trojica malo manje,da se neki ne uvrede).Ali uvek se mora uzeti u obzir da SBE ima i jednog Dilana i jednog Nathana koji su izuzetni stripovi!Crtezi raznovrsni a scenario u nekim epizodama prosto SAVRSEN!Ti Milane kazes da godinama nisi citao nista od SBE,pa to onda znaci da nisi procitao ni jednog Nathana a to ti je velika greska.Markos ti je odlicne epizode preporucio i to obavezno uzmi(pre svega SD 16 i 17!).Preporucio ti je i vrlo dobre epizode Dilana ali ja bih,ako smem da primetim,rekao da je propustio jednu fantasticnu pricu koja je meni broj 1 u izdanju SD.A to je "igra sa smrcu" SD 2.To prvo trazi(a ako ne uspes da nedjes imam ja duplikat pa mi se javi).
Danas se u svetskim strip krugovima govori o SBE stripovima kao o drugorazrednim stripovima.Ja to znam a znaju to i ostali odavde.U startu ih porede sa Americkom superprodukcijom zbog velikog broja epizoda i velike mesecne produktivnosti.Ali po meni to poredjenje ne stoji!Kada uzmem u ruku neku mesecnu recimo marvelovu svesku kao da sam uzeo neki reklamni letak.Tu svega ima ali brate stripa nema.Tacnije ima ga ali od 32 str. strip je na nekih 20.Tako nesto mi je mrsko uopste uzeti u ruku.Vec sam govorio da se prava vrednost Americkog stripa krije u albumima.Takodje Kruger je rekao da je Batman shit sto opet ne moze biti istina.Siguran sam da Kruger nikada nije citao recimo year one ili black and white,a meni je dobar i batman vs predator mada se ne bi bas mogao ubrojati medju klasike.Batman je onaj pravi Americki klasik.O sin city-u vise da i ne pricam taj me je strip odusevio kao ni jedan do sada.
Milane problem je u tome sto se stripovi koje si ti nabrojao jako tesko pronalaze kod nas(trazio sam bilo sta od Spawna i u Alan Fordu ali nema...),tebi je mozda lako posto ides cesto u SAD ali ovde i nije bas lako.A o ceni i da ne pricam...Samo pogledaj cenovnik more comicsa.Da te glava zaboli.
Vidim da se ponovo vracamo na temu umetnicki-neumetnicki strip.To je izgleda neizbezno jer ce se uvek pojaviti neko kome nije jasno zasto se ovde prica isklucivo o Bonelliu a ne o nekim strip velicinama kao sto su Hermann ili Moebius iz Evrope ili Miler i Buscema(moj omiljeni Amer;BTW Milane on je sam rekao da mu se ne svidja njegov rad na silver surferu,sto naravno ne mora da znaci da i tebi treba da se ne svidja.Meni se licno takodje svidja.)iz Amerike.Toga ce uvek biti a ja mogu samo da kazem:nek svako cita i skuplja ono sto mu se najvise svidja.Ako tebi Milane smeta sto pricamo samo o SBE onda otvori topik sa naslovom npr. "Buscema" pa ces da vidis koliko ce biti odgovora.Znam da cu ja prvi odgovoriti.
Dakle budi ti taj koji ce pokrenuti razgovor o nekom "umetnickom" stripu pa ces da vidis da ce se mnogo ljudi pridruziti!
p.s.
DDevile zaboga sta je to zec samuraj???:))

Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5944 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 04/12/2001 : 18:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Zec Samuraj=Usagi Yojimbo

.:|VJ|:.
Go to Top of Page

milan
Starting Member

Fed Rep Yugoslavia
31 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 04/12/2001 : 20:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send milan a Private Message
dd fan,problem sa Alan fordom je shto stripovi dolaze u vecim kolicinama odjednom(zadnja poshiljka iz amerike od oko 400 komada je bila pre nekih mesec dana) i brzo se najbolje razgrabi -zato ja cimam Miroslava(gazda) telefonom bar jednom nedeljno da se ne desi da dodje neshto shto mi treba a da ja to propustim. I ja licno mnogo volim BatmanVsPredator ali samo prvi deo koji su crtali braca Kubert(sada jedan od njih radi Origin i Ultimate Xmen).2-gi i 3-ci su znatno loshiji.
Sho se reklama u americkim stripovima tiche-potpuno si u pravu(zato kupujem samo trade-ove).
I za kraj: Verovali ili ne, od kada sam procitao prve varijante srpskog i crnogorskog Alan Forda odustao sam od istog(navikao sam na original-hrvatski ,pa to ti je),a shto se LMS i ZS tiche oni su ovde izlazili krajnje neredovno ,sa prekidima itd. a za Bonelli sam prvi put chuo sada na sajmu knjiga kada je bila promocija beogradskog izdavacha Bonellijevih stripova.Sve u svemu nisam imao kontakta ni sa chim novijim od njih te nisam imao ni predstavu shta se sve izdeshavalo sa tim junacima. Danas sam zvao Alan ford i Miroslav mi rece da nabavlja Bonellijeva izdanja ali da mu stizhu sve neshto neredovno (kao i na kioscima shto je sluchaj ,kako on kazhe).Meni kiosci ne pomazhu jer tamo ima samo zadnji broj.Oticicu do njega(AF-a) i Darkwood shopa da overim shta tamo imaju.
PS: More comics-ko je (su) to? Jel imaju svoju radnju ili prodaju preko neta?

Go to Top of Page

Dizastor
New Member

Burkina Faso (Upper Volta)
150 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 05/12/2001 : 01:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dizastor a Private Message
Citam sve sto mi padne saka a uz to je i jeftino(u stvari, dzabe).Posto u mom malom mistu ima samo jedan ,uslovno nazvan,strip klub a kako ne poznajem kolekcionare, ove naslove kao i dosta drugih bih morao kupiti.Racunao sam da bi mi trebalo bar milja maraka da pokupujem sve albume koji se mogu ovdje naci.Normalno,u ovom zivotu se sigurno nece desiti da tolike pare dam na stripove.
Sad se sjetih da poznajem jednog kolekcionara.Krugeru sam pricao o njemu.Covjek stanuje u mojoj ulici,ima oko 60 godina i pun tavan stripova.Legenda kaze da su samo probrani mogli da vide to blago.Jebiga,zao mi je sto nisam jedan od sretnika.

Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 05/12/2001 : 12:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message
Milane, evo da se i ja oglasim, kao kolekcionar i jedan od urednika ovog sitea.

Ja, recimo, uglavnom citam stripove izvan Bonellija, iako Bonellijevaca imam najviše.
U nekim bih se stvarima mogao složiti s tobom, iako bih i ja naglasio kako moraš probati citati nešto od toga i uglavnom bih ponovio sve što su ti drugi vec savjetovali pa ne želim trošiti prostor na to.

Cinjenica je da su iz nekog cudnog razloga Bonelli-fanovi gotovo religiozno vezani uz tu kucu, što si mogao i sam zakljuciti po provali raznoraznih reakcija na tvoj post. Imam svoju teoriju i o tome, ali bi bilo preopširno i možda cu o tome drugom prilikom.

Razumijem i tovje cudenje o gotovo iskljucivo Bonelli-diskusijama na siteu koji se zove www.STRIPOVI.com. I to ce se promijeniti. U planu su tekstovi i teme koje nemaju nikakve veze s Bonellijem (ama apsolutno baš nikakve), tako da ce se stranica s vremenom mijenjati i razvijati. Tu bih te molio za malo strpljenja, a ako želiš o tome diskutirati sa mnom, javi mi se na mail, i ja cu vrlo rado poslušati tvoje sugestije, ideje, a prihvatiti i svaku pomoc od tebe po tom pitanju.

U meduvremenu citaj Bonellijeve stripove, a ja ti pri tome želim ugodnu zabavu!

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 05/12/2001 : 12:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
MIlane ja sam lupio i rekao istinu
Naveo si me da kazem da su americkai stripovi uglavnom smece
Jer mozemo usporedjivati ostale s njima i vidjeces da su vecinom smece
A Batmana sam uzeo za primjer
Taj strip se nemoze bas pohvaliti nekom kvalitetom
Mozemo o tome ako hoces
Tesko je sve stripove grupirat
To sto rade evropljani i sto se prodaje u cjelom svejtu neznaci da je dobro
Danas mozes prodati i govno ako imas dobar markenting
Nazalost
A o Americkoj poilitici sve lose mogu reci
Sve su prekopirali od najveci kopiranata na svjetu :
Rimljana s jednom razlikom da rimljani nikad nisu krili da su kopiranti a ovi se opet prave face a imaju kod sebe djubra i previse i bolje da o tome razmiljaju nego o drugim stvariam
Ja sam da Evropa bude jaka i ujedinjena

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/12/2001 : 13:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Milane more comics je striparnica u Zagrebu,verovatno najopremljenija Americkim stripovima na Balkanu barem ako je sudeci po njihovom spisku koji sam skinuo sa neta.Imao sam njihovu adresu ali je vise nemam.Ko je ima neka je napise.A mislim da imaju i online kupovinu samo verovatno za nas ne vazi.U svakom slucaju cene su papreno skupe...
Videces i sam,saljem ti spisak njihovih stripova na mail.

Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5944 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/12/2001 : 13:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Adresa je:

http://www.corner.hr/strip/

I da, najveci dio njihove ponude cine americki stripovi dok ostalog bas i nema, a i kad ima nije bas najpristupacnije za svacji dzep.

.:|VJ|:.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000