forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 sta je bilo u politikinom zabavniku od
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/08/2005 : 13:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Nemacki.

Es tut mir leid, ich verschte Deutsch aber ich sprache nicht. (Je l' znaci ovo ista? ). Und warum Deutsch...?

quote:
Trust me, prvo nemacki, pa španski.

Argentina - svetski sampion!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/08/2005 : 13:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Das meinsch du numma

Gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo.

I man in dram

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/08/2005 : 14:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Blek Stena
Hey,Administratori,
mnogo blaže postove ste brisali?!! Ovo je forum STRIPOVI!


baron je po tko zna koji put izbacen...ovaj put na duze vrijeme...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
DRUKALI SMO ZA AJDUKA,MLADOST ,STAROST,ŽIVOT CILI!
HAJDUK SUPERPRVAK 2005!


Amin!

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Go to Top of Page

BVD
Starting Member

1 Posts

Member since 24/08/2005

Posted - 24/08/2005 : 21:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send BVD a Private Message
posto nisam bio ovdje od zadnjeg mog posta na ovom topicu.. isao sam da odgovorim jednom clanu koji su moji argumenti..text sam napisao sa strane
i vidio da sam baniran,, uf.. fino sam rekao da neidem vise na svastari da me nebi neko naveo da blesnem kao sto sam prije uradio.. no ako sam dobro shvatio
razlog mog bana je da sam nazvao citatelje pz za bjedu(pogresno sam se izjavio) ili je da sam napisao da me samo pitanje opstaje "rsa" moze napaliti sto se tice
nacionalizma.. no dali sam ja nesto napisao protiv
"rsa"? a koliko od vas na forumu nije napisalo nesto protiv "rsa"`bez bana? to nemogu nikako da shvatim.. ili je mozda razlog taj sto sam spomenuo iopste "rs"
u mailu? pa tako dopustio ostale da se izjave o toj temi.. NO ZNAO SAM DA CE OVAKO MOZDA BITI ZATO SAM I NAPISAO DA NEMAM NISTA PROTIV NIKOGA BEZ RAZLOGA KOJU
VJERU ILI NACIJU (JER SAM ZNAO DA CE NEKO MISLITI SAMO ZATO STO SU SRPSKA IZDANJA PA ZATO IH TAKO KRITIZUJE) NO NAPRAVIO SAM GRESKU STO SAM NAPISO BEZ LAGANJA
DA ME SAMO OPSTANA "rsa" MOZE NALJUTITI STO SE TICE NACIONALNE TEME......no ban ipak... logirao sam se samo da bi ovaj text koji sam mislio poslati kao odgovor prije bana
posaljem i to je sve--

ono oko bjede sam se krivo izjavio..dobro svako ima svoje misljenje i ukus..no faktum je taj kad bi Srbi bili ekonomski jaci bilo bi
vise novina/stripova i vise konzumiranja ovako.. ljubiteljima stripova ne preostaje nista drugo nego
da kupuju ono sto im se nudi (ma koliko god to bjedno bilo) a samo mali dio od njih je u mogucnosti da
si priusti stripove/casopise izdate izvan SCG.

Ja sam uvjeren da mnostvo citatelja kupuju PZ samo da bi procitali jedan/vise djelova tih novina a zamislite
kad bi ekonomska situacija bila bolja pa da hogar strasni izlazi kao strip svaki mjesec/dva po 100 stranica u boji
ili kad bi vecina mogla sebi priustiti svakog mjeseca po 3-4 magazina o historijskim desavanjima,naucnim dostignucima zivotinjama i sl.
tad bi tiraz PZ znatno i pao..

no sad sto su novine na jadnom papiru to sto je vecina ilustracije artikala i ostalog vise po
ukuse klincima,,znatno vise nego sto je bilo prije + da su stripovi uglavnom namjenjeni klincima..nije razlog mome pjuvanju
jer oni radi sta mogu da opstanu ..

moj razlog je drugi..
Kao klinac u BiH rehatluk mi je bio citanje PZ, skupljo sam ih od broja do broja i kad se bilo para i kad ih nije bilo.
no pri pocetku rata u HR pocela je i promjena novina cjena je bila ogromna no novine su postale bolje sto se tice papira
dodataka itd no moglo se i zapaziti sirenja nacionalistickog duha kroz novine iz artikla u artikal kroz ilustraciju itd
najinteresatnije je bilo ukida latinice. U BiH su se cirilica/latinica mjesala iz broja u broj no od tada je ostala samo cirilica
no mene to toliko nije brinulo pa sam ih nastavio kupovat. sve dok nisu stavili blokadu u B.brodu.. tada novine nisu stigle kod
nas..ljudi su se boljali sta ce izbiti dok sam se ja vise plasio da taj broj ne propustim no prodze hefta ja razocaran dobi savjet
od oca da se okanim tih novina jer sve dok ih kupujes ti im dajes suport + izdavackoj kuci "Politika" bolje se okreni nasim ili
HR izdanjima sedmicu ili dvije poslije nesjecam se tacno izbio je i rat.. posavina je bila prva da osjeti oruzajni sukob poslije ulicnih borbi u Sarajevu..

citao sam po internetu misljenja ljudi koji su nastavili sa citanjem (Srbi) i imali su istih negativnih komentara kao i ja na ono sitenje
"nacionalnog/vjerskog duha" imao sam prilike da citam i novija izdanja..stavrno su me iznevjerile... mozda sve to i nije tako straso?
no za mene kao ne Srbina i nepravoslavca mi uopste nije godilo..

Sto se tice Stripoteke.. jedini razlog da kupim te novine bile bi da citam izpocetka vecinu stripova koje vec imam ponovno
no sada u crnom/bjeloj verziji u bjednoj opremi, na srpskom i u (pravopisu?) a za pare koje oni kostaju izvan SCG moze se dobiti kvalitetnije citabe..
razlozi koje sam spomenio za PZ vaze isto za Stripoteku.. mnogima ne Srbima nesmeta ili im to nije dovoljan razlog sto su na naslovnici stavili
cjenu za "rs" umjesto BiH.. i neka.
no ja sam 100% uvjeren da urednik ima svojih i tudzih razloga sto je se za to odlucio.. no znam da nisam sam koji ima tu vrstu
principa jer nebi davno odkad je izbila svadza oko srpskog "hellblazera
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 25/08/2005 : 03:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Što se tice cijene na Stripoteci je navedena i za BiH i za RS. Zašto ne samo za BiH nemam pojma.
Inace Stripoteka je jedini strip magazin koji izlazi na podrucju bivše Juge i donosi europske stripove vrijedne pažnje. Meni je to jedina mogucnost da uživam u tim stripovima.

PZ je dosta kvalitetan sa obzirom na cijenu. Papir na kojem se tiska strip je dosta loš, ali je ostatak casopisa kvalitetan i ima zanimljivih clanaka. Svidja mi se što u sebi ne sadrži politiku.
To što ima clanaka o srpskoj povijesti je sasvim normalno jer je to srpski casopis.

Druga stvar su tvoji principi.
Ako ti se ne kupuje, nemoj kupovati.

I'll be normal when I'm dead!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/08/2005 : 06:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
To sto pise posebno za BiH i RS je malo cudno, iako ima logike da pise samo RS jer se neka stampa odavde ne distribuira i u delu Bosansko-Hrvatske Federacije, iako bi, bez obzira na to, najlogicnije bilo da jednostavno pise BiH... ko ce ga znati sta je razlog...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 25/08/2005 : 06:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

To sto pise posebno za BiH i RS je malo cudno, iako ima logike da pise samo RS jer se neka stampa odavde ne distribuira i u delu Bosansko-Hrvatske Federacije, iako bi, bez obzira na to, najlogicnije bilo da jednostavno pise BiH... ko ce ga znati sta je razlog...

ZM Comics je meni to pokušao objasniti. Neuspješno...

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/08/2005 : 06:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Pa jel' im je neko to rekao da tako treba, ili su se sami odlucili da tako napisu?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 25/08/2005 : 06:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Pa jel' im je neko to rekao da tako treba, ili su se sami odlucili da tako napisu?

Ma necu da se miješam u politiku. Neka piše šta hoce. To je njegovo pravo. Ja zbog toga ne kupujem Stripoteku.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 25/08/2005 : 13:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Pa jel' im je neko to rekao da tako treba, ili su se sami odlucili da tako napisu?

zmcomics je dao objasnjenje, ali se to nekim clanovima nije svidelo. Njihovo pravo. I tacka.

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/08/2005 : 18:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
No problem... samo sam pitao...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000