forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Magico Vento br. 100
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 26/08/2005 : 17:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Ne razumijem. Trziste u ex-yu drzavama nije otvoreno novim stripovima, tocno.
Medjutim, Zagor i Dylan Dog se odlicno prodaju.
Po svom konceptu ovaj strip bi se MORAO svidjeti velikoj vecini onih koji vole Zagora, a i mnogim dilandogovcima.
Da se radilo na reklami, vjerojatno bi i danas izlazio na kioscima u SCG.




Istina, ali danas uglavnom stripove kupuju ljudi koji su bili djeca u 80-ima i izgleda da imaju otpor prema onome sto nisu citali u djetinjstvu. Sigurno je MV danas bolji od Zagora pa mozda i DD-a ali to mnogima jednostavno nije to. Ne znam, cini mi se da je glavni (ako ne i iskljucivi) impuls kupovanja stripova kod prosjecnog konzumenta danas nostalgija.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2005 : 17:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Oooooo, sad se i samaramo Necu ti zalijevati cvijece ako ne priznas da sam u pravu:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Zalijes ga ali nekom kiselinom :))
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/08/2005 : 18:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

hmmm... lepe boje na naslovnoj, ali konj mi nije bas "zglavan". anatomija bas nije u redu - tanke i kratke noge (posebno prednje), glava dugacka kao i vrat?!
jel' se to samo meni cini?

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Cini ti se. Nemaju konji idealne mjere po kojima bi trebali izgledati, kao ni ljudi.
Ako bacis pogled na leksikon zivotinja odnosno konja vidjet ces koliko ih vrsta ima
i kako totalno drukcije izgledaju.
Neki imaju kratke noge, neki dugacke vratove i obrnuto, pa zato mislim da anatomija nije bas tako pogresna kako ti se cini.
Evo samo jedan primjer...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2985 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 26/08/2005 : 20:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by Kant

quote:
Originally posted by VALTER

Ne razumijem. Trziste u ex-yu drzavama nije otvoreno novim stripovima, tocno.
Medjutim, Zagor i Dylan Dog se odlicno prodaju.
Po svom konceptu ovaj strip bi se MORAO svidjeti velikoj vecini onih koji vole Zagora, a i mnogim dilandogovcima.
Da se radilo na reklami, vjerojatno bi i danas izlazio na kioscima u SCG.




Istina, ali danas uglavnom stripove kupuju ljudi koji su bili djeca u 80-ima i izgleda da imaju otpor prema onome sto nisu citali u djetinjstvu. Sigurno je MV danas bolji od Zagora pa mozda i DD-a ali to mnogima jednostavno nije to. Ne znam, cini mi se da je glavni (ako ne i iskljucivi) impuls kupovanja stripova kod prosjecnog konzumenta danas nostalgija.



To sam osobno dozivio, a i mislim da je to cest slucaj. Da li je MV bolji od današnjeg Zagora to je škakljivo pitanje, ali istina je da je puno, puno kvalitetniji od Zagora koji je izlazio u vrijeme kada su ti ljudi bili djeca.


- Sempre drito -
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 26/08/2005 : 21:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Ja sam dijete osamdesetih i smatram da Zagor ni tada, ali ni danas ipak nije strip koji je imao bas zahtjevne scenarije. tu je MV sigurno u prednosti, sto ipak ne znaci da je on opet nekakva posebna literarna vrijednost...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 26/08/2005 : 23:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
I ja sam dijete osamdesetih,pa sada gledajuci sve one Zagorove epizode koje su mi prirasle srcu jedva cekam ih ponovo vidit u Ludensovome izdanju.Dylan Dog se sredinom osamdesetih pojavio naglo i ispocetka mi nije bio nešto,dok nisam malo porastao.Tad mi je postao kult!
Današnje epizode su totalno drugacije od tadašnjih,vezano uz DD.
Danas dobre Dylanove epizode dobivamo na kapaljku,a Magicni je tu u sredini da potvrdi nastalu rupu u svemu tome.
Totalno novi strip,koji me osvojio odmah.Malo westerna,malo magije,malo legendi,malo horrora.Stvarno je šteta što ne izlazi cešce...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/08/2005 : 00:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Dado, nema ti primera...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/08/2005 : 00:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
sto, jel' se i tebi pricinjava...

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/08/2005 : 01:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Koresh

Da li je MV bolji od današnjeg Zagora to je škakljivo pitanje, ali istina je da je puno, puno kvalitetniji od Zagora koji je izlazio u vrijeme kada su ti ljudi bili djeca.


Kad sam ja bio dete, izlazio je Sklavijev Zagor, a Manfredi i Buratini Sklaviju mogu samo da pljunu pod prozor.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/08/2005 : 09:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Kakav Sclavijev Zagor?

Tu se radi o svega nekoliko epizoda: Prokleto blago, Na krilima noci, Vuk Samotnjak, Divovi dobra i zla..., mozda ima jos koja. Premalo i prerijetko da bi se to razdoblje nazivalo Sclavijevim Zagorom.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 27/08/2005 : 11:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Kakav Sclavijev Zagor?

Tu se radi o svega nekoliko epizoda: Prokleto blago, Na krilima noci, Vuk Samotnjak, Divovi dobra i zla..., mozda ima jos koja. Premalo i prerijetko da bi se to razdoblje nazivalo Sclavijevim Zagorom.



Sclavi je pisao Zagora par godina...Ima dosta njegovih epizoda.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/08/2005 : 11:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Destak godina, cini mi se, ali nisu "zgusnuto" izlazile. U ZS nisu uvijek navodili scenarista, ali mislim da tih prica nema vise od deset, no mozda grijesim. I Zakon Predaka/Sveti Breg/Hiljadu Lica straha je valjda njegov.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 27/08/2005 : 13:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Destak godina, cini mi se, ali nisu "zgusnuto" izlazile. U ZS nisu uvijek navodili scenarista, ali mislim da tih prica nema vise od deset, no mozda grijesim. I Zakon Predaka/Sveti Breg/Hiljadu Lica straha je valjda njegov.



Ne znam ipak toliko o Zagoru. Neka kazu bolji poznavaoci...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/08/2005 : 13:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Destak godina, cini mi se, ali nisu "zgusnuto" izlazile. U ZS nisu uvijek navodili scenarista, ali mislim da tih prica nema vise od deset, no mozda grijesim. I Zakon Predaka/Sveti Breg/Hiljadu Lica straha je valjda njegov.


24 redovna broja i ciko specijalac broj 6
Cak je imao 13 brojeva koji su izlazili jedan za drugim, medju njima mec stoljeca, noc uzasa,
pecina cudovista, plamena lobanja, covjek munja, vuk samotnjak, demonska maska...
pa i onaj u boji koji je izasao u A4 formatu, prokleto blago.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/08/2005 : 13:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Uh, onda sam pogrijesio, i moze se govoriti o Sclavijevom Zagoru.

Ja sam mislio da je on uletio s par epizoda tijekom osamdesetih, vjezbajuci za Dylana Doga.

Ali mnoge od ovih nabrojanih epizoda nikako nisu vrhunci Zagora (mec stoleca, covek munja) - i Burattinijevi Chico specijali su mi osobno svi bolji od Cika u Drakulinom dvorcu.


Edited by - VALTER on 27/08/2005 13:49:29
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 27/08/2005 : 15:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER


Ali mnoge od ovih nabrojanih epizoda nikako nisu vrhunci Zagora (mec stoleca, covek munja) - i Burattinijevi Chico specijali su mi osobno svi bolji od Cika u Drakulinom dvorcu.




To je meni jedan od najlošijih Zagora ikad.Toliko nekreativna i zbrzana prica + užasan crtež Gambe = fatal error
Go to Top of Page

Zole
stripovi.com kum



Croatia
4286 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 27/08/2005 : 15:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zole a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Destak godina, cini mi se, ali nisu "zgusnuto" izlazile. U ZS nisu uvijek navodili scenarista, ali mislim da tih prica nema vise od deset, no mozda grijesim. I Zakon Predaka/Sveti Breg/Hiljadu Lica straha je valjda njegov.



Capone. Sjajna prica.

Zagor! Inter! Zagor! Inter! Zagor! Inter! Zagor! Inter! Zagor! Inter! Zagor! Inter! Zagor! Inter! Zagor! Inter! Zagor!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/08/2005 : 16:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
To bejaše ona "posveta" Kingovom IT-u?

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/08/2005 : 07:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Dado, zaboravio si "Demone ludila", ubedljivo najbolju pricu...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/08/2005 : 11:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Zassto bi ju Dado opet spominjao u odgovoru na moj post kad sam ju ja vec spomenuo ("Divovi dobra i zla")?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/08/2005 : 04:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nisma video da si ga spomenuo...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000