forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DESIGN naslovnih stranica (u stripovima, naravno!)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/08/2005 : 13:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ninel, gle, ovako redom:
- ucitaj sliku (upload) na imageshack http://www.imageshack.us/
- na forumu klikni "replay to topic"
- gore u replayu imas jednu malu ikonu gdje strelica pokazuje na sliku. to stisni.


- na replayu ce ti u cetvrtastim zagradama ispisati "img" i "/img".
- izmedju njih samo umetni onaj predzadnji red sa imageshacka. NEMOJ slucajno brisati cetvrtaste zagrade!



- i to je sva mudrost.


http://zveles.blogspot.com/

Edited by - zveles on 26/08/2005 13:50:11
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 13:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
haha zveles, preduhitrio sam te.

Ali si bo frajer da ides na kvalitet pre brzine, pa si stavio i screenshotove.

Prepreden si.... :))))

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/08/2005 : 13:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
dream, sprckao si "kod", pa izgleda kao da u tvom objasnjenju fale slike! :-pPpPPppppPPPppP

http://zveles.blogspot.com/

Edited by - zveles on 26/08/2005 13:53:43
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/08/2005 : 13:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Robocop je odlicno nacrtana naslovnica -obožavan takve detaljne naslovnice iako malo boli glava od predugog gledanja.

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 14:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
To je sve zbog Microsoft-a, od kada mi ovaj Windows da je multi-tasking, ne mogu da se oduprem zavisnosti od kucanja levom rukom i igraja Warcraft-a na half-screen. :)))

Ako, ako. Vraticu ti kad se najmanje nadas. I to bice ispod pojasa... :)

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/08/2005 : 14:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
> I to bice ispod pojasa... :)

nema problema, ispod pojasa sam najjaci!


http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 14:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Haha. Podsetio si me kada sam pre 4-5 godina poceo da idem u teretanu zbog Americkog Fudbala koji sam igrao na koledzu.

Dosao ja kuci i gleda me cale i kaze: "Pa ti si idiot, umesto da u tvojim godinama vezbas ljubavni misic, ti tu pumpas bicepse! E da mi je tvoja patka pa da se podsetim lepih dana..." To je cela istina. :)))

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 26/08/2005 : 14:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by Dreamlord

Nego niko nije dao commentar za Azzarellovog Batmana (art by Eduardo Risso)




Ja sam upravo poskidao sa Risovog sajta postavljene table Batmena, a zamolio bih te ako imaš štogod kompletnog Batmena by Riso da šibneš na rapidshare i sl. Meni je on odlican, a u paru sa Azarelom fantastican

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 14:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Imam ceo Broken City u scanovima. Tacnije to be more precise, imam oko 20 GB Scanova od Batman-a. :))

Sve od Batman #1 pa nadalje, ukljucujuci i Annuals, crossovers i special editions.

Treba mi par sati da ih uploadujem sve (oko 60,70 MB) na rapidshare, nego daj mail da ti posaljem linkove. Ne znam kakav je stav ovog foruma prema skenovima...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 26/08/2005 : 15:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Imaš moj mail u profilu, a imaš ga i na svom gmailu :)
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 15:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
A da, zaboravio sam...

Ajde proveri mail kasnije....



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/08/2005 : 15:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ja imam cijeli broken city u sveskama na dobrom starom papiru. i 100b kad smo vec kod risse, i spider-man specijalku koju je nacrtao, i one kratke epizodice koje je radio za razne vertigove antologije, i onu kratku jsa epizodu, i one horrorce iz heavy metala, i ranije argentinske radove koje je na engleskom reprintirao strip art... sve na papiru!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 15:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Imam i ja brate... :)))

Imam i sve TPB od 100 Bullets, Od broja 580 imam i sve Batman-e. Jebi ga sta mogu kad volim Dark Knight-a...

A skenove skidam da vidim sta izlazi od novih izdanja da znam da li da narucujem. Ali eto nasao sam jebacki torrent od 20GB u kome se nalazi sve sto je ikada izaslo od Batman-a u USA. Bez zadnij par svezaka...

Nego zveles, vidim da si stavljao ti nesto na aukcijama. Imas li nesto od Americkih Stripova za prodaju...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/08/2005 : 15:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
he, he... ja 100b imam u sveskama, j***s trejdove!

i ja skenove skidam da provjerim i one stripove koje ne narucujem, pa na kraju zbog skenova potrosim duplo vise love nego sam planirao. a nekad mi se ne da cekati 2-3 tjedna da novi stripovi postom stignu, pa odmah prvi dan skinem sken i procitam. i tako cu isti strip barem jos dva puta procitati kad stigne na papiru.

ovo sto je na aukcijama, to je sve sto trenutno imam za prodati. nesto su mi dupli, a nesto sam naknadno kupio u sveskama, pa sada prodajem trejdove. ako te sto zanima, javi.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 15:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Jebi ga. Dok sam bio u USA, niko nije hteo da proda sveske 100 Bullets. Gadovi znaju sta je dobar strip :(( Pa sam onda morao da kupim TPB-ove je nisam imao dovoljno love da narucujem sve Back Issu-e.

Inace upravo razmatram jednu novu taktiku za nabavljanje stripova. Postoji takozvani personal shiping companies. Gde na kargo avionima se dopremaju licni shipings, a ujedno se ne ide preko lopova tipa FedEx, DHL i sl. Oni imaju opciju da uzmes kovceg razlicitih velicina koji ce da stigne bilo gde ima aerodroma za cargo.

Cena recimo kovcega koji je 1,2m x 0.8m x 0.8m kosta oko 100-120 dolara da stigne u BG. Tako da je lepo narucim stripove na gomilu i isporucim ih kod mog burazera u Boston. On to preda na kargo, a meni stigne boga oca... :))) A sve stigne to kao licna kolekcija i prtljag od burazera koji je to poslao ranije jer ne moze da seca sve to. Tako da ce i carina da ga ispusi...

Jedina fora je da trenutno nemam dovoljno stripova da napunim ceo kovceg, pa malo pricam sa drugarima da i oni ubace stvari koje ih interesuju... Inace u Americi je shipping free za narudzbine preko 25$ tako da bih prosao super jeftino...

Dok se nas covek ne seti, nema leka!!!

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/08/2005 : 15:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Za takve kombinacije, racunaj na mene. ;)

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/08/2005 : 15:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
meni postarina nije toliki problem, nego me u zadnje vrijeme pere carina koja mi naplacuje pdv na kompletne pakete (i na sveske za koje je jos uvijek dvojbeno da li ide porez, i na trejdove na koje sigurno ne ide porez). na zalost vec duze vrijeme i ja i neki moji kolege to ne mozemo rijesiti normalnim putem, zahtjevima i slicno, pa sada vec razmisljamo o tuzbi. znam da je to sporo i neizvjesno, ali... djole, imas li kakav dobar pravnicki savjet?

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 15:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Pa to. I to relativno brzo stize. Od kada ga predas onda je 5-7 dana. Jer obicno leti do Londona, pa onda odatle prvi kargo za Srbiju koji ide...

Jedino sto sada vec vise od mesec dana skupljam stripove da napunim to. Narucujem i isporucujem sve kod burazera pa kad se sve to nagomila onda ce biti OK. Racunam da u jednom redu staje 16 izdanja (izdanje radunam na 30cm x 20cm da bude komotno) i da je prosecna debljina 0.5cm (jer nesto je TPB a nesto su sveske...) tako da moze da bude oko 150-160 redova. Kada se to sve sabere u takav kovceg moze da stane malo manje od 2,000 izdanja.

Ja ako napunim pola od toga, to je neverovatna usteda... Ozbiljno se razmisljam da dignem neki gotovinski kredit na par godina i da porucim boga oca, pa onda to da otplacujem mesecno...



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 26/08/2005 : 15:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ljudi cuvajte se kovcega i aktovki, pa bar vi ste nacitani 100Bulletsa, znate šta to znaci

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/08/2005 : 16:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

djole, imas li kakav dobar pravnicki savjet?


Uh, za šta biste ih jurili? Zloupotrebu službenog položaja? U Srbiji biste se sa tim slikali, ne znam za Hrvatsku...

A ako bi pokrenuli gradansku parnicu - e dotle još nisam stigao... ;)

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/08/2005 : 16:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Za takve kombinacije, racunaj na mene. ;)



i ja bih mogao dodati stosta.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3970 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/08/2005 : 16:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
> Uh, za šta biste ih jurili?

za nezakonitu naplatu poreza na knjige (koje su oslobodjene placanja pdv-a).

zanimljivo je bilo kada smo postom slali zalbe i zahtjeve za povrat neosnovano naplacenog poreza, i to podkrijepili kopijama raznih vazecih zakona i dopuna, dobili smo pismeni odgovor u kojem su nas obavijestili da nismo u pravu i te zakone su protumacili po svom (sasvim drugacije od onoga sto u njima vrlo jasno pise). i sto sad raditi..?

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 26/08/2005 : 18:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message







Nadam se da mi je sad uspelo staviti slike na topik.
Prvo je unutrašnja stran a onda naslovnica.

Edited by - ninel on 26/08/2005 18:15:46
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 26/08/2005 : 18:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message
Prva mi je dobra ali druga i nije bog zna što...

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 26/08/2005 : 18:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Nije dobro ninel.

Pre nego sto postujes slike, pritisni preview. I ako ti se otvore slike znaci da si dobro uradio sve.

Ajde ponovo...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000