forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 cita li neko preacher-a??
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

deepo
Starting Member

41 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 07/09/2005 : 14:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send deepo a Private Message
Upravo sam ga procitao i grozno sam razocaran. Mada i takva sranja treba da postoje, licno mislim da sam mogao provesti puno bolje vreme uz nesto zanimljivije (sto slika, sto prica).

Je li ga procitao jos neko i kakvi su utisci. Svrljajuci po forumu vidim da ga dosta ljudi pominje u kontekstu zajedno sa Sandman-om, Hellblazer-om i slicnima. Nije to to.

Bez namere da vredjam, interesuju me vasa misljenja i iskustva.

Ovo mi je prvi post, nadam se da nisam preterao:))

apokalips
Average Member

Croatia
632 Posts

Member since 05/09/2005

Posted - 07/09/2005 : 14:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send apokalips a Private Message
mene samo zanima kako si ga uspio nabavit ali sam cuo da je strip jadan najbolji americki strip je punisher i spiderman

the end of world is near
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 07/09/2005 : 14:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message
quote:
Originally posted by apokalips

mene samo zanima kako si ga uspio nabavit ali sam cuo da je strip jadan najbolji americki strip je punisher i spiderman

the end of world is near



Zakaj bi bio problem nabavit preachera??
U MCu imaju 6-7 epizoda!

It's going to be blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back!
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 07/09/2005 : 14:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:

Zakaj bi bio problem nabavit preachera??
U MCu imaju 6-7 epizoda!




Aaaaaaa. Purgeru, vecina svjetskog, hrvatskog i forumskog stanovništva ne živi u Zagrebu (znam da ti je to teško za povjerovati).

Epizoda? WTF je epizoda u ovom slucaju. "Mislio" si TPB.
Go to Top of Page

deepo
Starting Member

41 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 07/09/2005 : 14:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send deepo a Private Message
quote:
Originally posted by apokalips

mene samo zanima kako si ga uspio nabavit ali sam cuo da je strip jadan najbolji americki strip je punisher i spiderman

the end of world is near



Pa, tajne nema. Imaš na eMule-i sve sto ti srce zaželi i mozak da ti pokljuca.
Citao sam Garth Ennis-a i ranije (jedan od njegovih prvih radova, ne mogu da se setim naslova), tema jako slicna. Definitivno ga više necu citati.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 07/09/2005 : 15:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Procitao sam cijelog Preachera i mislim da je poprilicno bezveze. Osim malo subverzvnih ideja i vrijedjanja americkih fundamentalitickih krscana, strip je isprazan. Bitno je sto vise puta na tabli stripa reci "fuck". Americki strip ima mnogo, mnogo boljih stvari...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/09/2005 : 15:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Bah, sto ljudi sto cudi .

No, procito sam tek prvi trejd i taj mi pada u Top 10 stripova.

Jack the Black.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1920 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 07/09/2005 : 15:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by mike

Bah, sto ljudi sto cudi .

No, procito sam tek prvi trejd i taj mi pada u Top 10 stripova.

Jack the Black.



meni je postao koma nakon drugog trejda.jednostavno dosadan i bezvezan i razvodnjen a o crtežu da ne pricam...dillon mi je totalna koma.
a da mi je samo znati ko ga je usporedio sa sandmanom i hellblazerom...razlika je nebo i zemlja

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 07/09/2005 : 15:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Prva dva TPB-a preachera su odlicna i onda sledi period prosecnosti... Na kraju se malo popravlja situacija ali u generali nije tako los strip.

Znam da zvuci malo nametljivo ali morate da zivite ili bar posecujete krajeve u kojima se desava Preacher da bi ste razumeli neke stvari koje se pominju u stripu. Bio sam u Texas-u minimum 100 puta i izuzetno je relevantan strip za mood koji posotji u toj drzavi, i ima veliku dozu istine u odnosima u malim gradovima, kako se formiraju ljudi u takvim sredinama i puno Amercikog nikada nije kasno da se promeni svet...

Ovo su sve poente koje su za mene pozitivne u Preacheru, ima i negativnih. Mislim da je ritam po kome je Ennis isforsiran da izda Preacher kriv za njegov varijetet u kvalitetu...

That's my 2 cents...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 07/09/2005 : 19:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Sve ovisi o ukusima. Ja recimo ne volim "morbidna izdrkavanja"...Pogotovo ako su smisao samima sebi (bar se meni tako cini) Ali, svakome njegovo...

Edited by - Kant on 07/09/2005 19:41:28
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 07/09/2005 : 19:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by Kornboy

Upravo tako, trebao bi vidit kakve filmove tek gledam, hehe, ali to je vec offtopic ;)



Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 07/09/2005 : 20:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

quote:

Zakaj bi bio problem nabavit preachera??
U MCu imaju 6-7 epizoda!




Aaaaaaa. Purgeru, vecina svjetskog, hrvatskog i forumskog stanovništva ne živi u Zagrebu (znam da ti je to teško za povjerovati).

Epizoda? WTF je epizoda u ovom slucaju. "Mislio" si TPB.



Znam to!
Pa potoji pošta,pa naruciš iz MCa preko neta ili telefona!

It's going to be blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/09/2005 : 20:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ma Preacher je zakon! Svima vama kojima nije, nemate pojma! Ble ble ble!

Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 07/09/2005 : 21:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Procitao sam kompletnog preachera, i ukupni dojam je vise nego dobar (istina, poslije prva dva TPB-a dojam je bio fantastican). Mozda je to i zbog toga sto sam ocekivao znatno losiji kraj, sudeci po komentarima upravo na ovom forumu ili ne znam, mozda na nekoj recenziji, ali ono sto nam je Ennis dao na kraju, cini mi se, predstavlja neku vrstu kompromisa izmedju onoga sto smo zeljeli i onoga sto je (ipak) smio da napise...
Isplati se nabavit, definitivno!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 07/09/2005 : 21:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

Ma Preacher je zakon! Svima vama kojima nije, nemate pojma! Ble ble ble!

]



kao shto reche kolega odozgore

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 07/09/2005 : 21:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Nisam citao, ali rado bih!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 07/09/2005 : 23:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Maximuss

Ma Preacher je zakon! Svima vama kojima nije, nemate pojma! Ble ble ble!




kao shto reche kolega odozgore



Upoznao sam jednu kcerku propovjednika iz Tenesija ovdikane, pa da je upitam kako njegov zivot izgleda. mah, kaze ona, nije ti on bas ni prereligiozan. previse pusi, previse pije, zajebaje se s rajom i tako.
a onda sam joj rekao nek pozdravi starog, narucio Preachera prvi tom preko neta i rekao joj da cu joj dati da odnese starom da pogleda.
btw. ovog su zvali i da istjeruje dzavola iz necije kuce (tako ona kaze). sto ti je zivot dole na Jugu
eh da, ko sto rekose ova dvojica znalaca odzgorena...

Od 17.8.2005. do 31.7.2006. mjesto boravka Oxford, Mississipi///\\\http://round2create.blogspot.com/
Kad stignem, tekstovi o tome kako izgleda zivjeti i studirati u Americi///\\\http://fawl.blogspot.com
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 08/09/2005 : 00:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Ziveo ja u Cowboy Landu 5 godina (Colorado) ali jahao sam po jugu stalno. I da ti kazem da mi prijao tamo zivot. Bilo mi je do jaja pre svega u Texasu... Dalas i Austin su mi do jaja.

Dobra fora za Preacher-a Emire. Pa i propovednici su ljudi, sta treba da rade da se prave cistunci... World is a fucked up place, so why pretend...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 08/09/2005 : 01:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
emire ima li kod vas tornada? pogledaj na ebayu prodavaca comicwonderland-a. on je iz missisipija a ima tonu jeftinih stripova

"I believe comic book heroes walk the earth..."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 08/09/2005 : 04:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
nisam nasao niti jedan strip kod njega na prodaji. btw. misisipi je dvaput veci od Bosne, tako da bi mi se vise isplatilo da je recimo iz Memfisa nego nekog primorskog gradica :P
dreamlord, vala bih i ja volio da odem u Texas za jedan vikend, a nije ni daleko. ovi s ove strane misisipija i nisu pas divlji zapadnjaci, ali zato su im zenske dobre do jaja :D

Od 17.8.2005. do 31.7.2006. mjesto boravka Oxford, Mississipi///\\\http://round2create.blogspot.com/
Kad stignem, tekstovi o tome kako izgleda zivjeti i studirati u Americi///\\\http://fawl.blogspot.com
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 08/09/2005 : 07:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
PReacher mi je mozda najbolji strip koji sam ikada procitao, u rangu Watchmena i DKR.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/09/2005 : 08:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Eto, tako se govori .

Jack the Black.
Go to Top of Page

deepo
Starting Member

41 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 08/09/2005 : 09:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send deepo a Private Message
Zanimljvo, raznolikost zaista razonoduje.
Od toliko fantasticnih stripova, što americkih, što evropskih, preacher je samo jedan u gomili prosecnih. Sad mi pada na pamet da možda nisam u kategoriji uzrasta za koji je namenjen. Vertigo sam otkrio preko Sandman-a, i naivno ocekivao barem pripližan kvalitet i u ostalim grafickim novelama. Dobro, nisam jos dosta toga ni zapoceo pa ne bi sve da ocrnim, ali Lucifer i y the last man su mi itekako razocarali.
Okrenuo sam se zato pretežno evropskom (francuskom) stripu i nisam se razocarao. Zahvaljujuci saradnji DC-ja i Humanoids publishing-a otkrio sam puno originalniji i kvalitetniji crtaž i pricu. Toplo vam preporucujem.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 08/09/2005 : 11:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by deepo

Zanimljvo, raznolikost zaista razonoduje.
Od toliko fantasticnih stripova, što americkih, što evropskih, preacher je samo jedan u gomili prosecnih. Sad mi pada na pamet da možda nisam u kategoriji uzrasta za koji je namenjen. Vertigo sam otkrio preko Sandman-a, i naivno ocekivao barem pripližan kvalitet i u ostalim grafickim novelama. Dobro, nisam jos dosta toga ni zapoceo pa ne bi sve da ocrnim, ali Lucifer i y the last man su mi itekako razocarali.
Okrenuo sam se zato pretežno evropskom (francuskom) stripu i nisam se razocarao. Zahvaljujuci saradnji DC-ja i Humanoids publishing-a otkrio sam puno originalniji i kvalitetniji crtaž i pricu. Toplo vam preporucujem.



Od Vertigovih stripova meni se, osim Sandmana, posebno svidio o Mooreov Swamp Thing. Ima dubinu i slojevitost price. Procitao sam zasad prva dva TPB-a, i nisam se razocarao. Prica je kvalitativno cak konzistentnija od Sandmana...
Go to Top of Page

deepo
Starting Member

41 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 08/09/2005 : 12:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send deepo a Private Message
Hvala na preporici, planiram vec duže vreme da se bacim na zelenka, no me plaši njegova obimnost. Trenutno me hellblazer drži :)
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 08/09/2005 : 13:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Ja ti preporucujem da se latis Transmetropolitana. Mislim da bi te ovo jako zanimalo.

Odlicna prica Warren Ellisa, strip sa puno scena koje su mi ostale u secanju. Fantastican za ubijanje dosade...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000