forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Skladištenje stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/09/2005 : 16:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Vjerovatno je ovakva tema bila, ali tražilica mi ništa nije pomogla pa cu otvoriti topic.
Ove sam godine poceo skupljati stripove po drugi put u životu i vrlo brzo se nakupilo 500-600 komada. Prepravio sam jedan stari ormaric i stalo je dosta u njega, ali sada vec imam previše. Kako sam poceo skupljati, moja kolekcija ce relativno brzo preci u tisuce. Shvatate problematiku... Kamo sa stripovima, kada imate ogranicen prostor? Osim toga, ne bih volio da budu ko lopatom nabacani ili da stoje jedan na drugom pa da oni donji trpe velik pritisak. Imate li kakav (pametan) prijedlog.
Blekendekara mi rece da u More Comics postoje neke kutije po 35 kuna. Ja sam vrlo daleko od Capitol City-ja pa bi bilo dobro da mi netko opiše te kutije. Od cega su, koliko stripova stane u njih, dobre i loše strane itd. Nije mi važno da stripovi budu poslagani za razgledanje nego više kao uskladišteni da se odupru zubu vrijemena(maj prešssss). Ovako bi to nekako moglo izgledati jednog dana:




>>> I hope the party in my head never stops <<<

Edited by - Obi-wan on 09/09/2005 16:35:14

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 09/09/2005 : 18:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
probaj sa onim dijamantskim kutijama koje je jednom neko spominjao


"I believe comic book heroes walk the earth..."
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 09/09/2005 : 22:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
uzmi kutije od banana,najjeftinije su ti rješenje a funkcioniraju
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 09/09/2005 : 23:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
te kutie koj sam ti pomenuo su bash te koje vidish na fotci.
stane negde oko 250/300 USA sveshchica u iste i u nachelu su najkulturnija varijanta za skladishtenje stripova.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/09/2005 : 01:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

uzmi kutije od banana,najjeftinije su ti rješenje a funkcioniraju


Daj pojasni malo- zašto baš od banana, a ne recimo neke druge?

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/09/2005 : 01:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

te kutie koj sam ti pomenuo su bash te koje vidish na fotci.
stane negde oko 250/300 USA sveshchica u iste i u nachelu su najkulturnija varijanta za skladishtenje stripova.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.


Izgledaju mi kao da bi u njih stalo upravo oko 100 SD/Ludensa da ih poslažem uspravno. Znaš li možda da li je to karton ili cak neka plastika? Neka logika mi govori da su jako cvrste jer one na dnu sa slike ne bi izdržale toliki pritisak onih odozgo.

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

metabaron
New Member

177 Posts

Member since 25/01/2004

Posted - 10/09/2005 : 04:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send metabaron a Private Message
Koriste tvrdi karton, ali u zadnje vrijeme vidim kutije i od plastike. Sve ima svoje prednosti i mane. Cini mi se da karton dise, ali zato naravno nije tako trpezan, dok je pastika neunistiva ali ne dise. Imas dvije varijante kutija: kratke i dugacke. Doduse postoje i one za magazine. Ja savjetujem kupovinu kratkih (u kojih stane oko 100-njak Americkih sveski). U dugu kutiju ti moze stati oko 250/300 stripova. Iz vlastitog iskustva manje kutije su mnogo lakse za ruke a i lakse je naci mjesto za njih (vjeruj mi duge kutije ne mozes pomaci a gledajuci ovu sliku koju si stavio sto ako zazelis procitati strip koji se nalazi na dnu kolekcije ispod/pored 10-kutija :)

Ne zaboravi da ako stvarno zelis sacuvati stripova onda kupi vrecice i one kartone za stripove. Ja ne stavljam karton u svaku vrecicu, ali zato napunim kutiju snugly, tj. stripovi su dobro nabijeni unutra. Vercice su zakon, ali imas vise vrsta vrecica. Najskuplje su mylar, ali to su samo za neke rijetke stripove. Onda imas polyethylen i poly.. Zaboravio sam koje su bolje od ovih dviju poly vrecica, ali nacin na koji ih ja prepoznajem da bolje imaju onaj preklopni dio; uostalom evo slike koje ja kupujem:



A ako znas engleski evo jedan veoma dobar tekst o cuvanju comicsa:
http://www.hoboes.com/pub/Comics/About%20Comics/Technical%20Issues/Protecting%20Comics%20Guide%201%20of%202
http://www.hoboes.com/pub/Comics/About%20Comics/Technical%20Issues/Protecting%20Comics%20Guide%202%20of%202

Tekst je iz '97 ali vrijedi i danas. Kad se sjetim te davne 97 kad sam ovo citao po prvi puta - ah, suze mi dodu na oci.

Evo ti i stranice na kojoj mozes vidjeti neke od tih proizvoda. Po mom misljenju trebas samo kutije, kartone i vrecice. Ostalo mi izgleda besmisleno.
http://www.bagsunlimited.com/cart/browse.asp?cat=3
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/09/2005 : 10:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Hvala na iscrpnom odgovoru. Pregledat cu sve linkove koje si mi ostavio. Na prvi pogled cini mi se da su te kutije prava stvar za mene. S obzirom da ce moja kolekcija vrlo brzo otici u tisuce, a nikakvih posebno vrijednih primjeraka tu nema, kese vjerovatno ipak necu koristiti. Kutije od tvrdog kartona ili plastike su baš ono što mi treba. Što se tice citanja(dostupnosti pojedinog stripa), ne bih baš onako slagao samo kutije vec bih napravio neke grube police da drže razine kutija.

Još bi bilo dobro da mi netko kaže kako su se te kutije, koje se mogu nabaviti u MC-u, pokazale u suradnji sa SD i Ludens formatima - kako stoje i koliko stane. Gdje se još mogu nabaviti takve kutije?

>>> I hope the party in my head never stops <<<
Go to Top of Page

Star Wars
Senior Member

Croatia
1076 Posts

Member since 11/07/2005

Posted - 10/09/2005 : 12:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Star Wars's Homepage  Send Star Wars a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by BlekenDekara

te kutie koj sam ti pomenuo su bash te koje vidish na fotci.
stane negde oko 250/300 USA sveshchica u iste i u nachelu su najkulturnija varijanta za skladishtenje stripova.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.


Izgledaju mi kao da bi u njih stalo upravo oko 100 SD/Ludensa da ih poslažem uspravno. Znaš li možda da li je to karton ili cak neka plastika? Neka logika mi govori da su jako cvrste jer one na dnu sa slike ne bi izdržale toliki pritisak onih odozgo.

>>> I hope the party in my head never stops <<<



Posto ja jos nema toliko stripova to mi nije jos uvijek problem, ali ce postati.

The Force is in my hands....
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 11/09/2005 : 12:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
ja cuvam u ladicama i kutijama.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 11/09/2005 : 20:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message
Ja imam sad oko 600 stripova,pa isto razmisljam gdje da si je spremim.Za sada je imam u kutijama od banana ispod kreveta i neke u ormaru.
Go to Top of Page

Star Wars
Senior Member

Croatia
1076 Posts

Member since 11/07/2005

Posted - 11/09/2005 : 20:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Star Wars's Homepage  Send Star Wars a Private Message
quote:
Originally posted by zagorovac

Ja imam sad oko 600 stripova,pa isto razmisljam gdje da si je spremim.Za sada je imam u kutijama od banana ispod kreveta i neke u ormaru.



Posalji ih meni, obecavam da cu se dobro brinuti za njih.

The Force is in my hands....
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 11/09/2005 : 20:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message
quote:
Originally posted by Star Wars

quote:
Originally posted by zagorovac

Ja imam sad oko 600 stripova,pa isto razmisljam gdje da si je spremim.Za sada je imam u kutijama od banana ispod kreveta i neke u ormaru.



Posalji ih meni, obecavam da cu se dobro brinuti za njih.

The Force is in my hands....


Ja nebi mogao bez mojih stripova da zivim.Cuvam ja njih dobro
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/09/2005 : 20:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
SW svima daje svoje ponude za "cuvat" stripove-ne viruj mu

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

Star Wars
Senior Member

Croatia
1076 Posts

Member since 11/07/2005

Posted - 11/09/2005 : 20:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Star Wars's Homepage  Send Star Wars a Private Message
quote:
Originally posted by vice

SW svima daje svoje ponude za "cuvat" stripove-ne viruj mu

I feel like somebody put something in my drink



Hej, ovo mi je prva ponuda.

The Force is in my hands....
Go to Top of Page

Star Wars
Senior Member

Croatia
1076 Posts

Member since 11/07/2005

Posted - 11/09/2005 : 20:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Star Wars's Homepage  Send Star Wars a Private Message
quote:
Originally posted by zagorovac

quote:
Originally posted by Star Wars

quote:
Originally posted by zagorovac

Ja imam sad oko 600 stripova,pa isto razmisljam gdje da si je spremim.Za sada je imam u kutijama od banana ispod kreveta i neke u ormaru.



Posalji ih meni, obecavam da cu se dobro brinuti za njih.

The Force is in my hands....


Ja nebi mogao bez mojih stripova da zivim.Cuvam ja njih dobro



Ako se predomislis....
....ja sam uvijek na usluzi.

The Force is in my hands....
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/09/2005 : 21:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Bilo je njih još...

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/09/2005 : 23:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by zagorovac

Ja imam sad oko 600 stripova,pa isto razmisljam gdje da si je spremim.Za sada je imam u kutijama od banana ispod kreveta i neke u ormaru.


Po drugi put te kutije od banana. Što je toliko dobro kod njih?

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/09/2005 : 09:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Covjek voli da mu stripovi mirišu na banane.

I feel like somebody put something in my drink
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 12/09/2005 : 09:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
Zar te kutije nisu prepune rupa.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 12/09/2005 : 14:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
ma naravno da su te kutije pune rupa,ali i i neki sirevi su puni rupa pa su najbolji.stvar je u rupama.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 12/09/2005 : 14:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by SnotMan

Zar te kutije nisu prepune rupa.


mozda ih spominju zbog ventilacije :-)

---
*** http://www.sesvete-online.info/
http://www.infocor.hr/ najbolji shop u Hrvata :-)

(500 post)

Edited by - Spiderman on 12/09/2005 14:26:15
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 12/09/2005 : 17:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message


To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 12/09/2005 : 21:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Ja sam kupio "metalne" police. Dodju nekih 200 kn i kada ih spojiš, više su od 2 metra. Istina da izgleda kao da si u željezari, ali koga briga za estetiku ako služe svrsi. Jednog dana bi rado uzeo neke drvene police, ali što je tu je.
Kutije nadješ svuda. Meni je bitno da su istog tipa. Zato uzimam od Freseniusa jer su mi dostupne. Nije ni bitan proizvodjac jer su kutije ciste (pakiraju se u te kutije bolnicke otopine za dijalizatore). Malo imaju onaj bolnicki miris, ali znaš da su ti stripovi na sigurnom i da se nece razboljeti.

I'll be normal when I'm dead!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/09/2005 : 21:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ako ne nabavim prave kutije, vjerovatno cu ici baš na tu opciju - metalne police i zamjenske kutije(moram samo naci neke koje su pogodne velicine i istovjetne).

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

Star Wars
Senior Member

Croatia
1076 Posts

Member since 11/07/2005

Posted - 12/09/2005 : 21:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Star Wars's Homepage  Send Star Wars a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ako ne nabavim prave kutije, vjerovatno cu ici baš na tu opciju - metalne police i zamjenske kutije(moram samo naci neke koje su pogodne velicine i istovjetne).

Mjenjam knjige za stripove. Obi-wan-kenobi@inet.hr



To ti je po meni OK.

The Force is in my hands....
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000