forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dilan Dog-System comics
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/01/2006 : 09:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nabavi Opelo ja jedno cudovište, Iza onih vrata i Maglu, reprezentativniji su. Kloni se prošlogodišnjeg specijalca, verovatno nešto najgrde što je napisala.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 30/01/2006 : 09:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ok, tx.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 30/01/2006 : 15:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa, sto se mene tice, ja bih vise voleo da sam u toku sta se dogadja SADA, a ne da cekam drugi zivot u kome bi EVENTUALNO sustigli davno ugasene serijale. Hm?


Ali ti JESI u toku sa tim što se dešava sada, kao što sam i ja. Ili si na par klikova i nedelju dana cekanja od toga.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"



Ali na zalost nisu svi u mogucnosti da budu u toku,pa odatle valjda i zelja za stizanjem Italijana.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/01/2006 : 16:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
BTW, ni meni nije bas najjasnija zelja za sustizanjem italijana. Kad bsimo ih sustigli, verujem da bi mnogi zeleli da i i prestignemo (takav je nas mentalitet)
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 30/01/2006 : 16:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Recimo cena Sveta Kompjutera je sa 100din. skocila na 120, budu li je digli za dinar vishe, ne znam da li cu ga vishe kupovati, sto se tiche Systemovog Dilana, ja u BG-u nabavim Ludensove brojeve po 120-130din., tako da ne bi trebali ni oni da skacu vishe, a u CRO ljudi imaju po 500-600evra prosecnu platu dok je nasha 200-300evra, ej stani malo...

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 30/01/2006 : 17:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ludensovi, novi su bili 120 dinara u Darkwoodu, sad im je cena skocila na 140 dinara, a u trafikama su Zagor extra i Dylan extra 120 din., a Mark i Blek 200 din. LeeMan, javi mi šta je bilo za onu razmenu, javi na mail !!!

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 30/01/2006 : 19:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

1.4

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"



1,4 eura je otprilike 2,70km. to je džabe za strip.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/01/2006 : 20:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ruju ima "Drugog", "Komšiju" i "Vecitu iluziju". To ne može da opravda "Svemirca" i gomilu drugih stvari, ali - nije Ruju baš totalni skot.

Chiaverotti pak jeste. ;)





A kak ti se cini Chiaverottiev rad u Marti Misteriji?
Jednako loš kao u Dylanu... ili možda bolji?

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 30/01/2006 : 20:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A kako se TEBI cini njegov rad na MMu?
;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 30/01/2006 : 20:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Djole

Ruju ima "Drugog", "Komšiju" i "Vecitu iluziju". To ne može da opravda "Svemirca" i gomilu drugih stvari, ali - nije Ruju baš totalni skot.

Chiaverotti pak jeste. ;)





A kak ti se cini Chiaverottiev rad u Marti Misteriji?
Jednako loš kao u Dylanu... ili možda bolji?

in the evidence of its brilliance




što se tice MM, ja samo imam cjavijevu "crnu piramidu". prica je pocela dobro, kao i zaplet i vrhunac, ali rasplet je tako bezvezan, da mi je cijelu pricu zasrao.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/01/2006 : 20:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Ali na zalost nisu svi u mogucnosti da budu u toku,pa odatle valjda i zelja za stizanjem Italijana.


Zašto nisu u mogucnosti? Italijani su lako nabavljivi preko interneta iz Srbije, Bosne i Makedonije, o Hrvatskoj i Sloveniji ne treba ni govoriti. Nisu nešto posebno jeftini - ali su nabavljivi. A ako ne znaš italijanski, sedi pa nauci. Nema lakšeg jezika. Pree ceš da ga nauciš nego što ce neki ovdašnji izdavac da stigne italijane, pa sve i da si totalni antitalenat za jezike.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/01/2006 : 20:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

A kak ti se cini Chiaverottiev rad u Marti Misteriji?
Jednako loš kao u Dylanu... ili možda bolji?


I dalje ocajan, ali bolji nego na Dylanu, iz prostog razloga što je Martijevu matricu lakše kopirati nego Dylanovu.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/01/2006 : 21:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

A kako se TEBI cini njegov rad na MMu?
;)




Pa pripremam recenziju jednom Chiaverottievog MM-a (Opasni susreti/Poludjeli grad). Ukratko, prepoznatljiv je tu Chiaverottiev rukopis, no ipak uz pomoc Castellia kao su-autora prica se ipak vecinom dobro drži. Više o tome u nadolazecoj recenziji...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 31/01/2006 : 06:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Tex Willer

Ali na zalost nisu svi u mogucnosti da budu u toku,pa odatle valjda i zelja za stizanjem Italijana.


Zašto nisu u mogucnosti? Italijani su lako nabavljivi preko interneta iz Srbije, Bosne i Makedonije, o Hrvatskoj i Sloveniji ne treba ni govoriti. Nisu nešto posebno jeftini - ali su nabavljivi. A ako ne znaš italijanski, sedi pa nauci. Nema lakšeg jezika. Pree ceš da ga nauciš nego što ce neki ovdašnji izdavac da stigne italijane, pa sve i da si totalni antitalenat za jezike.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"

svete rijeci

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 31/01/2006 : 14:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Djole

Ruju ima "Drugog", "Komšiju" i "Vecitu iluziju". To ne može da opravda "Svemirca" i gomilu drugih stvari, ali - nije Ruju baš totalni skot.

Chiaverotti pak jeste. ;)





A kak ti se cini Chiaverottiev rad u Marti Misteriji?
Jednako loš kao u Dylanu... ili možda bolji?

in the evidence of its brilliance




što se tice MM, ja samo imam cjavijevu "crnu piramidu". prica je pocela dobro, kao i zaplet i vrhunac, ali rasplet je tako bezvezan, da mi je cijelu pricu zasrao.



sam se sebi smijem kako sam zaboravio na još neke cjavijeve martije koje imam. postajem valjda senilan s godinama . doduše, ove stripove nisam vec 10tak godina uzeo u ruku iz ormara, a radi se o epizodama "sotonin ekran" (ocajan), "kuca slijepih prozora" (sasvim solidan) i "opasni susreti/poludjeli grad" (prosjecan). e sad ne znam da li idu u razmatranje scenariji koje je cjavi uradio zajedno sa castellijem (kao neki od ovih koje ja imam). djole kaže da mu je bolji cjavi u martiju nego u dylanu. meni tu i tamo, zavisno od epizode. ipak mislim da mu nije mjesto u MM, bolje se snalazi u DD svijetu, ako se tako može reci.
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 31/01/2006 : 16:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Djole care, ajde uchini dobro delo, mogao bi s' vremena na vreme (onako jednom nedeljno il' jednom u dve nedelje) da napishes u jedan topic neke osnove italijanskog jezika, naravno neka sto manje ljudi komentarishe da bi bilo preglednije, a i ja znam neke osnove, pa ko oce...nesto tipa:

Come ti chiami? Come stai? Quanti anni hai? Mi piacere...itd... Shta mislish?

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6161 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 31/01/2006 : 20:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ja sam prošlo ljeto zbog stripova krenuo sa ucenjem talijanskog i stvarno to nije težak jezik, ali sam prekinuo iz razloga što toliko toga izlazi kod nas da ne stignem procitati ni domaca izdanja a kamoli još talijanska.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/01/2006 : 22:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Djole care, ajde uchini dobro delo, mogao bi s' vremena na vreme (onako jednom nedeljno il' jednom u dve nedelje) da napishes u jedan topic neke osnove italijanskog jezika, naravno neka sto manje ljudi komentarishe da bi bilo preglednije, a i ja znam neke osnove, pa ko oce...


A da se jednostavno okaciš na eMule i skineš Learn to speak Italian?

To po strani - ne bih mogao nikoga da ucim italijanski. Ne bih mogao ni engleski, koji mi je neiskazivo bolji. Što neko rece, jedno je znanje znati, drugo je znanje preneti. Ili kako vec ide ta izreka.

--
"Uh... what's a Shaggy Man and am I old enough to know?"
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 01/02/2006 : 15:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Znam, pitaj samo moje profesore matematike, ni jedan ne zna da prenese znanje...

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 02/02/2006 : 10:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
Probao sam prosle godine da ucim Italijanski,i posle 4 meseca kursa ukapirao sam da to nije za mene..ne ulazi u glavu i tacka..mislim da bi mogao da ga naucim samo ako bi ziveo okruzen Italijanima..steta sto Bonelli nema izdanje na engleskom

drale
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 02/02/2006 : 18:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Da si kazao "okruzen Italijankama", pa i joste nekako.
Ovako... ;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 02/02/2006 : 21:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by prozirna senka

A kako se TEBI cini njegov rad na MMu?
;)




Pa pripremam recenziju jednom Chiaverottievog MM-a (Opasni susreti/Poludjeli grad). Ukratko, prepoznatljiv je tu Chiaverottiev rukopis, no ipak uz pomoc Castellia kao su-autora prica se ipak vecinom dobro drži. Više o tome u nadolazecoj recenziji...

in the evidence of its brilliance


Kako stojis sa MM LMS-ovima? Mislio sam da bi mozda mogao da izrecenziras vaskoliki Chiaverrotijev opus objavljen u Srba i Hrvata, s obzirom da si njegov vrsni poznavalac Dakle, Kristoferovo srce, Crna piramida i Kuca slijepih prozora. Hm, sta velis?

Cestitka na Opasnim susretima.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 03/02/2006 : 09:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
ispravka..ITALIJANKAMA

drale
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 03/02/2006 : 13:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Senko, nemam baš namjeru se backat previše sa Chiaverottiem, niti u DD-u a niti u MM-u (vec sam se ionako dovoljno do sada probackao s njime). "Opasne susrete" sam recenzirao; zbog malo promjene (da ne bude stalno neka DD recenzija od mene), zatim zbog nešto atipicne price, pa zbog "nesvakidašnje" suradnje, itd...

Sa MM LMS serijom stojim dosta loše, imam samo oko desetak (i kusur) primjeraka, ali svako malo obilazim striparnice, te polako raste moja kolekcija. To je zlatno doba MM serijala sa fenomenalnim epizodama, pa mislim da cu uskoro i ja nešto recenzovati od toga (možda upravo zadnje nabavljenu epizodu "Carobni napitak / Noc punog meseca").

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/02/2006 : 18:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Noc punog meseca je bas lepa epizoda. Dobar izbor.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000