forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najave DD na ubc-u
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 27/09/2005 : 12:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
UBC je izbacio preview nekoliko sledecih epizoda DD.

Specijalac smo vec videli u SBE Giornale, zanimljivo je videti najavu 14. Giganta.
Crta ga Freghieri, scenario piše Bruno Enna, koji je do sada radio samo Maxi 2004. Epizoda se zove Krugovi u žitu, tako da nas još jednom (posle 12.) ceka SF tema.

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/09/2005 : 17:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Aaa, Roi i Freghieri crtaju punom parom, legende... Jako dobro izgledaju ove table iz specijalke "La Peste", super primamljivo. To bi mogao Bernard objaviti sljedeceg ljeta.
Vincenzov crtež (Nesmiljeni Hook, Rodjen za ubijanje) mi se nikada nije baš svidjao, ali i njegove table ovdje izgledaju sasvim dobro.

you candy perfume girl
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 27/09/2005 : 17:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Volio bih da M&G predu na Gigante.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/09/2005 : 23:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
E ovo sa Enom jedva cekam. Covek je napisao jednu od najboljih ne-Barbato prica u poslednje vreme, L'uomo della plastica, i polažem velike nade u njega, cak iako mu Freghieri na A4 *shudder* upropasti pricu.

A doduše, i u Accatina sam posle Vita Rubata polagao solidne nade, pa me Strada per Babenco smorio do bola.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 28/09/2005 : 09:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

E ovo sa Enom jedva cekam. Covek je napisao jednu od najboljih ne-Barbato prica u poslednje vreme, L'uomo della plastica, i polažem velike nade u njega, cak iako mu Freghieri na A4 *shudder* upropasti pricu.

A doduše, i u Accatina sam posle Vita Rubata polagao solidne nade, pa me Strada per Babenco smorio do bola.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"



Ja u Accatina još uvijek vjerujem. Babenco ima stereotipan soggetto, ali je scenarij vrlo dobar, napisan sa stilom. Mislim da, uz malo više promišljanja bazicne ideje, Accatino može biti vrlo dobar u buducnosti.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 28/09/2005 : 11:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

E i polažem velike nade u njega, cak iako mu Freghieri na A4 *shudder* upropasti pricu.

--



Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 28/09/2005 : 12:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Volio bih da M&G predu na Gigante.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.



Sto?Da ih rjedje citas?:)))))

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2005 : 12:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

Ja u Accatina još uvijek vjerujem. Babenco ima stereotipan soggetto, ali je scenarij vrlo dobar, napisan sa stilom. Mislim da, uz malo više promišljanja bazicne ideje, Accatino može biti vrlo dobar u buducnosti.


Meni je taj stil promakao. Donekle mi se dopala ideja da je Babenco, kao crno-beli svet, neka vrsta raja za ludake, kao i kontrast izmedu simplisticnih vestern stripova i današnjih, modernih - ali ništa od toga nije dovoljno razradeno, jedva da se nazire.

Nego, jesi li citao Oltre quella porta?

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/09/2005 : 12:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Meni je Babenco bio zanimljiv, i zbog price i zbog Marija, ali nisam na kraju ostao previse odusevljen. Nekako se ima dojam da je mogao vise izvuci iz pocetne premise. Oltre quella porta sam procitao, ali moram bar jos jednom. Za sada mi se jako dopao, prilicno je intiman i gorak, to volim. A konotacije za sada nisam sve pospajao, treba ipak procitati nekoliko puta.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 28/09/2005 : 13:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Damjan

Ja u Accatina još uvijek vjerujem. Babenco ima stereotipan soggetto, ali je scenarij vrlo dobar, napisan sa stilom. Mislim da, uz malo više promišljanja bazicne ideje, Accatino može biti vrlo dobar u buducnosti.


Meni je taj stil promakao. Donekle mi se dopala ideja da je Babenco, kao crno-beli svet, neka vrsta raja za ludake, kao i kontrast izmedu simplisticnih vestern stripova i današnjih, modernih - ali ništa od toga nije dovoljno razradeno, jedva da se nazire.

Nego, jesi li citao Oltre quella porta?




Jesam. I još uvijek nisam siguran svida li mi se. Opet mi se najinteresantnijom cini analiza Groucha, rekao bih cak da je to najznacajniji Paolin doprinos Dylanu (za sada). Mislim da cu epizodu procitati još jednom prije konacnog suda. No, i to je plus odmah u startu: vec dugo nisam naišao na Dylana koji me potakao na drugo citanje.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2005 : 16:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
A meni je dopadljivija analiza Xabarasa/Sclavija.

I donekle ona recenica o Blochu i Dylanu, koja se naravno odnosi i na Sclavija i Dylana:

"Ciascuno ha bisogno di essere padre... e figlio... a volte contemporaneamente. E'quando non sei nessuno dei due... che e' triste."

Takode je to i lep opis scenarista koji rade na tudim likovima...

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/09/2005 : 16:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
de si djole, nije te podugo bilo . cestitam tebi i ekipi na onom nathanu, baš ste nas (fanove NN) obradovali.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2005 : 16:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hvala, hvala.

Moje udeo je tu bio najmanji, ja sam samo preveo jedan deo, plus malko našminkao monotone Vignine dijaloge.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

oce
New Member

Fyro Macedonia
153 Posts

Member since 09/03/2004

Posted - 28/09/2005 : 16:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send oce a Private Message
Djole mozes da nam prevedes tu recenicu?

grucho!pishtolot!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2005 : 17:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Odokativno, a ko ima recnik pri ruci, nek me ispravlja:

Poneko ima potrebu da bude otac, a poneko ima potrebu da bude sin... ponekad istovremeno. A kada nisi nijedno od ta dva... to je tužno.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

oce
New Member

Fyro Macedonia
153 Posts

Member since 09/03/2004

Posted - 28/09/2005 : 18:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send oce a Private Message
Hvala Djole

grucho!pishtolot!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 29/09/2005 : 18:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Evo i ja danas dobio Oltre quella porta, al' sta sad? Ne verujem da ce mi brzi kurs italijanskog pomoci da procitam ovo. Izgleda dramaticno. I nekako hermeticno. Picatto kad hoce, onda je car.
Nego, jel se Xabaras pojavljivao u jos nekim novijim brojevima ili samo u onom specijalcu?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/09/2005 : 21:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
"Pojavljivao" se (u smislu - na jednom ili dva panela) u: DD #200, DD Speciale: La Scelta, DD Gigante: Il senzanomme i Il pifferaio magico (sp?).

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000