forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Specijal Dampyr by Boselli/Andreucci...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 28/09/2005 : 17:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Rec vampir potice iz Srbije. Pre par godina je jedna ovdasnja tv napravila emisiju bas na tu temu. Secam se da sam cuo price da je to jedina rec u engleskom recniku koja vuce poreklo odavde.
Anyway, meni je to bas kul, a onaj lik stvarno lici na Gary Oldmana

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - me say war
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25198 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/09/2005 : 17:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Pljunuti Oldman!!!!!Pljuc ;-))

Deep in the bosom of the gentle night/Is when I search for the light/Pick up my pen and start to write/I struggle, fight dark forces/In the clear moon light/Without fear... insomnia...I can't get no sleep
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 28/09/2005 : 17:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon
Kao prvo dobrodošao nazad, nije te odavno bilo. A sada pitanje: na osnovu cega zakljucuješ da Boselli ima pik na Srbe?

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.





Kao prvo, moj omiljeni junak je Tex.
Pre nekoliko dana sam dobio Colorado Belle (broj koji je izasao pre mjesec) i jedva cekam da dobijem nastavak, jer me je prica ekstra zaintresovala.
Pricu je pisao moj omiljeni scenarista.
A on se zove Boselli.
Dovoljno sam rekao o tome.

Sta reci dalje...zbog onih komentara o Dampyiru od pre nekoliko dana, sam hteo da se nasalim i da malo zakuvam polemiku iz zezanja.
I ne sumnjam da je medju Srbima bilo (ili ih mozda jos ima) vampira.
Inace, nisam citao Dampyira i glupo mi je da ga komentarisem dok ne procitam.

U Bosellija ne sumnjam...makar zbog Texa.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 28/09/2005 : 20:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

još samo to fali

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --


da!SAMO!!!

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 28/09/2005 : 20:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
quote:
Originally posted by johnhartson

Rec vampir potice iz Srbije. Pre par godina je jedna ovdasnja tv napravila emisiju bas na tu temu. Secam se da sam cuo price da je to jedina rec u engleskom recniku koja vuce poreklo odavde.
Anyway, meni je to bas kul, a onaj lik stvarno lici na Gary Oldmana

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - me say war

nesto poput ovoga?



To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 28/09/2005 : 20:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by perper

quote:
Originally posted by DeeCay

Pa ovo je prvi put da se spominje vampir iz Srbije u Dampyru. Što panicariš perper? To je sad neka bruka što ovaj doticni vampir potjece iz Srbije? Mislim da bi Transilvanci da im smeta spominjanje vampira vec odavno pocinili koletivno samoubojstvo

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...



Ma nije to u pitanju, nego mi se ne svidja kako ga je nacrtao...
Svi dobro znate o cemu ja pricam. A pricam o tome da Boseli ima pik na Srbe. Piknem mu ga majci.

A vampiri u Srbiji, Dusmene, su opste poznata stvar u svetskoj javnosti i knjizevnim delima?
Molim te...Hajde da pitamo Nemce, Slovake, Italijane, Engleze i Kineze...o tome. Kladim se da ce te svi zacudjeno pogledati... Definitivno.

Kao prvo dobrodošao nazad, nije te odavno bilo. A sada pitanje: na osnovu cega zakljucuješ da Boselli ima pik na Srbe?

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.



Mozda na osnovu Bookglobove prve knjige???

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 28/09/2005 : 20:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by perper
I ne sumnjam da je medju Srbima bilo (ili ih mozda jos ima) vampira.

Djoleeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

skot
Junior Member



Croatia
356 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 29/09/2005 : 00:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send skot a Private Message
Dracula Park je naziv projekta koji je prije dvije godine pokrenula Rumunjska vlada a podrazumjevao je izgradnju theme parka na podrucju Sighisoare (rodnog mjesta grofa Dracule) u Rumunjskoj. No kako nije bilo sredstava, Francuzi su odlucili investirati u ovaj park, što ce se i dogoditi vjerojatno cim Rumunjska ude u Europsku uniju.
Eto, možda ovo ima nekakve veze s naslovom stripa...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/09/2005 : 01:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
vampir jeste srpska rec koja je usla u druge jezike (kao i slivovitz), i originalno znacenje joj je leptir (leptirica). staro je verovanje da kad upokojis vampira, i zabodes mu kolac, iz njegovih usta izleti leptir(ica), koju takodje treba zatuci, ako mislis da obavis posao.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

skot
Junior Member



Croatia
356 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 29/09/2005 : 01:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send skot a Private Message
Sjecam se da sam kao klinac gledao srpski horor Leptirica upravo o vampirima. Bata Živojinovic kao Van Helsing...:)
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/09/2005 : 01:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
djole je onda izravni potomak vampira,sad se više ne može izvuci


...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
DRUKALI SMO ZA AJDUKA,MLADOST ,STAROST,ŽIVOT CILI!

Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/09/2005 : 01:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
glede specijalca,mislim da cu ga zaobici zbog andreuccija

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
DRUKALI SMO ZA AJDUKA,MLADOST ,STAROST,ŽIVOT CILI!

Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 29/09/2005 : 12:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
quote:
Originally posted by johnhartson
Secam se da sam cuo price da je to jedina rec u engleskom recniku koja vuce poreklo odavde.


Meni je uvijek na pameti cinjenica da rijec "slave" (rob) dolazimo od zna se koga... Jadni mi.

/Išlo je vjerojatno preko latinskog sclavus = rob, Slaven (Sloven:-) /
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 01/10/2005 : 14:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
ljudi!! da li je istina da se u prvom broju dampyra radnja desava u sarajevu!! prijatelj mi tako kaze a ja mu nesto i ne vjerujem!! da li je istina??

ZAGOR PRICA...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 01/10/2005 : 15:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

ljudi!! da li je istina da se u prvom broju dampyra radnja desava u sarajevu!! prijatelj mi tako kaze a ja mu nesto i ne vjerujem!! da li je istina??

ZAGOR PRICA...


u drugom broju Dampyra (knjiga 1)radnja se dešava u Gradu,a Grad je Sarajevo!
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 01/10/2005 : 15:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by nedim

ljudi!! da li je istina da se u prvom broju dampyra radnja desava u sarajevu!! prijatelj mi tako kaze a ja mu nesto i ne vjerujem!! da li je istina??

ZAGOR PRICA...


u drugom broju Dampyra (knjiga 1)radnja se dešava u Gradu,a Grad je Sarajevo!



super!! moram to nabaviti!!

ZAGOR PRICA...
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 01/10/2005 : 15:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
a to je u orginalu dampyr broj 2??

ZAGOR PRICA...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 01/10/2005 : 15:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

a to je u orginalu dampyr broj 2??

ZAGOR PRICA...


Je,ali prvi i drugi broj su ti povezani pricom.Radnja prvog se dešava u nekom bosanskom selu,valjda,a radnja drugog ide direktno u grad.Tamo Tesla i nabavlja onu svoju uniformu.Dakle,knjiga prva,epizoda br.2 "Pleme noci".
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 01/10/2005 : 15:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
hvala velika kico!! loodost, nemogu da vjerujem u to sto mi picas!!! jedva cekam da nabavim!

ZAGOR PRICA...
Go to Top of Page

Crveni Mundir
Starting Member

Croatia
20 Posts

Member since 01/10/2005

Posted - 02/10/2005 : 07:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Crveni Mundir a Private Message
quote:
Originally posted by kico
Radnja prvog se dešava u nekom bosanskom selu,valjda,a radnja drugog ide direktno u grad.Tamo Tesla i nabavlja onu svoju uniformu.Dakle,knjiga prva,epizoda br.2 "Pleme noci".



Da, selo se zove Yorvolak. Baš sam procitao prvi dio i atmosfericno je do yaya, razrušeno selo, hladnoca...

Jedino dosada, kroz beskrajne sate, dok sanja vješala, puši lulu skromnu.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000