forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stare ankete na home page stripovi.com
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 04/10/2005 : 10:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
malo sam pogledao stare ankete i treba priznati da ima tamo zanimivih stvari.
recimo najstarija anketa:Kojeg bi junaka željeli vidjeti na kioscima?-
ako pogledamo vidimo da su skoro svi vec ugledali svetlo dana na ovim prostorima, osim Brandona (Julia ima barem najavu). Jedino kioske nisu baš vidjeli, osim Mr.No-a.----Vreme je za novu anketu slicnog naslova!!

Onda druga najstarija: Koliko mjesecno trošite za stripove?--poplavom izdanja i to se verovatno drasticno promjenilo---opet aktualno pitanje

Treca: Kako kupujete nove stripove u domacem izdanju?-- tu striparnice nisu ni ukljucene, a verovatno se prodaje dosta HC

i još jedna, koja bi mogla biti uskoro aktualna za Markosa i Libellus ekipu: Kako bi se trebao zvati Magico Vento u domacem izdanju?--rezultati su sasvim jasni

Edited by - jang on 04/10/2005 10:18:59

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 04/10/2005 : 12:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Trenutno sam zadovoljan sa trzistem i najavama.
Mjesecno se trosi u prosjeku 500 € a moze i vise ako imam srece.
Domace stripove najcesce kupujem od domacih ljudi.
Magico Vento je najbolje da bude Magico Vento

Porter
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12614 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
500 eura? Pa ti mora da si pun love...ili imaš ženu milijonarku koja je, prije nego se udala za tebe, bila milijarderka

Ich bin kein Man, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Leka
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 05/03/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Leka a Private Message
Kada bi se ankete radile prije izdavanja nekih junaka onda bi izdavaci možda lovicu uložili u nešto kvalitetnije projekte.

Npr.

Da li ste kupili hrvatsko izdanje Dampyra?
Da, naravno 9%
Da, ali bi htio meke korice 6%
Ne, nisam znao da je izašao 6%
Ne, preskup je 64%
Ne, ne zanima me taj strip 16%
Ukupno glasova: 361

Koliko primjeraka se tiska? 500? 1000?

Od 361 glasa 80% (!!!) je odgovorilo NE a još 6% gunda zbog tvrdih korica! 6% ne zna da je izašao jer ne možda prate forum, ne žive u Zagrebu, Beogradu i mjestima u kojima postoje strip shopovi i u kojima bi mogli kupiti HC izdanje.
Itd....
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 04/10/2005 : 12:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Moracu glasati još 200 puta za Dampyra.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.


Edited by - SejoSexon on 04/10/2005 12:30:06
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 04/10/2005 : 12:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?
Go to Top of Page

Leka
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 05/03/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Leka a Private Message
Najbolje bi bilo da ga kupouješ direktno iz Ita jer sudeci po anketama.....
Go to Top of Page

Pen Karker
New Member

Germany
150 Posts

Member since 30/09/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Pen Karker a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?

64% ili jedan shizofrenicar. Ko zna.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2005 : 12:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Leka

Kada bi se ankete radile prije izdavanja nekih junaka onda bi izdavaci možda lovicu uložili u nešto kvalitetnije projekte.

Npr.

Da li ste kupili hrvatsko izdanje Dampyra?
Da, naravno 9%
Da, ali bi htio meke korice 6%
Ne, nisam znao da je izašao 6%
Ne, preskup je 64%
Ne, ne zanima me taj strip 16%
Ukupno glasova: 361

Koliko primjeraka se tiska? 500? 1000?

Od 361 glasa 80% (!!!) je odgovorilo NE a još 6% gunda zbog tvrdih korica! 6% ne zna da je izašao jer ne možda prate forum, ne žive u Zagrebu, Beogradu i mjestima u kojima postoje strip shopovi i u kojima bi mogli kupiti HC izdanje.
Itd....


Na forumu je prisutan jako mali dio strip publike, te Ankete i Forum nisu realno mjerilo i u principu izdavaci nemaju sta razgovarati sa fanovima na javnim forumima, toga jako rijetko ima u svijetu. Izdavaca jedino sto treba zanimati je da li ce se neko izdanje prodati ili ne, a to sto netko na tamo nekom forumu gundja uopce nije bitno. Bude li se dampyr pokrio, siguran sam da ce Bernard nastaviti dalje. Ne bude li, nece. Jednostavno. To sto sam ja ujedno i fan i izdavac i sto sam dovoljno glup da se dam isprovocirati i uvuci u rasprave je moj problem, ozbiljni izdavaci si to nece dopustiti. Valjda cu to jednom i ja nauciti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Leka
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 05/03/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Leka a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?



Kako vam nije jasno!!!!!!! Ljudi hoce SC izdanje, po normalnim i pristupacnim cijenama! Ocito nitko ne prati postove nickova koji nisu previše eksponirani a takvih ovdje cine MASU . Jedni kažu da NEMAJU love za kupovinu nekoliko skupljih izdanja odjednom (Bestseller npr.), drugi jedva da imaju za ove stripove od 16kn, itd. Kolekcionari kojima HC unutrašnjost (osim korica) nikad ne ugleda svjetlost dana podržavaju HC i odmjeravaju cijenu s onim što dobijaju NO realnost je da vecina stripofila kupuje stripove periodicno, na kioscima, za onu lovu koja im se trenutno nalazi u džepu. Oni stripove kupuju zajedno s cigaretama i možda dnevnim tiskom. Te iste ljubitelje stripa NE zanima što misli nekolicina opsjednutih (ni ja nisam daleko od toga ali sam realan i praktican) koji smatraju da strip zaslužuje HC zato da bi opstao stoljecima vec cekaju trenutak kada ce nam kiosci izgledati kao zlatnih 80ih.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6407 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/10/2005 : 12:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by Pen Karker

quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?

64% ili jedan shizofrenicar. Ko zna.



Ljudi, sto to pricate?
To je stvar subjektivnog stanja svakog ispitanika, a ne kvalitete. Znamo da situacija u nas nije prevesela.
Nek su mercedesova vozila kvalitetna do bola, meni su skupa i ne mogu si ih priustiti.
Go to Top of Page

Leka
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 05/03/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Leka a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Leka

Kada bi se ankete radile prije izdavanja nekih junaka onda bi izdavaci možda lovicu uložili u nešto kvalitetnije projekte.

Npr.

Da li ste kupili hrvatsko izdanje Dampyra?
Da, naravno 9%
Da, ali bi htio meke korice 6%
Ne, nisam znao da je izašao 6%
Ne, preskup je 64%
Ne, ne zanima me taj strip 16%
Ukupno glasova: 361

Koliko primjeraka se tiska? 500? 1000?

Od 361 glasa 80% (!!!) je odgovorilo NE a još 6% gunda zbog tvrdih korica! 6% ne zna da je izašao jer ne možda prate forum, ne žive u Zagrebu, Beogradu i mjestima u kojima postoje strip shopovi i u kojima bi mogli kupiti HC izdanje.
Itd....


Na forumu je prisutan jako mali dio strip publike, te Ankete i Forum nisu realno mjerilo i u principu izdavaci nemaju sta razgovarati sa fanovima na javnim forumima, toga jako rijetko ima u svijetu. Izdavaca jedino sto treba zanimati je da li ce se neko izdanje prodati ili ne, a to sto netko na tamo nekom forumu gundja uopce nije bito. Bude li se dampyr pokrio, siguran sam da ce Bernard nastaviti dalje. Ne bude li, nece. Jednostavno. To sto sam ja ujedno i fan i izdavac i sto sam dovoljno glup da se dam isprovocirati i uvuci u rasprave je moj problem, ozbiljni izdavaci si to nece dopustiti. Valjda cu to jednom i ja nauciti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Sad kad je vec krenuo sa izdavanjem Dampyra šteta bi bila da propadne jer je uložio lovu u Dampyra umjesto u Legs npr.
LL je stao, Marti kaska, Nick Raider niko nije uzeo u ozbiljno razmatranje a tradiciju za njega imamo, itd..
Go to Top of Page

Leka
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 05/03/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Leka a Private Message
quote:
Originally posted by Pen Karker

quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?

64% ili jedan shizofrenicar. Ko zna.



Glasovanje je onemoguceno istom IP broju dva puta, ne?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2005 : 12:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Leka

quote:
Originally posted by Pen Karker

quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?

64% ili jedan shizofrenicar. Ko zna.



Glasovanje je onemoguceno istom IP broju dva puta, ne?


Ne, nije stvar IP-a. Glasovanje se vrlo lako moze lazirati. Meni se nije dalo s tim zajebavati jer svatko tko to ide raditi je idiot.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2005 : 12:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Leka

quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?



Kako vam nije jasno!!!!!!! Ljudi hoce SC izdanje, po normalnim i pristupacnim cijenama! Ocito nitko ne prati postove nickova koji nisu previše eksponirani a takvih ovdje cine MASU . Jedni kažu da NEMAJU love za kupovinu nekoliko skupljih izdanja odjednom (Bestseller npr.), drugi jedva da imaju za ove stripove od 16kn, itd. Kolekcionari kojima HC unutrašnjost (osim korica) nikad ne ugleda svjetlost dana podržavaju HC i odmjeravaju cijenu s onim što dobijaju NO realnost je da vecina stripofila kupuje stripove periodicno, na kioscima, za onu lovu koja im se trenutno nalazi u džepu. Oni stripove kupuju zajedno s cigaretama i možda dnevnim tiskom. Te iste ljubitelje stripa NE zanima što misli nekolicina opsjednutih (ni ja nisam daleko od toga ali sam realan i praktican) koji smatraju da strip zaslužuje HC zato da bi opstao stoljecima vec cekaju trenutak kada ce nam kiosci izgledati kao zlatnih 80ih.


Kako tebi nije jasno da uopce nije bitno sto kaze 80% ljudi, ako je onih 20% dovoljno velik broj da izdanje prezivi?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 04/10/2005 : 12:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ja sam ovim topicom samo željeo pokazat kako se situacija puno izmjenila u kratko doba.
i nikako opet da se otvori debata koja vec ide na desetak topica....
Go to Top of Page

Leka
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 05/03/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Leka a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Leka

quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?



Kako vam nije jasno!!!!!!! Ljudi hoce SC izdanje, po normalnim i pristupacnim cijenama! Ocito nitko ne prati postove nickova koji nisu previše eksponirani a takvih ovdje cine MASU . Jedni kažu da NEMAJU love za kupovinu nekoliko skupljih izdanja odjednom (Bestseller npr.), drugi jedva da imaju za ove stripove od 16kn, itd. Kolekcionari kojima HC unutrašnjost (osim korica) nikad ne ugleda svjetlost dana podržavaju HC i odmjeravaju cijenu s onim što dobijaju NO realnost je da vecina stripofila kupuje stripove periodicno, na kioscima, za onu lovu koja im se trenutno nalazi u džepu. Oni stripove kupuju zajedno s cigaretama i možda dnevnim tiskom. Te iste ljubitelje stripa NE zanima što misli nekolicina opsjednutih (ni ja nisam daleko od toga ali sam realan i praktican) koji smatraju da strip zaslužuje HC zato da bi opstao stoljecima vec cekaju trenutak kada ce nam kiosci izgledati kao zlatnih 80ih.


Kako tebi nije jasno da uopce nije bitno sto kaze 80% ljudi, ako je onih 20% dovoljno velik broj da izdanje prezivi?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Nažalost jasno mi je...
Kažem da je lovica mogla biti upotrebljana u neku komercijalniju kiosk-kombinaciju i to je sve.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12614 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Leka

quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?



Kako vam nije jasno!!!!!!! Ljudi hoce SC izdanje, po normalnim i pristupacnim cijenama! Ocito nitko ne prati postove nickova koji nisu previše eksponirani a takvih ovdje cine MASU . Jedni kažu da NEMAJU love za kupovinu nekoliko skupljih izdanja odjednom (Bestseller npr.), drugi jedva da imaju za ove stripove od 16kn, itd. Kolekcionari kojima HC unutrašnjost (osim korica) nikad ne ugleda svjetlost dana podržavaju HC i odmjeravaju cijenu s onim što dobijaju NO realnost je da vecina stripofila kupuje stripove periodicno, na kioscima, za onu lovu koja im se trenutno nalazi u džepu. Oni stripove kupuju zajedno s cigaretama i možda dnevnim tiskom. Te iste ljubitelje stripa NE zanima što misli nekolicina opsjednutih (ni ja nisam daleko od toga ali sam realan i praktican) koji smatraju da strip zaslužuje HC zato da bi opstao stoljecima vec cekaju trenutak kada ce nam kiosci izgledati kao zlatnih 80ih.


Kako tebi nije jasno da uopce nije bitno sto kaze 80% ljudi, ako je onih 20% dovoljno velik broj da izdanje prezivi?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



bitno je ako hoceš imati vecu nakladu...ako hoceš imati tek toliko kupaca da držiš glavu nad vodom, to je druga stvar...naravno, bolje imati 20 % kupaca koji su hard core nego 80 koji tek tu i tamo kupe pokoje izdanje

Ich bin kein Man, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Leka
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 05/03/2005

Posted - 04/10/2005 : 12:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Leka a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Leka

quote:
Originally posted by Pen Karker

quote:
Originally posted by nenno

64% ljudi veli da je preskup....dvije epizode u kvalitetnom HC izdanju preskupe!?!?!?!?

64% ili jedan shizofrenicar. Ko zna.



Glasovanje je onemoguceno istom IP broju dva puta, ne?


Ne, nije stvar IP-a. Glasovanje se vrlo lako moze lazirati. Meni se nije dalo s tim zajebavati jer svatko tko to ide raditi je idiot.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Dakle, Sejo bi lahko mogao 200tinjak puta glasovati za omiljenog junaka
Ima li koja anketa o Martiju?
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 04/10/2005 : 13:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
e ovo je prešlo vec svaku granicu - jebate pa na par foruma o cemu god da se raspravlja skrene se na HC vs SC izdanja i tako ukrug....
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 04/10/2005 : 13:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

e ovo je prešlo vec svaku granicu - jebate pa na par foruma o cemu god da se raspravlja skrene se na HC vs SC izdanja i tako ukrug....

To i ja ne shvatam. Ako imaš para i cita ti se, bujrum, kupi izdanje koje želiš. Ako nemaš, takav je život, ne mogu ni ja odjednom popraviti moju devastiranu kucu u BIH a to mi je životni san, jer mi fali lova.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25197 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/10/2005 : 14:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Evo ja cu pokušati da ne skrenem sa teme

Kojeg bi junaka željeli vidjeti na kioscima?-

Kod mene se više radi o edicijama,manje o junacima-MNo i MM svakoga meseca,redovno,a onda i extra i specijalci od ta dva junaka.Mislim da bi MM extra bio odlican za HC izdanje sa po dve epizode(196 str.),ako vec mora HC

Koliko mjesecno trošite za stripove?--
Sam sebi sam postavio limit od max 100€ mesecno,onda sam vremenom došao do 150,a zadnjih par meseci je situacija kulminirala,pa sam došao i do par stotina. Sad sam na odvikavanju,kupujem samo ono najosnovnije
Kako kupujete nove stripove u domacem izdanju?--
Nadam se da sam dobro razumeo pitanje,pa uglavno ih narucujem i dobijam poštom
Kako bi se trebao zvati Magico Vento u domacem izdanju?--
Ne znam da li sam kompetentan da odgovaram na ovo pitanje,pošto ja svoje "domace" izdanje MV vec imam,ali mislim da je najlogicnije prevesti naziv stripa ,ne znam kako bi izgledao naziv "magico vento" na kioscima..ups,pardon,on i nece ici na kioske..

Ideja sa anketama mi se baš svidja,mislim da bi izdavaci kroz njih mogli da "osete" kretanje interesa kod publika,naravno ako ih to uopšte interesuje.Ne znam kako je dole,ali na ovom takozvanom "zapadu" firme troše ogroman novac samo da bi ispitivale potencijalne kupce,trudeci se da im udovolje i da ih eventualno,navuku na njihov proizvod.Evo ja sam u 2-3 navrata dobijao po mesec dana dnevne novine svakoga jutra sa poštom a da pojma nisam imao o cemu se radi.Posle mesec dana me je nazvala neka teta i pitala kako mi se svidjaju novine ,šta mi se više svidelo,šta manje i da li bih hteo da ih pretplatim..
Napominjem da se radi o dnevnim novinama koje imaju odredjenu tradiciju u CH,nije se radilo o nekom novom projektu..
Mada,poznato mi je da se na Balkanu malo drugacije posluje(silom prilika).
Deep in the bosom of the gentle night/Is when I search for the light/Pick up my pen and start to write/I struggle, fight dark forces/In the clear moon light/Without fear... insomnia...I can't get no sleep

Edited by - manhunter on 04/10/2005 14:49:31
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 04/10/2005 : 16:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
bravo manhunter.
sve u svemu ja sam samo malo komentirao ankete koje su se radile od 2002 pa nadalje.
sad Markos kaže da je to u bistvu bez veze, ali dobro.
ja osobno bih veoma obratio pažnju na anketu o MV imenu ako bi imao namjen izdavati strip

Edited by - jang on 04/10/2005 20:09:43
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/10/2005 : 19:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Kako bi se trebao zvati Magico Vento u domacem izdanju?

Ja mislim da bi se trebao zvati Carobni Povjetarac.


you candy perfume girl
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/10/2005 : 19:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Kolega jang je postavio vrlo dobar topic.Osobno smatram da su ankete bitne i zanimljive.Evo mojih odgovora:

Kojeg bi junaka željeli vidjeti na kioscima
Jeidni junak za kojeg mi je stvarno žao što ga nema je Asterix a inace je ponuda sasvim dobra,rekao bih cak nerealno dobra i velika.

Koliko mjesecno trošite za stripove?
Postavio sam sebi barieru od 100eura koju ni u kom slucajnu ne prelazim,ali želja mi je spustiti se na 80 i kupovati samo nove stvari.

Kako kupujete nove stripove u domacem izdanju
Najcešce u Zagrebu.Ponekad,zavisi od rezultata Partizana,i u Beogradu(dakle sad u doglegno vrijeme ništa od toga)a kadkad i u Striparnici Buch.Iskljucivo osobno i nikad preko pošte.

Kako bi se trebao zvati Magico Vento u domacem izdanju?
Ako se barem malo poštuje domaci jezik onda nema nikakve dileme : Magicni(Carobni) V(j)etar.Eventualno bih prihvatio i Magic Wind.Sve drugo su gluposti a posebno Magico Vento(pa nije on Talijan koji živi i radi u USA i nije mu to ni ime ni prezime).



Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 04/10/2005 19:22:43
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 04/10/2005 : 19:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Hm, bez ljutnje, ali mislim da je ovo izdavanje MV i to u HC opremi, koliko sam upucen, cista glupost.... Mislim, nije to nesto najkvalitetnije sto danas postoji pa da zasluzuje dva izdanja na ovom nasem malom, zajednickom trzistu... E sad odmah da se ogradim da ovo nema nikakve veze sa tim sto mislim da ce jedan ili drugi izdavac morati kad tad da se povuku, ja ga cak i ne kupujem, pa mi je svejedno, ali smatram de je moglo da ide i nesto drugo...

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000