forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TEX-GIGANT-usamljeni jahac
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Koresh
stripovi.com suradnik



2990 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 14/11/2005 : 19:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Koresh
Ne bi ja gladovao za Manusovog Texa



kubert ti je bolji?




Nisam citao Kubertovog Texa zbog materijalnih razloga, ali da moram birati bez razmisljanja bih odabrao Kubertovog, sudeci po par stranica koje sam vidio iz Usamljenog jahaca na netu. Uvijek volim pogledati kako novi ljudi crtaju neke stripove, ali oslijepio bih od Magnusova Texa.

- Sempre drito -
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/11/2005 : 20:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Konacno sam ga i ja procitao! Odlican mi je!
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 15/11/2005 : 13:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Kupio, procitao, fantasticno! Uzeo sam ga samo zbog Kubertovog crteza, odusevio me kadriranjem, montazom, crtezom, drago mi je sto epizoda nema nikakve veze sa ostalim likovima iz Texovog sveta. O Texu nisam ni razmisljao kao o Texu, da je neki od standardnih Texovih crtaca(mogu Kubertu da pljunu pod prozor sto se tice kadriranja, montaze, prenosenja atmosfere) radio ovaj album nema sanse da bih dao pare.
Ovo je kao da sam gledao odlican western film! Da nije bilo Kuberta verovatno bih ostao na onih par procitanih epizoda Texa kad sam bio klinac. Napominjem da ovaj album ni ne posmatram kao Tex strip, samo steta sto je glavni lik morao biti Tex a ne neka originalna faca.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/11/2005 : 13:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> ali oslijepio bih od Magnusova Texa.

Ma, vrijedilo bi.

Iako, ne morass ga ccitati, samo gledaj slike.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 9 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6406 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/11/2005 : 14:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

i to nije sve



Tex Gorana Parlova?
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7799 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/12/2005 : 00:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
nažalost,tek san procita ovaj strip prije dva dana.strip mi nije baš nešto posebno jer mi je trebalo dosta vremena da se naviknem na Kubertov crtež koji je u nekim trenutcima dobar a u nekima glupav.prica je cista klasika
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/12/2005 : 14:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Evo izasao i Magnusov tex.

"This page was generated in "koga zaboli" seconds. "

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/09/2006 : 11:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Buduci da sam nabavio sve Texove gigante (thanx Bo!), ovaj mi je bio prvi kojeg sam procitao (dosad). Lijepo izdanje sa sjajnim predgovorima koji ukljucuju i Rustemagicevu životnu tragicnu pricu i poslovno-ljubavni odnos sa Kubertom. Vidio cinjenicu da je Kubert jedva jedvice nacrtao gigant za 6 godina (od 1994-2000.). Boja, snobovski, to je ocigledno must ako želiš prodat na USA tržištu. Kubetovi uzori za lik Texa su Gary Cooper i Clint Eastwood mada nisam baš pronašao nešto od toga kod njegovog Texa...

Nizzijev scenarij nije bogzna što, klasicna "rape, kill and then revenge" štorija. Ne znam na što je mislio Nizzi kad je mislio baciti Texa s one litice, ili je Kubert to protumacio kao kad Batman pada sa najviše zgrade u Gothamu da to može preživjeti i Tex ili su oni ozbiljno mislili da je to fora. Gdje je Texov cinizam, sarkasticne primjedbe, prštenje energije iz njegovih šaka? Par put ode kod debilnih šerifa, a nijednome se ne udostoji dati barem šaku u glavu. Gdje je onaj nagli Tex?

Kod svakog progonjenog obavezno je ubacena neka obiteljska veza ili tragedija, ajde prvi i drugi villain, ali i treci i cetvrti? Kaj je ponestalo ideja, te se Nizzi zadovoljava samo skrivanjem zlocinaca od rodbine? Uglavnom, moglo je biti bolje, ali ionako je ciljano na amere pa si nisu mogli valjda pomoci...

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6406 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 18/09/2006 : 11:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
Boja, snobovski, to je ocigledno must ako želiš prodat na USA tržištu.



Ali ne, pa ovaj Tex je u SAD izašao kao c/b. Jedino su hrvatska i finska publika imale privilegij uživati u nelijepom kompjuterskom koloringu.

quote:
[i]
Nizzijev scenarij nije bogzna što, klasicna "rape, kill and then revenge" štorija.



Taj Nizzi, to je nevjerojatno, kakve gluposti taj covjek piše. A imao je dobrih trenutaka u Nick Raideru.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/09/2006 : 11:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by DeeCay
Boja, snobovski, to je ocigledno must ako želiš prodat na USA tržištu.



Ali ne, pa ovaj Tex je u SAD izašao kao c/b. Jedino su hrvatska i finska publika imale privilegij uživati u nelijepom kompjuterskom koloringu.

[


Oh my, postali smo snobovi! Kamo ide ova zemlja? Boja nije ništa pomogla stripu, ni Kubertu ni NIzziju, uglavnom.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 18/09/2006 : 11:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Pošto uvijek kasnim sa novostima u stripu, tek neki dan sam se docepao Magnusovog Texa. I, što da kažem. Paška cipka, bakrorez, filigran, zanat, trud. Meni je ovo bilo "gledanje slika" sa ogromnim poštovanjem, prema nekome ko želi zaradit svaku liru, bez milimetra žicanja. Preporucam svakome!!!!! Prejeftino je za ovako nešto.
P.S. ovo je osvrt na crtež, naravno!

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/09/2006 : 13:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
I voli Alan Forda pošto likovi tako neodoljivo podsjecaju na taj serijal...

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 19/09/2006 : 14:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
Procitao sam svih pet. Najbolji mi je ipak Ubojice ali samo po prici(a i Font ima isto dobar crtež). A po crtežu mi je najbolji Magnusov.
Kubertov je užas
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000