forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dampyr Vs Magico Vento
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2005 : 15:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

@ Markos:

I jos kažeš da ne stigneš nista pisati za site!

Upotrijebi ovaj svoj post, malo ga proširi, dopuni, formatiraj u HTML i eto: novi tekst na sajtu na temu: "Magicni Vjetar ili Dampyr - inside look!"


Nije to dovoljno dobro.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 07/10/2005 : 16:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Znam da nije, ali ipak pišeš za sajt! :-)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2005 : 16:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 07/10/2005 : 16:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
meni je MV bolji od dampyra koji mi se bas i nije nesto svidio(sejo moj nemoj mi zamjeriti ).ali nisam procitao dosta epizoda ni od jednog ni od drugog tako da je stvarno misljenje jos u povoju.

MCN: evo i ja jedno pitanje.sta ti se od mangi svidja i zasto?

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

markomarko
Junior Member

Slovenia
393 Posts

Member since 11/05/2003

Posted - 07/10/2005 : 17:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send markomarko a Private Message
definitivno MV
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 07/10/2005 : 19:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
mv!!

ZAGOR PRICA...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/10/2005 : 23:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>MCN: evo i ja jedno pitanje.sta ti se od mangi svidja i zasto?

Prvih deset koji mi padnu na pamet (nije vrijednosna ljestvica):

Nausikaja
Outlanders
Maison Ikokku
Sanctuary
Gon
20th Century Boys
Buddha
Iron Wok Jan
Detective Conan
Sandland
Those Who Hunt Elves

A zassto? Zato ssto su zakon pricce zakon ispriccane, duhovito i napeto i sa karakterizacijom i nepredvidljivosschu koju je Zapad zaboravio. Zato ssto su sugoi!

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 9 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/10/2005 : 23:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Magica venta nisan još cita ali zato jesan Dampyra i meni je strip super.Triban šta prije nabavit i MV jer obožavan westerne a uz to još i horror.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/10/2005 : 23:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Djole:

>Nego, mcn, pošto vidim da si cio, odmoran i razgovorljiv , šta >ti se konkretno nije dopalo kod Gee?

Djelovala mi je kao second-hand Buffy/Sailor Moon. A i ne volim Enocha kako crta, iako se ubija od truda ssto cijenim.

Al' davno sam ccitao tu jednu (1.) koju jesam pa chu probat nazzicat nessto visse njih za ccitanje te ti javim.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 9 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/10/2005 : 23:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>MCN: evo i ja jedno pitanje.sta ti se od mangi svidja i zasto?

Prvih deset koji mi padnu na pamet (nije vrijednosna ljestvica):

Nausikaja
Outlanders
Maison Ikokku
Sanctuary
Gon
20th Century Boys
Buddha
Iron Wok Jan
Detective Conan
Sandland
Those Who Hunt Elves

A zassto? Zato ssto su zakon pricce zakon ispriccane, duhovito i napeto i sa karakterizacijom i nepredvidljivosschu koju je Zapad zaboravio. Zato ssto su sugoi!

mcn



A što misliš o One Piece, Berserk i Trigun (ako si ih citao naravno, a opet ako nisi, moje tople preporuke )?

Btw, kad ce novi album Mister Macka?

I am known as Valentinez Alkalinella Xifax Sicidabohertz Gombigobilla Blue Stradivari Talentrent Pierre Andri Charton-Haymoss Ivanovici Baldeus George Doitzel Kaiser III.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/10/2005 : 00:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Definitivno MV,ali i Dampyr obecava.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 08/10/2005 : 00:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Hvala na komplimentima, hehe:)
I ja govorim, jelte, iz ugla nekoga ko je tek poceo citanje oba serijala paralelno sa njihovim objavljivanjem kod nas - pa se i misljenje i komentarisanje odnosi upravo na to kako serijali startuju. Super je sto nas 'stariji i iskusniji' edukuju vezano za ono sto se desava kasnije:)
Jedva cekam da sve to procita i ovdasnja publika pa da iznova zajedno komentarisemo:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/10/2005 : 01:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>A što misliš o One Piece

Proccitao poccetak, bio mi je okej, ali ne razvaljotka. Tak kak Naruto, recimo - za malo mladje od mene je...:)

> Berserk

Odgledao 20-ak epizoda anime i zakon je (iako mi sestra kazze da sad slijedi pad). Stripa sam vidio malo i bio je neki fantasy ssto mi je onak'.

> i Trigun

Mislim da nisam. Ali evo joss jedne preporuke: Uzumaki.

>Btw, kad ce novi album Mister Macka?

Bob je juccer zvao Nebojssu da se dogovore, jer je materijal gotov. No, kako je Nebojssa (pod nickom Tromislawski) juccer popizdio na Forum, tko zna ssto che od svega biti...:)

Ispriccavam se Leu na off-topiccarenju...:)))

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 9 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!

Edited by - mcn on 08/10/2005 01:22:09
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/10/2005 : 04:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
MV, bez sumnje.

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 08/10/2005 : 09:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
Bob je juccer zvao Nebojssu da se dogovore, jer je materijal gotov. No, kako je Nebojssa (pod nickom Tromislawski) juccer popizdio na Forum, tko zna ssto che od svega biti...



Zar je Nebojša uvjeren da samo clanovi foruma stripovi.com kupuju stripove?
Šta cu ja poklonit maloj za rodendan?
Zagora?-Pa da me sakramenta?!
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 08/10/2005 : 10:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Tesko mi je usporedjivat poslje ovih par procitanih epizoda,jer se tematski dosta razlikuju.MV mi ipak za nijansu izgleda ozbiljnije ali to ne znaci da je Dympir los.
U svakom slucaju drago mi je da izlaze oba.Jos da i MV krene na hrvatskom i ja sretan.
System Comics-ov MV u HC varijanti s katastrofalnom kvalitetom tiska(ruke su mi ko u crnca od one crne boje) i s cijenom od 65 kn ne uzimam(tipfelere bi jos i prebolio).
A volio bi dozivjeti 50.tak brojeva jednog i drugog pa onda reci koji je bolji.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10865 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/10/2005 : 10:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Mala prednost MV, zbog jako loseg pocetka Dampyr-a. Inace ni ja ne kupujem vise Systemovo cedo (da ne ponavljam i ja zbog cega) pa za zadovoljstvom ocekujem da Markos objavi po tri price u jednoj knjizi :).
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3490 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 08/10/2005 : 10:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
MV

homos homini lupus
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/10/2005 : 13:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm

Hvala na komplimentima, hehe:)
I ja govorim, jelte, iz ugla nekoga ko je tek poceo citanje oba serijala paralelno sa njihovim objavljivanjem kod nas - pa se i misljenje i komentarisanje odnosi upravo na to kako serijali startuju. Super je sto nas 'stariji i iskusniji' edukuju vezano za ono sto se desava kasnije:)
Jedva cekam da sve to procita i ovdasnja publika pa da iznova zajedno komentarisemo:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!


Samo ti nastavi sa ovako kvalitetnim topicima:) A sto se MV i Dampyra tice, bas me zanima kako ces razmisljati kad procitas recimo prvih 30 brojeva i jednog i drugog.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6162 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/10/2005 : 17:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Meni je MV puno bolji od Dampyra.

Kod MV mi se svida što postoji dosta zanimljiv kontinuitet(koji se ipak,ruku na srce,još nije u potpunosti razmahao) i baš me zanima kako ce završiti prica sa Hoganom.Složio bih se sa Leom da je dosta loše prikazan susret Ned-Poe.Jednostavno se nadu na onom vlaku i odluce biti zajedno.Isto tako stoji da je i Ned prikazan nekako mlako i nedoreceno.Kad bi me netko pitao da ga opišem u kratkim crtama stvarno ne znam što bih rekao.Medutim,sve te minuse nadoknaduje itekako zanimljivo okruženje(western-horror sa politickim spletkama djeluje sjajno)i vrlo detaljno prikazana indijanska mitologija plus vrhunski crtaci.Ortiz i Frisenda su profesori za Dampyrove crtace kod kojih najviše ocjene mogu dati jedino Dotti-ju.
AKO Marko kaže da tek nakon 15.broja ide ono pravo onda jedva cekam jer meni je i ovo što je System izdao odlicno.Sve su epizode dobre,nešto lošije su #2 i #8 ali su i one podnošljive.

Kod Dampyra se nakon ovih cetiri knjiga koje sam procitao sve vec unaprijed zna.Pitanje je samo lokacija i ime Gospodara noci a sve ostalo je jasno: bice klanja,na kraju ce nadrapati veliki šef i tako još nekoliko puta.Prve i cetvrta knjiga su još nekako solidne,ostalo je dosta loše.Možda se Dampyr svidi fanovima serija Buffy i Angel ali ja sam ocekivao više od Bosellija koji rastura u Zagoru.Jedino što je kod Dampyra vrhunsko je kvaliteta izdanja ali to mi malo znaci.



Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 08/10/2005 18:52:43
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6162 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/10/2005 : 17:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Toninho je u pravu.Markov post bi trebao ici kad tekst na sajtu.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 08/10/2005 : 19:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
E da, jos jedna zanimljivost koju sam ispustio:
to sto radnja Dampyra pocinje u nasim predelima mozda ima i jos jednu konotaciju sem ratne. Verovali ili ne, sama internacionalna rec 'vampir' - etimoloski je nasa rec koja se internacionalizovala!:) Tacnije, u dva navrata, 1725. i 1734. godine, becke novine pisale su o slucajevima navodnog povampirenja mrtvaca u nekim selima na ovim prostorima. Rec je zatim usla u Nemacki jezik pa se odatle sirila dalje i danas je ima u mnogo jezika, u maltene neizmenjenom obliku:) Tako da ako vas neki stranac pita, slobodno se kurcite da je vampir nasa kulturno-istorijska tekovina, podatak je pouzdan i proveren:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 08/10/2005 : 19:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Nausikaja
Outlanders
Maison Ikokku
Sanctuary
Gon
20th Century Boys
Buddha
Iron Wok Jan
Detective Conan
Sandland
Those Who Hunt Elves"

o nausikaji sam cuo sve najbolje.imam je skeniranu na jednom DVDu ali je ne mogu presnimiti niti otvoriti jer je bila greska tokom presnimavanja
ostale nisam takodje citao,ali sam procitao djoletov tekst o maison ikoku i onaj tvoj post o 20th century boys na Q blogu.

"Odgledao 20-ak epizoda anime i zakon je (iako mi sestra kazze da sad slijedi pad). Stripa sam vidio malo i bio je neki fantasy ssto mi je onak'."

anima je super i napravljena bukvalno po stripu. strip je prefektan do negdje 14. trejda. poslije vec opada kvaliteta a u 25. postaje druzina pere kvrzice.

"Mislim da nisam. Ali evo joss jedne preporuke: Uzumaki."

uzumakija ganjam na netu ali nigdje da nadjem prvi trejd. kao da je u zemlju propao
jesi citao nesto drugo od junji ito-a(one kratke price kojih ima milion)?

Mr.Bushido sta jos gotivis od mangi?



"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/10/2005 : 21:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>A što misliš o One Piece

Proccitao poccetak, bio mi je okej, ali ne razvaljotka. Tak kak Naruto, recimo - za malo mladje od mene je...:)



Pa možda prvih par chaptera ostavlja takav dojam, al kasnije se stvar užasno zahukta, cijela stvar se pretvori u jedan ogroman storyline sa hrpom podzapleta. Eiichiro Oda (autor One Piecea) je majstor pripovijedanja, a sve svoje likove odlicno portretira. I nikad mi nije bila jasna ta usporedba sa Narutom, One Piece je jedna od najboljih stvari koje sam vidio u stripu (zapravo u mediju/umjetnosti) u zadnjih desetak godina. Samo da kažem, prava stvar krene kada oni dobiju svoj brod pa kad dodu u Grand Line, pa gradanski rat, pa politicke spletke, pa lovci na nagrade, odlazak u Raj, Whitebeard, novi clanovi posade, ljudi-ribe, 7 Morskih Bogova, Davy Back (natjecanje pirata), divovi, i još hrpa drugih stvari, to je jednostavno genijalno.

I am known as Valentinez Alkalinella Xifax Sicidabohertz Gombigobilla Blue Stradivari Talentrent Pierre Andri Charton-Haymoss Ivanovici Baldeus George Doitzel Kaiser III.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/10/2005 : 21:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by verter
Mr.Bushido sta jos gotivis od mangi?



Ovako... Battle Angel Alita, Ghost in the Shell, Appleseed, Lone Wolf and Cub, Rurouni Kenshin, Gunsmith Cats, Ranma 1/2, to su uglavnom stvari koje mi sad padaju na pamet.

I am known as Valentinez Alkalinella Xifax Sicidabohertz Gombigobilla Blue Stradivari Talentrent Pierre Andri Charton-Haymoss Ivanovici Baldeus George Doitzel Kaiser III.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000