forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lov na vještice - kikyjeva recenzija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 10/11/2005 : 19:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Naprosto sam morao otvoriti topic na ovu novu recenziju koju je napisao kiky i koja me je jako oduševila. Osim što je sjajno napisana recenzija prvi puta sam upoznat sa svim tim antistripovskim djelovanjem zbog nasilja. To me je navelo na razmišljanje...

Tog Dylana nisam procitao, niti sam ljubitelj Dylana, ali strip je strip i ma koliko mi se ne svidali recimo Mark, Nathan ili Dylan uvijek cu stati na stranu stripa protiv onih koji nemaju pametnijeg posla nego ga opuživati na nasilje medu djecom. farsa je ta što baš stripaši i djeca koja odrastaju na stripovima (na žalost sve ih je manje), bar vecina, zbog stripova izrastaju u poštene i dobre ljude. Citao sam jucer tekst našeg Markosa za 4. rodendan web stranice gdje su pisali komentari nekih ljudi. Pisao je jedan komentar u istom stilu, strip ljude cini posebnim, od recimo djece koja odrasta na kompjuterima i koja vape za nasiljem iz video igrica. Svakodnevno slušam po ulici malu djecu (4., 5. razred osnovne skole) kako govore i uživaju u nasilju, uz fraze poput npr. zaklati, ubiti itd. Oni ne citaju strip vec im roditelji kupuju igrice.

Svaka cast za odabir recenzije, a i pohvala velemajstoru Sclaviju, iako nisam citao strip, po svemu sudeci napravio je sjajnu epizodu koja bi se meni sigurno svidjela iako nisam ljubitelj DD-a. Svi obavezno neka procitaju!

- Sempre drito -

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 10/11/2005 : 21:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Malo je ta epizoda meni eksplicitna, malo je previse toga receno a premalo ostavljeno citaocu kao zakljucak (osim kraja, naravno), a i Dall'Agnol mi se bas nije svidio tu, ali nije losa epizoda.

Svake sedmice po jedan neobjavljen crtez (moj blog)
http://thetourist.blogger.ba
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 11/11/2005 : 07:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

Malo je ta epizoda meni eksplicitna, malo je previse toga receno a premalo ostavljeno citaocu kao zakljucak (osim kraja, naravno), a i Dall'Agnol mi se bas nije svidio tu, ali nije losa epizoda.

Svake sedmice po jedan neobjavljen crtez (moj blog)
http://thetourist.blogger.ba



odlicno za desetku

I posle Tita, Tito!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/11/2005 : 12:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
@koresh
hvala na pohvalama
malo sam bio zatecen ovim topicom jucer
jer nisam baš naviknut na pohvale :)
evo, šteta što ne citaš dylan doga jer vidiš kakve odlicne epizode poput "lova na vještice" propuštaš...


@zox
sclavi je ovdje morao biti temeljit i morao je puno toga jasno reci, morao se branit jer nekim ljudima neke stvari ocito nisu jasne


you candy perfume girl
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 11/11/2005 : 14:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Evo i ja da se slozim da je ovo odlicna epizoda....

________________________________________________
...kroz taj metez cujem zov, iz ponora ili sa visine, svejedno, gore i dole su kategorije koje svemir ne poznaje. Probudi se i ustani iz svog sna. Ustani i odbaci svoju odecu od gline. Doslo je vreme da odes iz ovog sveta. Elektra, odbegla Plejada, izbeglica zodijaka, kosmicka lutalica, vratila se i razvejala svoje uvojke. Doslo je vreme bez vremena. Doslo je vreme prica...
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 11/11/2005 : 15:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
Recenzija je ok i tu nema sta da se zameri. Ali mi je ocena malo previsoka, epizoda jeste dobra ali ne toliko. Kraj mi je delovao nekako usiljeno mada ima smisla...
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 11/11/2005 : 17:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

@koresh
hvala na pohvalama
malo sam bio zatecen ovim topicom jucer
jer nisam baš naviknut na pohvale :)
evo, šteta što ne citaš dylan doga jer vidiš kakve odlicne epizode poput "lova na vještice" propuštaš...




Nema problema.
Recenzije su najbolji dio sajta, a na žalost sve ih je manje pa u nedostatku recenzija odlucio sam procitati jednu Dylanovu, kakva je da je.
Kao ljubitelj horora krenuo sam citati i procitao sam prvih dvadesetak Ludensovih Dylana, po 10-ak iz svake serije. Možda je to najlošije razdoblje Dylana (ti to najbolje znaš) jer od svega što sam procitao svidjelo mi je 2-3 epizode (Svemirac, Prokleti dan). ma kakve god epizode izlazile ne vjerujem da cu ikad više kupovati Dylana.

- Sempre drito -
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 11/11/2005 : 18:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by Koresh

quote:
Originally posted by kiky




od svega što sam procitao svidjelo mi je 2-3 epizode (Svemirac)

- Sempre drito -





NHF, Koresh, o ukusima se ne raspravlja...ali Svemirac???

Pohvale kikyju na recenziji. Inace, sama epizoda je po meni jedna od najboljih mada Zoxov prigovor stoji.

Samo, Zorane, ne zaboravi da Sclavi ima prilicno cudan um - možda je htio debilima medu cenzorima razlagati sve na atome.

Kakogod, za to imamo 15-stranicni topic "DD UT".

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 11/11/2005 : 21:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
KORESH:
Recenzije su najbolji dio sajta, a na žalost sve ih je manje pa u nedostatku recenzija odlucio sam procitati jednu Dylanovu, kakva je da je.

Slazem se. Ali nemoj da brines o njihovom nedostatku. Dexa is back.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 11/11/2005 : 22:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
@Heyoka: ma ja mislim vise da mu je prekipilo pa je htio malo podrske fanova, jer on sam u toj epizodi kaze da cenzori NE CITAJU strip.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/11/2005 : 23:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Ma ja cu popizdit zato šta van ja uopce ne mogu na home page sajta,znaci nema više ni aukcija,ni tekstova,ni tekstova o junacima,ni naslovnica,I ŠTA JE NAJGORE OD SVEGA,NEMA RECENZIJA A BAŠ IH VOLIN CITAT I DAVAT KOMENTARE,TAKO DA SAD I NAPIŠEN RECENZIJU NE BI MOGA VIDIT PLODOVE SVOGA TRUDA. I neman pojma u cemu je problem javlja mi se neki Bad request(Invalid Header name) pa ako neko zna u cemu je problem please help.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/11/2005 : 09:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Ma ja cu popizdit zato šta van ja uopce ne mogu na home page sajta,znaci nema više ni aukcija,ni tekstova,ni tekstova o junacima,ni naslovnica,I ŠTA JE NAJGORE OD SVEGA,NEMA RECENZIJA A BAŠ IH VOLIN CITAT I DAVAT KOMENTARE,TAKO DA SAD I NAPIŠEN RECENZIJU NE BI MOGA VIDIT PLODOVE SVOGA TRUDA. I neman pojma u cemu je problem javlja mi se neki Bad request(Invalid Header name) pa ako neko zna u cemu je problem please help.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



Baš mi je žao za Veracruz, ali evo, poklopilo se da smo u skoro isto vrijeme napisali. Samo piši i dalje, što više recenzija to bolje.


- Sempre drito -
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 12/11/2005 : 14:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Ma sve ok,planiran napisat Kandraxov povratak kad izadu sve epizode-znan da je to veliki zalogaj ali pokušat cu pa neka Markos prosudi.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 12/11/2005 : 18:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
I ja volim da citam recenzije, mada mislim da su i ostali delovi sajta super, narocito magazin i posebno "zabranjeni" BD TABLOID (Vrati se Djole!).

Jedina moja zamerka tiche se brojnosti recenzija Bonelijevih izdanja u odnosu na izdanja ostalih zidavaca. Zato cu (iako sam Markosu u pocetku obeco da cu raditi recenzije Dilana) ipak raditi recenzije DC, Marvel i Dark horse izdanja jer njih ima malo. Na kraju krajeva, vidim da ljudi koji pishu recenzije za Dilana to rade dobro i detaljno pa ne bi da se mesham.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/11/2005 : 18:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

I ja volim da citam recenzije, mada mislim da su i ostali delovi sajta super, narocito magazin i posebno "zabranjeni" BD TABLOID (Vrati se Djole!).

Jedina moja zamerka tiche se brojnosti recenzija Bonelijevih izdanja u odnosu na izdanja ostalih zidavaca. Zato cu (iako sam Markosu u pocetku obeco da cu raditi recenzije Dilana) ipak raditi recenzije DC, Marvel i Dark horse izdanja jer njih ima malo. Na kraju krajeva, vidim da ljudi koji pishu recenzije za Dilana to rade dobro i detaljno pa ne bi da se mesham.



Mislim da je dobro da obraduješ neke stripove koji su slabo poznati kod nas i koji imaju odredeni mali dio publike.
A Dylan ima definitivno najbolje recenzente.

- Sempre drito -
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 12/11/2005 : 19:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
Slazem se. Sledece sto hocu jeste da uradim jeste epizoda AMAZING SPIDERMENA no.36. iz decembra 2001 koja obradjuje teroristicki napad na Nju Jork i rushenje Kula bliznakinja. Radili su je J. MICHAEL STRACZYNSKI i JOHN ROMITA jr.
Jel citao neko to?
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/11/2005 : 19:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
ja ne

- Sempre drito -
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29274 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/11/2005 : 19:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Zar nije to Djole recenzirao? Ne sjecam se vise. Ali u svakom slucaju snazno podrzavam pisanje ne-Bonelli recenzija. Volio bi kad bi zveles, ti, dream, sandman, djole i ostali pisali recenzije svojih omiljenih stripova jer to je najbolji nacin da se ljudima skrene paznja na nove i drugacije stripove, od onih na koje su navikli!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/11/2005 : 20:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Zar nije to Djole recenzirao? Ne sjecam se vise. Ali u svakom slucaju snazno podrzavam pisanje ne-Bonelli recenzija. Volio bi kad bi zveles, ti, dream, sandman, djole i ostali pisali recenzije svojih omiljenih stripova jer to je najbolji nacin da se ljudima skrene paznja na nove i drugacije stripove, od onih na koje su navikli!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Mislim da ta prica nije recenzirana, Djole ju je spomenuo u jednoj recenziji, ali kako ja znam nije recenzirana.

- Sempre drito -
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 12/11/2005 : 20:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
ej, ako je djole to recenziro, daj vidi, da ne pisem opet na istu temu.

gledate li utakmicu?

1-0 - vucinic 3.min.
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 12/11/2005 : 20:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
a na marakani reklama za "ozujsko" pivo. kakvo je?
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 12/11/2005 : 20:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Ozusko OK. Meni je Karlovacko bolje.

Dacu i ja neku recenziju Markose, jer ih saljem na mail ili koristim neki engine za upload na sajtu...



He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 12/11/2005 : 20:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
a ona epizoda HB o zlom duhu koji uzima dushe navijaca na fudbalskim stadionima?
Go to Top of Page

Dreamlord
Senior Member

Haiti
1833 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 12/11/2005 : 20:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dreamlord a Private Message
Da na Marakani dobra atmosfera, a obe mlade ekipe su dobre. Igraju znatno rasterecenije nego seniori. Ako im ne uvalimo jos 2 komada bice opasno u Zagrebu...

He didn't understand the price. Mortals never do.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/11/2005 : 20:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

ej, ako je djole to recenziro, daj vidi, da ne pisem opet na istu temu.




Malo sam preletio, cini mi se da nije napisao. Ali ti provjeri temeljitije.

- Sempre drito -
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 12/11/2005 : 20:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

a ona epizoda HB o zlom duhu koji uzima dushe navijaca na fudbalskim stadionima?



To bi postao najmocinji demon, samo neka posjeti utakmicu Srbija-Hrvatska, ali seniora, ipak nose veci naboj.

- Sempre drito -
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000