forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dylan Dog extra ?!?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/12/2005 : 21:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by stinky
[

ma i sada možeš prodati dnevnikove
ostaviš si 27 30 39 48 i to je to
a ovo, da te smeta što nisu sve epizode identicne izgledom (tj. od razlicitih su izdavaca), pa kakve to ima veze
bitne su samo epizode, a dal im je hrbat zeleni ili crni ili ultraljubicasti je svejedno

ali, kad vec ide extra, onda jednostavno prodaš dnevnik ako imaš, pa bar neka korist od toga

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



Potpuno se slažem.Dupliranje nema nikakvog smisla,pogotovo kad polako pocinjem imati problem gdje staviti nove stripove.
Ostavio sam ove brojeve koje si naveo a ostalo sa velikim zadovoljstvom prodao i to po cijeni da za jedan prodani Dnevnik mogu kupiti najmanje 2 Ludensova!

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/12/2005 : 21:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Što se tice "šarenosti" kolekcije,barem to nije problem.Dylan ionako nije strip koji bi imao neki izraženiji kontinuitet pa da redoslijed epizoda bude važan(kao npr. kod NN ili MV).Mislim,naravno da je ljepše da bude originalna i jedinstvena numeracija ali da je to baš takav problem mislim da nije.Bitno je ono što je unutra.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/12/2005 : 21:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Što se numeracije kod Dylana tice; slažem se da je manje važna nego kod velike vecine ostalih Bonellija. Tu si potpuno u pravu.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2985 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 04/12/2005 : 21:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Dakle, problem je cini se riješen, što više stripova izade to bolje, ma u kojoj seriji bili. A kod Dylana vecina epizoda nije povezana usko sa drugima pa nije velik problem.

egoist je onaj covjek koji ne misli na mene
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/12/2005 : 21:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Aco




Potpuno se slažem.Dupliranje nema nikakvog smisla,pogotovo kad polako pocinjem imati problem gdje staviti nove stripove.
Ostavio sam ove brojeve koje si naveo a ostalo sa velikim zadovoljstvom prodao i to po cijeni da za jedan prodani Dnevnik mogu kupiti najmanje 2 Ludensova!

Bond.James Bond.



E, pa ja dupliram i meni je to sasvim smisleno... baš fora je imati dvaput iste epizode Dylana Doga tiskane iz dva razlicita vremenska razdoblja (nekad i sad), dva razlicita razdoblja svoga života. Necu prodat dnevnikove Dylane, na polici su mi uz bok ovim novim DD Extrima i to mi je baš onak super.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/12/2005 : 22:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Kiky:

To ti je potpuno u redu. Ako si veliki obožavatelj Dylana naravno da ceš nastojati imati sve serijale od njega, bez obzira što ce biti duplirano. Tako rade kolekcionari. Isto je tako u redu kako radi neki drugi koji se rješavaju svega duplog. Sto ljudi, sto cudi. Šanse da ja prodam svoje Dnevnikove Dylane su manje od 1%. Najviše zbog razloga što opcenito govoreci ne volim prodavati stripove.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7793 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 04/12/2005 : 22:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Ma ne znam,nije mi baš puno važno što su preskocena ona dva broja
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/12/2005 : 22:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma nije mu to u redu :)
ali, što drugo ocekivati od slušaca madone (hehe)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/12/2005 : 22:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
Potpuna istina! Steta sto je vec 35. epizoda, blizi se procvat smeca u DD....ali dobro, ima jos fore...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.




vlasnice orthanskih podruma, ne trebaš biti tako decidiran :)
istina da kasnije dolazi slabiji period od ovog pocetnog, koji je savršen!, ali i tu imaš prave stvari
DUGACKI POZDRAV
TAMNICA OD PAPIRA
NETKO NAS ZOVE ODOZGO
OTKUCAJI VREMENA
UŽAS BESKONACNOSTI
VAMPIRI
LOV NA VJEŠTICE
CUVAR USPOMENA
ARMAGEDDON
itd

a ovo ostalo je citljivo, s ponekim uletom težeg smeca



ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/12/2005 : 22:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
@kiky : Baš je super što te uveseljava dupla kolekcija,to poštujem.Kod mene je ipak drukcija stvar.DD mi nije baš tako dobar a kao što rekoh,nemam mjesta za duple stirpove tako da sam Dnevnikove prodao(iako mi ponekad fali ono legendarno Stotinu mi vampira!)

@Stinky : dobra je i Cesta za nigdje.Opcenito,ovi noviji su dosta loši ali nade se i tu po koja solidna.Evo prije 10-ak dana sam procitao Roden za ubijanje,Druid i Osmijeh mracne dame.OK su epizode.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/12/2005 : 00:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by BiDi

Pa zar vas zanimju stripovi ili kako sve to izgleda na polici ? *pih*

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo



a izgleda da (nažalost) ima i takvih. glupost.
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 05/12/2005 : 11:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
zna li se UOPCE kakvi su sluzbeni, nesluzbeni planovi s dd extra kad jednom docera tamo gdje je dnevnik stao!?

tonywustarks@yahoo.com
one, two, threeeeee/
mos def and talib kweliiii
http://www.stripovi.com/index.asp?RedirURL=http%3A%2F%2Fwww%2Estripovi%2Ecom%2FAuctionSearch%2Easp%3FSearchType%3D0%26Action%3D1%26Seller%3Dtony%2Bstarks
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 05/12/2005 : 11:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Meni nije jasno zasto te preskocene epizode ne mogu biti izdate. What's the catch?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15523 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/12/2005 : 11:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
bome ni meni nije jasno - valjda nemar

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/12/2005 : 11:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Profesor

Meni nije jasno zasto te preskocene epizode ne mogu biti izdate. What's the catch?



Ej profesore, iz jednostavnih razloga što Bonelli nema prava na njih... Za Castellinija i njegov konflikt sa Sergiom vjerojatno znate, tak da otpadaju sve epizode koje je on nacrtao, baš kao što su otpale i naslovnice kod Nathana. Za ostale problematicne epizode sigurno isto tako imaju konflikte sa autorima.

Mada ima i drugih primjera. Primjerice, kako se to mogu objavljivati Caponeove epizode u Zagoru i MM, ako on vec odavno radi kod Star Comicsa na LL-u? Zašto nema isti status kao i Castellini, tj. da mu ne objavljuju njegove epizode?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/12/2005 : 12:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Što se tice izdavanja EX DD, najbolji razlog za izdavanje je taj da se s vremena na vrijeme kolekcija mora osvježiti (refresh!). Papir trune, gubi boju, mijenjaju se ljudi, jezik, prijevod i tako... A ove nove su lijepo šarene naslovnice, svježe mirišljavo ljepilo, hr prijevod (to mi jako, jako godi), tvrde korice i mnogo toga. Isto tako mogu kupiti primjerak koji niko nije imao u ruci, dok sa starijim izdanjim rijetko ceš naci primjerak koji niko nije otvarao ili rabio.

Takoder postoji i velika razlika u prijevodu izmedu naših i Dnevnikovih izdanja, tako da je interesantno prolistati i jedan i drugi. Grouhove šale, npr., kod Dnevnika imaju nerijetko sasvim drugaciji prijevod. Osvjedocio sam se time na onaj DD "Kad grad spava".

Ovo sa preskakanjem je bilo nužno zlo, no treba radi toga anulirati cijeli projekt izdavanja DD ispocetka. Jednako tako, ko oce nek ga kupi, ak ne, u Italiji ima 2 reprinta mjesecno plus nova izdanja (ne racunajuci i ona luksuzna izdanja) pa nek nabavlja odonud.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 05/12/2005 : 12:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Profesor

Meni nije jasno zasto te preskocene epizode ne mogu biti izdate. What's the catch?



Ej profesore, iz jednostavnih razloga što Bonelli nema prava na njih... Za Castellinija i njegov konflikt sa Sergiom vjerojatno znate, tak da otpadaju sve epizode koje je on nacrtao, baš kao što su otpale i naslovnice kod Nathana. Za ostale problematicne epizode sigurno isto tako imaju konflikte sa autorima.

Mada ima i drugih primjera. Primjerice, kako se to mogu objavljivati Caponeove epizode u Zagoru i MM, ako on vec odavno radi kod Star Comicsa na LL-u? Zašto nema isti status kao i Castellini, tj. da mu ne objavljuju njegove epizode?

Wealth beyond measure, outlander...


Vjerujem da ima nesto i u ljudskom dogovoru. Capone mi se cini idealistom i entuzijastom kome takve stvari ne smetaju, a Castellini se izgleda nesto ozbiljno zakrvio sa SBE.

Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/12/2005 : 12:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
neizdavanjem tih epizoda ova Extra serija je izgubila mnogo na svojoj vrednosti i obrnuto. Dnevnikovi su postali još više cjenjeni.
Ja sam inace prodao Dnevnikove (i to glancere), žao mi je za ove brojeve sada. Šteta naravno i za razlicit dizajn i format.
A po mom mišlenju fali i napis extra na boku, jer se sada obicna i extra serija uopšte ne razlikuju. To bi recimo bilo prihvatljivo kad bi Extra išla samo do 60, a epizoda Neusmiljeni Hook bila bi 61 po talijanskoj numeraciji. a nije. uz to verujem da ce Extra krenuti i preko 60 da popuni sve rupe, pa cemo imati dva broja 61 potpuno slicna (osim imena) pa ce izgledati ko greška koje je cinila i SD ili recimo Vannini.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/12/2005 : 13:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Nove DD Extra treba kupovat zbog bolje opreme, i tu stoga crtež puno bolje dolazi do izražaja... a dnevnikove DD-e zadržati zbog boljeg i maštovitijeg prevodjenja (u duhu jezika) kako naslova epizoda, tako i scenarija u pricama. I te dvije prednosti svakog od tih izdanja (starog i novog) lijepo iskombinirat u vrhunsko i optimalno citalacko zadovoljstvo. ;)

Znaci, držiš oba izdanja odjednom u ruci te iz starih DD-a citaš scenarij a u novim DD-ima pratiš crtež. :)

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/12/2005 : 14:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Znaci, držiš oba izdanja odjednom u ruci te iz starih DD-a citaš scenarij a u novim DD-ima pratiš crtež. :)

in the evidence of its brilliance




Jel prijevod stvarno bolji u Dnevnikovom izdanju?

@Deecay:KAkva je situacija sa Grouchovim vicevima,ima li tu neke bitne razlike?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/12/2005 : 16:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by kiky

Znaci, držiš oba izdanja odjednom u ruci te iz starih DD-a citaš scenarij a u novim DD-ima pratiš crtež. :)

in the evidence of its brilliance




Jel prijevod stvarno bolji u Dnevnikovom izdanju?

@Deecay:KAkva je situacija sa Grouchovim vicevima,ima li tu neke bitne razlike?



Grouchove (Sclavijeve) šale ponekad su igre rijeci cija uspješnost ovisi o maštovitosti i kompetentnosti prevoditelja. Kad sam pisao recenziju za "Grad spava" mnogo takovih dosjetaka je bilo razlicito od prevoditelja do prevoditelja. Kako je u drugim epizodama, trebalo bi provjeriti, no mislim da dobar dio prijevoda šala i sarkazma/cinizma puno ovisi o percepciji i umješnosti prevoditelja.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/12/2005 : 18:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Profesor

Meni nije jasno zasto te preskocene epizode ne mogu biti izdate. What's the catch?



Ej profesore, iz jednostavnih razloga što Bonelli nema prava na njih... Za Castellinija i njegov konflikt sa Sergiom vjerojatno znate, tak da otpadaju sve epizode koje je on nacrtao, baš kao što su otpale i naslovnice kod Nathana. Za ostale problematicne epizode sigurno isto tako imaju konflikte sa autorima.

Mada ima i drugih primjera. Primjerice, kako se to mogu objavljivati Caponeove epizode u Zagoru i MM, ako on vec odavno radi kod Star Comicsa na LL-u? Zašto nema isti status kao i Castellini, tj. da mu ne objavljuju njegove epizode?

Wealth beyond measure, outlander...

Mislis SAF nema prava na njih, pa samim tim ne mogu biti izdate van Italije. SBE ima prava, citali smo te epizode i u reprintima, zar ne?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/12/2005 : 19:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

no mislim da dobar dio prijevoda šala i sarkazma/cinizma puno ovisi o percepciji i umješnosti prevoditelja.

Wealth beyond measure, outlander...



Po tvom mišljenju,jel to u Ludensovom izdanju korektno odrdeno ili nešto bitno gubimo u odnosu na Dnevnik?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7791 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/12/2005 : 19:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
[quote]Originally posted by jang

Ja sam inace prodao Dnevnikove (i to glancere), žao mi je za ove brojeve sada.

[quote]

meni nikad nije palo napamet niti ce mi past da prodam ili mijenjam svoju dnevnikovu kolekciju DD-a. jednostavno kupujem samo one extra DD koji mi fale, ostale ne.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/12/2005 : 19:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by kiky

Znaci, držiš oba izdanja odjednom u ruci te iz starih DD-a citaš scenarij a u novim DD-ima pratiš crtež. :)

in the evidence of its brilliance




Jel prijevod stvarno bolji u Dnevnikovom izdanju?




Meni osobno je.
Puno je opušteniji, sredeniji... to se ponajviše osjeti u Grucovim šalama, kako rece deecay tu je kompetentnost i maštovitost ondašnjih prevoditelja to puno duhovitije prezentirala. Sve naravno ovisi o osobnom doživljaju citatelja, no imaš bezbroj primjera, pa možeš i sam provjerit...

Uuups, tj. nemožeš provjerit, eh sad sam se sjetio, pa ti si svoju dnevnikovu DD kolekciju prodao.


in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000