forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ko to more platit?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 13/12/2005 : 09:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Stvarno ko to more platit?
Sva ova izdanja koja su nas "pogodila" ova zadnja dva mjeseca tekuce 2005 godine.
Giganti Tex i Marti,Ken Parkeri,albumi Marketprinta i System Comicsa,Gastoni i Princ Valijanti od Zagrebacke Naklade,pa izdanja Ludensa (mislim Na Dylan Doga,Zagora itd)pa slicna izadanja od SC,pa Zekanove pustolovine pa navodni novi pirati Zagora i Dylana itd,itd ko ce ih sve uopce i nabrojit.
Kao bumerang se vratilo ono kada smo kukali da nemamo što kupit,mislim na vrijeme od prije par godina.
Ovo nije za ništa drugo nego što bi mi u Dalmaciji rekli "za otic na inkanat".
Još malo pa cemo i stripove kupovati na karticu i odgodu.

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 13/12/2005 : 09:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
Pa rekao sam pre neki dan, "skupljanje stripa" je postao vrlo, vrlo skup sport.....
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 09:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
ja vec odavno štedim za izdanja koja su najavljena za ovaj prosinac mjesec,CAK nisam sve ni potrošio,a kupio sam više manje sve,osim zekana i amerikenjaca u izdanju belog puta...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 09:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa, vidiš, to je dobra stvar dok ima sve što želiš na raspolaganju. Izbor proporcionalan želji (mada je stanje financija vec druga prica) san je svakog stripofila, barem moje malenkosti. Ponekad mi i je malkice cudno to zašto se divimo toj gomili CB papira...


P.S. Što je to "otic za inkantat"?

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 13/12/2005 09:20:15
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 13/12/2005 : 09:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Ja ne mogu sve platiti, ali i ne želim. Jednostavno, kupim ono što najviše volim, a ostatak se može i procitati iz knjižnice.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 09:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
najgore je bilo kad sam kao dijete ovisio o starcima i babi,didu...kad ce mi dati lovu za stripove,tj.tražio sam previše i sanjao sam dane kad cu poceti zaradivati i sam kupovati...zaposlen sam,imam jos nekih poslica sa strane i imam za stripove,naravno,kucni budžet još nije ugrožen u toj mjeri da bi se nekih stripova odrekao,a uvijek ih mogu kupiti za mjesec ili dva,mislim na bernardova izdanja,a pogotovo šta sad dolazi suša izdanja,govorim o pocetku iduce godine...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 09:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
P.S. Što je to "otic za inkantat"?


bankrotirati,sve potrošiti,spiskati,presušiti u novcaniku...nije inkantat,nego inkanat

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 13/12/2005 : 09:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
nije inkanat nego na kant, hi hi
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 13/12/2005 : 09:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ima globinjo pravo...sada verovatno sledi suša što se novih izdanja tice, pa novcanici nece tako trpiti...iako mi ostalo još brdo stripova za kupit
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 09:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
inkantan znaci iznenaden,npr. kad se ostane bez rijeci...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 13/12/2005 : 10:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by DeeCay
P.S. Što je to "otic za inkantat"?


bankrotirati,sve potrošiti,spiskati,presušiti u novcaniku...nije inkantat,nego inkanat

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!






Ja sam falija.Inkanat,štamparska greška.

Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/12/2005 : 10:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Je, financijski suicid. Ja sam to rijesio prisilnom samokontrolom. Odredim si 5-6 albuma i tradeova koje cu kupiti svaki mjesec + stripovi s kioska + stogod atraktivno na aukcijama. Po tome bi imao troskove oko 500kn svaki mjesec, a opet potrosim puno vise. Kenove recimo vise necu kupovati u kompletu nego svaki mjesec jednog. Tako cu uostalom u ovom ritmu izlazenje (6 Kenova u 6 mjeseci) i citati jednog mjesecno.

Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 13/12/2005 : 10:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
pa zar treba imati sve, baš sve što izade?

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 13/12/2005 : 10:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

Još malo pa cemo i stripove kupovati na karticu i odgodu.


"Još malo"??? Misliš, vec odavno? :-)
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/12/2005 : 10:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by dule_car

pa zar treba imati sve, baš sve što izade?

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)




Ponovo stvar selekcije. Kako ne kupiti Kenove ili MM/TX gigante? Ili toliko hvaljenu Klaru (koju usto crta Bernet). Ne kupujem recimo tradeove Belog puta, nabavljam ih lagano na engleskom. I prakticiram ne-dupliranje stripova.

Btw, prodao sam neki dan komplet Systemovog Vetra. Markos, sada si ti na potezu...

Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 13/12/2005 : 15:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
ja sam odlucio samo par novih kupovati na kiosku. a ostalo kod preprodavaca. jeftinije izadje

ZAGOR PRICA...
Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 13/12/2005 : 15:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
bas treba imati dubok dzep ako hoces sve da nabavis,ali trazie satisfakciju u zadovoljstvu na kraju

voli vas sve jedan tipican bosanac
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/12/2005 : 21:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
A sad zamislite kako je meni.nNe iden za marendu da bi skupija za stare stripove,pirate ili ove sve nove,a ovi na kioscima su obavezni,a kad vidin neka nova izdanja sline mi cure a ne mogu ih priuštit.Zadnja dva tjedna san kupija 5 Lucky Lukeova na kioscima,i to me došlo 200 kuna-gledaju me u ekipi ka munjolu kad rivon(splitskon posli škole) proden s Lucky Lukeon koji košta 39,90 kuna-ali jebiga,ne mogu odolit.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Edited by - vice on 13/12/2005 21:24:17
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/12/2005 : 21:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Kod mene je stvar jednostavna. Svaki mjesec trošim odredenu svotu i to je to. Naravno, ovaj mjesec su troškovi bili ogromni, ali ce zato slijedecih biti manji i na kraju ispada nekakav prosjek.
Izdanja je sve više i morat cu se odreci nekih stvari, a to ce biti izdanja koja sam do sada kupovao iz ciste dosade. Svatko zna svoje mogucnosti i prioritete...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 13/12/2005 : 21:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ma nije to problem sve platiti
naravno, ak se ne kupuje sve odjednom ;)

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 13/12/2005 : 21:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message

sve ti je to još podnošljivo al kad udeš u svijet orginala tek si onda najeba
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2992 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 13/12/2005 : 21:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Nikad zadovoljni, kad nema stripova onda se svi žale i sad kad ih ima opet nitko zadovoljan, jer ih ima previše pa nema para za to sve kupit. Ja osobno nisam kupio nijedan strip od ovih "specijalnih" koji su izašli u bliže vrijeme, a sve bih dao za Texove gigante.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7805 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 13/12/2005 : 21:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
kako je rekao ijo morat cu dignuti kredit za sva ova HC izdanja koja su nas obasula.šalim se naravno.necu kupit niti jednog jer uopce nemam novaca.ali naravno,procitat cu ih s mjesec dana zakašnjenja
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 13/12/2005 : 22:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Sta biste da vam je hobi skupljanje jahti?

Svake sedmice po jedan neobjavljen crtez (moj blog)
http://thetourist.blogger.ba
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/12/2005 : 22:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Da,skup je ovaj naš hobi ali ja se ne bunim.Izlazi brdo dobrih stripova,dakle ima izbora a mislim da je to najvažnije.E sad,kako u životu postoje i druge stvari osim stripova,vec sam odavno napravio rez i strogo ogranicio mjesecni budžet za stripove.Kupujem samo ono što mi se stvarno svida i što bih stvarno volio imati.Rekao sam zbogom LAzarusu,Bleku,Dampyru,AFordu od Borgisa,Jeremiahu,svim piratima,LMI izdanjima(osim AXM) itd.Da o starim ZS/LMS i ne govorim.Ne može se imati sve i glupo mi je kupiti strip koji mi se ne svida.

Što se kupnje tice,tocno je da je za CRŠ izašlo ogromno novih stvari,ali ne mora se kupiti sve odjednom.Ako se rasporedi na duži rok,mislim da novcanik ipak ne pati previše.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 13/12/2005 : 23:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Nije tako ni teško pratit ovaj ritam uz solidnu placu.
Jedino što se treba odrec je popunjavanje starih kolekcija,a kako je to neizbježno ostaje ti šparanje na albumima.Samo ovaj protekli mjesec sam priložio svojoj kolekciji slijedeca izdanja:-Tex gigant(oba),MM giganti,Klara,6 Parkera,Zagor redovni,extra Dylan Dog,Blek,Mister No,Dylan Dog SC,Hellboy,Gaston 1 i 4,AF klasik,extra Zagor,oko cirka 50 Stripoteka i jednog Dylana koji mi je falio(DD Dnevnik 58).
A di je još kraj miseca?!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000