forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Novi Q pitanjce za Macana
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/12/2005 : 20:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by marlowe

mislim da se za autore ne gleda etnicko poreklo ili mesto rodjenja vec prostor na kom su stvarali, podneblje/skola/pravac kom su autorski pripadali.


a posto marlowe ne priznaje razliku hrvatskog i srpskog jezika, za one koji ipak vjeruju u nju - mislim da je najlakse odluciti po jeziku koji su koristili u svojim vaznijim djelima.

primjer: Ivo Andric je bosnjacki pisac iako je bio clan Matice Srpske, prva djela napisao hrvatskom ijekavicom u Zagrebu (Ex Ponto i ona druga zbirka kojoj se ne mogu sjetiti naslov), jer su Na Drini cuprija, Travnicka hronika i sve vaznije pripovjetke glavni razlog njegove slave i popularnosti (i onoga zbog cega ga sve tri strane svojataju - Nobelove nagrade).

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr

Zanimljivo ovo za Ivu - bosnjacki autor bez obzira sto je i sam Ivo stariji od bosnjacke nacije?!?
Beh.

A ciji je Nikola? A Milankovic? A Rudjer? Itd...
Besmisleno, zar ne?



Ruder Boškovic? Po kojoj je on logici Srbin?

A gde sam ja rekao da je Rudjer Srbin? Njega sam naveo jer ga i Hrvati i Srbi svojataju, Hrvati zato sto se Dubrovnik DANAS nalazi u Hrvatskoj, a Srbi zbog Srba u dubrovackom zaledju SVOJEVREMENO.

A covek se izjasnavao kao Slovinjac iz Dubrave...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 22/12/2005 : 00:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by marlowe

mislim da se za autore ne gleda etnicko poreklo ili mesto rodjenja vec prostor na kom su stvarali, podneblje/skola/pravac kom su autorski pripadali.


a posto marlowe ne priznaje razliku hrvatskog i srpskog jezika, za one koji ipak vjeruju u nju - mislim da je najlakse odluciti po jeziku koji su koristili u svojim vaznijim djelima.

primjer: Ivo Andric je bosnjacki pisac iako je bio clan Matice Srpske, prva djela napisao hrvatskom ijekavicom u Zagrebu (Ex Ponto i ona druga zbirka kojoj se ne mogu sjetiti naslov), jer su Na Drini cuprija, Travnicka hronika i sve vaznije pripovjetke glavni razlog njegove slave i popularnosti (i onoga zbog cega ga sve tri strane svojataju - Nobelove nagrade).

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr

Zanimljivo ovo za Ivu - bosnjacki autor bez obzira sto je i sam Ivo stariji od bosnjacke nacije?!?
Beh.

A ciji je Nikola? A Milankovic? A Rudjer? Itd...
Besmisleno, zar ne?



Ruder Boškovic? Po kojoj je on logici Srbin?

A gde sam ja rekao da je Rudjer Srbin? Njega sam naveo jer ga i Hrvati i Srbi svojataju, Hrvati zato sto se Dubrovnik DANAS nalazi u Hrvatskoj, a Srbi zbog Srba u dubrovackom zaledju SVOJEVREMENO.

A covek se izjasnavao kao Slovinjac iz Dubrave...



"Srbi u zaledu Dubrovnika" su zapravo "Srbi u istocnoj Hercegovini" koji s Dubrovnikom veze nemaju... drugih nema...
Ovo s DANAS u Hrvatskoj uopce necu komentirati jer je ocito da si prikriveni cetnik...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/12/2005 : 00:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Zijeev:(((((

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/12/2005 : 00:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A ti si budala.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/12/2005 : 00:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Mamlaze ne upadaj ljudima u rec:)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/12/2005 : 00:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by marlowe

mislim da se za autore ne gleda etnicko poreklo ili mesto rodjenja vec prostor na kom su stvarali, podneblje/skola/pravac kom su autorski pripadali.


a posto marlowe ne priznaje razliku hrvatskog i srpskog jezika, za one koji ipak vjeruju u nju - mislim da je najlakse odluciti po jeziku koji su koristili u svojim vaznijim djelima.

primjer: Ivo Andric je bosnjacki pisac iako je bio clan Matice Srpske, prva djela napisao hrvatskom ijekavicom u Zagrebu (Ex Ponto i ona druga zbirka kojoj se ne mogu sjetiti naslov), jer su Na Drini cuprija, Travnicka hronika i sve vaznije pripovjetke glavni razlog njegove slave i popularnosti (i onoga zbog cega ga sve tri strane svojataju - Nobelove nagrade).

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr

Zanimljivo ovo za Ivu - bosnjacki autor bez obzira sto je i sam Ivo stariji od bosnjacke nacije?!?
Beh.

A ciji je Nikola? A Milankovic? A Rudjer? Itd...
Besmisleno, zar ne?



Ruder Boškovic? Po kojoj je on logici Srbin?

A gde sam ja rekao da je Rudjer Srbin? Njega sam naveo jer ga i Hrvati i Srbi svojataju, Hrvati zato sto se Dubrovnik DANAS nalazi u Hrvatskoj, a Srbi zbog Srba u dubrovackom zaledju SVOJEVREMENO.

A covek se izjasnavao kao Slovinjac iz Dubrave...



"Srbi u zaledu Dubrovnika" su zapravo "Srbi u istocnoj Hercegovini" koji s Dubrovnikom veze nemaju... drugih nema...
Ovo s DANAS u Hrvatskoj uopce necu komentirati jer je ocito da si prikriveni cetnik...


Daj smiri dozivljaj!!!! Pa na kojoj si ti drogi da tako olako dijelis etikate ljudima????

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 22/12/2005 00:18:22
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 22/12/2005 : 00:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
onaj ko, pa makar to bilo i uvijeno i izmedu redaka, pokušava tvrditi da bi ruder boškovic moga bit i srbin, nemere bit ništa drugo doli cetnik... i boli me ona stvar što vi tu želite izbigavat sukobe, ja protiv normalni ljudi neman ništa, pa tako ni protiv normalni srba, ima ji tu napretek, ali cetniku cu uvik otvoreno rec da je cetnik i tocka.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/12/2005 : 00:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

onaj ko, pa makar to bilo i uvijeno i izmedu redaka, pokušava tvrditi da bi ruder boškovic moga bit i srbin, nemere bit ništa drugo doli cetnik... i boli me ona stvar što vi tu želite izbigavat sukobe, ja protiv normalni ljudi neman ništa, pa tako ni protiv normalni srba, ima ji tu napretek, ali cetniku cu uvik otvoreno rec da je cetnik i tocka.


MMMMM????????
Dobar ti je taj zakljucak!!!!
Hehehehehe!!!!!
PS: Evo i Zoska3

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/12/2005 : 00:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
mifugo, ne pizdi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/12/2005 : 00:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo
i tocka.


još jedan ispad,pa letiš,tri tocke...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/12/2005 : 01:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

onaj ko, pa makar to bilo i uvijeno i izmedu redaka, pokušava tvrditi da bi ruder boškovic moga bit i srbin, nemere bit ništa drugo doli cetnik... i boli me ona stvar što vi tu želite izbigavat sukobe, ja protiv normalni ljudi neman ništa, pa tako ni protiv normalni srba, ima ji tu napretek, ali cetniku cu uvik otvoreno rec da je cetnik i tocka.

Ti pored toga sto si budala, si i slep (a moze biti i nepismen) kada ne umes da citas izmedju redova. A o paranoji necu ni da govorim
Ali, verovatno sam ja jos veca budala kad budali odgovaram Sta se moze, kad moram da ti crtam.

Dakle, nije senka kazao da je Rudjer Srbin (uh, ovo podvlacim po drugi put), vec je senka kazao da ga Srbi smatraju svojim (i ovo je po drugi put). Po tvojoj uvrnutoj logici nema normalnih Srba, vec samo nenormalnih cetnika. Ma daaa.
Dalje, senka kada je kazao da jed Dubrovnik SADA u Hrvatskoj (sto je nepobitno tacno), pozivao se na vreme kada je Rudjer rodjen, dakle XVIII vek. Da li treba da podsecam da je Dubrovacka republika do Napoleona bila nezavisna? I da li treba da podsecam da je Dubrovnik usao u inetgralni sastav Hrvatske 14(?!) avgusta 1939, kada je po srsko-hrvatskom sporazumu izmedju predsednika Jugoslovenske kraljevske vlade Dragise Cvetkovica i predsednika najjace stranke HSS u Hrvata i potonjeg potpredsednika Vlade Vlatka Maceka, formirana Banovina Hrvatska, kao zametak buduceg federalnog preuredjenja Kraljevine Jugoslavije, koju je sprecio II svetski rat?
Sto se Srba u zaledju Dubrovnika tice, senka je mislio upravo na zaledje, ono sto je dolazilo iza gradskih zidina. Tu je nepobitno u Srednjem veku ziveo Srpski zivalj. Ali ne i danas. Da li ti uopste znas ko je i najveci saveznik Dubrovcana bio? Car Dusan. On je Dubrovniku prodao Peljesac, cime se Republika upetostrucila za male pare, uz uslov da, kako povelja veli, se pravosalvno stanovnistvo ne dira. Svi su pokatoliceni do isteka XIV veka.
I da li treba napominjati da u samom Dubrovniku sve do modernih vremena je bilo malo (ako uopste) slovenskog zivlja. Stari Dubrovcani sa Hrvatima imaju veze taman koliko i senka sa Kinezima.
Da si pismen, kao sto nisi, malo bi citao te srednjevekovne povelje, pa bi video da je zvanicni jezik bio iskvareni italijanski. Ne srpski, ne hrvatski. Razlog? U svim primorskim gradovima s ove strane Jadrana zivelo je romanizovano stanovnistvo.

Ostavi se sovinistickih ispada i prozivanja, prestani da pravis sebe budalom, i citaj malo. Ne izmedju redova, redove. Za pocetak. Slovo po slovo.

A ako i posle ovoga ti vidis cetnike oko sebe, dizem ruke. Svakako ti necu vise odgovarati.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/12/2005 : 03:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka
Ali, verovatno sam ja jos veca budala kad budali odgovaram


upravo takohvala prozirnome na lekciji iz povijesti,a sad bi bilo dosta

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/12/2005 : 03:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Lose kvotas 'ajdukovac;)

>Svakako ti necu vise odgovarati.

Ovo je bolje;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 22/12/2005 : 12:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by prozirna senka
Ali, verovatno sam ja jos veca budala kad budali odgovaram


upravo takohvala prozirnome na lekciji iz povijesti,a sad bi bilo dosta



ne znan samo kome to more bit lekcija iz povijesti... to je obicno velikosrpsko trabunjanje i prisvajanja dubrovnika... "zvanicni jezik" je "iskvareni italijanski" - hahahha nemaš ti veze s vezom...
a vi vrli moderatori to ocito dopuštate... sad me slobodno izbacite s foruma, boli me... on može tu pisati ocite povijesne neistine, ali kada ja kažem da su to cetnicka trabunjanja, prijeti mi se izbacivanjem...
no slobodno - izbacite me... ali proviri ove gluposti koje on piše u bilo kojoj knjizi pa ceš vidit koliko tu istine ima...
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 22/12/2005 : 19:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message
Majko mila u sta ste pretvorili obicni post koji je trebao biti prijetnja fizickim nasiljem Macanu.

Manite se medjunacionalnih prepucavanja kada imamo tu Macana. ;-) Do sada se picilo po izdavacima, dajte da nastavimo tu tradiciju.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 22/12/2005 : 20:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka
Stari Dubrovcani sa Hrvatima imaju veze taman koliko i senka sa Kinezima.

Ostavi se sovinistickih ispada i prozivanja, prestani da pravis sebe budalom, i citaj malo. Ne izmedju redova, redove. Za pocetak. Slovo po slovo.


Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 23/12/2005 : 15:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
što je to?opet medurasne i medunacionalne netrpeljivosti.dosta o tomeniste u jugoslaviji da se opet pokoljete

živio sc,dolje hc
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000