forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 pitanje K.Mark
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

manhunter
Moderator



Switzerland
25194 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/01/2006 : 00:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
U broju ZS 539-Sinovi Bahmoka su odredjeni likovi veoma diskutabilno nacrtani. Je li je to opet bila neka Dnevnikova ujdurma, ili je neko moj primerak "obradio"??

ne volem glancere..

manhunter
Moderator



Switzerland
25194 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/01/2006 : 16:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
enibadi?

ne volem glancere..
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15571 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/01/2006 : 16:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
no

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/01/2006 : 20:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
volio bih ti pomoci, ali nemam tu markovu epizodu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/01/2006 : 13:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Daj probaj na search, mislim da je bilo nešto o tome jednom... Na što lice likovi? Politicare iz sedamdesetih?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25194 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/01/2006 : 20:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Daj probaj na search, mislim da je bilo nešto o tome jednom... Na što lice likovi? Politicare iz sedamdesetih?

Wealth beyond measure, outlander...



Ma ne lice ninasta,trebali bi da budu crnic,medjutim glave su im onako,malo cudne,kao da ih je dete crtalo..

ne volem glancere..
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 09/01/2006 : 21:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Danas sam prelistao taj strip...i da glave od tih nekoliko likova su zaista kriminalno nacrtane.Da bi se optuzio Dnevnik potrebno je imati originale pa ih uporediti.

Dok sam trazio taj strip pala mi je u oci jos jedna zanimljivost...nekoliko naslovnica iz tog istog perioda ZS 500-550 ima istu falinku sa samim likom Kom.Marka, obratite paznju na to mislim dva ili tri stripa gde je faca od Marka kriminalno nacrtana(jebi ga zaboravio sam koji su tacno brojevi a mrzi me ponovo prebirati po stripovima).


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 10/01/2006 : 16:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Sto se tice Marka i naslovnica,radi se o precrtavanju a ne o danasnjim nacinima obrade naslovnica.O Markovoj epizodi sa krivim facama,radi se o cenzuri onog vremena isto kao i o raznim namjestanjima pojedinih slika u epizodama o Bleku gdje umjesto nozeva ili sjekira pojedini drze neke cudne spravice u rukama.a isto se je dogadjalo i sa prvim epizodama o kitu teleru.u kasnijim reprintima pojedinih iste stvari nisu ucinjene.steta sto nisam precizan kao Kruger za ovaj dio posla ali pokusati cu pronaci neke primjere.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 10/01/2006 : 19:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Hm...verovatno je tacno to sto kazes i da je tu radila "cenzura".
Nije mi jasno kakve su face bili ti likovi pa su ih morali precrtavati?Da nisu nosili na glavama titovke sa petokrakama??!


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 11/01/2006 : 22:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

Zna li netko nesto o jedinoj redovnoj neobjavljenoj epizodi Komandanta Marka, Araldo-244 Sotto due bandiere?

Zanima me da li je to ista epizoda sa albumom sa slicicama Kom. Marka
"Cena casti" ili ne!



"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25194 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/01/2006 : 22:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Znam ja, ali prvo ti meni reci kako izgledaju ovi razbojnici u originalima,koje imas, ako se ne varam?? ;-)

ne volem glancere..
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 11/01/2006 : 22:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Znam ja, ali prvo ti meni reci kako izgledaju ovi razbojnici u originalima,koje imas, ako se ne varam?? ;-)

ne volem glancere..



ja nazalost nemam italijanske redovne epizode Komandanta Marka, ali imam sve italijanske Markove specijalce i dodaci, (izuzev zadnjeg specijalca 11-I corragiosi, i dodatka broj 1-Guerre di frontiera).


"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 12/01/2006 : 00:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by SainT


Zna li netko nesto o jedinoj redovnoj neobjavljenoj epizodi Komandanta Marka, Araldo-244 Sotto due bandiere?

Zanima me da li je to ista epizoda sa albumom sa slicicama Kom. Marka
"Cena casti" ili ne!




jeste, to je ta epizoda i prilicno je dobra. ali odavno mi je žao što sam taj album poklonio.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 15/01/2006 : 19:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Probacu da jos jednom aktiviram ovo pitanje...
Ima li iko original pomenute epizode pa da nam odgonetne sta se krije iza onih nekoliko likova kojima su lica naknadno precrtavana?



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25194 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/01/2006 : 19:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ma verovatno je zato što su crnci, pa da ne bi bilo(u to vreme),nesporazuma sa nesvrstanim nam prijateljima,ne vidim drugi razlog?

ne volem glancere..
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 15/01/2006 : 20:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by SainT


Zna li netko nesto o jedinoj redovnoj neobjavljenoj epizodi Komandanta Marka, Araldo-244 Sotto due bandiere?

Zanima me da li je to ista epizoda sa albumom sa slicicama Kom. Marka
"Cena casti" ili ne!




jeste, to je ta epizoda i prilicno je dobra. ali odavno mi je žao što sam taj album poklonio.



A kako znas da je ista epizoda, imas li originalnu epizodu "Sotto due bandiere"?



"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 15/01/2006 : 20:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ma verovatno je zato što su crnci, pa da ne bi bilo(u to vreme),nesporazuma sa nesvrstanim nam prijateljima,ne vidim drugi razlog?

ne volem glancere..


Pa ne znam...nije mi to bas dovoljno da bih bio siguran.U pitanju je nesto drugo 100% sam siguran.Neko mora da ima originale ili da zna nekoga...istina se mora saznati...kad-tad!



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 16/01/2006 : 00:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by SainT

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by SainT


Zna li netko nesto o jedinoj redovnoj neobjavljenoj epizodi Komandanta Marka, Araldo-244 Sotto due bandiere?

Zanima me da li je to ista epizoda sa albumom sa slicicama Kom. Marka
"Cena casti" ili ne!




jeste, to je ta epizoda i prilicno je dobra. ali odavno mi je žao što sam taj album poklonio.



A kako znas da je ista epizoda, imas li originalnu epizodu "Sotto due bandiere"?



"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON



zato što je bilo isto to pitanje na jednom drugom topicu prije skoro godinu dana i neko je vec potvrdio da se radi o istoj epizodi.

Edited by - I like girlz on 16/01/2006 00:29:47
Go to Top of Page

SainT
Average Member



United Kingdom
643 Posts

Member since 26/12/2003

Posted - 16/01/2006 : 23:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send SainT a Private Message

bio je sigurno neko od ova 4 clanova:
1.Tomek
2.Toninho
3.Tonka
4.Thommo

ali nisam ga pitao kako je saznao za ovu informaciju.

molim ovaj clan da se javi...




"Work is the best antidote to sorrow, my dear Watson, and I have a piece of work for us both to-night which, if we can bring it to a successful conclusion, will in itself justify a man's life on this planet." SHERLOCK HOLMES to Dr. JOHN H.WATSON
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/01/2006 : 00:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Imam ja originale ali provjerit mogu tek za jedno mjesec dana, kad sve stripove poslozim
Netko me je vec jednom pitao nesto za Marka i nikako mu nisam stigao odgovoriti jer sam imao
tada nesvakidasnju guzvu i hrpu obveza pa mi je kopanje po stripovima bilo zadnje na sto sam mislio.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 17/01/2006 : 13:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Imam ja originale ali provjerit mogu tek za jedno mjesec dana, kad sve stripove poslozim
Netko me je vec jednom pitao nesto za Marka i nikako mu nisam stigao odgovoriti jer sam imao
tada nesvakidasnju guzvu i hrpu obveza pa mi je kopanje po stripovima bilo zadnje na sto sam mislio.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


Evo, ja se obavezujem da te podsetim za mesec dana na ovu temu...



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 17/01/2006 : 13:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by SainT


bio je sigurno neko od ova 4 clanova:
1.Tomek
2.Toninho
3.Tonka
4.Thommo

ali nisam ga pitao kako je saznao za ovu informaciju.

molim ovaj clan da se javi...



Hm...mozda gresim ali se dosta raspravljalo o tome na ovom topicu:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=18906&whichpage=1&SearchTerms=Sotto,due,bandiere

Pogledajte mozda nadjete odgovor...



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 09/02/2006 : 12:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
Iskopao sam ovaj stari topic da ne zapocinjem novi pod istim imenom (usteda prostora)!
Danas je u Novom sadu izasao "Ludensov" Komadant mark br 2 "Gusar"
Interesuje me koliko ce epizoda biti objavljeno u ovoj ediciji??
Zna li neko???
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 09/02/2006 : 14:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Pa valjda sve. Ali, kao i sve drugo, zavisi od prodaje.
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 09/02/2006 : 15:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Pa racunaj;svaki broj po 3 epizode :a u talijanskoj redovitoj seriji izasao je 281 broj.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/02/2006 : 15:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Hmmm, znaci 93 broja po 3 epizode i onda 94 broj sa dvije epizode!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000