forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Procjena
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Predo
Junior Member



Montenegro
332 Posts

Member since 27/01/2003

Posted - 08/01/2006 : 15:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Predo's Homepage  Send Predo a Private Message
Prijatelj jednog mog poznanika ima neke stare stripove na prodaju pa posto nije strucan za procjenu interesuje ga vrijednost navedenih stripova. Ja ih jos nisam vidio ali kaze da je ocuvanost izmedju 2 i 4.

1. Lunov magnus strip - br. 12 - Speradosi napadaju
2. isto - br. 91 - Glas doline
3. Zlaltna serija - br. 39 - Tajna jezera iri
4. - br. 251 - Zlatna kapija
5. - br. 382 - Kandraksova mumija
6. - br. 302 - Krater strave
7. - br. 269 - Neocekivana posjeta
8. - br. 242 - Zapadno od Sejmura
9. - br. 214 - Kocije sa blagom
10. - br. 203 - Tulak covek - vuk
11. - br. 189 - Usijano olovo
12. - br. 106 - Pobedonosni mars
13. El Desperado - Nasledstvo
14. El Desperado - Klanac Kojota
15. El Desperado - Pleceni ubojice
16. El Desperado - Pobunjenici
17. El Desperado - Slijepa Pravda
18. Phantom - Nr. 1 -= na njemackom
19. Phantom - Nr. 4 - na njemackom
20. Uranela - Svecenice kaindora
21. Plavi vjesnik - super biblioteka - Otok zmija - serija fantastika 7 uzbudljiva pustolovina celicne padnze.



I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/01/2006 : 15:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ne znam koliko je pojedinacno kad prodaješ, ali znam da ti kod nas oni što na pijacama otkupljuju stripove za to maksimalno dali negdje oko 20-30 eura, a možda cak i manje zbog slabe ocuvanosti.

Edited by - I like girlz on 08/01/2006 15:43:48
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2006 : 17:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Javi se na mail srdjandj@hemo.net pa cu ti ja reci kolko koštaju stripovi ...)))
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 08/01/2006 : 21:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Ovo ti svakako vredi podosta-Zlaltna serija - br. 39 - Tajna jezera, sto ocuvanije to bolje :)
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 08/01/2006 : 22:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
ne znam koliko je pojedinacno kad prodaješ, ali znam da ti kod nas oni što na pijacama otkupljuju stripove za to maksimalno dali negdje oko 20-30 eura, a možda cak i manje zbog slabe ocuvanosti.


ovi u Zagrebu bi ti dali kunu po komadu. Zapravo bi te nagovorili da im to prodaš po 50 lipa, jer to ništa ne vrijedi :)
Poznate su price da su se od bakica kupovali stari Alan Fordovi po 50 lipa ( jer su neki bili cigani, oprostite na izrazu ) dati kunu ( mogu osobno posvjedociti, vidio sam više puta ). Cak sam i sam jedamput nosio iz ciste zajebancije par duplih Alan Fordova oko broja 40 ocuvanih za cvrstu cetvorku, možda cak i -5 za koju mi nisu htjeli dati više od mislim 3 kune po komadu. Ovome na štandu su se caklile oci, ali više od 3 kune ( ili 5 sada se stvarno ne sjecam )ne da da ga jebeš. Glumio sam mladog i neiskusnog, kao bi nebi, maltretirao sam ga više od pola sata i onda otišao. Ali on opet nije htio dati više od 3 kune. Kao to nitko nece, pa on stoji cijeli dan tu i ništa nemože prodati. Imaju oni vec razradenu spiku. S time da je iste tada, upola lošije ocuvane, prodavao na štandu za 100 - 150 kuna, ovisno o broju.

najbolje je staviti na aukcije, postaviti i sliku i pocetnu cijenu par kuna pa dokle ide

if you only knew the power of the dark side

Edited by - darth-vader on 08/01/2006 22:29:33
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2006 : 23:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
interesantno ...)))
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 08/01/2006 : 23:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

Ovo ti svakako vredi podosta-Zlaltna serija - br. 39 - Tajna jezera, sto ocuvanije to bolje :)


Da, ali ako je ocuvano za dvojku, onda slabo sta novcano vredi, moze imati sentimetalne,kolekcionarske vrednosti ako se cuva za "sebe" ali se tesko moze prodati za neke valjane novce!


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/01/2006 : 00:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Sve je relativno ...)))
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 09/01/2006 : 00:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
ne znam koliko je pojedinacno kad prodaješ, ali znam da ti kod nas oni što na pijacama otkupljuju stripove za to maksimalno dali negdje oko 20-30 eura, a možda cak i manje zbog slabe ocuvanosti.


ovi u Zagrebu bi ti dali kunu po komadu. Zapravo bi te nagovorili da im to prodaš po 50 lipa, jer to ništa ne vrijedi :)
Poznate su price da su se od bakica kupovali stari Alan Fordovi po 50 lipa ( jer su neki bili cigani, oprostite na izrazu ) dati kunu ( mogu osobno posvjedociti, vidio sam više puta ). Cak sam i sam jedamput nosio iz ciste zajebancije par duplih Alan Fordova oko broja 40 ocuvanih za cvrstu cetvorku, možda cak i -5 za koju mi nisu htjeli dati više od mislim 3 kune po komadu. Ovome na štandu su se caklile oci, ali više od 3 kune ( ili 5 sada se stvarno ne sjecam )ne da da ga jebeš. Glumio sam mladog i neiskusnog, kao bi nebi, maltretirao sam ga više od pola sata i onda otišao. Ali on opet nije htio dati više od 3 kune. Kao to nitko nece, pa on stoji cijeli dan tu i ništa nemože prodati. Imaju oni vec razradenu spiku. S time da je iste tada, upola lošije ocuvane, prodavao na štandu za 100 - 150 kuna, ovisno o broju.

najbolje je staviti na aukcije, postaviti i sliku i pocetnu cijenu par kuna pa dokle ide

if you only knew the power of the dark side



ma ja sam onu cifru stavio kao najoptimisticniju koju bi mogao dobiti, zavisno od prodavca. ovdje u prosjeku otkupne cijene idu od 0,50km do 5 km, ili u eurima od 0,25eurocenti do 2,5 eura po stripu, naravno sve zavisno od broja, edicije i ocuvanosti.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/01/2006 : 00:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
ne znam koliko je pojedinacno kad prodaješ, ali znam da ti kod nas oni što na pijacama otkupljuju stripove za to maksimalno dali negdje oko 20-30 eura, a možda cak i manje zbog slabe ocuvanosti.


ovi u Zagrebu bi ti dali kunu po komadu. Zapravo bi te nagovorili da im to prodaš po 50 lipa, jer to ništa ne vrijedi :)
Poznate su price da su se od bakica kupovali stari Alan Fordovi po 50 lipa ( jer su neki bili cigani, oprostite na izrazu ) dati kunu ( mogu osobno posvjedociti, vidio sam više puta ). Cak sam i sam jedamput nosio iz ciste zajebancije par duplih Alan Fordova oko broja 40 ocuvanih za cvrstu cetvorku, možda cak i -5 za koju mi nisu htjeli dati više od mislim 3 kune po komadu. Ovome na štandu su se caklile oci, ali više od 3 kune ( ili 5 sada se stvarno ne sjecam )ne da da ga jebeš. Glumio sam mladog i neiskusnog, kao bi nebi, maltretirao sam ga više od pola sata i onda otišao. Ali on opet nije htio dati više od 3 kune. Kao to nitko nece, pa on stoji cijeli dan tu i ništa nemože prodati. Imaju oni vec razradenu spiku. S time da je iste tada, upola lošije ocuvane, prodavao na štandu za 100 - 150 kuna, ovisno o broju.

najbolje je staviti na aukcije, postaviti i sliku i pocetnu cijenu par kuna pa dokle ide

if you only knew the power of the dark side



ma ja sam onu cifru stavio kao najoptimisticniju koju bi mogao dobiti, zavisno od prodavca. ovdje u prosjeku otkupne cijene idu od 0,50km do 5 km, ili u eurima od 0,25eurocenti do 2,5 eura po stripu, naravno sve zavisno od broja, edicije i ocuvanosti.

Baš si frajer ...)))
Go to Top of Page

Predo
Junior Member



Montenegro
332 Posts

Member since 27/01/2003

Posted - 17/01/2006 : 11:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Predo's Homepage  Send Predo a Private Message
Napokon su došli u moje ruke pa sam ih fotografisao, a slike možete vidjeti na donjim linkovima.

Ocjene su (po mojoj skromnoj procjeni) sledece:


1. Lunov magnus strip - br. 12 - Desperadosi napadaju 2- (nedostaju strane od 15 do 18 )
2. isto - br. 91 - Glas doline 4-
3. Zlaltna serija - br. 39 - Tajna jezera iri 2
4. - br. 251 - Zlatna kapija 2+
5. - br. 382 - Kandraksova mumija 3
6. - br. 302 - Krater strave 3+
7. - br. 269 - Neocekivana posjeta 3+
8. - br. 242 - Zapadno od Sejmura 3+
9. - br. 214 - Kocije sa blagom 2+
10. - br. 203 - Tulak covek - vuk 2+
11. - br. 189 - Usijano olovo 3
12. - br. 106 - Pobedonosni mars 3-
13. El Desperado - Nasledstvo 3+
14. El Desperado - Klanac Kojota 4
15. El Desperado - Pleceni ubojice 4
16. El Desperado - Pobunjenici 4+
17. El Desperado - Slijepa Pravda 4
18. Phantom - Nr. 1 - na njemackom 2+
19. Phantom - Nr. 4 - na njemackom 3
20. Uranela - Svecenice kaindora 2+
21. Plavi vjesnik - super biblioteka - Otok zmija - serija fantastika 7 uzbudljiva pustolovina celicne padnze. 2+

http://img30.imageshack.us/my.php?image=picture0019kd.jpg
http://img17.imageshack.us/my.php?image=picture0021bf.jpg
http://img17.imageshack.us/my.php?image=picture0037hn.jpg
http://img17.imageshack.us/my.php?image=picture0049py.jpg
http://img17.imageshack.us/my.php?image=picture0059or.jpg

Kolika bi bila pojedinacna cijena, a koliko bi se moglo prodati sve u paketu?

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 17/01/2006 : 16:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja ti predlažem da malo pogledaš koliko se stripovi prodaju na aukcijama i sam proceniš koliko da staviš pojedinacnu cenu za svaki strip, onda ceš videti koliko ce ti ko kupiti, pa ceš znati, mislim da niko ne zna tacnu cenu svakog stripa, recimo stripovi što su ocuvaniji to su skuplji, naravno i što su stariji, opet stvar je u tome šta kome treba, ali stripovi kojima fale stranice, se teško prodaju i nemaju neku cenu.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47045 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/01/2006 : 19:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
to u zg je stvarno interesantno u vezi otkupa i slažem se s izrazom koji je upotrebljen.a ti stripovi vride ovisno o ocuvanosti,junaku ,ediciji,i naravno potražnji.na aukcijama se svašta nudi ali ako primjetite dosta toga se i ne proda.po meni stripovi bez zadnjih strana ,išarani i slicno i ne vride nešto.ali možda neko to i kupi.opet je sve relativno.meni npr je glupo bacat novce za stripove ocuvanosti ispod dobre 4.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 18/01/2006 : 19:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Neka stavi na aukcije i videce šta ce prodati...)))

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000