forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 strip junaci po stvarnim likovima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

wasko
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
21 Posts

Member since 19/01/2006

Posted - 19/01/2006 : 13:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wasko a Private Message
Evo, da otvorim jednu temu za koju mi se cini da je jos niko na forumu do sada nije otvorio. Naime, interesira me koji su tocno svi zbiljski ( povijesni ) likovi bili osnova za strip junake nekadasnjeg LMS-a i ZS-a. Npr. zna se da Kit Karson, Tex-ov vjerni drugar, ima "osnovu" u liku pravog Kita Karsona ( Kit Carson), koji je umro 1868. godine. Koliko je pravi Kit Karson bio uzor za stripovskog Kita Karsona ne znam, ali, ako to ima neke veze, znaci li to da radnja Teksa Vilera nije mogla nikako biti smjestena iza 1868. godine, jer je pravi Kit Karson umro 1868. godine. Eto, dosta za pocetak, pa da otvorimo ovu temu.

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 19/01/2006 : 13:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Jedina slicnost pravog i Texovog Carsona je u imenu, u svemu ostalom su bili razliciti (ako postoji u svijetu i neki Adolf Hitler ne vjerujem da zeli osvojiti svijet, ili mozda zeli... hehe).

Mister No je napravljen prema covjeku slicnih zivotnih nazora.

Price s Divljeg Zapada su manje vise autenticne (na stranu Adamsovi).

Zagor je naravno bio stvarni lik.

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/01/2006 : 14:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Da i Ciko takode.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 19/01/2006 : 14:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
I Kruger je stvaran!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/01/2006 : 15:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
I Hellingen je stvaran, samo se danas zove George W. Bush

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

wasko
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
21 Posts

Member since 19/01/2006

Posted - 19/01/2006 : 15:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wasko a Private Message
OK Seyo, ali ako dobro kuzim, i ti imas uzora: pravog Seyu Saxona. dakle, pitanje je sad koliko ti njemu slicis ili je i ta slicnost, kao npr. izmedju pravog Kita Karsona i stripovskog Kita Karsona. pozdrav
Go to Top of Page

wasko
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
21 Posts

Member since 19/01/2006

Posted - 19/01/2006 : 15:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wasko a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Jedina slicnost pravog i Texovog Carsona je u imenu, u svemu ostalom su bili razliciti (ako postoji u svijetu i neki Adolf Hitler ne vjerujem da zeli osvojiti svijet, ili mozda zeli... hehe).

Mister No je napravljen prema covjeku slicnih zivotnih nazora.

Price s Divljeg Zapada su manje vise autenticne (na stranu Adamsovi).

Zagor je naravno bio stvarni lik.



Da, a i Darkwood je stvarna suma. Al sad posteno: Zagor je napravljen po uzoru na Cisco kid-a i Tarzana ( mjesavina toga dvoje), a jos prije toga ima uzor u Don Servantesovom "Don Kihotu". Naravno, to nisu pravi likovi, ali i to je nesto.

Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 19/01/2006 : 18:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Superhik je stvaran lik, stanuje u mom ulazu!!



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47042 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/01/2006 : 18:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
dobra tema,ja mislin da su svi izmišljeni.osin Zagora,naravno.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 19/01/2006 : 18:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:

>I Hellingen je stvaran, samo se danas zove George W. Bush

> I Kruger je stvaran!




super...

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/01/2006 : 19:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
...zaboravili ste Tarzana...(((

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7804 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/01/2006 : 19:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
jedna vrsta Grunfa je imao auto-mehanicarsku radionu blizu moje stare kuce. kad bi ga pitali što se pokvarilo na autu on bi rekao: vrijeme ce pokazati.
ovo je stvarno ne šalim se

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/01/2006 : 20:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

jedna vrsta Grunfa je imao auto-mehanicarsku radionu blizu moje stare kuce. kad bi ga pitali što se pokvarilo na autu on bi rekao: vrijeme ce pokazati.
ovo je stvarno ne šalim se

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.


..ajde da ti poverujemo.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 19/01/2006 : 21:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
mislim da je zagor napravljen prema stvarnom liku--prema tarzanu
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 19/01/2006 : 21:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Pa znam da je Buffalo Bill iliti William Cody stvarna licnost Divljeg Zapada,jedino sto u stripu nije stekao neku slavu(kod nas kao dodatak u nekim LMS i ZS ili u epizodnim ulogama recimo kod Texa).
I drugi Bill, Wild Bill Hickok, pojavljuje se u avanturama treceg Billa(Adamsa,koji je izmisljna licnost),kao njegov prijatelj, je takodjer stvarna osoba.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 19/01/2006 : 21:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

mislim da je zagor napravljen prema stvarnom liku--prema tarzanu




Da, oba su stvarna,mos mislit!
Samo su Chitu zamjenili s Chicom.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

wasko
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
21 Posts

Member since 19/01/2006

Posted - 19/01/2006 : 21:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wasko a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

Pa znam da je Buffalo Bill iliti William Cody stvarna licnost Divljeg Zapada,jedino sto u stripu nije stekao neku slavu(kod nas kao dodatak u nekim LMS i ZS ili u epizodnim ulogama recimo kod Texa).
I drugi Bill, Wild Bill Hickok, pojavljuje se u avanturama treceg Billa(Adamsa,koji je izmisljna licnost),kao njegov prijatelj, je takodjer stvarna osoba.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!



Da, sad si me podsjetio: Tex se u jednoj epizodi takmicio u gadjanju iz puske sa Bufalo Bilom, i bili su bare - bare ( podjednaki). a za Ken Parkera znam da je jednom susreo i Divljeg Bila. ah da - i Tex je pomagao Pinkertona u sprijecavanju atentata na predsjednika Granta. Eto, solidno
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7804 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/01/2006 : 23:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by mpavin

jedna vrsta Grunfa je imao auto-mehanicarsku radionu blizu moje stare kuce. kad bi ga pitali što se pokvarilo na autu on bi rekao: vrijeme ce pokazati.
ovo je stvarno ne šalim se

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.


..ajde da ti poverujemo.

GENS UNA SUMUS


stvarno, to ti je cista istina, ne šalim se uopce

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 20/01/2006 : 01:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Superhik dolazi svaki dan na dva deca crnoga kod mene!
A hipohondar kojeg svi od milja zovu Jeremija,navrati barem triput dnevno i kaže da ga sve boli.....
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/01/2006 : 08:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

quote:
Originally posted by jetset

mislim da je zagor napravljen prema stvarnom liku--prema tarzanu




Da, oba su stvarna,mos mislit!
Samo su Chitu zamjenili s Chicom.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!

...a gde je tu DŽejn..

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/01/2006 : 08:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by mpavin

jedna vrsta Grunfa je imao auto-mehanicarsku radionu blizu moje stare kuce. kad bi ga pitali što se pokvarilo na autu on bi rekao: vrijeme ce pokazati.
ovo je stvarno ne šalim se

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.


..ajde da ti poverujemo.

GENS UNA SUMUS


stvarno, to ti je cista istina, ne šalim se uopce

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.


Verujem ti, jer i kod nas ima puno majstora, kod kojih kad oteraš auto, možeš se nadati da ce vreme pokazati kako su izvršili popravku.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 20/01/2006 : 09:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by wasko

quote:
Originally posted by Prodigy

Pa znam da je Buffalo Bill iliti William Cody stvarna licnost Divljeg Zapada,jedino sto u stripu nije stekao neku slavu(kod nas kao dodatak u nekim LMS i ZS ili u epizodnim ulogama recimo kod Texa).
I drugi Bill, Wild Bill Hickok, pojavljuje se u avanturama treceg Billa(Adamsa,koji je izmisljna licnost),kao njegov prijatelj, je takodjer stvarna osoba.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!



Da, sad si me podsjetio: Tex se u jednoj epizodi takmicio u gadjanju iz puske sa Bufalo Bilom, i bili su bare - bare ( podjednaki). a za Ken Parkera znam da je jednom susreo i Divljeg Bila. ah da - i Tex je pomagao Pinkertona u sprijecavanju atentata na predsjednika Granta. Eto, solidno



drugo je to kad se u nekoj epizodi spominju istinite licnosti. ima toga tonu. jedino kit carson ima veze sa stvarnim likom jedno 31% (isto se zovu, znaju pucat iz puske i zivjeli su na divljem zapadu). ovi ostali su ili plod maste ili jako dobri plagijati

ZAGOR PRICA...
Samo cetiri miliona ljudi imaju "srecu" da zive u Bosni i Hercegovini, ostali nemaju tu "srecu" ali imaju sve ostalo ....
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 20/01/2006 : 21:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
A Gruco Marks?

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - me say war
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/01/2006 : 10:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja mislim da je stvarni lik BROJ 1, jer od nastanka sveta pa do danas, on je bio prisutan, tako da sve zna, a i u njegovoj crnoj knjižici je sve zapisano...???

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 21/01/2006 : 10:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
stvarni likovi i stvarna prica iz istorije se nalaze u stripu 300 frenka milera, prica o kralju leonidi i boju kod termopila
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 22/01/2006 : 09:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Zagor je postao od majmuna.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000