forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Gdje naruciti stripove?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 23/01/2006 : 15:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Evo pitanjce: da li netko zna gdje se mogu naruciti stripovi online, a da nije More Comics (ne uvoze sve, ili rasprodaju), ili Amazon.com / Amazon.co.uk (preskupa poštarina)? Mene zanimaju prvenstveno americki prijevodi europski stripova (npr. Schuitenovi gradovi, koji su dosta out of print)... Dakle, malo je zaobilazno: ja bih iz SAD-a kupovao njihove prijevode europskih stripova (ne znam francuski na žalost)...

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/01/2006 : 16:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
i dodatak pitanjcu (a zanimat ce i Tomislava):

ako slucajno imate rodjenu sestru u Americi (recimo u New Yorku), moze li se preko nje ustedjeti nesto na postarinama? kako organizirati da ispadne najjeftinije? kako vi narucujete rodbini i prijateljima u Kapitalistickoj meki da vam salju stripove? gdje da ih ona kupi? kojim oblikom poste da salje?

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/01/2006 : 18:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Bud Plant je najpovoljniji za posstarine. Mozzda drito od Fantagraphicsa ili NBM-a. Ili naruccit u MC pa ccekat.

A Jurici nek sestra teli kofere kad ide natrag...:) (Kazzu da je Jim Hanley's Universe najbolji shop u NYC (kod Empire Statea).

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

freakz
Starting Member

30 Posts

Member since 05/04/2005

Posted - 23/01/2006 : 19:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send freakz a Private Message
Jim Hanley nije bas TAKO dobar... ima boljih ducana u SADu i to u NY.
Pogledaj midtowncomics.com, imaju svega i salju okolo po svijetu, ali ne znam kakve su im postarine...
Da si javio ranije, mogao bi ti mozda i nesto donijeti, sad sam jos samo par dana u USA i ne stignem u NY! Mozda dogodine.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/01/2006 : 19:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Midtowncomics izgleda dobro da... No mene vise zanima sta fra-bel se uopce dobija na engleskom? Par komada Sfara, Trondheima, em, pokoji Giraud i Vance? Hajmo, nisam bas znalac tu :).

Da zavrtim pitanje. Sta fra-bel na eng se uopce isplati nabavit?

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/01/2006 : 19:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Da jos pojednostavim :). Sta ne-eng se isplati nabavit na eng?

Jack the Black.
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 23/01/2006 : 21:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
hehehe,ja imam frndicu iz NYC i doci ce i na ljeto ovdje i tako da
mi je rekla ako mi trebaju koji stripovi da joj javim..
samo trebam razmisliti šta želim
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/01/2006 : 23:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Da jos pojednostavim :). Sta ne-eng se isplati nabavit na eng?

Recimo Persepolis i Rabi's Cat jerbo su na eng. lijepa kompaktna izdanja. Inacce preferiram izvorne jezike, ali nije ni taj princip nepokolebljiv inacce ne bih ni jednu mangu proccitao (osim GONa)...

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/01/2006 : 00:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Rabi's Cat je vec na putu, dok za Persepolis jos uvijek nisam smogao hrabrosti iako mi vec bio na dohvat ruke. Iran u doba revolucije tekom osamdesetih? Hmm hmm...

Btw. vrijede li nesto Torso i Jinx od Bendisa te More Box Office Poison? Prvi se cita ko sto se jede pizza. Brzo i slastno :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 24/01/2006 : 07:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Ja s Amazona narucim frendu koji dvaput godisnje dodje iz USA doma. Kad se narucuje s Amazona na americku adresu preko 25$, postarina je nula $!!
Go to Top of Page

forsaken demon
Junior Member



Pitcairn Island
468 Posts

Member since 13/08/2004

Posted - 24/01/2006 : 08:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit forsaken demon's Homepage  Send forsaken demon a Private Message
Ja bih vam preporucio www.mycomicshop.com , koji na sve narudžbe preko 100$ daju besplatnu poštarinu! Narucivao sam par puta sa drugarima i sve je bilo baš ok, stripovi budu i zašticeni, i obezbedeni, i stvarno ne placate ništa do cene stripova samo... Samo u poslednje vreme treba malo duže da stignu do nas.. :( Ali strpimo se :)

Anyway, ako vam se dopadne sajt i izbor, obavezno kad se registrujete u polje 'referred by:' stavite moj nick 'forsakend', kako bih ja dobio neke poene kod njih :) Ipak sam vas ja obavestio o tome :).

Ili probajte preko Pajtaka, na www.logossun.com, mada nisam siguran da li on može nabaviti te naslove...
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 24/01/2006 : 14:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
>A Jurici nek sestra teli kofere kad ide natrag...:)

e to jos moze proci ako ce ici na neku konferenciju u Split u petom mjesecu, za sto su sanse 50-50... ako ne, sljedeci put ce u Europi bit za Bozic ili tako nesto.

otisao bi ja i sam po poneki strip, ali kazu mi da kao neozenjen student bez djece nekako nije bas ziher da cu dobiti vizu. pogotovo posto dolazim iz ovih muslimanskih... ajde dobro, nisam bas iz muslimanskih krajeva, ali sto Ameru znaci dva centimetra na karti svijeta?

jebala ih antiteroristicka paranoja!

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 24/01/2006 : 15:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Hvala svima, probat cu ovda dva sajta spomenuta. Inace sam jucer probao direktno od NBM-a, ali su stripovi preskupi, tako da npr. Blainea, Isaac the Porate, dobijem jeftinije s britanskog Amazona, usprkos njihovoj jebeno skupoj postarini, nego s NBM sajta (Amazon daje popuste - valjda si sa svojim marzama to mogu priustiti). A problem je sto ni NBM nema stara izdanja Francoisa Schuitena od prije desetak godina, premda su njihova vlastita. Jucer sam razgovarao s Edvinom o tome, ali cinjenica je da i njgea NBM zeza, i da Isaac the Pirate nije stigao u zadnoj posiljci... Stvar je u tomeda sam za sve nasao alternative jeftinije Amazonu: za knjige koristim AbeBooks.com, za DVD-e MovieMail, za CD-e CD Baby... Samo za stripove nisam.
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 24/01/2006 : 16:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Inace, moje preporuke od americkih izdanja Europljana:

Francois Schuiten:

Hollow Grounds - trilogija, Humanoids Publishing/DC Comics. Bilo u MC-u.

serijal "Cities of the Fantastic" (NBM):

Brusel - bilo u MC-u, nedavnije izdanje
The Invisible Frontier, Vol. 1 i Vol. 2 - ima na Amazonu
The Tower - album izašao pred jedno desetak godina
Fever In Urbicand - album star desetak ili više godina
ima još dijelova, ali samo je ovo (ili možda još jedan) prevedeno kao albumi na engleski. Nastavaka je bilo u Heavy Metalu osamdesetih.

Manu Larcenet:
Ordinary Victories - NBM. Ima u MC-u. Na francuskom s epojavio i drugi dio.

Joann Sfar:
The Rabbi's Cat - Pantheon. Bilo u MC-u.

Christophe Blain:
Isaac the Pirate 1
Isaac the Pirate 2 - NBM, oba bila u MC-u (drugog još ima)

serijal Dungeon (NBM) - sve ima ili bilo u MC-u (ili ce biti):
Zenith 1: Duck Heart, Lewis Trondheim i Joann Sfar
Zenith 2: The Barbarian Princess, Lewis Trondheim i Joann Sfar
The Early Years Vol. 1: The Night Shirt, Lewis Trondheim, Joann Sfar i Christophe Blain
Twilight: Dragon Cemetery, Lewis Trondheim i Joann Sfar - izlazi 1.IV.2006.

Manu Larcenet i Lewis Trondheim:
Astronauts of the Future, Vol. 1 - NBM- Ima u MC-u. Drugi dio nije preveden.

David B.:
Epileptic - Pantheon. Ima u MC-u.

Marjane Satrapi:
Persepolis 1 i 2 - Pantheon. Oba bila u MC-u. Svakako preporucljivo. Uspkos Iranu:-)

Nova izdavacka kuca First Second je za svibanj najavaila albume A.L.I.E.E.E.N. Lewisa Trondheima, te Golem i Sardine In Outer Space Joanna Sfara.

Miguelanxo Prado: - sve NBM.
Daily Delirium
Tangents - ima u MC-u
Streak of Chalk - ima u MC-u. Jedan od najboljih stripova svih vremena, barem što se tice stripa kao umjetnickog izricaja.

Od drugih izdvajam još Dupuisa & Berberiana, ciji album kod Drawn and Quarterlyja kasni vec dvije godine. Oni crtaju seriju o Monsieur Jeanu; nastavci su bili u antologijama D&Q-a, u MC-u.

Od Humanoidsa, meni su zanimljiva još uknjiženja Moebiusova Inkala u trilogije, tj. Incal the Epic Conspiracy i Incal The Epic Journey. Imaju takoder hrpu Bilala, ali to je sve nabavljivo u MC-u.

Ako netko zna druge autore ili izdavace, neka kaže:-) Tužna je cinjenica da je malo prevedeno Schuitena, Francoisa Bourgeona tek jedan album kod davno propale kuce Catalan Communications, a i Prada je vrlo malo.

Edited by - tom1979 on 24/01/2006 16:06:25
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 25/01/2006 : 12:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ordinary Victories - NBM. Ima u MC-u. Na francuskom s epojavio i >drugi dio.

NBMova knjiga sadrzzi dva albuma.

>Astronauts of the Future, Vol. 1 - NBM- Ima u MC-u. Drugi dio nije >preveden.

Mislim da NBMova knjiga opet ima dva albuma u jednom. Kao ssto Americcki Rabi ima 3 u jednom (ili 4, krac, nisam ga joss otvorio)

>Nova izdavacka kuca First Second je za svibanj najavaila albume A.L.>I.E.E.E.N. Lewisa Trondheima, te Golem i Sardine In Outer Space >Joanna Sfara.

Preporuccam Golem. Sardine je djeccji, ovaj Trondheim ima mijessane reakcije.

>vremena, barem što se tice stripa kao umjetnickog izricaja.

Nemo' te stinky ccuje...:) Reci k'o ccoek: dobar strip, dobra pricca, odliccan crtezz, ima i seksa...:)

>Od drugih izdvajam još Dupuisa & Berberiana

Dupuya.

> Francoisa Bourgeona tek jedan album kod

Zar nisu dva? Dovraga, ne sjecham se visse niccega...:)

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/01/2006 : 12:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Streak of Chalk - ima u MC-u. Jedan od najboljih stripova svih vremena, barem što se tice stripa kao umjetnickog izricaja.
[/quote]

potpisujem.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 25/01/2006 : 12:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
Brussel mi je ubi boze dosadan i jedva sam ga procitao do kraja (sto mi nije zao jer na zadnjih nekoliko stranica ima jedno dva ili tri odlicna vica na racun Pariske arhitekture - tu sam se stvarno nasmijao, ali malo je to za veliki tvrdoukoriceni strip), a Ordinary Victories mi je jedan od najdrazih stripova uopce.

kako nekarakteristicno razmomilazenje u ukusu. Cities of the Fantastics su mi onako... moze proci, ali nije moj par rukava.

***

mislim da je Tomislav svjestan da se radi o dva albuma u jednom trejdu kod NBM-a (kao sto jedan album cini dvije sveske). morao bi znati buduci da sam mu bas Astronaute buducnosti poklonio za rodjendan!

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 25/01/2006 : 13:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Znam to - a na koricama piše Volume One! Tako da: upitnik? :-)

Što se tice Bourgeona, ja sam iskopao jedino prvi dio povijesnog serijala Companions of the Dusk: The Spell of the Misty Forest, Catalan Communications, 1991. I to sam kupio od Edvina:-) Usprkos svmeu surfanju po webu, nisam našao drugih albuma, a i Edvin je rekao, mislim, da je to jedini engleski album od Bourgeona za kojeg zna.

Što se tice Schuitena, i ja sam bio mlak na Brusel, ali kad me nedavno Hollow Grounds razvalio, odlucio sam dati drugu šansu. Tako da bih kupio ostale dijelove, kad bi ih bilo, osim toga, ima ljudi koji tvrde da Brusel nije dobar kao ostali dijelovi serijala.

Ja bih naravno najviše volio vidjeti Nošene vjetrom u koloriranim albumima... Premda bih se zadovoljio da nam Stripoteka priušti Ciklus o cyannu, pa makar i crno-bijeli:-)



Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/01/2006 : 16:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
A sto kazete na ovo od Humanoidsa: Olypmus, El Nino, Sanctum...?
Mozda jos Daily Delirium od Prada?
Ili Torso ili Jinx od Bendisa?

Sve sam to vec napisao u "Pitanja za znalce" ali ocito niko ne sljivi. Mozda vise srece ovdje :)

Jack the Black.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26011 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/01/2006 : 20:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Tko voli fantasy neka obavezno nabavi DEICIDE od Humanoidsa,solidno napisano(Carlos Portela)i prekrasno nacrtano(Das Pastoras).14.95$ mislim da ima u More Comicsu.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 25/01/2006 : 21:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Tko voli fantasy neka obavezno nabavi DEICIDE od Humanoidsa

E da, preporuccam i ja!

I EL NINO (ima recenzija na Q blogu).

OK za Bourgeona, onda sam ja valjda drugi ccitaona fr. pa pobrkao...:) I mislim da je Cyann zzensko ime (ili je planet?).

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 25/01/2006 : 21:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by mike

A sto kazete na ovo od Humanoidsa: Olypmus, El Nino, Sanctum...?
Mozda jos Daily Delirium od Prada?
Ili Torso ili Jinx od Bendisa?

Sve sam to vec napisao u "Pitanja za znalce" ali ocito niko ne sljivi. Mozda vise srece ovdje :)

Jack the Black.



Sanctum je odlican ali su samo prva dva albuma izasla u hc francuskom formatu, dok se cela serija moze naci u tp-u americkog formata.
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 26/01/2006 : 10:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Daily Delirium je poprilicno debela kolekcija kratkih stripova (u punom koloru), mnogi su bili u Heavy Metalu. Album je super kao kolekcija radova, ali nije ni blizu Tangents ili Streak of Chalk. Kvaliteta varira od dobrih do vrhunskih, a crtež od solidnog do genijalnog. Fabule su vecinom zajebantske, katkag bliske gegovima, ali najcešce neki oblik društvene kritike, vecinom sarkasticne. Ima nešto i "uzaludnih" ljubavnih prica poput onih u Tangents.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 27/01/2006 : 11:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
kako se ovaj thread pretvorio u "sto valja od franscuskih stripova prevedenih na engleski", koliko vrijede:

1) Baladi: Frankenstein Now & Forever,

2) Killoffer: Six Hundred and Seventy-Six Apparitions of Killoffer?


_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 27/01/2006 : 11:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Prado je Španjolac:-) pa brani boje Europe od Francuza i Belgijanaca... Jel uopce itko cuo za neki njemacki ili madarski strip? Pa ex-yu je tu svjetska sila, kad bolje pogledaš.
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 27/01/2006 : 13:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ja kupujem samo iz more comics

ne okreci se, sine
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000