forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 E, ovo je baš bizarno... ;)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/01/2006 : 23:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Evo jedne moje stare Kartice:

BEZ POANTE

Bilo je to pocetkom devedesetih, u neodredeno godišnje doba ... Navratio sam kod Tahira Mujicica u redakciju Vjesnikove press agencije, koja se tada nalazila u prizemlju labirinta preko puta Velesajma, i doznao da se agencija gasi.

Korak unatrag: VPA i Tahir bili su prva redakcija koja mi je ponudila posao. Dvije godine crtao sam za njih Toma i Jerrya, a onda sam prešao drugdje, imao jedan napadaj bahacenja, izmirio se potom s Tahirom i nastavio navracati u VPA. Nije to bilo zbog posla (sedam maraka neto nije mi više izgledalo tako privlacno), vec da bih mogao brstiti Tahirove ormare u kojima su se bez reda i principa gurali evropski albumi i rasuti sadržaj mjesecnih DC paketa.

Tahir mi je - a i drugima, znam za Štefa i Stiva - dozvoljavao da posudim hrpicu te da dobijem novu kad tu vratim. S vremenom sam se obezobrazio pa bih od dvadesetak stripova zadržao neki koji mi se narocito svidio, nadajuci se da Tahir nece primijetiti. Nikad nije primijetio, što ne znaci da nije znao. Možda bi se cak zacudio da je znao koliko mi je dugo trebalo da se na potkradanje odlucim.

A sad se, dakle, agencija gasila i moje stanje najbolje bi bilo opisati panikom. Nema više ormara, albuma ni sveski! Blago mi izmice! "Mogu li nešto posuditi?", upitao sam Tahira i on me pustio u sobu s ormarima. U pola sata, možda cetrdeset minuta, prošao sam kroz valjda dvije tisuce svezaka, prstiju i uma koncentriranih samo na jedan zadatak: izdvojiti zlato. Nabio sam dvjestotinjak svezaka (u moju obranu: neke i za Štefa) u krhku, platnenu torbu koju sam za tri funte kupio u londonskoj Kineskoj cetvrti i poput preplašene ovcice pokazao sam tu crnu, nabreklu mješinu Tahiru. Podigao je obrve na nacin na koji se uvijek cudi svijetu i samo mi mahnuo da izadem. Vani je sjalo sunce, zrak je bio hladan. Meni su se obrazi žarili. Tresao sam se.

Ova prica nema poantu. Možete je citati kao dokaz moje nezdrave sludenosti, jer tko bi normalan drhtao od uzbudenja zbog desetak kilograma starog papira, da ne kažem smeca; ili je možete prihvatiti kao uspomenu na cas ciste, usredotocne srece jednog djecaka koji je znao što voli.

Tko je razumio, pak, razumio je.

mcn


Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/01/2006 : 00:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Joj, itekako sam razumio. Takvu nervozu uvijek imam kad naletim na nesto fantasticno. A pogotovo kad je to nesto fantasticnu usput i besplatno. Uf!

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/01/2006 : 01:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
pošto ne vjerujem da je Q odletio, prije ce biti ovako
mark 3 i 4 - 50 kn
blek 3 - 25 kn
af - 14 kn
ludens - 16 kn
ukupno 105 kn
ili još vjerojatnije
5xludens= 80 kn
mark ili blek=25 kn
ukupno opet 105 kn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/01/2006 : 01:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message

>ili još vjerojatnije

Ne, ukupno mora biti 5 kom. Prva kalkulacija okej iako dobijess mrk pogled za nevjericu...:)

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/01/2006 : 01:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
joj da, 5 komada, ova druga varijanta ne štima

ali ljudi, zaboravili smo npr gastone i lucky lukea, koliko su oni, 40? 35? dalo bi se iskombinirat
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/01/2006 : 01:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ali ljudi, zaboravili smo npr gastone i lucky lukea, koliko su oni, >40? 35? dalo bi se iskombinirat

39?

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/01/2006 : 01:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ljudi, ne vidite najjednostavnije rješenje. Ukradeno je pet primjeraka Q 10. Bilo je tri lopova pa svakom po jedan, jedan za tetku, jedan od lopova je picajzla pa je uzeo 2 komada, jedan za vitrinu, drugi za citanje. Hm, da, jednom lopovu je ispalo 10 kuna u trafici pa su to odbili od štete...

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 24/01/2006 : 07:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kiky

...iz današnjih "24 sata";

Pet stripova ukupne vrijednosti 105 kuna jedini su plijen provalnika koji je u noci na subotu provalio u kiosk u Trilju kraj Sinja. U vrijeme gotovo svakodnevnih oružanih pljacki banaka ovo zvuci uistinu bizarno.

in the evidence of its brilliance



Zar je stvarno toliko bizarno???
2-3 nevaljala djeteta/teenagera je iz zezancije obilo kiosk (lako se obijaju), zgrabilo par stripova i odmaglilo jer im se ucinilo da netko dolazi... Kada sam imao 16 godina, dva prijatelja su otvorila kiosk jednostavnim iskretanjem rešetke, a klizno prozorce se moglo otvoriti. Uzeli su neke gluposti(oko 105 kuna), a ja sam se zavukao do pola, pronašao olovku i na jedne novine napisao : "Povedite više racuna o sigurnosti trafike". Zacudo, nismo izašli u novinama. I danas još kupujem u toj trafici...

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<



Ha, otkrio si se... Konacno ce biti otkrivena misterija stara vise od deset godina, o kojoj se u policiji cuti...

I posle Tita, Tito!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 24/01/2006 : 08:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by fumettisti

Blago i iskreno receno;Nikada nista nebih ukrao da time nekome nanosim tesku materijalnu ili jos fizicku stetu,mislim na mlacenje ili ubijanje ali bih ruku u vatru stavio DA MI SE PONUDI PRILIKA ZA OTUDJENJE STRIPOVA,NEBIH DVA PUTA RAZMISLJAO.Toliko.:):):)


Ne znam, mene se dojmila ona scena iz HI-FI kada lik ne onu otkupi kolekciju ploca za par dolara. Time se naime ljuta supruga zeljela osvetiti nevjernom muzu.

Pouka: kolekcionari stripova, ne bodite okolo...

Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 24/01/2006 : 10:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
ja sam cesto zamisljao da sam vlasnik trafike i da po cijeli dan citam stripove i jedem cokoladica...mmmm

mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 24/01/2006 : 11:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by crta

ja sam cesto zamisljao da sam vlasnik trafike i da po cijeli dan citam stripove i jedem cokoladica...mmmm

mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...



da citas stripove ili nesto drugo?? hmmm

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 24/01/2006 : 11:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

quote:
Originally posted by crta

ja sam cesto zamisljao da sam vlasnik trafike i da po cijeli dan citam stripove i jedem cokoladica...mmmm

mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...



da citas stripove ili nesto drugo?? hmmm

ZAGOR PRICA...

hahaha pa prvo stripove,pa onda na lakse stivo
DOSADNI STE SA HC-OM!!!



mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 24/01/2006 : 11:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by crta

quote:
Originally posted by nedim

quote:
Originally posted by crta

ja sam cesto zamisljao da sam vlasnik trafike i da po cijeli dan citam stripove i jedem cokoladica...mmmm

mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...



da citas stripove ili nesto drugo?? hmmm

ZAGOR PRICA...

hahaha pa prvo stripove,pa onda na lakse stivo
DOSADNI STE SA HC-OM!!!



mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...



to je stvarno dobro. al jos boljeje imat prijatelja koji radi na trafici, i onda samo lagano dodjes i procitas sta te zanima i razgulis. nemoras cijeli dan camit u trafici

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 24/01/2006 : 11:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
ah ti sretnice

mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/01/2006 : 12:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Pa ljudi ukrali stripove da bi citali, nisu to lopovi u pravom smislu, nego striparoši, nije neka velika šteta, pa neka ih.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 24/01/2006 : 18:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
Kradimo stripove...dolje prljavi kapitalizam
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/01/2006 : 22:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Od koga da krademo stripove ???

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2033 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 26/01/2006 : 16:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message
ne znam kako nitko nije primijetio, al u 24 Sata je uz clanak objavljena i slika stripa. naime, Daredevil # 1. iz 1964.

105 kuna, baš. da mi je znati koja su ostala 4 :)

"Here it is..! "Samsonite"! I was waaay off!"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000