forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kriteriji
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
Zanima me koji su kriteriji za dodjeljivanje ocjena izledu stripa, što je glanc
kakva je to jaka 4 a kakva -5
Sve to iz razloga što mi covjek dade strip ( za mene to je glanc s obzirom na godine, 20.g. star) i kaže da je jedva 4
ajd sad tko kupuje stripove radi sebe i citanja, a tko samo da kaže da ih ima, ako ge ne'ko pita

ne okreci se, sine

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
glanc ti je strip nov kao onaj kad ga kupiš u trafiki

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
je samo što ga i na kiosku možeš nac s kakvim sitnim oštecenjem, ajd znam šta je glanc, zanima me ono manje od glanca

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/01/2006 : 23:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
A svako ima razliciti prag tolerancije, pa se i ocjene dosta razlikuju. Ja kad prodajem uvijek za svaki slucaj malo postrozim vlastite kriterije. :) Zato je na aukcijama dobra stvar slika. Bubnes sliku i ocjena ne treba.

Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 27/01/2006 : 00:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
je je, slika vrijedi tisucu rijeci

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/01/2006 : 01:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Kad smo vec kod ocene izgleda, zasto vecina "Ludensovih" stripova koji izlaze kod nas u Srbiji imaju tragove i otiske nekih "traka" po ivicama i riknama. Ako ih pakuju i vezuju nekim trakama prilikom transporta, onda bi bilo logicno da samo prvi i zadnji strip imaju te tragove, a ovde skoro svaki strip ima takve tragove...
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 27/01/2006 : 03:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
U srbiji se na kioscima pretezno plasira ludensova remitenda tako da sve ono sto nije uspelo da se proda u hrvatskoj dolazi u srbiju. Ako ti trebaju ocuvani primerci bolje da nabavis ta izdanja iz striparnice.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 11:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Mislim da je teško strip oceniti kao glancer, jer glancer bi , po meni, trebalo biti strip koji je direktno iz štamparije upakovan u najlon i tako sacuvan, ovako cim se jednom procita ocena pada.
Takode stvar ocenjivanja je individualna, neko je tu strog do krajnjih granica, opet neko tolerantan, sve zavisi od coveka.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 27/01/2006 : 12:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Kad smo vec kod ocene izgleda, zasto vecina "Ludensovih" stripova koji izlaze kod nas u Srbiji imaju tragove i otiske nekih "traka" po ivicama i riknama. Ako ih pakuju i vezuju nekim trakama prilikom transporta, onda bi bilo logicno da samo prvi i zadnji strip imaju te tragove, a ovde skoro svaki strip ima takve tragove...


Slicna stvar je i ovde kod nas u Dalmaciji.
Provedem dosta vremena birajuci koji je primjerak bez ikakvih oštecenja.
U pocetku je to za trafikantice bilo nerazumljivo,medutim sa godinama nauce...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 12:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

A svako ima razliciti prag tolerancije, pa se i ocjene dosta razlikuju. Ja kad prodajem uvijek za svaki slucaj malo postrozim vlastite kriterije. :) Zato je na aukcijama dobra stvar slika. Bubnes sliku i ocjena ne treba.




Strogi kriteriji ok, ali slika na aukcijama prikazuje samo naslovnicu, a strip je ipak više od toga. Potrebna je ocjena za opisivanje sveukupnog umjetnickog dojma.

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 12:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

Zanima me koji su kriteriji za dodjeljivanje ocjena izledu stripa, što je glanc
kakva je to jaka 4 a kakva -5
Sve to iz razloga što mi covjek dade strip ( za mene to je glanc s obzirom na godine, 20.g. star) i kaže da je jedva 4
ajd sad tko kupuje stripove radi sebe i citanja, a tko samo da kaže da ih ima, ako ge ne'ko pita

ne okreci se, sine


Mladene, svojstveno je novijim ocjenjivacima da budu blagi pa onda vremenom pooštravaju kriterij. Za samo jednu godinu, toliko strože ocjenjujem da su mi nekadašnje petice, danas postale trojke, a vjerujem da cu još pooštriti kriterijume. Da li je to dobro - vjerovatno i nije. Što se tice glancera - oni ne postoje. Svaki strip ima bar malo oštecenje i zato on ne može biti glanc. Glancer je mit i ako ti netko pokuša prodati "glancer", skoro sigurno se vara u procjeni. Vidim da griješiš u važnoj stvari. Napisao si : s obzirom na godine, 20.g. star. Ne možeš imati dvostruke aršine. Strip je strip, bio on 1 ili 50 godina star. Trebao bi ti poseban kriterij za svaku godinu starine. Zato je najbolje, najrealnije i najlakše imati jedan kriterije za sve stripove bez obzira na starost. Napraviš si raspon ocjena od 1 do 5 i udri, ali strogo. S tim da je 1 jako loš, ali potpuno citav strip(ne smije mu faliti ni stranica ni korica). Falicni uopšte ne ulaze u kategoriju za ocjenjivanje. Pri ocjenjivanu, obrati pažnju na pošarotine, poderotine, savinuca, ulagnuca, ogrebotine, naljepnice, uši, zatamnjenja, ovlaženja, odvojene listove, neravan hrbat, selotejp, valovitost i slicno.
Sve je to važno iskljucivo radi prodaje stripova drugim clanovima. Tvoju kolekciju koju citaš, možeš ocjeniti kako ti volja, a i ne moraš. Znam da sve ovo zvuci kao cjepidlacenje ili preseravanje, ali puno je nedoumica oko kvalitete stripova kod prodaje i kupnje, a desi se i pokoja svada. Uz pridržavanje pravila, neslaganja se mogu svesti na minimum ili skroz izbjeci. Inace, skoro nikome ne pokazujem svoje stripove, a citam ih uglavnom samo ja i ipak volim da budu lijepo ocuvani.

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 27/01/2006 : 13:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
e džedaj, odgovori ti meni ko kakva enciklopedija, što se tice moje kolekcije bitno mi je da strip bude, barem oko 4, nisam cjepidlaka, e sad glanc, to bi trebo (za mene) biti strip koji nije nijednom procitan, (glanc-nekorišten)
pitanje starih stripova- kako sacuvati strip 30, 50 godina star , a da možeš reci da je glanc, jebote to mi zvuci kao znanstvena fantastika
kako rekoh, nisam cjepidlaka,stripove ne prodajem, ja sam skupljac, nisam kolekcionar u pravom smislu, tu i tamo kupim ponešto, ne cijele serije, možda jednom i ja odlucim nešto prodati pa rekoh da saznam tajne strip prodaje


ne okreci se, sine
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/01/2006 : 13:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Maximuss

A svako ima razliciti prag tolerancije, pa se i ocjene dosta razlikuju. Ja kad prodajem uvijek za svaki slucaj malo postrozim vlastite kriterije. :) Zato je na aukcijama dobra stvar slika. Bubnes sliku i ocjena ne treba.




Strogi kriteriji ok, ali slika na aukcijama prikazuje samo naslovnicu, a strip je ipak više od toga. Potrebna je ocjena za opisivanje sveukupnog umjetnickog dojma.

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<



E sad... hehehe!

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 13:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

e džedaj, odgovori ti meni ko kakva enciklopedija, što se tice moje kolekcije bitno mi je da strip bude, barem oko 4, nisam cjepidlaka, e sad glanc, to bi trebo (za mene) biti strip koji nije nijednom procitan, (glanc-nekorišten)
pitanje starih stripova- kako sacuvati strip 30, 50 godina star , a da možeš reci da je glanc, jebote to mi zvuci kao znanstvena fantastika
kako rekoh, nisam cjepidlaka,stripove ne prodajem, ja sam skupljac, nisam kolekcionar u pravom smislu, tu i tamo kupim ponešto, ne cijele serije, možda jednom i ja odlucim nešto prodati pa rekoh da saznam tajne strip prodaje


ne okreci se, sine


Pa i ja u svojo kolekciji imam stripova koje bih ocjenio sa 3.5 ili 3+ (po mojem ocjenjivanju) pa ne mislim da sam pretjerana cjepidlaka. Ovo moje što sam gore napisao shvati upravo kao tajne strip prodaje. Možda se nece svi zaljepiti za tvoje stripove jer ljudi ipak vole kada im netko prodaje "glancere", a kada stignu trojke, vec je kasno. Ipak, meni je najvažnije da ljudi ne budu nezadovoljni pa zato pokušavam ocjenjivati malo strože. Naravno u domenu realnosti.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 27/01/2006 : 13:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
e pa baš iz tog razloga i kažem da imam stripove oko 4, a nedavno sam ih kupio, to nedavno-prošle godine, aimam i pokoji za 5, ti su mi svi HC

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 14:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Za svoju kolekciju uvek cuvam primerak dok ne nabavim bolji, onda taj lošiji ( po meni ) ide na prodaju ili razmenu, ja baš nisam narocito strog za svoju kolekciju, prvenstveno mi je važno da nabavim primerak koji nemam, a kasnije ako se ukaže prilika za boljim uzimam ali ne pošto-poto da bih davao neku veliku lovu za strip kojeg vec imam.
Što se tice slika na aukcijama, tacno je da one pokazuju samo naslovnicu, ali mislim da je poštenije staviti strip na aukciju sa slikom, nego bez nje, to je po meni ona prava draž prodaje, nek je tu slika, pa nek ljudi vide bar naslovnu stranu, jeste to posao ali deluje kulturnije, otmenije, poštenije, evropski.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
glanceri bi mogli bit jedino stripovi u štampariji.po meni je 5 konacna ocjena.sad tu ima raznih varijacija.4 je recimo strip koji se vidi da je citan,s manjim oštecenjima.i to je najrelativnija ocjena.po meni i za slabu 4 treba imat sve strane naravno i bit kompaktan.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Glanceri ne postoje, ja sam par puta kupio , ono kao, ultra glancer, medutim ništa od toga, to je bio recimo strip za peticu, i slažem se da najviša ocena može biti petica, a ne ono 5+ , pa ne snam cista petica, kao što vidam na aukcijama, a kad kupiš onda šipak, tek oko cetvorke, zato treba ocenjivati normalno i staviti sliku stripa.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8569 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
ocjena 2 je lakši kupus, ocjena 3 samo što nije kupus, a o 4 i 5 vec možemo razgovarat

"It is a strange fate that we should suffer so much fear and doubt over so smaller thing...such little thing"- Boromir
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
5+ su stripovi koje mozete kupiti u mc-u. iznad toga se bolje ocuvan strip ne moze naci. siguran sam. mc sam uzeo za primjer jer je vecina forumasa kupovala pa radi lakse usporedbe..


ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

5+ su stripovi koje mozete kupiti u mc-u. iznad toga se bolje ocuvan strip ne moze naci. siguran sam. mc sam uzeo za primjer jer je vecina forumasa kupovala pa radi lakse usporedbe..


ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Da slažem se kad ga kupiš u striparnici, možeš reci da je 5+
Ali video sam da na aukcijama prodaju strip i još u naslovu stave 5+
E to nikako ne ide, stvarno

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by nedim

5+ su stripovi koje mozete kupiti u mc-u. iznad toga se bolje ocuvan strip ne moze naci. siguran sam. mc sam uzeo za primjer jer je vecina forumasa kupovala pa radi lakse usporedbe..


ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Da slažem se kad ga kupiš u striparnici, možeš reci da je 5+
Ali video sam da na aukcijama prodaju strip i još u naslovu stave 5+
E to nikako ne ide, stvarno

GENS UNA SUMUS



slazem se! odgovori mi za onaj af klasik u potraznji!

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 17:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
odgovorio sam idi pa vidi...

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 27/01/2006 : 18:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

5+ su stripovi koje mozete kupiti u mc-u. iznad toga se bolje ocuvan strip ne moze naci. siguran sam. mc sam uzeo za primjer jer je vecina forumasa kupovala pa radi lakse usporedbe..


ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!


da baš ne bi netko nešto krivo protumacio,dosta cesto kupujem u mc i moje je iskustvo da su tamo stripovi vrlo ok,jedino primjecujem da i tamo svi izbjegavaju uzeti prvog ludensa sa hrpe zbog tog legendarnog otiska od te vražje trake(kupci ludensove remitende u scg,slo ili bih znaju najbolje o cemu je rijec)
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 18:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Glanceri ne postoje...to je izmisljotina.
Maksimum je ocena 5
5-, bi na primer bio strip koji je za 5, ali recimo ima neki bezazlen potpis na naslovnici i sl...
3-4, su normalni nekoliko puta procitani stripovi sa dozvoljenim ostecenjima u zavisnosti od starosti stripa,ali je to jos uvek kompletan strip za prednjom i zadnjom stranom.

Ja u svojoj kolekciji imam sve od petica do jedinica pa i bez korica...svaki je strip dobar dok se ne nabavi bolji, to naravno moze trajati godinama ali...u tome je i najveca car kolekcionarstva zar ne?



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 27/01/2006 : 18:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
E vidite ovako: meni je bitno da strip ne bude izskraban, iseckan, da se ne raspada, i da korice ne budu previshe izbledele (to je 4-ka). Ako je omot kao nov onda je to 5, a glanc za mene ne postoji...

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000