forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nick Raider ponovo medju hrvatima?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lwood
Advanced Member



Colombia
47041 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/01/2006 : 18:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by SejoSexon

Sumnjam da ce Nick izlaziti u HC izdanju. Ko bi to kupovao??

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.




A tko bi to kupovao na kioscima? Dovoljno njih? Sumnjam!
Sudeci po tome kako su ga u SD na brzinu ugasili ne bih se bas zakleo da bi to dobro islo.
Mozda bih isto rekao ranije i za Bleka i Marka, no oni ne idu lose, ali Blek i Mark
imaju duzu tradiciju i bili su uvijek popularniji od Nicka koji je dosao kasnije.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


dobro ,stoji da Nick ima malu tradiciju u usporedbi sa Markom i Blekom ali kad oni tako dobro idu možda bi i ovo prošlo.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 29/01/2006 : 18:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Možda bi i ovo prošlo?
Ne vjerujem,jer je SD vec pokušala.......
...i ugasila ga nakon samo tri broja.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/01/2006 : 23:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

Nick i nije baš za hc.al moguce da bi se uspia i prodat.recimo sve epizode u 20 hc.


ako može dampyr hc,može i nick raider...a nick je daleko bolji od dampyra...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 30/01/2006 : 00:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by lwood

Nick i nije baš za hc.al moguce da bi se uspia i prodat.recimo sve epizode u 20 hc.


ako može dampyr hc,može i nick raider...a nick je daleko bolji od dampyra...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!






I nadajmo se istom.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 30/01/2006 : 06:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by SejoSexon

Sumnjam da ce Nick izlaziti u HC izdanju. Ko bi to kupovao??

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.




A tko bi to kupovao na kioscima? Dovoljno njih? Sumnjam!
Sudeci po tome kako su ga u SD na brzinu ugasili ne bih se bas zakleo da bi to dobro islo.
Mozda bih isto rekao ranije i za Bleka i Marka, no oni ne idu lose, ali Blek i Mark
imaju duzu tradiciju i bili su uvijek popularniji od Nicka koji je dosao kasnije.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

A koje bi brojeve objavljivao u HC izdanju?? Bi li trebao poceti od br. 1? Zašto npr. davati 70 kn za dvije epizode u HC izdanju kada možeš naci Dnevnikova izdanja koja su puno jeftinija (barem prvih 30 brojeva)?

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 30/01/2006 : 15:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
[[/quote]A koje bi brojeve objavljivao u HC izdanju?? Bi li trebao poceti od br. 1? Zašto npr. davati 70 kn za dvije epizode u HC izdanju kada možeš naci Dnevnikova izdanja koja su puno jeftinija (barem prvih 30 brojeva)?

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.


[/quote]

Ja imam prvih 15 brojeva Nicka i svaki put kad pogledam papir,korice...jasno mi je zasto bih kupio HC izdanje Nicka.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 30/01/2006 : 16:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

A koje bi brojeve objavljivao u HC izdanju?? Bi li trebao poceti od br. 1? Zašto npr. davati 70 kn za dvije epizode u HC izdanju kada možeš naci Dnevnikova izdanja koja su puno jeftinija (barem prvih 30 brojeva)?
[/quote]

Sigurno bi neki izmedu te dvije opcije odlucili se za HC Ludens ili koji bi vec bio izdavac. Ja HC ne bih kupovao, dok bih za SC odmah dotrcao do kioska.
Samo se nadam da Bernard nece poceti pretjerivati sa hard core izdanjima.

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/01/2006 : 16:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ako malo bolje razmislite, kad pogledate sta je sve "proslo" na trzistu kao HC, onda bi proslo i bilo sta drugo. Stvar je samo u tome sto bi to proslo kod Bernarda i ni kod koga vise, jer covek svesno radi neke stvari sa gubitkom kako bi u potpunosti zadovoljio ljubitelje stripa (bez obzira sto neki misle kako je on samo vlasnik firme kojoj je profit na prvom mestu). Pored toga, verujem da se deo toga sto prodje sa gubicima ipak kasnije leti proda u onim kompletima od dva ili tri stripa po znatno nizoj ceni pa se i kod takvih izdanja izadje iz minusa...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 30/01/2006 : 16:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Koresh

quote:
Originally posted by SejoSexon

A koje bi brojeve objavljivao u HC izdanju?? Bi li trebao poceti od br. 1? Zašto npr. davati 70 kn za dvije epizode u HC izdanju kada možeš naci Dnevnikova izdanja koja su puno jeftinija (barem prvih 30 brojeva)?



Sigurno bi neki izmedu te dvije opcije odlucili se za HC Ludens ili koji bi vec bio izdavac. Ja HC ne bih kupovao, dok bih za SC odmah dotrcao do kioska.
Samo se nadam da Bernard nece poceti pretjerivati sa hard core izdanjima.

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"

[/quote]Sa hard core ili hard cover?

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 30/01/2006 : 17:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Btw, samo jedna mini primjedba. Teško da ce startati sa dvije epizode po svesku (ako uopce starta), jer je If krenuo "normalnim izdanjem", odnosno epizoda po svesku, da bi tek u broju 6 prešao na dvobroje. A ne vjerujem da ce B prekrajati izdanje i odmah poceti sa dvobrojima. Realnije mi zvuci da proba sa prvih pet epizoda, pa ako se dobro prodaju, onda nastavi od šestice kao i If, sa dvije epizode po svesku. Inace, Ifova izdanja se razlikuju od izvornih u nekoliko stvari: prije svega, tu je novi (kompjuterski) kolor na naslovnicama (bezvezarija), plus uvodni tekstovi sa zanimljivostima iz svake pojedine epizode (što je poprilicno cool napravljeno).

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 30/01/2006 : 17:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by Koresh

quote:
Originally posted by SejoSexon

A koje bi brojeve objavljivao u HC izdanju?? Bi li trebao poceti od br. 1? Zašto npr. davati 70 kn za dvije epizode u HC izdanju kada možeš naci Dnevnikova izdanja koja su puno jeftinija (barem prvih 30 brojeva)?



Sigurno bi neki izmedu te dvije opcije odlucili se za HC Ludens ili koji bi vec bio izdavac. Ja HC ne bih kupovao, dok bih za SC odmah dotrcao do kioska.
Samo se nadam da Bernard nece poceti pretjerivati sa hard core izdanjima.



Sa hard core ili hard cover?

[/quote]

Ma ja to zovem hard core

"I know what you're thinking. Did he fire six shots or only five? Well, to tell you the truth, in all this excitement, I've kinda lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya punk?"
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2835 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/01/2006 : 18:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Trebvao sam stavit (TM) na hard core :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 12/02/2006 : 02:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Ako se ne varam, kada je Nick objavljen u Hrvatskoj još ni rat nije bio završio, ljudi su mislili na druge stvari, a ne da kupuju stripove. Mislim da je danas bolja situacija, ali ipak nisam siguran koliko bi opstao...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/02/2006 : 14:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon
A koje bi brojeve objavljivao u HC izdanju?? Bi li trebao poceti od br. 1? Zašto npr. davati 70 kn za dvije epizode u HC izdanju kada možeš naci Dnevnikova izdanja koja su puno jeftinija (barem prvih 30 brojeva)?

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.



Neovisno od kojeg broja poceti, ostaje moje misljenje da bi se to nedovoljno prodavalo na kioscima.
Dva broja su 65 kuna (ako aludiras na Dympyra) a to je po meni super cijena, jer je
"samo" duplo skuplje od cijene izdanja sa kioska (16 kuna jedan strip).
Ako bi to izlazilo na kioscima i tempom koji neki stripovi izlaze ja bih radje onda skuplju
varijantu ako bi islo brze nego da cekam 30 godina da se objavi 200 brojeva...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 12/02/2006 : 15:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by SejoSexon
A koje bi brojeve objavljivao u HC izdanju?? Bi li trebao poceti od br. 1? Zašto npr. davati 70 kn za dvije epizode u HC izdanju kada možeš naci Dnevnikova izdanja koja su puno jeftinija (barem prvih 30 brojeva)?

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.



Neovisno od kojeg broja poceti, ostaje moje misljenje da bi se to nedovoljno prodavalo na kioscima.
Dva broja su 65 kuna (ako aludiras na Dympyra) a to je po meni super cijena, jer je
"samo" duplo skuplje od cijene izdanja sa kioska (16 kuna jedan strip).
Ako bi to izlazilo na kioscima i tempom koji neki stripovi izlaze ja bih radje onda skuplju
varijantu ako bi islo brze nego da cekam 30 godina da se objavi 200 brojeva...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

Je li to hoæeš da kažeš da razmišljaš o izdavanju Nicka???

Ase ležit vojnik Gorèin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noæ i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/02/2006 : 16:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ne, samo zelim reci da bih kao kolekcionar i citatelj stripova radje volio vidjeti
skuplju ali brzu varijantu od one jeftinije i daleko sporije.
Valjda imam i ja pravo ostaviti poneki komentar a da iza toga stoji samo Dado kolekcionar
a ne Dado izdavac ili nedaj Boze Dado moderator...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 12/02/2006 : 16:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Kad su izdavacka razmisljanja u pitanju, mislim, mada mi se mozda samo cini, da je ona kljucna grupa ljudi koja kupuje sve HC i SC varijante (znaci oni od kojih upravo i prezivljavaju izdanja kao sto su Magico Vento, Ken Parker, Dampyr) vec iscrpljena finansijski ovolikim brojem izdanja i da ce se malo ko od njih odluciti da redovno kupuje jos neko HC izdanje ukoliko to nije neki strip zaista vrhunskog kvaliteta, a tu svakako ne spada Nick Raider.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 12/02/2006 : 17:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by Koresh

Sigurno bi neki izmedu te dvije opcije odlucili se za HC Ludens ili koji bi vec bio izdavac. Ja HC ne bih kupovao, dok bih za SC odmah dotrcao do kioska.
Samo se nadam da Bernard nece poceti pretjerivati sa hard core izdanjima.


Potpuno se slažem.
HC izdanje Nick Raidera jednostavno nije isplativo prosjeènom hrvatskom èitatelju.
Sad, ako je Bernard to namjenio našoj dijaspori kojoj lova nije problem i tako podiže naš izvoz, onda mu skidam kapu i duboko se klanjam. Bravo majstore!

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/02/2006 : 17:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Kad su izdavacka razmisljanja u pitanju, mislim, mada mi se mozda samo cini, da je ona kljucna grupa ljudi koja kupuje sve HC i SC varijante (znaci oni od kojih upravo i prezivljavaju izdanja kao sto su Magico Vento, Ken Parker, Dampyr) vec iscrpljena finansijski ovolikim brojem izdanja i da ce se malo ko od njih odluciti da redovno kupuje jos neko HC izdanje ukoliko to nije neki strip zaista vrhunskog kvaliteta, a tu svakako ne spada Nick Raider.



Ja sam jedan od tih i kupovao bih Nicka daleko pre nego npr.Marka,Bleka,Nathana,pa cak i Zagora(sad ce me mnogi popljuvati).
Od Bonellijevih junaka su mi bolji jedino Tex Willer,Martin Mystere i Magico Vento.






Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 12/02/2006 : 19:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
i ja bi svakako prije kupio nicka nego bleka i marka,a i nego dampyra koji mi je veliko razoèaranje.
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 12/02/2006 : 20:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Cini mi se da je to ovako;DA BERNARDU KAZETE DA BI CITALI XXXX STRIP IZDAVACA IZ ZANZIBARA ON BI TO OBJAVIO....toliko o ozbiljnosti nekih serijala i njihovom objavljivanju kod nas.Nick Raider je prdnuo nakon treceg broja pa se sad netko povampirio na to.Glupav komentar ali citati izmedju redova.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000