forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Macan je Isus Krist?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 10/02/2006 : 12:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
listajuci stare brojeve Q-a dosao sam do nevjerojatnog zakljucka!

u trecem broju, u Macanovom stripu "SVIJET BI BIO BOLJI BEZ..." vidimo:

na prvoj slicici crtez nacista kako kaze: "...crnaca", a vec na sljedecoj crnca kako kaze: "...nacista"
zatim crtez Arapa kako kaze: "...Zidova" pa crtez Zidova: "...Arapa"
Srbin: "...Hrvata", Hrvat: "...Srba"
prva susjeda: "...moje susjede", druga susjeda:"...moje susjede"
zena: "muskaraca", muskarac: "zena"
covjek: "Boga" ... a MACAN: "NAS!"

...ocigledno je po inerciji da nasuprot covjeka koji kaze "Boga" mora stajati Bog koji kaze: "covjeka"... dakle, nacrtavsi umjesto Boga sebe, Macan nam na suptilan nacin zeli dati do znanja kako je bas on, njegovo velicanstvo - BOG!
ali tada za oko zapinje cinjenica da umjesto "covjeka" kaze "nas", iz cega slijedi da je on istovremeno i covjek. dakle, Macan je Bog koji je istovremeno i covjek!

znaci li to da je novi mesija stigao? da je Bog poslao jos jedno svoje otjelovljenje, jos jednog sina da iskupi svijet koji je sasvim zaboravio na stripove? jesmo li mi njegovi apostoli? hoce li svete knjige sve biti u formi stripa? i najvaznije: znaci li to konac svijeta kad ce mrtvi ustati iz zemlje? hoce li Maurovic, Eisner, Letteri (tko god to bio jer sam prvi put za njega cuo kad je umro) i ekipa ponovo hodati Zemljom i crtati stripove?

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 10/02/2006 : 13:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
Bezprijekoran logièki slijed.:))))

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.Beware so long as you live, of judging people by appearances.




Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/02/2006 : 14:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Naravno, mcn je predvidio današnju kriznu situaciju sa Božjim karikaturama pa pametno nije stavio Božje lice u svoj strip. To je djelovala redaktura i nabrzinu obrisala lice Boga koji govori "NAS!"

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 10/02/2006 : 15:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Pa "stvoritelj" TE TABLE, pa samim tim i lika lijevo od njega. Zar nije?
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 10/02/2006 : 18:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message

Edited by - jetset on 10/02/2006 19:56:58
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 10/02/2006 : 19:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
a tri toèkice su za rijeè "pobiti"???:))

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/02/2006 : 19:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Bog se ne smije crtati :pp !
Ima da napravim crtez s strijelicom na lijevo i ispod "Hrvatska ambasada" ! :-)))

"Signature THIS !"
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/02/2006 : 20:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
[quote]Originally posted by jurica

listajuci stare brojeve Q-a dosao sam do nevjerojatnog zakljucka!

u trecem broju, u Macanovom stripu "SVIJET BI BIO BOLJI BEZ..." vidimo:

na prvoj slicici crtez nacista kako kaze: "...crnaca", a vec na sljedecoj crnca kako kaze: "...nacista"
zatim crtez Arapa kako kaze: "...Zidova" pa crtez Zidova: "...Arapa"
Srbin: "...Hrvata", Hrvat: "...Srba"
prva susjeda: "...moje susjede", druga susjeda:"...moje susjede"
zena: "muskaraca", muskarac: "zena"
covjek: "Boga" ... a MACAN: "NAS!"

pitanje koje se namece jest da li si namjerno presao preko nekih cinjenica kako bi predmet istrazivanja podesio vec namjestenim rezultatima ili ti se to slucajno dogodilo.
najme, ocito je da crtez kojeg ti nazivas covjekom nije samo to, odnosno, to je koliko su i drugoj mjeri na crtezima ljudi.
radi se o intelektualcu, egzistencijalistickom filozofu, koji obucen u crno, nalakcen otpuhuje dimove cigarete i kontemplira o besmislu.
na iducoj bi slici prema tome njegova opozicija trebao biti fanaticni krscanin!!! dodaj tome nedavnu izjavu na blogu, gdje se deklarira kao vjernik, te recenziju sitara ili nekog drugog slovenca(ne sjecam se...) u jednom od Quova, gdje se takodjer suprotstavlja nepostojanju boga i to ti je to....


tonywustarks@yahoo.com
(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/02/2006 : 20:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
inace, fakat odlican *socket478to him baby* topic!

tonywustarks@yahoo.com
(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 10/02/2006 : 20:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Jel tko slusao njegov intervie na radio Hrtu 1 u 17 i 30:)))

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 10/02/2006 : 20:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
ne. sto je propovijedao?

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 11/02/2006 : 16:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Sumnjam u to. Da je zbilja tako, Macan bi bio svevremen jer su Božje objave svevremene. A da je ova objava svevremena, tj. da je održiva u današnjosti, onda bi Hrvat rekao: "...Slovenaca" ;)))))), a Arapin "...Skandinavaca." :))))))

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25151 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/02/2006 : 16:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Mene tema vredja. Najozbiljnije.

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 11/02/2006 : 17:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

ne. sto je propovijedao?

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr


Hvalio je Tom i Jerija:)))

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 11/02/2006 : 19:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Mene tema vredja. Najozbiljnije.



Mene vrijedja svaki topic o Zagoru, pa što?
Jel možda palim njegove stripove na trgu? Naravno da ne!

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25151 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/02/2006 : 22:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ne znam, to vidi sa moderatorima u vezi Zagora..
Ja tražim brisanje ove teme.
Ako ne smemo da prièamo politici(ispravno), ne moramo da bogohulimo.Koliko god da je sve ovo bezazleno zamišljeno.
Ipak je to samo moje mišljenje.
Toliko.

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net

Edited by - manhunter on 11/02/2006 22:16:02
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
963 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 11/02/2006 : 22:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ne znam, to vidi sa moderatorima u vezi Zagora..
Ja tražim brisanje ove teme.
Ako ne smemo da prièamo politici(ispravno), ne moramo da bogohulimo.Koliko god da je sve ovo bezazleno zamišljeno.
Ipak je to samo moje mišljenje.
Toliko.

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net



Ja ti savjetujem bojkot kupovine svih Q izdanja i citanja Juricinih postova. Eventualno mozes razmisliti o protestu ispred Hrvatske ambasade
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25151 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/02/2006 : 22:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by SSM

quote:
Originally posted by manhunter

Ne znam, to vidi sa moderatorima u vezi Zagora..
Ja tražim brisanje ove teme.
Ako ne smemo da prièamo politici(ispravno), ne moramo da bogohulimo.Koliko god da je sve ovo bezazleno zamišljeno.
Ipak je to samo moje mišljenje.
Toliko.

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net



Ja ti savjetujem bojkot kupovine svih Q izdanja i citanja Juricinih postova. Eventualno mozes razmisliti o protestu ispred Hrvatske ambasade



Ma o tome sam i ja razmišljao..
Samo ako budem spaljivao Q magazin, time æu mu napraviti besplatnu reklamu, a to ne želim(sa naglaskom na besplatnu )

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 11/02/2006 : 22:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
pitao bih macana,jednom sam dobio hrpu tom i jeri stripiæa onih a4 formata i prelistavajuæi onako nabrzinu zapazio sam ime autora darko macan?!ima li i ovaj naš mcn veze sa tim?
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 11/02/2006 : 23:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by jetset

pitao bih macana,jednom sam dobio hrpu tom i jeri stripiæa onih a4 formata i prelistavajuæi onako nabrzinu zapazio sam ime autora darko macan?!ima li i ovaj naš mcn veze sa tim?


Nema nikakve veze osim sto ih je on crtao

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/02/2006 : 23:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
najbolje u ovom kratqom stripu je to što su hrvat i srbin identièni
a ovaj logièni slijed nisam 'uhvatio' kad sam èitao
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 12/02/2006 : 12:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ja tražim brisanje ove teme.

nisam siguran da tema na bilo koji nacin krsi pravila ovog, u prvom redu svjetovnog, foruma, ali ne bi me pretjerano smetalo ni da se izbrise...

ali, kao sto je netko prije spomenuo, mozes uvijek iskoristiti i novu supermodernu opciju 'ignore user'.

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2006 : 12:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Heyoka

Sumnjam u to. Da je zbilja tako, Macan bi bio svevremen jer su Božje objave svevremene. A da je ova objava svevremena, tj. da je održiva u današnjosti, onda bi Hrvat rekao: "...Slovenaca" ;)))))), a Arapin "...Skandinavaca." :))))))

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"



zašto bi Hrvat reka Slovenaca?
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 12/02/2006 : 17:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ja tražim brisanje ove teme.
Ako ne smemo da prièamo politici(ispravno), ne moramo da bogohulimo.Koliko god da je sve ovo bezazleno zamišljeno.
Ipak je to samo moje mišljenje.
Toliko.



A tko kaže da ti ne bogohuliš?
Recimo ja se svaki dan molim pred potpisanim primjerkom Boèka i zahvaljujem svevišnjem Macanu na darovima kojima me obasipa.
Ti sada tvrdiš da je tvoj Bog bolji od mog Macana.
Po èemu je tvoja vjera bolja od moje?

Life sucks, but Death swallows!
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/02/2006 : 17:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message


(ja se svaki dan molim pred crtezima Betea u Borovnicinom odijelu i Texas Kida!!)
=

tonywustarks@yahoo.com
(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2006 : 18:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Dr. Westax

[quote]Originally posted by manhunter

Ja tražim brisanje ove teme.
Ako ne smemo da prièamo politici(ispravno), ne moramo da bogohulimo.Koliko god da je sve ovo bezazleno zamišljeno.
Ipak je to samo moje mišljenje.
Toliko.



A tko kaže da ti ne bogohuliš?
Recimo ja se svaki dan molim pred potpisanim primjerkom Boèka i zahvaljujem svevišnjem Macanu na darovima kojima me obasipa.
Ti sada tvrdiš da je tvoj Bog bolji od mog Macana.
Po èemu je tvoja vjera bolja od moje?



Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000