forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Što Ameri misle o Kubertovom Texu ...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/02/2006 : 11:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
http://qstrip.blog.hr/arhiva-2006-02.html#1620664669

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!

mike
Senior Member

Slovenia
2817 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/02/2006 : 13:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Upravo citam (Texa) i odusevljen sam. Sta reci? Sam bi samo vise zelio ovakvog malo "brutalnijeg" Texa. Crtez solidan, iako deluje dosta prazno, a prica klasicna. No meni dobro sjeda posto bas volim osvete, gde onda jedan jedini junak isprasi sve riti. I posebne pohvale sto Tex u toj epizodi dobija po glavi nekoliko puta. Sto ne naprave neke epizode, gde ga neko posteno izudara? :)

Jack the Black.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/02/2006 : 14:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ako želiš "brutalnijeg" Teksa,uzmi èitati Džudasa!
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 11/02/2006 : 14:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Meni je to možda najgora epizoda Texa koju sam èitao. Na poèetku je crtež još i solidan ali na kraju je katastrofa. Prièa je totalno predvidljiva i monotona.


Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/02/2006 : 14:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
I meni je Usamljeni jahaè zakon i drago mi je šta su ga Amerikanci onako nahvalili jer to i zaslužuje,Obožavan te prièe s osvetom,ka i mike.Užasna je scena kad pobiju onu obitelj i još jadnog psiæa,baš san se bija uživija i jedva èeka da vidin kako æe ih pobit.Po meni pravo remek-djelo.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 11/02/2006 : 16:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
odlièan strip, poroko ih je u maniri punishera

Ej cika Ciko, ej cika Ciko. Marš klinac nisam ti ja Ciko, ja sam Zagor !
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/02/2006 : 18:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
teks ne valja. kubertov teks je super.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/02/2006 : 18:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

teks ne valja.
___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Jezik prigrizao...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 11/02/2006 : 19:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by marlowe

teks ne valja.
___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Jezik prigrizao...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



i još jednom pregrizo

Ej cika Ciko, ej cika Ciko. Marš klinac nisam ti ja Ciko, ja sam Zagor !
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/02/2006 : 19:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ameri ga hvale, a Kubertov Tex stvarno nije ništa posebno. No, prilagoðen je njima, pa im je valjda zato dobar i baš me zanima kako bi reagirali kada bi proèitali malo širi opus epizoda.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12898 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/02/2006 : 19:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

teks ne valja.



Slažem se. Izgleda da su ovi texonei jedino šta valja.

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/02/2006 : 19:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Po mjestu stanovanja u tvom profilu, možemo vidjeti što tebi zapravo valja!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12898 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/02/2006 : 19:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Po mjestu stanovanja u tvom profilu, možemo vidjeti što tebi zapravo valja!



Pogledaj bolje.

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/02/2006 : 19:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by marlowe

teks ne valja.
___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Jezik prigrizao...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



i još jednom pregrizo

Ej cika Ciko, ej cika Ciko. Marš klinac nisam ti ja Ciko, ja sam Zagor !



kome?

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/02/2006 : 19:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by dcopic

Po mjestu stanovanja u tvom profilu, možemo vidjeti što tebi zapravo valja!



Pogledaj bolje.

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.


Brz si!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/02/2006 : 21:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by mladen13

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by marlowe

teks ne valja.
___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."


Jezik prigrizao...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



i još jednom pregrizo

Ej cika Ciko, ej cika Ciko. Marš klinac nisam ti ja Ciko, ja sam Zagor !



kome?

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."



I što?

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2527 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/02/2006 : 08:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:

Tex: The Lonesome Rider is not just a great Western graphic novel. In the end, it is undoubtedly one of the best extended pieces ever created by Joe Kubert. And it wouldn't surprise me to learn that the same could be said of Nizzi's outstanding writing on this book.



Svasta

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

sAdam
Junior Member



Croatia
346 Posts

Member since 29/06/2002

Posted - 12/02/2006 : 08:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sAdam an ICQ Message  Send sAdam a Private Message
crtez mi je dobar, prica ok, jedino sto nikako nisam mogao svarit kad ga bace s onolike litice i on ostane ziv (nema tog granja koje bi ga zastitilo od pada s tolike visine)
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7794 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 12/02/2006 : 13:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by sAdam

crtez mi je dobar, prica ok, jedino sto nikako nisam mogao svarit kad ga bace s onolike litice i on ostane ziv (nema tog granja koje bi ga zastitilo od pada s tolike visine)


dobro si to reka. to je i meni stvarno preglupo,nisam mislio da se takve gluposti dogaðaju i u texu.

evo da i ja komentiram crtež. buduæi da sam navikao na ove "naše" crtaèe u regularnoj seriji, Kubert me se nije previše dojmio, bilo je nekoliko dobrih slika samog texa, ali ipak samo nekoliko. ovo ostalo je uglavnom jako slabo nacrtano kao i okoliš. boja malo popravlja stvar.od mene bi dobio ocjenu 7(možda 8 ali èisto sumnjam)
prièa i scenarij mi nisu ništa posebno

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/02/2006 : 14:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
evo da i ja komentiram crtež. buduæi da sam navikao na ove "naše" crtaèe u regularnoj seriji, Kubert me se nije previše dojmio, bilo je nekoliko dobrih slika samog texa, ali ipak samo nekoliko. ovo ostalo je uglavnom jako slabo nacrtano kao i okoliš. boja malo popravlja stvar.od mene bi dobio ocjenu 7(možda 8 ali èisto sumnjam)



"ljudi nisu isti, ljudi nisu isti, ljudi nisu isti..."

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 12/02/2006 : 14:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
je, je, nismo isti
svako gleda na strip razlièito

Ej cika Ciko, ej cika Ciko. Marš klinac nisam ti ja Ciko, ja sam Zagor !
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/02/2006 : 21:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Meni je Kubertov Tex sasvim OK.Nije ništa spektakularno ali nije ni tako loše.To što nema Carsona i što Tex preživi pad sa 50-ak metara bez loma ijedne kosti nije Kubertova krivica veæ Nizzijeva.I da,bolja mi je crno-bijela verzija.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/02/2006 : 21:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Ako želiš "brutalnijeg" Teksa,uzmi èitati Džudasa!



Ako hoæeš brutalnijeg Texa uzmi u ruke Zagora!

________________________
How did we get here,how'd you get here
I went looking, there's so much to see
I went looking for spirit, found alcohol
I went looking for soul, I bought some style
I wanted to meet God but you sold me religion...

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7649 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/02/2006 : 22:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by sAdam

crtez mi je dobar, prica ok, jedino sto nikako nisam mogao svarit kad ga bace s onolike litice i on ostane ziv (nema tog granja koje bi ga zastitilo od pada s tolike visine)


dobro si to reka. to je i meni stvarno preglupo,nisam mislio da se takve gluposti dogaðaju i u texu.

evo da i ja komentiram crtež. buduæi da sam navikao na ove "naše" crtaèe u regularnoj seriji, Kubert me se nije previše dojmio, bilo je nekoliko dobrih slika samog texa, ali ipak samo nekoliko. ovo ostalo je uglavnom jako slabo nacrtano kao i okoliš. boja malo popravlja stvar.od mene bi dobio ocjenu 7(možda 8 ali èisto sumnjam)
prièa i scenarij mi nisu ništa posebno

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"




Znaš li da je Kubert jedan od najboljih svetskih crtaèa?

On drži renomiranu školu crtanja i jedan je od najveæih autoriteta i najpoznatijih svetskih imena, za razliku od regularnih crtaèa Texa.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7298 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/02/2006 : 23:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by sAdam

crtez mi je dobar, prica ok, jedino sto nikako nisam mogao svarit kad ga bace s onolike litice i on ostane ziv (nema tog granja koje bi ga zastitilo od pada s tolike visine)


dobro si to reka. to je i meni stvarno preglupo,nisam mislio da se takve gluposti dogaðaju i u texu.

evo da i ja komentiram crtež. buduæi da sam navikao na ove "naše" crtaèe u regularnoj seriji, Kubert me se nije previše dojmio, bilo je nekoliko dobrih slika samog texa, ali ipak samo nekoliko. ovo ostalo je uglavnom jako slabo nacrtano kao i okoliš. boja malo popravlja stvar.od mene bi dobio ocjenu 7(možda 8 ali èisto sumnjam)
prièa i scenarij mi nisu ništa posebno

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"




Znaš li da je Kubert jedan od najboljih svetskih crtaèa?

On drži renomiranu školu crtanja i jedan je od najveæih autoriteta i najpoznatijih svetskih imena, za razliku od regularnih crtaèa Texa.




Jebiga,al ne mora on svakom bit super.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7794 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 14/02/2006 : 00:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by sAdam

crtez mi je dobar, prica ok, jedino sto nikako nisam mogao svarit kad ga bace s onolike litice i on ostane ziv (nema tog granja koje bi ga zastitilo od pada s tolike visine)


dobro si to reka. to je i meni stvarno preglupo,nisam mislio da se takve gluposti dogaðaju i u texu.

evo da i ja komentiram crtež. buduæi da sam navikao na ove "naše" crtaèe u regularnoj seriji, Kubert me se nije previše dojmio, bilo je nekoliko dobrih slika samog texa, ali ipak samo nekoliko. ovo ostalo je uglavnom jako slabo nacrtano kao i okoliš. boja malo popravlja stvar.od mene bi dobio ocjenu 7(možda 8 ali èisto sumnjam)
prièa i scenarij mi nisu ništa posebno

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"




Znaš li da je Kubert jedan od najboljih svetskih crtaèa?

On drži renomiranu školu crtanja i jedan je od najveæih autoriteta i najpoznatijih svetskih imena, za razliku od regularnih crtaèa Texa.



neka je on i poznat i sve ostalo ali ostalim crtaèima texa kao što su fusco, marcello,villa itd. nije ni do koljena. ne znan kako crta te amerièke stripove,ali ovde mi niuje bio baš napet i što ja tu mogu?

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000