forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kuca lutaka/Perfektni svijet – Novi DD!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/02/2006 : 08:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Još ga ne vidim na kioscima, al evo, ipak otvaram topic. Što da se veli, malo «Granice», malo «Skenera», Barbatina ideja (fobija ili potreba za roditeljstvom), Sclavijeva razrada (oni-fuckin-rizam)... Epizoda gdje je Roi dobio dobio svoju priliku da se iskaže pošto se mnogo sekvenci oslanja na vizualni dio psihodelije. Zašto Rupert? Jasno da jasnije ne može biti. Naci cemo klasicno Sclavijevo igranje brojevima 3, i usput kroz prieu scenaristi ce nas podsjetiti na osnovne elemente koje cine lik Dylana Doga, kao da si neko radi natuknice za daljnu razradu lika. Dobro, osnove smo ponovili, malo smo sanjarili, u sljedecoj epizodi ocekujem daljnje re-upoznavanje s Dylanom. U biti jako jednostavna epizoda sa zakljucenim krajem, dok je unutarnja struktura strahovito deliriena i jednostavno pusta, kao da nisu imali dosta radnje za razradu na 96 stranica. Pitam se je li Stano jednostavno pogodio bit epizode ili mu se posreailo? Vagina na coveru, snažno i opsceno! Još da su i ruke tamo, riješili bi Barbatin rebus.

Broj koji je najavljen – «Urlatorica»??? Pazi, zašto ne «Urlikaca»? Ako se zaista radi o ženturaci koja urla ;) Tal. urlare – urlati, ma covjek uci dok je živ! Osim ako se ne radi o ženskoj terminatorici - urlatorici.


Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 17/02/2006 15:11:51

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/02/2006 : 15:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Jel neko možda procitao "Violinista" kojeg se spominje u "Savršenom"? On je izašao u almanahu isti mjesec kao i redovita epizoda, pa reko dal ima kakovih naznaka u tom stripu za "Savršeni svijet"? Možda se direktno nastavljaju ova dva stripa.

Za 4 epizode opet Barbatova sa epizodom "Medusa"...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 17/02/2006 : 15:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Violinistu sam prelistao na brzaka i nisam video da ima naznaka za Savrseni svet. Poziva se u jednom momentu na Uspomene nevidljivog i to je to. No, kad mi stigne i S. svet pa ga procitam, mozda mi i bude jasnije o cemu ti to;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 17/02/2006 : 17:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Mislim da ovaj strip ne spada u "unified theory" konverzaciju, niti da je ovo neko novo upoznavanje Dylanove licnosti. On je ovdje protiv svoje volje zatocenik Joyinog "Savršenog svijeta". I on ovdje ne otkriva ništa novo o sebi kao što to ne cini niti citatelj, nego se samo jednostavno pokušava sjetiti tko je, svojih karakteristicnih osobina (detektiv, klarinetist, i sl... ukratko, ništa novo).

Prica kao takva ima dobre namjere, i sve je moglo biti super... Ono što meni smeta ovdje je razotkrivanje o cemu u prici zapravo radi. Sve je jebena nepoznanica do samoga kraja, niti Dylan ne kuži cijelu pricu, iako polako shvaca da je zarobljenik necijeg sna, no samo stranicu prije on nema pojma zbog cega Joy sve ovo radi, samo da bi odmah nakon toga odjednom nevjerovatno promocurno shvatio koji je Joy kurac i zašto se tako ponaša; ja sam se pokušao vratiti na prethodne stranice da vidim kako je Dylan zakljucio neke stvari i došao do svojih zakljucaka, no ništa (možda mi je nešto promaklo, neki simbol, pa neka mi netko na to ukaže). E sad nebi mnogo govorio o tom, meni cudnjikavom kraju jer ocito mnogi nisu još ovo procitali, pa bez spoilera...

A inace, i ja sam pomislio kako bi bolji prijevod naslova za sljedecu epizodu bio "Urlikaca" a ne "Urlatorica".

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 17/02/2006 : 17:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Hehe ova Urlatorica je morfoloski ingeniozna:)
A Savrseni svet... eh, prokletnici, zaista nam pravite zazubice:) Nek izadje pa da komentarisemo. Usput, je li tacno da i Ludens krece kesecnim tempom redovnog DDa??? Ako je tako, uskoro cemo se prikljuciti ovoj temi malo masovnije:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/02/2006 : 18:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Za 4 epizode opet Barbatova sa epizodom "Medusa"...


Meduza je scenaristicki korektnije odradena od Savršenog sveta pa i od Sna razuma, ali prica nije ama baš ništa posebno.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 17/02/2006 : 18:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>Usput, je li tacno da i Ludens krece kesecnim tempom redovnog DDa???

Markos rece da NIJE tacno:(

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7804 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 17/02/2006 : 19:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

>Usput, je li tacno da i Ludens krece kesecnim tempom redovnog DDa???

Markos rece da NIJE tacno:(

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.


a evo ipak je danas izašao na kioske. nakon extra sad i ovaj-znaci vec 2 u ovom mjesecu

"znao sam da smo sudeni jedno drugome èim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/02/2006 : 04:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Kad me teras da citiram ceo post:)

>
Originally posted by Markos

Evo da ne kukate, Nathan ce izaci, samo kasni prijevod. No Dylan nije, kao sto su se prosirile glasine, presao na jednomjesecni ritam:(

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
<

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/02/2006 : 10:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Re: Meduza

Prelistah je ponov pred spavanje, i povlacim ono što sam rekao za scenario - ima final twist koji je daleko od korektnog, iz neba pa u rebra.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/02/2006 : 13:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
"Savršeni svijet" sam sada procitao i pomalo aludira na vec videne stvari kod DYD.Npr."Granica".Rijec je o još jednom uvjeravanju duha ili osobe koja smatra da je još živa.Jedina razlika izmedu te dvije stvari jest da u "Granici" lik je neroden pobacajem,a u "Savršenom svijetu" je da je glavna junakinja umrla pri porodu.
Nisam siguran 100 posto,ali mislim da ime Rupert je Dylan više puta koristio kod lažnog predstavljanja.
Roi je odlican u ovoj epizodi,Barbato kao da bi napisala još tonu teksta,a Sclavi joj ne da.Groucho se pojavljuje na samo jednoj slicici.
Sve u svemu,usprkos lošim najavama za ovu epizodu,epizoda je vrlo dobra i lako citljiva.Ne baš od onih koje se pamte,ali prolazi u svakom slucaju.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 18/02/2006 : 19:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
šta toj barbatici toliko smeta groucho pa ga vec u svojoj drugoj epizodi zaredom pokušava da izbaci iz cijele koncepcije price? dylan kao strip bez groucha nije dylan, kako joj uopce u SBE dozvoljavaju takve gluposti i toliku slobodu?
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7804 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 18/02/2006 : 19:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

šta toj barbatici toliko smeta groucho pa ga vec u svojoj drugoj epizodi zaredom pokušava da izbaci iz cijele koncepcije price? dylan kao strip bez groucha nije dylan, kako joj uopce u SBE dozvoljavaju takve gluposti i toliku slobodu?


vjerojatno je necija ljubavnica, možda od nekog glavnog direktora ili tako nešto, pa može raditi što hoce

"znao sam da smo sudeni jedno drugome eim me je majka prisilila da se oženim s tobom"

Edited by - mpavin on 18/02/2006 23:46:49
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/02/2006 : 20:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

šta toj barbatici toliko smeta groucho pa ga vec u svojoj drugoj epizodi zaredom pokušava da izbaci iz cijele koncepcije price? dylan kao strip bez groucha nije dylan, kako joj uopce u SBE dozvoljavaju takve gluposti i toliku slobodu?



Postoji teza da Gruco kao takav uopce ne postoji nego samo predstavlja jedan dio Dylanove licnosti, a pošto u ovoj epizodi Dylan na pocetku gubi svoju cjelokupnu licnost koju je primoran sam ponovno sastavljati, nema niti Gruca!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/02/2006 : 23:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

šta toj barbatici toliko smeta groucho pa ga vec u svojoj drugoj epizodi zaredom pokušava da izbaci iz cijele koncepcije price? dylan kao strip bez groucha nije dylan, kako joj uopce u SBE dozvoljavaju takve gluposti i toliku slobodu?


citao sam negdje da Barbato uopce nema pojma šta bi sa Grouchom.Ne zna napisati niti jednu njegovu šalu,što Sclavi radi bez premca.
Vjerovatno ga zato i izbjegava po ovim pocetnim epizodama...

Edited by - kico on 18/02/2006 23:23:58
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/02/2006 : 01:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne samo Barbatova, nego skoro svi osim Sklavija imaju problema sa Grucom. Nekima je ful okej da ga ubace na par strana kako mlatara gluposti i dobacuje pištolj cisto da neuki ljudi koji nisu ni procitali sam strip ne bi osuli paljbu na njih, a neki bi pak hteli da on ima i neku svrhu u prici, pa kad to ne mogu da postignu - oni ga se mudro klone.

Inace, za jednu od najboljih upotreba Gruca u skorije vreme bacite pogled na "Maglu" koja ce, uz malo srece, za nekih osam meseci izaci u Systemovom izdanju, ako krenu od broja 201.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 19/02/2006 : 16:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by kico

citao sam negdje da Barbato uopce nema pojma šta bi sa Grouchom.Ne zna napisati niti jednu njegovu šalu,što Sclavi radi bez premca.
Vjerovatno ga zato i izbjegava po ovim pocetnim epizodama...




ne znam, zvuci pregrubo, ali ako ne zna šta bi sa grouchom, možda uopce ne treba da piše za dylana. ne mogu da zamislim takav dylanov koncept sa malo ili skoro nikako groucha i njegovih šala.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 19/02/2006 : 16:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ne samo Barbatova, nego skoro svi osim Sklavija imaju problema sa Grucom.



jasno je da je sclavi "dominira" i kad je groucho u pitanju, ali ne bih se složio da skoro svi imaju probleme s tim kao barbatova.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/02/2006 : 17:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by kico

citao sam negdje da Barbato uopce nema pojma šta bi sa Grouchom.Ne zna napisati niti jednu njegovu šalu,što Sclavi radi bez premca.
Vjerovatno ga zato i izbjegava po ovim pocetnim epizodama...




ne znam, zvuci pregrubo, ali ako ne zna šta bi sa grouchom, možda uopce ne treba da piše za dylana. ne mogu da zamislim takav dylanov koncept sa malo ili skoro nikako groucha i njegovih šala.



Istina,Dylan bet Groucha nije dylan,ma bilo koji junak bez svog pomagaca nije on,ali do Dylana dolazi najviše do izražaja jer je on doista jedan dio samog Dylana,onaj šaljiv,pomalo budalast dio koji u svakoj situaciji izvlaci nešto šaljivo i taj kontrast funkcionira,no nije njega lako spojit,i zato Barbatova nema pojma šta bi s njin,dok kod drugih to još i ide,bar znaju napisat pošteni vic.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/02/2006 : 18:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

ne bih se složio da skoro svi imaju probleme s tim kao barbatova.


Odlicno. Ajmo da vidimo - ko je to dobro koristio Gruca? Dakle, da se ne svede na pet fazona i dobacivanje pištolja?

Inace, nije tacno da Barbatova ne ume da piše Gruca (njen prvi objavljeni strip je Grucov dodatak, ne zaboravimo), vec joj je problem da mu nade funkciju u prici (dakle - ne samo pet fazona i dobacivanje pištolja), i nece da ga ubacuje samo pro forme, kao što drugi rade.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/02/2006 : 19:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> i nece da ga ubacuje samo pro forme, kao što drugi rade.

Barbaticcin problem je ssto puno filozofira, a malo radi. I ssto sve nessto bi-ne bi.

Ja joj (ccisto ccitateljski) joss nisam oprostio ono da "nije logiccno da se Dylan svaki mjesec zaljubi u drugu curu". Kaj ona nikad nije slussala Riblju ccorbu?...>:)

mcn



Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/02/2006 : 20:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
To za filozofiju i rad je tacno. Ispreda nam price o svom odnosu sa likom, a još nam nije dala jednu "savršenu" njegovu epizodu, vec samo nekoliko veoma, veoma dobrih, i malo više njih problemticnih, sa problematicnim detaljima.

No...!

Ne treba zaboraviti da je Barbatova jedna od redih Bonelli scenarista koji su u skoro svakodnevnom kontaktu sa citaocima, putem CR7 foruma, te i zbog toga mnogo više znamo o tome šta ona bi, a šta ne bi, odnosno o njenom, ajd da tako kažemo, kreativnom procesu. Da su Sclavi ili Castelli stalno odgovarali na pitanja trilijardu fanova, možda bi i se za njih stekao utisak kako više filozofiraju nego što rade.

Možda.

Mada verovatno ne.

Enivej, utisak koji Barbatova sve vreme ostavlja je da je sputana, vecito sputana necim. Te svojim nepoznavanjem scenaristickog zanata, te bonellijevskom rigidnom formom, te kanonom koji su postavili Sclavi i Marcheselli, te necim petim. I utisak je da, samo kad ne bi bila sputana, ona bi lom napravila.

Ali, evo, vec šest godina, i nikako da napravi taj lom.

Videcemo na šta lici jubilarac za 20 godina.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/02/2006 : 20:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pa dobro, nije bas da ni Castelli ne odgovara na fanovska pitanja (verovatno ne tako cesto kao Barbatova, ali ipak...)

A imas i sveprisutnog Recagna...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/02/2006 : 20:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Pa možda je Barbatova baš upravo sputana Dylanom kojega je koncipirao Sclavi, možda bi ona malo Dylana odvela nekamo na drugu stranu... no možda nije sigurna za taj riskantan korak razbijanja dotadašnje forme, jer se boji šta bi reko Sclavi, šta bi rekli fanovi... a zapravo, šta ja znam šta se toj ženskoj mota po glavi.
Evo, nabijo sam 2100. post. Spremam sam za 22. stoljece. ;)

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 19/02/2006 : 23:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by I like girlz

ne bih se složio da skoro svi imaju probleme s tim kao barbatova.


Odlicno. Ajmo da vidimo - ko je to dobro koristio Gruca? Dakle, da se ne svede na pet fazona i dobacivanje pištolja?

Inace, nije tacno da Barbatova ne ume da piše Gruca (njen prvi objavljeni strip je Grucov dodatak, ne zaboravimo), vec joj je problem da mu nade funkciju u prici (dakle - ne samo pet fazona i dobacivanje pištolja), i nece da ga ubacuje samo pro forme, kao što drugi rade.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"



dalo bi se o tom manje ili više diskutirati, ali sve zavisi od tog šta ko od nas ocekuje od grouchove pojave. ja ne ocekujem niti smatram da groucho uvijek treba da ima neku specijalnu funkciju, kao što možda ti djole smatraš i ocekuješ od njegove pojave u dylanu ili kao što to možda i sama barbatova smatra, ali ono što svakako stoji (barem po mom mišljenju i nemoj mi pls sad tražiti neku argumentaciju ) jeste cinjenica da su i kjavi i ruju (ne bih po ovom pitanju da se izjašnjavam o ambrosiniju, manfrediju i ostalim) mnogo bolje "naslijedili" sclavijevog groucha od barbatove, barem u ove dvije njene epizode objavljene kod nas. šta ce u buducnosti ciniti s grouchom, to cemo tek da saznamo. ti naravno znaš kakav je njen koncept s grouchom u buducnosti, pa eto ovom prilikom nam reci da li se poslije po tom pitanju "popravila" ili ne.

Edited by - I like girlz on 19/02/2006 23:28:52
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/02/2006 : 23:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
A ja baš mislim da ima života na Marsu - ali nemoj da me pitaš za argumentaciju.

To nije diskusija. Bila bi diskusija da si naveo Rujuovo odlicno korišcenje Gruca u Vecitoj iluziji, na šta bih ja mogao da istaknem da je to jedini slucaj gde ga je dobro koristio, jer se u presotale dve Rujuove odlicne epizode (Komšija i Drugi) Gruco i ne pojavljuje.

Što se tice mog licnog mišljenja o ulozi Gruca - rekao sam, da to što se pojavljuje u prici ima ikakvu funkciju u prici, dakle da unapreduje radnju ili produbuljuje smisao. Ne da samo isprica pet fazona i dobaci pištolj.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"

Edited by - Djole on 19/02/2006 23:53:10
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000