forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Narucivenje preko ebay-a
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Superhik
Average Member



Croatia
571 Posts

Member since 29/08/2002

Posted - 19/02/2006 : 21:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Superhik a Private Message
Vidio sam da su talijanski stripove na ebay-u dosta jeftiniji nego kod nas, pa me zanima dali netko narucuje stripove od tamo?
Kakav je nacin placanja, dali salju u hr, dali su velike postarine i sl...
Pozdrav!

Mala boca vina za covjecanstvo, velika za superhika!

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9932 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 20/02/2006 : 01:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Stripovi su za nase pojmove dosta jeftini. Zna se naletiti na jeftine kolekcije, ali su postarine cudovisne.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/02/2006 : 01:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Postarina je strasno skupa, u poredjenju sa recimo Njemackom su duplo skuplji.
A ni Njemacka nije jeftina, pa ti sad racunaj. Osobno sam cesto odustao od mnogih stripova
jer su postarine bile preskupe, skuplje od stripova tako da mi se nije isplatilo.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 20/02/2006 : 06:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Iz iskustva govorim da je najbolje naruciti stripove direktno od SBE (naravno u vecim kolicinama, inace se ne ispalti zbog poštarine).

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 20/02/2006 : 06:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Meni iskustvo govori sasvim drugojacije. Postarina SBEa je oko 45e, a ja pravim manje vise isti iznos narudzbe, znaci sveukupno 90e, sto je 10-12 sveski. S druge strane, u zavisnosti od sellera sa ebaya i njegove volje, moze se proci daleko jeftinije. Bas sada sam platio jednu aukciju od 10 sveski i izace me oko 55e sve zajedno. Na stranu to sto su u pitanju sveske koje nikako ne mogu da se nadju u slobodnoj prodaji (MM Raccolta). A znao sam da za postarinu dam i daleko manje pare nego sada.

Dakle, moj glas apsolutno ide za ebay, a sbe samo ako se ima para za bacanje...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 20/02/2006 : 07:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Meni je poštarina bila pravo povoljna (oko 20ak eura), a uzeo sam oko 30ak stripova.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 20/02/2006 : 08:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Najjeftinije je preseliti se u Italiju na neko vreme, bar dok ne nabavis sve sto si srce iste
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 17/06/2007 : 18:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Moze li mi neko reci na koji nacin ide placanje na e-bayu?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25186 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/06/2007 : 18:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Par puta sam kupovao preko ebaya, i poštarina nije nikada bila velika. Mada, kao što neko rece, dosta zavisi i od prodavca. Jednom sam dobio 110 komada za 40€ a poštarina mi je izašla još 30€(za paket od skoro 15kg!), a jednom prilikom mije prodavac poslao stripove preko DHL a platio sam samo 10€ a trebao sam dosta više.

Nacin placanja je uglavnom naveden na samoj aukciji,mada je u stvari stvar dogovora sa prodavcem.

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 17/06/2007 : 18:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Konkretno me zanima o tehnici placanja, tj. da li moze kreditnom karticom?
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 17/06/2007 : 18:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
moze.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 17/06/2007 : 18:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ne mora da znaci. Sve zavisi od prodavca i nacina koji on preferise. Ja uglavnom koristim paypal, odnsono placanje karticama, ali sam mali milion puta slao novac ili putem Western Uniona ili u pismu.

Stvar dogovora.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 17/06/2007 : 19:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
non kapis? pa ne prima li ebay kreditne kartice? ima simbole da prima sve. koji prodavaci?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25186 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/06/2007 : 19:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

non kapis? pa ne prima li ebay kreditne kartice? ima simbole da prima sve. koji prodavaci?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii



Ja sad ne znam da li te razumem, ali ti hoceš da platiš ebayu to što tamo vidiš?? E bay su aukcije i placaš onome kod kog osvojiš aukciju, a ne ebay-u.

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 17/06/2007 : 19:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
a ne prodaje to ebay kao amazon?????

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25186 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/06/2007 : 19:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

a ne prodaje to ebay kao amazon?????

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii



nope. ebay su samo aukcije.

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 17/06/2007 : 19:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Konkretno me zanima o tehnici placanja, tj. da li moze kreditnom karticom?

osime nesto sam pogresno shvatio, izgleda moze-nemoze kako kazu. ja sam narucivao sa amazona i mislio da je to isto. znaci moja izjava ne stoji.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47029 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/06/2007 : 20:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
tocno.amazonu placaš kreditnom ebay su aukcije,placaš od koga osvojiš

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 17/06/2007 : 20:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
da budem 100% siguran makar ispao glup. znaci aukcije nisu od ebaya ili kako? ako narucim od ebaya kupujem ili ne kupujem od ebaya?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/06/2007 : 20:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ma to ti je isto kao aukcije na stripovima.com, kupujues od prodavatelja, ebay nema veze s tim
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47029 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/06/2007 : 20:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

ma to ti je isto kao aukcije na stripovima.com, kupujues od prodavatelja, ebay nema veze s tim



baš tako

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 17/06/2007 : 20:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
kakva je onda svrha ebaya? daje neke garancije? placam preko njih? ako ne pa to je isto kao da uzmem telefonski imenik zanzibara, odabarem adresu i posaljem novce?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47029 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/06/2007 : 20:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

kakva je onda svrha ebaya? daje neke garancije? placam preko njih? ako ne pa to je isto kao da uzmem telefonski imenik zanzibara, odabarem adresu i posaljem novce?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii



ebay ti je ka stripovi.com samo šta se prodaje sve i svašta.garancije koliko je meni poznato nema

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/06/2007 : 23:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

kakva je onda svrha ebaya? daje neke garancije? placam preko njih? ako ne pa to je isto kao da uzmem telefonski imenik zanzibara, odabarem adresu i posaljem novce?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii


Pa preko ebaya mozes sudjlovati na aukcijama diljem svijeta i na sve, od igle do vlaka.
Neki su cak i dusu prodali na ebayu, za male pare...
A garancija u pravnom smilu ne postoji. Naravno, eBay pomaze u rjesavanju sporova ako nastanu
no najbolje se na to uopce ne oslanjati. Velika garancija ti je kad vidis da su ljudi
vec dosta prodavali i kad imaju gomilu pozitivnih komentara.
A postoje i neke zastite oko placanja, recimo paypalom, iako ne radi u svim zemljama.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 18/06/2007 : 10:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Evo, proverio sam par ponuda- ne primaju kartice, samo cek ili keš u koverti!
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 18/06/2007 : 14:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Pa preko ebaya mozes sudjlovati na aukcijama diljem svijeta i na sve, od igle do vlaka.
Neki su cak i dusu prodali na ebayu, za male pare...
A garancija u pravnom smilu ne postoji. Naravno, eBay pomaze u rjesavanju sporova ako nastanu
no najbolje se na to uopce ne oslanjati. Velika garancija ti je kad vidis da su ljudi
vec dosta prodavali i kad imaju gomilu pozitivnih komentara.
A postoje i neke zastite oko placanja, recimo paypalom, iako ne radi u svim zemljama.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

dado hvala za savjete, sad otvaram account na ebeyu samo me stalno trazi neki broj na talijanskom. sto god upisem, nevalja.
ima da stavim dusu za male pare

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000