forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mikica
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 20/03/2006 : 14:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Kazu da ako nesto u zivotu stvarno zelite onda vam se to pre ili kasnije mora i ostvariti.Verujte mi da je to istina.
Unazad mesec ili dva postavio sam sebi zadatak da pronadjem medju nama popularnog “Mikicu”.Nudim sledeci link kao dokaz ovoj mojoj tvrdnji:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=21289&whichpage=2&SearchTerms=,mikica
Covek je mali milon puta spomenut u negativnom kontekstu na forumu, uglavnom na racun naslovnica koje je on radio u LMS-ZS seriji.Moram priznati da sam ga i ja par puta spomenuo povezivajuci njegovo ime sa tehnickim greskama od strane ljudi u Dnevniku.Bezuspesno sam pokusavao dobiti nekakve informacije o Mikici u Dnevniku, kratko su mi odgovorili da je novinsko izdavacko preduzece kakvo JA poznajem prestalo sa radom jos davne 92 god.
I tako…vec pomalo obeshrabren, polako gubeci nadu da cu ikada naci coveka koji se potpisivao kao “mikica”, naletim na njega sasvim slucajno!Ovom prilikom se puno zahvaljujem Zeljku(hvala,hvala,hvala!!!) koji mi ga je bukvalno doveo ispred mene i upoznao sa njim.

Nedostatak vremena me je sprecio da malo opsirnije porazgovaram sa Mikicom, ali i tih sat-dva su bili vise nego dovoljni da bi se u Mikici prepoznao onaj pravi umetnicki duh, toliko neobavezan,norsalantan, zadivila me naivnost u njegovom ponasanju, naravno…kao i svaki “ozbiljan” crtac nosio je par svojih tabli, najnovijih radova, koje eto…treba da nekom pokaze…
Pokazao mi je najnoviji rad u jednom novosadskom kaficu koji je prepun njegovih fantazija na sva cetiri zida…i naravno u uglu jednog zida njegov prepoznatljiv potpis…sjajno!Tek tada sam saznao da je on crtao Tarzana za novosadski forum, jos daleke 81 crta prvi licencirani strip “Veliki Blek”, pored stripa Mikica ima jos mnostvo radova od karikatura do cratanja po crkvama…
Naravno susret je zacinjen sa nekoliko tura piva tako da je stimung bio inzvaredan…poput onih Dzonijevih stihova:”veceras sam s’cerom bio, u kavkazu uz pljugu i pivo…”
Eto toliko...Utisci su veoma pozitivni…zeleo sam da makar delic toga podelim sa vama.


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


jaki
Advanced Member



Croatia
26643 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/03/2006 : 14:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Nije Mikica kriv šta je loš crtac,nego je kriv onaj koji mu je dao da crta te zamjenske naslovnice.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 20/03/2006 : 14:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Nije Mikica kriv šta je loš crtac,nego je kriv onaj koji mu je dao da crta te zamjenske naslovnice.



Šta lupaš, koliko se je sjecam, Mikica uopce nije bio loš crtac, ima ih i u Marvelu puno gorih.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26643 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/03/2006 : 14:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Ne znam kako je crtao Bleka i Tarzana ali one naslovnice za Kita i Zagora su vrlo dinamicne ali loše nactane(mislim na lica).
Ne da mi se zvati te na tel.pa cu napisati ovdje;ALIENS-the destroying angels TPB,Mark Schultz-Doug Wheatley-Chris Chuckrey 10.95$
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/03/2006 : 15:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
mikica je odlican crtac, i jos bolji strip crtac.
ko je imao priliku da vidi njegove novije radove sigurno ce se sloziti. moguce je da su zabludeli samo oni koji sude prema nekim naslovnim stranama koje je radio kao klinac.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/03/2006 : 15:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Pa mnogi ga samo i poznaju po tim naslovnim stranicama koje su katastrofalno lose nacrtane, nadam se da je do sada naucio da crta.

"You see something you want then go for it (go for it)
don't think twice go for it (go for it)
don't leave this earth with nothing to show for it"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 20/03/2006 : 15:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
gde je mikica objavljivao te nove radove, tj. gde se mogu naci? I o kojem je kaficu rec?
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/03/2006 : 16:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
radove mozes na nekom drugom sajtu, a oslikavao je Stari prostor, preko puta Isidorine gimnazije.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 20/03/2006 : 18:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Vjerovatno je covjek suviše brzo crtao, pa su mu neki radovi bili baš pocetnicki dok je neke dobro uradio. Pekao je zanat, imao dobru šansu, a valjda je uspio i zaraditi nešto.

Uglavnom ovaj novi Mikica nije ni nalik onom starom...
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 20/03/2006 : 18:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Evo i linka...

http://www.upps.org.yu/forum/viewtopic.php?t=531
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/03/2006 : 20:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Volio bih vidjeti osobno neke radove pa tek onda bolje ocjeniti ali po mom skromnom
misljenju baziranom na ona dva crteza tamo, nije mi ono puno bolje u odnosu na vec spomenute naslovnice.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 20/03/2006 : 21:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
mikicini novi radovi su po mom skromnom mishljenu dve svetlosne godine bolji od tih papazjanija iz zs/lms(mada meni josh uvek taj njegov nindza iz EKSa lezi:) i uz malo pomotji i guranja sa strane vrlo brzo tje uspeti da se uhlebi kod neke inostrane izdavachke kutje. iznenaditjete se maltene ko ja kad vidite koliko je chovek u ovih desetak godina apstiniranja od (objavljivanja) stripova uznapredovao....

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/03/2006 : 21:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Vjerovatno, zato bih volio vidjeti malo vise njegovih radova...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/03/2006 : 08:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Bilo je dosta njegovih naslovnica u jednom topicu nedavno... Naslovnice nisu bile isuviše loše, ali su bile zaista jednostavne, uglavnom sa preslikom nekog fajta...

sdragan, a što nisi intervjuirao momka za javnost?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 21/03/2006 : 11:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Bilo je dosta njegovih naslovnica u jednom topicu nedavno... Naslovnice nisu bile isuviše loše, ali su bile zaista jednostavne, uglavnom sa preslikom nekog fajta...

sdragan, a što nisi intervjuirao momka za javnost?

Wealth beyond measure, outlander...


Zato sto nisam novinar i mislim da ne bih mogao da odradim kvalitetan intervju.Ja sam imao zelju preneti dobru atmosferu koja je vladala pri nasem susretu koji je bio spontan i iskren.
Sto se Mikicinih novih radova tice to je daleko ispred njegovih mladalackih radova, problem je jedino u tome sto se u Srbiji od tog posla nemoze preziveti.Postoji neka sansa da mu koliko sam saznao francuzi ponude posao ali...sve je to pod znakom pitanja.

Sto se tice njegovih radova na naslovnicama(a to ovde mnoge interesuje), Mikica mi je samo kratko rekao:"sve je to bila jedna velika zajebancija...niko od nas nije ni prepostavljao da ce neko nekada o tim radovima i jednu rec prozboriti...jednostavno...takva su vremena bila".

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 22/03/2006 : 15:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
evo jos jednog Mikicinog dela...ovo se vec ranije moglo videti na forumu:

http://img481.imageshack.us/img481/3581/mikicahho0286yu.jpg




"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000