forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto volim Michelle Meddu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/03/2006 : 20:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Zato što mi je jednostavno odlican. Radi se o scenaristi ciji uradci jednostavno odišu inteligencijom i pametno vodenom radnjom. Profesionalno pristupa svakoj epizodi, planski razraduje svaki segment price cime je cvrsto drži u rukama. Trudi se ne ponavljati se, biti drugaciji, eksperimentirati sa formom price, uvesti uvijek nešto novo, što mu i uspijeva. Dokaz njegove sposobnosti je kako uspijeva spretno plivati u raznim žanrovima; u Nathanu Neveru se najbolje istaknuo unijevši u serijal melodramaticnost i snažne likove (odlicne epizode Opsesija, Oci neznanca, Iza zvijezda, Prljava ulica, Lovci i lovine), njegova kreativna osebujnost dolazi do izražaja i u Dylanu Dogu (Tamnica od papira, Otkucaji vremena), a u Nicku Raideru svojim nacinom pripovjedanja uspijeva udahnuti svježinu svakoj epizodi bez obzira bavila se ona možda i pomalo klišeiziranom temom (Andeo uništenja, Zagonetne lutke, Saigon).

Naravno, nije niti njegov opus pošteden promašaja (npr. Preživljavanje na nuli jedan je od najvecih podbacaja NN serijala kojima smo do sada mogli svjedociti) no radi se o sposobnom, pametnom scenaristi a ovim sam topicom samo malo želio skrenuti pozornost na njega jer pocesto govorimo o nekim razvikanijim Bonellijevim imena kojima Medda itekako može stati uz sam bok (a nerijetko ih i nadmašuje).

in the evidence of its brilliance

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/03/2006 : 20:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Meni je i Bepi Vigna zakon,jer njegov Posljednji val jedan je od najboljih stripova koje san ikad procita.Ali,da ne buden offtopic,i Medda mi je super,Oci neznanca je fantasticna prica.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 26/03/2006 : 20:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma to ti samo ponavljaš za mnom
kažem, medda je gotovo najbolji na dd

nn nisam pratio, niti me zanima

dodatni plus za meddu - tamnica od papira je omaž bukowskom, a i otkucaji vremena mirišu na bukowskog (to je dovoljno da bude najbolji)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/03/2006 : 21:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ma to ti samo ponavljaš za mnom




Ma naravno, stinky, ti si bio taj koji mi je otvorio oci što se tice Medde...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/03/2006 : 00:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Zato što mi je jednostavno odlican. Radi se o scenaristi ciji uradci jednostavno odišu inteligencijom i pametno vodenom radnjom. Profesionalno pristupa svakoj epizodi, planski razraduje svaki segment price cime je cvrsto drži u rukama. Trudi se ne ponavljati se, biti drugaciji, eksperimentirati sa formom price, uvesti uvijek nešto novo, što mu i uspijeva. Dokaz njegove sposobnosti je kako uspijeva spretno plivati u raznim žanrovima; u Nathanu Neveru se najbolje istaknuo unijevši u serijal melodramaticnost i snažne likove (odlicne epizode Opsesija, Oci neznanca, Iza zvijezda, Prljava ulica, Lovci i lovine), njegova kreativna osebujnost dolazi do izražaja i u Dylanu Dogu (Tamnica od papira, Otkucaji vremena), a u Nicku Raideru svojim nacinom pripovjedanja uspijeva udahnuti svježinu svakoj epizodi bez obzira bavila se ona možda i pomalo klišeiziranom temom (Andeo uništenja, Zagonetne lutke, Saigon).

Naravno, nije niti njegov opus pošteden promašaja (npr. Preživljavanje na nuli jedan je od najvecih podbacaja NN serijala kojima smo do sada mogli svjedociti) no radi se o sposobnom, pametnom scenaristi a ovim sam topicom samo malo želio skrenuti pozornost na njega jer pocesto govorimo o nekim razvikanijim Bonellijevim imena kojima Medda itekako može stati uz sam bok (a nerijetko ih i nadmašuje).

in the evidence of its brilliance




sve što si gore napisao o meddi stoji. kad je nathan u pitanju, "preživljavanje na nuli" nisam citao, taj mi nathan fali i ne mogu se izjasniti. a što se tice ostalih meddinih epizoda koje si nabrojao, meni je on skroz podbacio u "dirty boulevardu" i u "djeci noci".

Edited by - I like girlz on 27/03/2006 00:27:00
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/03/2006 : 00:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by kiky

Zato što mi je jednostavno odlican. Radi se o scenaristi ciji uradci jednostavno odišu inteligencijom i pametno vodenom radnjom. Profesionalno pristupa svakoj epizodi, planski razraduje svaki segment price cime je cvrsto drži u rukama. Trudi se ne ponavljati se, biti drugaciji, eksperimentirati sa formom price, uvesti uvijek nešto novo, što mu i uspijeva. Dokaz njegove sposobnosti je kako uspijeva spretno plivati u raznim žanrovima; u Nathanu Neveru se najbolje istaknuo unijevši u serijal melodramaticnost i snažne likove (odlicne epizode Opsesija, Oci neznanca, Iza zvijezda, Prljava ulica, Lovci i lovine), njegova kreativna osebujnost dolazi do izražaja i u Dylanu Dogu (Tamnica od papira, Otkucaji vremena), a u Nicku Raideru svojim nacinom pripovjedanja uspijeva udahnuti svježinu svakoj epizodi bez obzira bavila se ona možda i pomalo klišeiziranom temom (Andeo uništenja, Zagonetne lutke, Saigon).

Naravno, nije niti njegov opus pošteden promašaja (npr. Preživljavanje na nuli jedan je od najvecih podbacaja NN serijala kojima smo do sada mogli svjedociti) no radi se o sposobnom, pametnom scenaristi a ovim sam topicom samo malo želio skrenuti pozornost na njega jer pocesto govorimo o nekim razvikanijim Bonellijevim imena kojima Medda itekako može stati uz sam bok (a nerijetko ih i nadmašuje).

in the evidence of its brilliance




sve što si gore napisao o meddi stoji. kad je nathan u pitanju, "preživljavanje na nuli" nisam citao, taj mi nathan fali i ne mogu se izjasniti. a što se tice ostalih meddinih epizoda koje si nabrojao, meni je on skroz podbacio u "dirty boulevardu" i u "djeci noci".


da, Djeca noci je baš katastrofa.
inace je Medda dobar

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
970 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 27/03/2006 : 08:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Pa, i nije baš tako sjajan. Kad citam naucnu fantastiku, želim citati nešto poput onoga što je Serra napisao (bratstvo sjene npr.), a ne melodramu i ocajavanje na svakom koraku. A u Dylanu je dobar, Otkucaji vremena je jako dobra epizoda kao omaž Petru Panu i njegovoj veseloj skupini.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2006 : 09:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
evo, ja se slažem s kikiyem i stinkacom takoder... Vigna je uvjerljivo najlošiji u NN serijalu. Serra je maštovitiji narator, ali Medda dobar dio slike zna posvetiti karakterizaciji. Mdaa, Djeca noci mi je bolji od Vampyrusa, a Dirty Boulevard je odlican prikaza tipova na margini i sudbine pridošlica koji su došlu u Metropolu nadajuci se bolje životu, a završili više manje u slijepim ulicama...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/03/2006 : 12:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by kiky

Zato što mi je jednostavno odlican. Radi se o scenaristi ciji uradci jednostavno odišu inteligencijom i pametno vodenom radnjom. Profesionalno pristupa svakoj epizodi, planski razraduje svaki segment price cime je cvrsto drži u rukama. Trudi se ne ponavljati se, biti drugaciji, eksperimentirati sa formom price, uvesti uvijek nešto novo, što mu i uspijeva. Dokaz njegove sposobnosti je kako uspijeva spretno plivati u raznim žanrovima; u Nathanu Neveru se najbolje istaknuo unijevši u serijal melodramaticnost i snažne likove (odlicne epizode Opsesija, Oci neznanca, Iza zvijezda, Prljava ulica, Lovci i lovine), njegova kreativna osebujnost dolazi do izražaja i u Dylanu Dogu (Tamnica od papira, Otkucaji vremena), a u Nicku Raideru svojim nacinom pripovjedanja uspijeva udahnuti svježinu svakoj epizodi bez obzira bavila se ona možda i pomalo klišeiziranom temom (Andeo uništenja, Zagonetne lutke, Saigon).

Naravno, nije niti njegov opus pošteden promašaja (npr. Preživljavanje na nuli jedan je od najvecih podbacaja NN serijala kojima smo do sada mogli svjedociti) no radi se o sposobnom, pametnom scenaristi a ovim sam topicom samo malo želio skrenuti pozornost na njega jer pocesto govorimo o nekim razvikanijim Bonellijevim imena kojima Medda itekako može stati uz sam bok (a nerijetko ih i nadmašuje).

in the evidence of its brilliance




sve što si gore napisao o meddi stoji. kad je nathan u pitanju, "preživljavanje na nuli" nisam citao, taj mi nathan fali i ne mogu se izjasniti. a što se tice ostalih meddinih epizoda koje si nabrojao, meni je on skroz podbacio u "dirty boulevardu" i u "djeci noci".


da, Djeca noci je baš katastrofa.
inace je Medda dobar

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"




ja sam se zajebo gore u postu, "preživljavanje na nuli" naravno da imam, ali nemam vignin "strava ispod nule", pa sam ih pobrko (sve te "nule" ponekad zbune). a što se tice "preživljavanja na nuli", zaplet je odlican kao i bastianoni, ali rasplet je.... nešto sasvim drugo. uostalom sve sam rekao u recenziji te epizode.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/03/2006 : 12:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by SSM

Kad citam naucnu fantastiku, želim citati nešto poput onoga što je Serra napisao (bratstvo sjene npr.), a ne melodramu i ocajavanje na svakom koraku.




da, tu si donekle u pravu. medda u tim stvarima nekad zna zaista pretjerati.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/03/2006 : 12:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ma kakvo ocajavanje? Medda uvijek odmjereno dozira melodramatiku te efikasno sprijecava da se ona pretvori u patetiku (primjer tome je Opsesija, savršeno uoblicen medusobni odnos jednog muškarca i jedne žene bez trunke ljige i patetike). Npr. Sclavi je taj koji ocajava u svemu i svacemu i patetikuje gdje stigne (jebeno je depresivan). Medda opet za razliku od Sclavia piše neopterecen ubacivanjem kvazi-ideoloških zamisli koje poput prenatrpanog balasta pocesto guše i odmažu Sclavijevim pricama.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 27/03/2006 : 13:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
meni su sva trojica na svoj nacin odlicni...s nekim minus epizodama...
paše mi i melodramatika i cista akcija...i kompleksna radnja...
zato mi paše i Nathan u cijelosti...
na prste mogu nabrojati stvarno loše epizode...
vecinom su odlicne,cesto dobre,rijetko zadovoljavajuce...
još manje promašaji, za prste... ;)

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2006 : 13:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Ma kakvo ocajavanje? Medda uvijek odmjereno dozira melodramatiku te efikasno sprijecava da se ona pretvori u patetiku (primjer tome je Opsesija, savršeno uoblicen medusobni odnos jednog muškarca i jedne žene bez trunke ljige i patetike). Npr. Sclavi je taj koji ocajava u svemu i svacemu i patetikuje gdje stigne (jebeno je depresivan). Medda opet za razliku od Sclavia piše neopterecen ubacivanjem kvazi-ideoloških zamisli koje poput prenatrpanog balasta pocesto guše i odmažu Sclavijevim pricama.




Mislim da momci uopce nisu poredivali Meddu sa Sclavijem, prebrzo reagiraš... Mislim da Sclavija treba gledati iskljucivo u kontekstu Dylan Doga jer bilo gdje je gostovao, Zagor ili Mister No, (možda još gdje?) nijedan nije imao toliko pateticnu stranu licnosti.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
970 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 27/03/2006 : 14:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
DeeJay je u pravu, Sclavija treba gledati iskljucivo u odnosu na Dylana. Sad sam baš tražio po SBE epizode koje je Medda pisao i djelimicno povlacim rijec :), ima dobrih epizoda (i patetike kiky, pogledaj vampirus, djeca noci, oci neznanca), ali ipak je Serra broj 1. Mislim da se svi slažemo da je Vigna najlošiji, pa i taj Posljednji val ne lici na njega, nego upravo na Meddu.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 27/03/2006 : 15:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Chiaverotti je za koplje bolji od Medde!

Rukavica je bacena,he,he...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/03/2006 : 15:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kiky

Ma kakvo ocajavanje? Medda uvijek odmjereno dozira melodramatiku te efikasno sprijecava da se ona pretvori u patetiku (primjer tome je Opsesija, savršeno uoblicen medusobni odnos jednog muškarca i jedne žene bez trunke ljige i patetike). Npr. Sclavi je taj koji ocajava u svemu i svacemu i patetikuje gdje stigne (jebeno je depresivan). Medda opet za razliku od Sclavia piše neopterecen ubacivanjem kvazi-ideoloških zamisli koje poput prenatrpanog balasta pocesto guše i odmažu Sclavijevim pricama.




Mislim da momci uopce nisu poredivali Meddu sa Sclavijem, prebrzo reagiraš... Mislim da Sclavija treba gledati iskljucivo u kontekstu Dylan Doga jer bilo gdje je gostovao, Zagor ili Mister No, (možda još gdje?) nijedan nije imao toliko pateticnu stranu licnosti.

Wealth beyond measure, outlander...



Ma znam ja da momci nisu usporedivali Meddu i Sclavija, ja sam si tu dvojicu sam uzeo malo onak na usporedbu, jer kako u zadnjih nekoliko dana citah podosta Meddinih epizoda (NN, DD, NR) stekoh dojam da zapravo jedan Medda nije ništa manje sposoban i manje kvalitetan od jednog "velikog" Sclavia (cak je imaginativniji od njega i time privlacniji na svoj nacin). Zato i pokrenuh topic da upozorim ljude na to.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2006 : 15:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Sad smo uppozoreni Ovih par epizoda koje je napravio u DD su bile baš pravo osvježenje...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/03/2006 : 16:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Chiaverotti je za koplje bolji od Medde!

Rukavica je bacena,he,he...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.



pa chiaverotti zapravo i je ok
(a podcijenjen na stripovi-com. kakva farsa)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/03/2006 : 18:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

... stekoh dojam da zapravo jedan Medda nije ništa manje sposoban i manje kvalitetan od jednog "velikog" Sclavia (cak je imaginativniji od njega i time privlacniji na svoj nacin).




Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/03/2006 : 19:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

meni su sva trojica na svoj nacin odlicni...s nekim minus epizodama...
paše mi i melodramatika i cista akcija...i kompleksna radnja...
zato mi paše i Nathan u cijelosti...
na prste mogu nabrojati stvarno loše epizode...
vecinom su odlicne,cesto dobre,rijetko zadovoljavajuce...
još manje promašaji, za prste... ;)

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!


to se skoro svima scenaristima dogodi prije ili poslije

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000