forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pitanje...mozda bas za Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 04/04/2006 : 21:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Gde moze da se proveri ko i do kada drzi prava za Asterixa i Modesty u SCG i Hrvatskoj?
Mozda bi neka kuca iz BiH mogla da to odradi? Kod njih valjda nema takvih prepreka?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.


Texe, u pravu si, mogli bi štampat Asteriksa, sa ili bez prava, medutim, Egmont bi opet mogao, prema Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima (Narodne novine br.167/2003), sprijeciti distribuciju Asterixa u Hrvatsku. Prema citiranom Zakonu, ako netko bez suglasnosti autora, ili drugog nosioca prava objavi,distribuira, ili na neki drugi nacin iskoristi zašticeno djelo, biti ce krivicno gonjen, a ako ima srece, proci ce samo sa prekršajnom prijavom, i oduzet ce mu se predmeti prekršaja.Drugim rijecima, samo Egmont može distribuirati Asterixa po Hrvatskoj, i nitko više. Na isti nacin Ludens, tj. Bernard bi mogao sprijeciti distribuciju srpskog Dilan Doga u hrvatsku, jer pretpostavljam da upravo Ludens ima iskljuciva prava stavljati Dilan Doga na podrucje Republike Hrvatske. Isto tako, predpostavljam da to Bernard ne cini radi više razloga: i njegov se Dilan prodaje po Srbiji, nisu mu neka konkurencija, radi kolegijalnosti, i sl. Ako ništa od navedenog nije tocno, to znaci da Ludens ima prava samo na odredene brojeve. Uglavnom, sa Zakonom o autorskom pravu i srodnim pravima, nije se za igrat.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 04/04/2006 : 21:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by deangelis



Meni je žao da su izdali samo 2 albuma od Aster Blistoka. Ni meni nije jasna ta logika. Ali jebi ga, što je, tu je.


Dva albuma Aster Blistoka nije izdao Egmont, vec BOOKGLOBE 1994 god. i koliko se sjecam, to su Bernardu bili prvi, ili medu prvim albumima


Znam. Imam ih oba. To je bio primjer.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/04/2006 : 23:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis


Texe, u pravu si, mogli bi štampat Asteriksa, sa ili bez prava, medutim, Egmont bi opet mogao, prema Zakonu o autorskom pravu i srodnim pravima (Narodne novine br.167/2003), sprijeciti distribuciju Asterixa u Hrvatsku. Prema citiranom Zakonu, ako netko bez suglasnosti autora, ili drugog nosioca prava objavi,distribuira, ili na neki drugi nacin iskoristi zašticeno djelo, biti ce krivicno gonjen, a ako ima srece, proci ce samo sa prekršajnom prijavom, i oduzet ce mu se predmeti prekršaja.



Ma kakva crna distribucija Ludensa u SCG? Stigne tu i tamo poneki broj sa debelim zakasnjenjem.
Ljudi uglavnom nabavljaju stripove preko strip knjizara ili privatno preko nekog sa poznanstvima u Hrvatskoj.
Prodavalo bi se to i bez distribucije(one zvanicne). Uostalom ne postoji zakon po kome ne smem kuci drzati Hrvatske stripove ukoliko neko u SCG ima prava na njih(ili obratno).

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000