forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor 119. Demonska knjiga
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

vice
stripovi.com suradnik

7293 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/04/2006 : 09:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Po radnji podsjeca na Deveta vrata s Johnnyjem deppom zbog te knjige.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7293 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/04/2006 : 09:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by vikic

quote:
Originally posted by stinky

tako je vice
samo oštro s ljudima
i onda te ne gnjave





ali zašto ne prihvatiti svacije mišljenje, zašto uvijek napadati? pa ljudi smo. baš sam maloprije nešto slicno napisao na jedan drugi topic, kao odgovor na slican post.

"where is my mind?"



Sve je to u redu,ali Koresh mi ionako odavno diže živce,pa nisan moga odolit

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3817 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 04/04/2006 : 10:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by vikic

quote:
Originally posted by stinky

tako je vice
samo oštro s ljudima
i onda te ne gnjave





ali zašto ne prihvatiti svacije mišljenje, zašto uvijek napadati? pa ljudi smo. baš sam maloprije nešto slicno napisao na jedan drugi topic, kao odgovor na slican post.

"where is my mind?"



Sve je to u redu,ali Koresh mi ionako odavno diže živce,pa nisan moga odolit

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



Sve je to sportski!

Is it me or is it shadows that are dancing on the walls?!
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 12:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Vrlo obecavajuce!Ime porodice aludira na Borgesa, krimic i horor,šteta zbog Cassara,po meni najgoreg Zagorovog crtaca!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 15:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Vrlo obecavajuce!Ime porodice aludira na Borgesa, krimic i horor,šteta zbog Cassara,po meni najgoreg Zagorovog crtaca!


Evo napokon je još netko primjetio tajnu vezanu za Bat Battertona i ovu Zagorovu epizodu.Koliko god uvodnik bio primamljiv,kao i naslov epizode...ipak se krije nekakva A.Christie ispod površine.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2006 : 15:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kico
Evo napokon je još netko primjetio tajnu vezanu za Bat Battertona i ovu Zagorovu epizodu.Koliko god uvodnik bio primamljiv,kao i naslov epizode...ipak se krije nekakva A.Christie ispod površine.



Koja je to ipak tajna izmedu Bata i ove Zagorove epizode?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 15:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Tajna je ta da nema tajne...!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 15:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Šalim se... bit je u tome,po mome mišljenju,da je horror inacica samo premaz za oci i da ocekujemo jednu obicnu krimi pricu.
Batler je ubica!
Ili svecenik!
Svejedno,ali od ove epizode ne ocekujem ništa ni približno spektakularno koliko naslov epizode može biti.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2006 : 15:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Šalim se... bit je u tome,po mome mišljenju,da je horror inacica samo premaz za oci i da ocekujemo jednu obicnu krimi pricu.
Batler je ubica!
Ili svecenik!
Svejedno,ali od ove epizode ne ocekujem ništa ni približno spektakularno koliko naslov epizode može biti.



Ako je u pitanju knjiga koja otvara vrata pakla zašto se ne bi pozabavio malo sa spontanim samozapaljivanjima i davolom? Mislim da ce biti neceg natprirodnog...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3817 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 04/04/2006 : 15:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Šalim se... bit je u tome,po mome mišljenju,da je horror inacica samo premaz za oci i da ocekujemo jednu obicnu krimi pricu.
Batler je ubica!
Ili svecenik!
Svejedno,ali od ove epizode ne ocekujem ništa ni približno spektakularno koliko naslov epizode može biti.



Ja mislin da onaj njen muž nije ni poginija u onom požaru!

Is it me or is it shadows that are dancing on the walls?!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2006 : 16:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ne mislite valjda da je "De clavibus inferi" fejk?!

Jedva sam uspješno pogooglao što bi to znacilo, a znaci "Kljuc pakla" ili "Pakleni kljuc"...

Nešto misticnih knjižurina:

u Deveta vrata knjiga se zvala "The Nine Gates of the Kingdom of Shadows". U "Ime ruže" tražili Božanstvenu komediju. Dakako, imamo i nezaobilaznog Lovecraftovog "Necronomicona". "Grimoire de Profundis" iz Dampyra "Iz tmine", "Suspiria de Profundis" iz Argentove trilogije, "Fer Leabhair", magicna knjiga druida iz Kandraxovih epizoda...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/04/2006 : 16:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by vikic

ali zašto ne prihvatiti svacije mišljenje, zašto uvijek napadati? pa ljudi smo. baš sam maloprije nešto slicno napisao na jedan drugi topic, kao odgovor na slican post.

"where is my mind?"



vrlo kvalitetna pitanja, vikic!
ali, kad imaš onu profacicu iz filozofije plus ne voliš ni jednu ni drugu, onda ti necu pojašnjavati zakone te dijalektike...opširno

bit ce dosta samo ovo
ne može se prihvatiti svacije mišljenje (to bi pokazalo da ne vrijediš puno, plus kako je vecina ljudi skromnijih mogucnosti, izlažeš se riziku da prihvatiš zabludu, tj. neistinu, tj. sasvim pogrešan put itd)
za napad si ovdje napravio inverziju - zamijenio si poredak napadanja. a, kako je napad vec bio upucen od koresha na vicu, sve je dalje bio kauzalni lanac (inace, ima logike i u stalnom napadanju, jer, tako preduhitriš protivnika i lupiš ga prvi i iznenada - dok on još nije tebe. a to opet sve iz ljudske prirode, manjkavosti, vjecni sukob, baš poput ovog u zagoru - mala digresija itd)

za kraj, baš si si sam najbolje odgovorio zašto napadati - "pa ljudi smo" . upravo zato.

no, može se to i drugacije sagledati, ali mi necemo, nego cemo se zadržati na ovome.

napadni ti profacicu iz filozofije jednom instancom i poljuljaj joj ugled, a svakako se vrati i zagoru, jer je on kralj! i nije se dao smesti kad ga je kandrax napadao ad hominem, vrlo mu je dobro uzvracao te tako pokazao zavidnu razinu dijalektike (što mnogima nije poznato npr)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

pepopepic
Average Member

Croatia
953 Posts

Member since 08/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 16:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send pepopepic a Private Message
quote:
Originally posted by solar

Kad vec svi govore o toj naslovnici, red je i da je stavimo!

________________________________________________________________
"...svaki indijanski šator je prazan bez malo dobre stare vatrene vodice, bez nje šamani ne mogu predvidati buducnost, što mislite, kako oni stupaju u kontakt sa duhovima predaka - pa s bocom dobre rakije..."


Ja sam je vec bio prije stavio na ultimate zagor...
Ljudi su vec sve vidjeli


I don`t feel guilty your honor

Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/04/2006 : 17:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
vice,smiri hormoneja sam tvojih godina kuva cure a ne visio na forumu...jest da onda nije ni bilo kompjutera,ali...

SVETI DUJE PUSTI VODU, NEKA GOVNA IZ HAJDUKA ODU!
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 17:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
DeeCay,jedan ispravak:U Imenu ruže nisu tražili Božanstvenu komediju(Dante) nego drugu knjgu Aristotelove Poetike koja tematizira komediju za razliku od prve koja se odnosi na tragediju!Kad sam vec u prethodnom postu spomenuo Borgesa kažimo i to da je Eco onog starca Jorgea nazvao po ovom slavnom Argentincu!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2006 : 17:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

DeeCay,jedan ispravak:U Imenu ruže nisu tražili Božanstvenu komediju(Dante) nego drugu knjgu Aristotelove Poetike koja tematizira komediju za razliku od prve koja se odnosi na tragediju!Kad sam vec u prethodnom postu spomenuo Borgesa kažimo i to da je Eco onog starca Jorgea nazvao po ovom slavnom Argentincu!



Pa onda spomenimo da se i Humbert Burgess iz Zagora zove slicno ko i Umberto(talijanizirana verzija) pa dobijamo neku aluziju (možebitna slucajnost) na Ime ruže. Umberto, Hubert, Jorge Borges, Burgess, igrarija imenima.

Glede Poetike si u pravu!

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 04/04/2006 17:27:47
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 17:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Da, u pravu si!A tu je i požar u biblioteci kao u Imenu ruže.Ima i jedan tipfeler na 48.str.gdje Zagor kaže Borgess
Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 04/04/2006 : 17:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by vikic

ali zašto ne prihvatiti svacije mišljenje, zašto uvijek napadati? pa ljudi smo. baš sam maloprije nešto slicno napisao na jedan drugi topic, kao odgovor na slican post.

"where is my mind?"



vrlo kvalitetna pitanja, vikic!
ali, kad imaš onu profacicu iz filozofije plus ne voliš ni jednu ni drugu, onda ti necu pojašnjavati zakone te dijalektike...opširno

bit ce dosta samo ovo
ne može se prihvatiti svacije mišljenje (to bi pokazalo da ne vrijediš puno, plus kako je vecina ljudi skromnijih mogucnosti, izlažeš se riziku da prihvatiš zabludu, tj. neistinu, tj. sasvim pogrešan put itd)
za napad si ovdje napravio inverziju - zamijenio si poredak napadanja. a, kako je napad vec bio upucen od koresha na vicu, sve je dalje bio kauzalni lanac (inace, ima logike i u stalnom napadanju, jer, tako preduhitriš protivnika i lupiš ga prvi i iznenada - dok on još nije tebe. a to opet sve iz ljudske prirode, manjkavosti, vjecni sukob, baš poput ovog u zagoru - mala digresija itd)

za kraj, baš si si sam najbolje odgovorio zašto napadati - "pa ljudi smo" . upravo zato.

no, može se to i drugacije sagledati, ali mi necemo, nego cemo se zadržati na ovome.

napadni ti profacicu iz filozofije jednom instancom i poljuljaj joj ugled, a svakako se vrati i zagoru, jer je on kralj! i nije se dao smesti kad ga je kandrax napadao ad hominem, vrlo mu je dobro uzvracao te tako pokazao zavidnu razinu dijalektike (što mnogima nije poznato npr)

Tako je govorio Zagortustra.




zanimljiva gledišta
btw, profac je a ne profa. Ante Vlastelica

"where is my mind?"

Edited by - vikic on 04/04/2006 17:44:06
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7293 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/04/2006 : 20:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Epizoda je f e n o m e n a l n a!!!! Jedva cekan kraj pa da se i na recenziju bacin. Radi se o jednoj jako zanimljivoj mješavini horora i krimica,ovoga prvog zbog u prvom redu fantomske kjnige te pojave sotone(bar u onoj prici) ali ipak je to više krimic jer i sama radnja je detektivska i jako podsjeca na neku knjigu Agathe Christie,najviše po stereotipnim kombinacijama nevrijeme,dvorac daleko od civilizacije,nekoliko osoba u njemu ,svatko je sumnjiv dok se ne nade krivac(osim Zagora,Chica i Bata).
Dobro je sonor reka,i ja san odma pomislija da Horace nije mrtav,živ je ili on ili cak stari,nije tad medicina bila toliko napredna da bi se identificiralo spaljeno tijelo,dakle moglo je ono bit bilo cije spaljeno truplo,dakle neko od njih dvojice je živ,možda ipak Horace,a prste ima i tajnik.Batler je preopak da bi bija krivac.Zanimljivo je da onaj maloumni izgleda isto ka i takoder maloumni sluga Elektre(Maske) iz Tajne Redstonea,moga je Cassaro bar maknit dužu kosu,ovako su baš identicni.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

pepopepic
Average Member

Croatia
953 Posts

Member since 08/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 20:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pepopepic a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Epizoda je f e n o m e n a l n a!!!! Jedva cekan kraj pa da se i na recenziju bacin.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!


Ti si ozbiljno poceoKaniš prestici DeeCay-a ili Djoleta

I don`t feel guilty your honor

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7293 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/04/2006 : 21:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by pepopepic

quote:
Originally posted by vice

Epizoda je f e n o m e n a l n a!!!! Jedva cekan kraj pa da se i na recenziju bacin.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!


Ti si ozbiljno poceoKaniš prestici DeeCay-a ili Djoleta

I don`t feel guilty your honor





To je vec pretjeran cilj,a šta se tice tvog komentara za Božicu mjeseca kako si bija poceja pisat istu recenziju, žaj mi je,jer se meni isto dogodilo s Koreshon pa znan kako ti je,iako san ja tad bija i dovršija i posla,uglavnom ubuduce kaži koju epizodu misliš recenzirat pa cemo se dogovorit da ne bude slicnih situacija,eno ja san ti u topicu Nove recenzije iznija svoj plan za recenziranje pa vidi koje su,ima još dosta Zagorovih nerecenziranih epizoda,ima mista za sve,a još kad se prikljuci i darkwoodski kralj

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

pepopepic
Average Member

Croatia
953 Posts

Member since 08/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 21:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pepopepic a Private Message
Mogao bih "Svratište obješenih".To mi je zakon epizoda

I don`t feel guilty your honor

Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 04/04/2006 : 22:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
quote:
Originally posted by pepopepic

Mogao bih "Svratište obješenih".To mi je zakon epizoda

I don`t feel guilty your honor





to je fakat bezveze epizoda meni

"where is my mind?"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7293 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/04/2006 : 22:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by vikic

quote:
Originally posted by pepopepic

Mogao bih "Svratište obješenih".To mi je zakon epizoda

I don`t feel guilty your honor





to je fakat bezveze epizoda meni

"where is my mind?"



Dobra je za pocetak,samo jedan broj,nema posebnih zanimljivosti(sama zanimljivost je to šta je samo 1 broj),dakle taman za uvježbavanje.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 04/04/2006 : 22:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
istina
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.8 seconds. Snitz Forums 2000