forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kada ste prvi put...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 25/04/2006 : 21:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
'82, prvi strip kupio

došlo vrijeme da je bolje imat' nego nemat'
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2006 : 21:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
kaj ti je
u start su buljili svi...i to kraj kontejnera
inace, dok si bil peti, cekal si da budeš osmi pa da ti pokupiš sve najbolje
ovak, petaci su morali skrivati od vecih

Tako je govorio Zagortustra.

Edited by - stinky on 25/04/2006 21:50:40
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 26/04/2006 : 00:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

imam i ja jednu crticu iz života
bila su one akcije skupljanja starog papira
to sam obožavao!
samo sam hodao okolo s tackama i provjeravao di iskrsne koji strip
bio sam do te mjere opsjednut, da sam zamišljao da u svakoj kuci ima stripova, koje su ljudi bacili u šupu i htio sam sve šupe protresti
ljudi bi obicno pripremili stari papir
a bilo je i onih koji nisu ništa pripremili
no, ja se nisam dao smesti
uredno sam otvorio vrata dvorišta, otišao do šupe i pronašao naslaganu hrpicu. ni trenutka nisam sumnjao da je to stari papir (hehe) i nakrcao sam se.
...cak mi se cini da je sljedeci dan dirac grmio preko zvucnika o nedolicnom ponašanju školaraca-skupljaca papira
a kaj da se radi


Tako je govorio Zagortustra.


baš me podsjeti,
tako smo i mi negdje u 4-5 razredu osnovne, pocetkom osamdesetih,
ono ko fol, izmislimo akciju, idemo po stanovima i skupljamo stari papir za školu,
i naravno ljudi usplahireni što imaju tako korisnu omladinu iznesu sav "stari papir" a mi sretni i zadovoljni iza prvog ugla, stripove pod ruku a novine u smece
dobro nama, dobro njima
vrijeme za akciju, deveti mjesec, roditelji bacaju stripove, moraju djeca ucit

i da prvi strip, 77-me, ZS negdje oko broja 340
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/04/2006 : 17:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ne mogu se tacno sjetiti, ali mislim da je to bilo 89-te (tad sam imao 9.godina) i da se radilo o bleku, epizoda "crni panter".
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 26/04/2006 : 20:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Znaci, niko od pre 1973?
Go to Top of Page

dobardabar1
New Member

195 Posts

Member since 04/11/2005

Posted - 26/04/2006 : 20:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dobardabar1 a Private Message
Prvi strip koji sam procitao bio je operacija posejdon od mister no-a. Znam da još nisam bio krenuo u školu i sjecam se da sam taj strip citao intenzivno danima. U biti naucio sam pravilno citati citajuci stripove. Koliko me je puta samo mater izlemala što citam romane a ne ucim!
Ni do danas se ništa nije izmjenilo , osim nasilja naravno.:)
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 26/04/2006 : 21:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Dalene, izgleda da za sada ti imas najduzi staz. Mogli bismo od tebe da ucimo...

quote:
Originally posted by Dalen

Uhuu! Tko bi se toga sjecao. Bilo je to jako, jako davno. Negdje oko 1973. ili 1974. Teško pitanje.




Cuj, pa nije to ništa cudno, ipak imam punih 39 godina, iako se osjecam kao da mi je 29 . Oduvijek sam volio citati stripove, samo što sam imao jednu podužu pauzu izmedu negdje 1985 do 1992-93, tako da ti ja i nisam baš neki uzor za ucenje . Nije da nisam u to vrijeme procitao nijedan strip, ali prestao sam kupovati i citati stripove u onoj mjeri kao što sam do tada.
Go to Top of Page

pepopepic
Average Member

Croatia
953 Posts

Member since 08/12/2004

Posted - 26/04/2006 : 21:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pepopepic a Private Message
Ja sam roden 1990,tako da sam vjerovatno najkasnije poceo sakupljati stripove.1997 sam kod none (bake)pronašao Zagora Sd "Zagorova prica",to me toliko privuklo da sam sljedeci dan otrcao u kiosk i kupio Zagora "Morsku stravu".Buduci da je ta epizoda meni medu najboljima sakupljam ih još i danas.Zatim sam kupovao one komplete od tri brojeva,tako da sve popunim.
Sakupljao sam Zagora,ali nisam uopce znao za Ludens,Slobodnu Dalmaciju,Ferrija,Andreuccia...sve dok nisam 2004 došao na ovaj site.Tu sam naucio jako jako puno informacija.

I don`t feel guilty your honor

Go to Top of Page

lazarus
New Member

USA
177 Posts

Member since 26/11/2005

Posted - 27/04/2006 : 00:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lazarus a Private Message
Super tema. Prvi strip kojeg se secam je Najamnik iz Stripoteke (verovatno pocetak 80tih). A prvi kupljeni a da ga se secam je MM - Putovanje u buducnost 1985. Ma garant i pre, ali se jedino MMa secam .
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 27/04/2006 : 07:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
"Obecana zemlja",Teks,cini mi se 1975 ili 1976..........
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 27/04/2006 : 09:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
U, Chemako, to je bilo bas davno! - Avgust 1975! Tu si odmah uz Dalena!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 27/04/2006 : 20:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Ko ce se toga sjetiti... Starci su mi prvo kupili brojke i slova (istoimeni kviz sam obožavao - sjecam se raskošnog dekoltea Vedrane Medimorec) pa sam sa neke 4 godine naucio citati oba pisma, a prvi titlovani film kojeg sam gledao je bio Dom za vješanje. U to vrijeme sam dobio i prve stripove, a kao i Davoru (mada je on puno matoriji od mene ;) ), prvi mi je u sjecanju ostao Tom i Jerry. Prvi Zagor je bio Tajna gejzira, kupljen nakon mog beskompromisnog plakanja. Privuklo me to što je lik na naslovnici licio na Tarzana, a kasnije sam vidio da je Tarzan nula za njega.

Moj najdraži strip iz tog razdoblja je epizoda Talicnog Toma "Fil Defer" cijih sam prvih par stranica znao napamet, nakon koje sam sablaznio svoje roditelje željom da budem grobar, a još više tako što sam se igrao sa metrom i mjerio svog malog brata u kolijevci.

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26443 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/04/2006 : 21:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
naucio citati listajuci stripove sa 5,5 godina(1977).Uglavnom to su bili
Tom i Jerry,Vjesnikova super strip biblioteka(neki ratni stripovi)i Veliki Blek,Zagor.Prvi strip za kojeg se sigurno sjecam gdje mi je kupljen je ZS 389-Zagor:LOv iznenadenja(kraj 1977).Dakle,to nije prvi kupljen strip,ali sam njega zapamtio i na kojem kiosku mi ga je stari kupio.Kad sma vec kod starog papira,polovicom osamdesetih(u 7 osnovne)skupljali smo u trojkama stari papir.A normalno je da smo ga skladištili u mene na katu.Skupili smo 1100 kg.a od toga sam sigurno skupio 100-tinjak stripova,a tek sredina iz Starta i Reportera.Takoder sam skuplao nastavke Nippera iz Sl.Dalmacije.
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 28/04/2006 : 09:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
quote:
Originally posted by osim

U, Chemako, to je bilo bas davno! - Avgust 1975! Tu si odmah uz Dalena!



To je bilo neko drugo vrijeme.Možda sa malo više da tako kažem romantike.S nestrpljenjem se ocekivao svaki broj,narocito kada su nastavici bili u pitanju,poput onog "da li ce vaš omiljeni junak uspjeti "to i to" procitajte u sledecem broju ZS".A tek Blek u LMS-u,itd
Danas smo preplavljeni raznim izdanjima svih "velicina,oblika i junaka" i to mi je drago,ali cini mi se se to polako pretvara u industriju poput proizvodnje namještaja ili neceg slicnog.
A opet možda ja s obzirom na svoju dob to sve gledam drugacije.Vremena su se ipak promijenila.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2006 : 09:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

quote:
Originally posted by osim

U, Chemako, to je bilo bas davno! - Avgust 1975! Tu si odmah uz Dalena!



To je bilo neko drugo vrijeme.Možda sa malo više da tako kažem romantike.S nestrpljenjem se ocekivao svaki broj,narocito kada su nastavici bili u pitanju,poput onog "da li ce vaš omiljeni junak uspjeti "to i to" procitajte u sledecem broju ZS".A tek Blek u LMS-u,itd
Danas smo preplavljeni raznim izdanjima svih "velicina,oblika i junaka" i to mi je drago,ali cini mi se se to polako pretvara u industriju poput proizvodnje namještaja ili neceg slicnog.
A opet možda ja s obzirom na svoju dob to sve gledam drugacije.Vremena su se ipak promijenila.


A ti se nisi promijenio? Kakve veze ima "vremena su se promijenila" sa nestrpljivim ocekivanjem sljedeceg broja? Zar i danas ne dolaze stripovi na kioske vise manje redovito? Industrija? Onda nije bila industrija? Izlazilo je 150 puta vise stripova nego sada.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/04/2006 : 10:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Prve susrete sa stripom povezujem sa sa praznicima kod bratica kad sam bio mali. Momak je bio kolekcionar i znam da je u sobi uvijek imao onu veliku kartonsku kutiju punu svakojakih stripova...

Uglavnom, uvijek sam precitavao Zagore i Marti Misteriju. A kad bih se vraca doma, mamu sam uvijek molio nek mi kupi neki strip, Zagora ili Misteriju, a ona bi uvijek kupila neku bedastocu tipa Tom i Jerry ili nešto slicno. Kad sam malo odrastao i imao neki svoj džeparac, e onda je Dnevnik propao i oko 5 godina na kioscima nije bilo nikakvih Bonellijevih stripova

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 28/04/2006 : 10:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
"el lobo" (i nastavak:))- prvi kojeg se sjecam kad sam dobio, kad sam citao...nedavno sam ga nabavio i utvrdio da je iz 1984...znaci, cim sam naucio citati:))

i mi smo skupljali stari papir i meni je osnovna motivacija bila da provjerim jel ima kakav strip ili knjiga ali obicno nije bilo...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/04/2006 : 17:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Markos, a da nam odas tajnu kad si ti prvi put?

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by chemako

quote:
Originally posted by osim

U, Chemako, to je bilo bas davno! - Avgust 1975! Tu si odmah uz Dalena!



To je bilo neko drugo vrijeme.Možda sa malo više da tako kažem romantike.S nestrpljenjem se ocekivao svaki broj,narocito kada su nastavici bili u pitanju,poput onog "da li ce vaš omiljeni junak uspjeti "to i to" procitajte u sledecem broju ZS".A tek Blek u LMS-u,itd
Danas smo preplavljeni raznim izdanjima svih "velicina,oblika i junaka" i to mi je drago,ali cini mi se se to polako pretvara u industriju poput proizvodnje namještaja ili neceg slicnog.
A opet možda ja s obzirom na svoju dob to sve gledam drugacije.Vremena su se ipak promijenila.


A ti se nisi promijenio? Kakve veze ima "vremena su se promijenila" sa nestrpljivim ocekivanjem sljedeceg broja? Zar i danas ne dolaze stripovi na kioske vise manje redovito? Industrija? Onda nije bila industrija? Izlazilo je 150 puta vise stripova nego sada.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/04/2006 : 17:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Inace, imam jedan predlog za moderatore: da se onom clanu foruma sa najranijim iskustvom dodeli titula stripovi.com metuzalem?!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2006 : 17:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne znam, ne sjecam se. Znam da je prvi strip kojeg se sjecam da sam procitao bio Mister No Gusari Amazona. Prije sam citao i ostale, neke mikije i slicno, ali ovo je bas prvi kojeg se sjecam cijele scene i imena stripa. A kojeg sam prvog kupio na kiosku, zaista ne znam. Vjerojatno tu negdje oko ZS 700 i LMS 600.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/04/2006 : 17:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Inace, imam jedan predlog za moderatore: da se onom clanu foruma sa najranijim iskustvom dodeli titula stripovi.com metuzalem?!


ne znam bas...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 28/04/2006 : 17:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
1990. sam se rodio tako da sam prvi strip kupio 1997 i to bh comics pa spider man 15,a prije toga na ljeto su mi rodaci dali dva zagora(svratište obješenih,jack mohikanac) i neki kit teller i k. miki i odtad skupljam jest da je možda najranije od svih vas al........

homos homini lupus
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 28/04/2006 : 17:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
prvi koji san dobija je "beli tigar" zagor ZS, a koji san kupija je "lov na vuka" Zagor SD kad san ima 11-12 godina!


ajme koje je to bilo uzbudjenje... vec je bilo jedno 4-5 godina sto nije bilo stripova na kioscin... moglo se samo stare stripove kod preprodavaca kupit... i unda se iznebuha pojavija dd! jest da je bija los, ali svejedno... kad je tek dosa zagor! srici nije bilo kraja...

a najbolje je bilo sto je to bilo potpuno iznenada, nisan ima ni najmanje nade da ce neko ponovno pocet izdavat stripove...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 28/04/2006 : 19:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Inace, imam jedan predlog za moderatore: da se onom clanu foruma sa najranijim iskustvom dodeli titula stripovi.com metuzalem?!


E pa hvala ti lijepa na tome . Pa jesam lijepo napisao da se osjecam kao da imam 29 a ne 39 . Valjda ce se naci netko tko je prije 1973. kupio kakav strip .
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/04/2006 : 20:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message

Ma, sala! Ustvari, to je bas cast, kad se samo setim, ja sam na te Zs 300 i neki imao osecaj kao da su izasli pre sto godina! Mogu samo da pretpostavim sta bih dao za taj osecaj da sam na kiosku mogao da kupim Zimsku zmiju ili neki slican!

quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by osim

Inace, imam jedan predlog za moderatore: da se onom clanu foruma sa najranijim iskustvom dodeli titula stripovi.com metuzalem?!


E pa hvala ti lijepa na tome . Pa jesam lijepo napisao da se osjecam kao da imam 29 a ne 39 . Valjda ce se naci netko tko je prije 1973. kupio kakav strip .

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000