forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hellblazer
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 02/05/2006 : 23:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
Primjetio sam kako se po forumu u zadnje vrijeme otvara puno topica na kojem se raspravlja o junacima americkog mainstream stripa (prvenstveno zahvaljujuci mr murdocku cini mi se) pa sam odlucio pratiti taj trend i otvoriti topic o jednom od mojih najdražih stripova po kojem sam i uzeo nick. John Constantine - Hellblazer je strip kojeg je kroz skoro 20 godina pisalo mnogo genijalnih autora, Delano, Gaiman, Ennis, Ellis, Azzarello i Carey su vjerojatno najzvucnija imena. Svaki od njih je na svoj nacin doprinio tome da ovaj strip postane na momente uistinu genijalan. A lik cinicnog antiheroja Consantinea je ubrzo postao veoma popularan medu americkom publikom naviklom uglavnom na superheroje. Eto, toliko za uvod, a sad da cujemo vaše mišljenje

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.

zveles
Advanced Member



Croatia
3968 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 03/05/2006 : 00:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ellisov haunted je meni najbolji hellblazer. higginsov crtez mi je takodjer zakon.

ennis je imao odlicnih trenutaka. njegov prvi i zadnji run su odlicni. osobno, onaj dio kojeg je steve-fuckin-dillon crtao ne mogu smisliti. sadrzajno se ennis malo gubi i razvodnjava stvar pokusavajuci u jednom trenutku ponovno pricu nadograditi na dangerous habits koji je savrsen onakav kakav jest.

azzov run je opicen i drugaciji od svega sto je prije bilo pod imenom hellblazera. osobno, taj dio najvise volim ponovno i ponovno iscitavati.

careyev run je ispao i vise nego solidan, unatoc svim ocekivanjima.

minin jos nisam poceo citati. cekam da zavrsi prvi story arc pa da procitam odjednom.

gaimanova specijalka mi je izdrkavanje.

delano je uglavnom dobar, ali ga je na nekim mjestima vrijeme pregazilo i njegovi epski opisi constantinovih unutarnjih prozivljavanja su danas malo razvuceni i dosadni.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 03/05/2006 : 00:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
azzarelov hard time mi je odlican, iako je crtez mogao biti malo bolji. jedva cekam da nabavim ostale njegove pa da uzivam. careyev all his engines mi je isto dobar, a tu mi je mancov crtez fenomenalan. son of man je dobar iako mi je crtez kriza, nervira me higgins. ennisovi su uglavno dobri (dangerous habits se mozda izdvaja), iako kod dillona ne znam vise koji strip citam, preachera, punishera ili neki drugi, sve mu je isto. a za delana dobro kaze zveles, vrijeme ga je pregazilo.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/05/2006 : 09:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ja sam citao sam prvi svezak koji je izdao Beli Put... Onak, oke je. Kakav postaje poslije junak? Stvari se kompliciraju ili se razrješava stvar sa onim križarima i onim demonima?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 03/05/2006 : 09:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Meni je kod Hellblazera super ona atmosfera kad razbija glavu kako da riješi neku pizdariju, kad nema ni prebijene pare u džepu i kad nema šanse da izvuce živu glavu, a na kraju je ipak izvuce. Podsjeca me na mene i na onih par dana kad sam švorc, a placa još nije sjela... Inace, meni je najbolja prica "Shoot!"

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 03/05/2006 : 17:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
>Ja sam citao sam prvi svezak koji je izdao Beli Put... Onak, oke je. Kakav postaje poslije junak? Stvari se kompliciraju ili se razrješava stvar sa onim križarima i onim demonima?

Tih se tema Delano, više manje drži kroz cijeli svoj run i na kraju sa njima završava, sve se razriješava. Ali to neceš moci procitati u tradeu jer nije objavljeno, drugi trade skace na Ennisov Dangerous Habits koji je meni puno bolji. Moram se složiti s ostatkom foruma što se tice Delana, njegove socijalno/politicke/ekološke poruke su vjerojatno imale puno više smisla prije 20 godina, danas se to malo gubi

>gaimanova specijalka mi je izdrkavanje.

Amen. Ja sam inace veliki obožavatelj Gaimanovog Sandmana i njegove knjige Americki bogovi, ali ovo je jednostavno loše. I što je još šokantnije na nekoj anketi provedenoj medu fanovima zakljuceno je da je ovo najbolja epizoda Hellblazera

Inace, meni je Ennisov run na Hellblazeru najdraži od svih jer onda je još bio pun novih ideja koje je u svojim kasnijim djelima poceo reciklirati. Azzarelo mi je close second, ali jebe ga crtež

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 03/05/2006 : 17:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
A minin run je za sad, cini mi se, dobar. Nisam ga htio još poceti citati dok ne završi prvi story arc, ali nisam mogao odoliti pa sam ga samo 'temeljito prolistao' :=

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3968 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 03/05/2006 : 18:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
[reminder to myself] dodati Constantine33 u favourite users. [/reminder to myself]

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/05/2006 : 19:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
aaa,dobar topic !! mada sam malo kasno uklizao u hellblazer univerzum totalno sam fasciniran tim stripom..bravo C33




the chase is better than the catch
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 05/05/2006 : 01:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Hehehe, ja obozavam tandem Ennis/Dillon. Dillonu se najvise prigovara slicnost likova, al to meni osobno ne smeta, jer mi njih dvojica nekako pasu, ko prst i nokat.

Sto se hellblazera tice, imam sve skenirano (1-218) i ima jako puno dobrih epizoda. Osobno mi se cijela ona odiseja svidja (pocetak: hard time, kraj: hm, sukob sa s.w.manorom, ne znam kako se epizoda zove), ali ennis je ipak IMO najbolji. Haunted je dobar, habits, flame, rake...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000