forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nuovo EX DD! Uspomene iz podzemlja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/05/2006 : 11:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Siguran sam da bi Groucha Barbato po kratkom postupku maknula jer joj se ne uklapau njezinu shemu pisanja scenarija. Dylan je sam po sebi i tragican i komican lik te uz dobru komunikaciju sa pravim likovima on ne treba sidekicka koji bi ga nadopunjavao. Sa glupim ženskama s kojima uvijek završi u krevetu, ta komunikacija i karakterizacija ne može biti previše kvaliteta, a uz to Dylanov lik blokira jeftina patetika. Barbatin Dylan je sasvim nešto drugacije i mogu reci da mi se svida.

Wealth beyond measure, outlander...



Da, ali Barbatin Dylan gubi onu draž a to su Grochovi vicevi i upadice kao i spavanje sa ženskima, to je nešto po cemu je Dylan prepoznatljiv i po meni je velika mana šta je Barbatova to iskljucila, srica njena šta su joj epizode predobre.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 26/05/2006 : 11:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by jasa

vice pitanje iz anatomije, koji se dio tijela kod muškarca tokom spolnog odnosa uveca dva puta




Jasa, nemamo pojma... Ko da smo ikada seksali?!
Ali, ako ližeš, natekne ti jezik!

Wealth beyond measure, outlander...

Jasa, još ako je neobrijano, može biti pravo gadno.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/05/2006 : 11:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

tacan odgovor ovo nema veze školok ovo je opce znanje , jedna cura pala na ispitu što to nije znala

homos homini lupus

b

Pa zjenica oka se inace širi kada se iskazuju snažne emocije, i zato ako vam cura ikad izjavi ljubav a zjenice nisu proširene, znajte da laže.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 26/05/2006 : 11:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Vice vam je odgovorio..ako niste vidjeli zjenice u oku ja mislim da bi ženi oci ispale kad bi se ona stvar udvostrucila

homos homini lupus
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/05/2006 : 11:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by vice
Da, ali Barbatin Dylan gubi onu draž a to su Grochovi vicevi i upadice kao i spavanje sa ženskima, to je nešto po cemu je Dylan prepoznatljiv i po meni je velika mana šta je Barbatova to iskljucila, srica njena šta su joj epizode predobre.



Isprva je možda bilo cool što je Dylan velki jebac, al kad vec pocne slinit na debele babe koje su vec daleko u klimakteriju ili ocajavat tipa - "ja sam se zaljubio, jao majko, što cu jadan sad?" - jeftina uporaba istrošene ideje. Uz toliku patetiku nemreš razviti korektnu karakterizaciju.

Groucho jest trademark DD, no moja teorija je da ako imaš kvalitetne sporedne likove, ne treba ti lik poput Groucha. Vec dobro provjereni uspješni uzorci, ponašanja likova, se teško mijenjaju kod Bonellija, ali i kod njihovih citatelja.


Zaboravih pohvaliti Casertana na izvrsno osmišljenim retardiranim clanovima obitelji Pennycoat, baš izgledaju retardirani. Doduše, i ostali likovi su parcijalno karikaturalni, he, he...

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 26/05/2006 11:31:53
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/05/2006 : 11:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

Vice vam je odgovorio..ako niste vidjeli zjenice u oku ja mislim da bi ženi oci ispale kad bi se ona stvar udvostrucila



Po ovome vidimo da si djevac, jasa

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 26/05/2006 : 17:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
meni je glupa epizoda... ne nesto ultra super glupa kao neke druge dilanove, ali sama pomisao da umjesto gospodara tisine citam strip u kojemu debeli starac siluje i zakopa trebu ( te ona absorbira, ocaj, jad, tugu i bijes primitivne obitelji ) mi je smijesna
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7789 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/05/2006 : 20:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Isprva je možda bilo cool što je Dylan velki jebac, al kad vec pocne slinit na debele babe koje su vec daleko u klimakteriju ili ocajavat tipa - "ja sam se zaljubio, jao majko, što cu jadan sad?" - jeftina uporaba istrošene ideje. Uz toliku patetiku nemreš razviti korektnu karakterizaciju.

Groucho jest trademark DD, no moja teorija je da ako imaš kvalitetne sporedne likove, ne treba ti lik poput Groucha. Vec dobro provjereni uspješni uzorci, ponašanja likova, se teško mijenjaju kod Bonellija, ali i kod njihovih citatelja.

Wealth beyond measure, outlander...


bravo, majstore za ovaj prvi dio se slažem u potpunosti.

a za drugi moran reci da mi je bez groucha strip gluplji i dosadniji, onako se bar necemu nasmijen.



"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/05/2006 : 22:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by vice
Da, ali Barbatin Dylan gubi onu draž a to su Grochovi vicevi i upadice kao i spavanje sa ženskima, to je nešto po cemu je Dylan prepoznatljiv i po meni je velika mana šta je Barbatova to iskljucila, srica njena šta su joj epizode predobre.



Isprva je možda bilo cool što je Dylan velki jebac, al kad vec pocne slinit na debele babe koje su vec daleko u klimakteriju ili ocajavat tipa - "ja sam se zaljubio, jao majko, što cu jadan sad?" - jeftina uporaba istrošene ideje. Uz toliku patetiku nemreš razviti korektnu karakterizaciju.

Groucho jest trademark DD, no moja teorija je da ako imaš kvalitetne sporedne likove, ne treba ti lik poput Groucha. Vec dobro provjereni uspješni uzorci, ponašanja likova, se teško mijenjaju kod Bonellija, ali i kod njihovih citatelja.


Zaboravih pohvaliti Casertana na izvrsno osmišljenim retardiranim clanovima obitelji Pennycoat, baš izgledaju retardirani. Doduše, i ostali likovi su parcijalno karikaturalni, he, he...

Wealth beyond measure, outlander...



Ne, ne, ne svacaš da je zaljubljivanje Dylanovo obilježje, a ne blokada ka kvalitetnoj karakterizaciji, pa ako je to moga Sclavi onda to šta barbatova ne može je ociti nedostatak.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 26/05/2006 : 22:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Meni se cini da je u dd-u sve receno i to u puno vecoj mjeri nego u npr.Zagoru,Texu,Mr.No-u...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/05/2006 : 22:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Meni se cini da je u dd-u sve receno i to u puno vecoj mjeri nego u npr.Zagoru,Texu,Mr.No-u...



Pa da, i zato se ne smiju izostavljati cari tog stripa zbog neke kao bolje karakterizacije, šta bi uopce bilo da je Dylan kresnija onu malu u kuci na groblju.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/05/2006 : 23:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Meni se cini da je u dd-u sve receno i to u puno vecoj mjeri nego u npr.Zagoru,Texu,Mr.No-u...


Nije. Samo treba biti dobar autor. Barbato se u par zadnjih epizoda iskazala (L'ultimo arcano i Oltre quella porta). Pitanje je da li je uspjela reci sto ej htjela, ali u svakom slucaju, trudi se biti inovativna i osobna. Po meni, vrlo pohvalno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/05/2006 : 23:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
da, Barbatova je puno bolja od Rujua koji je, iako mi nije toliko mrzak kao drugima, ipak dosta lošiji, ali i njegove ciste slash epizode su mi katkad zakon.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7789 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/05/2006 : 00:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
baš me zanima kakvi ce biti komentari na tu recenziju, posebno kikyjev i stinkyjev

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/05/2006 : 12:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Meni se svidjela epizoda.
Lukava je ta Barbatovka, ubaci takve likove u pricu koji su svi odreda sumnjivci, jako se trudi biti nepredvidljiva, raznim elementima iznenadenja jednostavno onemogucava citatelja da sam pokuša pretpostavit kako ce se prica završiti (baš kad misliš; e to ce tak završit, ona ti spici sasvim nešt drugo), i solidno drži kontrolu nad svojom pricom. Vidi se da je ovo rad pametne i sposobne osobe. Mana mi je ipak povremena tromost price. A Casertano nikada nije crtao bolje.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 27/05/2006 : 13:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
crtez je ok, ali prica je lol....ali ajde barem nije kao otok pasa
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 27/05/2006 : 14:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by fantom

Meni se cini da je u dd-u sve receno i to u puno vecoj mjeri nego u npr.Zagoru,Texu,Mr.No-u...


Nije. Samo treba biti dobar autor. Barbato se u par zadnjih epizoda iskazala (L'ultimo arcano i Oltre quella porta). Pitanje je da li je uspjela reci sto ej htjela, ali u svakom slucaju, trudi se biti inovativna i osobna. Po meni, vrlo pohvalno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Nisam citao,volio bih da si u pravu.U posljednje vrijeme citajuci DD-a,uvijek imam dojam-vec videno.Možda ne toliko u zapletima i strukturi price koliko u ,ajmo reci,poetici.Dylana sam doživljavao kao filozofski strip u kojem nam je Sclavi iznio svoje ideje o ljudskom životu,egzistenciji,ljubavi,smrti,prijateljstvu,otudenosti itd.No,Barbatovoj zapravo još nisam dao šansu,drago mi je ako kažeš da obecava.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/05/2006 : 21:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by vice
Ne, ne, ne svacaš da je zaljubljivanje Dylanovo obilježje, a ne blokada ka kvalitetnoj karakterizaciji, pa ako je to moga Sclavi onda to šta barbatova ne može je ociti nedostatak.



Kužim ja da je trademark, ali nicim izazvano zaljubljivanje na prvi pogled (u biti više neka depresivna zaludenost nego prava ljubav) 156. put više mi ne izgleda tako originalno ili znakovito kao recimo prvih 50. puta... Recimo, onaj zadnji Sclavijev koji je bio u Systemu, jao majko, da je samo lišen te zaljubljivacke patetike, bolje bi funkcionirao sigurno. Mislim da je vec vrijeme da prebolite Sclavija i suocite se sa drugim/drugacijim Dylanom kojeg kreira Barbato...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/05/2006 : 22:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by vice


Pa da, i zato se ne smiju izostavljati cari tog stripa zbog neke kao bolje karakterizacije, šta bi uopce bilo da je Dylan kresnija onu malu u kuci na groblju.




Misliš ovako?


Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/05/2006 : 23:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by vice
Ne, ne, ne svacaš da je zaljubljivanje Dylanovo obilježje, a ne blokada ka kvalitetnoj karakterizaciji, pa ako je to moga Sclavi onda to šta barbatova ne može je ociti nedostatak.



Kužim ja da je trademark, ali nicim izazvano zaljubljivanje na prvi pogled (u biti više neka depresivna zaludenost nego prava ljubav) 156. put više mi ne izgleda tako originalno ili znakovito kao recimo prvih 50. puta... Recimo, onaj zadnji Sclavijev koji je bio u Systemu, jao majko, da je samo lišen te zaljubljivacke patetike, bolje bi funkcionirao sigurno. Mislim da je vec vrijeme da prebolite Sclavija i suocite se sa drugim/drugacijim Dylanom kojeg kreira Barbato...

Wealth beyond measure, outlander...



Neman ja ništa protiv Barbnatove, cak mi je njen Dylan zakon, price genijalne, ali fali ta jedna nota, iako je i ona pored takve odlicne price zanemariva.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/05/2006 : 23:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by vice


Pa da, i zato se ne smiju izostavljati cari tog stripa zbog neke kao bolje karakterizacije, šta bi uopce bilo da je Dylan kresnija onu malu u kuci na groblju.




Misliš ovako?


Wealth beyond measure, outlander...



O da.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7789 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/05/2006 : 01:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
ccc...koji perverznjaci

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 28/05/2006 : 08:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
koje perverzije

homos homini lupus
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/05/2006 : 15:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by vice

O da.


Iz kojeg je to filma sekvenca, ha vice?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 28/05/2006 : 15:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Valjda Dellamore,dellamorte,ne?
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000