forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ludens vs. System Comics
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/06/2006 : 01:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Posle onoliko pljuvanja po System Comicsu(ne kazem nezasluzenog) ajde malo da razmotrimo rad Ludensa(SA,BG).
Kako se Berni smatra za ozbiljnog izdavaca a System ne?
Naime,prica se o pauzi koju je System napravio sa izlazenjem Ken Parkera.
Sta se desavalo sa Nathanom u Ludensu ili sa LL???
Systemov MV prvo u SC,pa u HC,pa naknadno prvih 7 HC...
Ludens DD specijal 2 i 3 HC,sta je sa prvim brojem? Zatim Martijev specijal,par Cikovih,Iznogoud 4-7 HC posle ?? godina od brojeva 1 i 2 u SC?
System reprizira Dylana a Ludens nam daje "nove" epizode u Zagor Klasiku...
Pa da ne pricam o preskakanju brojeva LL,zatim haoticno nabacane Specijale i Gigante i pitaj Boga sta sve ne jos...
Jedina razlika izmedju ove 2 kuce je u kvantitetu,kvaliteta ima u nekim drugim kucama - svi znamo kojim.
Bas me interesuje da cujem Vasa misljenja o Berniju kao izdavacu i o njegovoj izdavackoj politici



Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 06/06/2006 : 02:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Za Gigante se pobrinuo Libellus,ne Ludens.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/06/2006 : 02:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Mislio sam na Texove Specijalce...
Libellusu svaka cast na svemu sto rade jer su najprofesionalniji.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 06/06/2006 : 02:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Sa NN svi znamo što se dešavalo.Rok istekao,cekao se novi potpis.
Nije do Bernarda.
O Zagor klasiku ne bih,odvratno izdanje,meni nepotrebno,ali dobro izdanje za one koji nisu kolekcionari i koje zanima Zagor sa pocetkom i krajom u jednom.Vjerovatno se prvi broj odlicno prodao.
A bez odlicne prodaje Zagora,nema ni MM ni MNo.
Tex gigante,opet,nije izdao Ludens vec Strip-agent.
Za ove HC specijale ne bih znao,to me ne zanima i to ne kupujem.
O Iznogudu na drugome topicu.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/06/2006 : 02:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Sa NN svi znamo što se dešavalo.Rok istekao,cekao se novi potpis.
Nije do Bernarda.
O Zagor klasiku ne bih,odvratno izdanje,meni nepotrebno,ali dobro izdanje za one koji nisu kolekcionari i koje zanima Zagor sa pocetkom i krajom u jednom.Vjerovatno se prvi broj odlicno prodao.
A bez odlicne prodaje Zagora,nema ni MM ni MNo.
Tex gigante,opet,nije izdao Ludens vec Strip-agent.
Za ove HC specijale ne bih znao,to me ne zanima i to ne kupujem.
O Iznogudu na drugome topicu.



Nisam primetio da isticu rokovi npr.za Zagora ili Dylana...valjda se o tome moglo misliti na vreme pa da ne dodje do isteka roka i nepotrebne pauze?
Ni ja...
Nije sija nego vrat.Pa valjda se radi o istom coveku bez obzira na firmu?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 06/06/2006 : 03:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Naravno da se radi o vise izdavaca sa jednim vlasnikom. Ja nemam nista protiv Bernarda niti "Ludensa" niti nilo kojeg drugog izdavaca. Naprotiv, Bernarda jako gotivim u tom pogledu i jako sam se iskreno ispricao sa njim po tom pitanju na poslednjem sajmu knjiga u Beogradu. Pored toga, iako sam uvek davao prednost SD u poredjenju sa "Ludensom", "Ludens" mi je sve simpaticniji i sad vec mogu reci da naprosto obozavam svaki njihov novi strip koji izadje, a kupujem cak i Marka i Bleka. "Ludensove" stripove, krase mnogi kvaliteti, a daleko su bolji od SD u sledece dve stvari, a to su: kvalitet papira i otisak - stvari po meni od kljucne vaznosti za kvalitet stripa.

Znam da nije tema "Ludens" vs. SD vec "Ludens" vs. "System Comics", ali me je potaklo jer se odnosi na kvalitet stripova koje svi kupujemo, skupljamo i volimo. Po pitanju otiska i kvaliteta papira, meni licno, "Ludens" je dopadljiviji cak i od samog "Libellusa", pri cemu je to ovde stvar ukusa, jer je taj blago "zuckasti" papir (a jako slican papir koriste i u Bonelliju za skoro sva njihova izdanja) meni mnogo prijatniji za strip nego inace skuplji koji koriste i u "Libellusu" i u "System Comicsu".

Sasvim je druga tema to sto za sve sto je zaista lose a sto ima veze sa "Ludensom" je opravdano a kad se diskutuje o "System Comicsu" (a tek "Dnevnik" da ne pominjemo) je stvar nekvaliteta, neprofesionalnosti i svega najnegativnijeg. Po meni, svaki izdavac ima svoje razloge zasto je nesto uradio ovako a ne onako, a na meni je da li ce neki strip biti deo moje kolekcije ili ne.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/06/2006 : 06:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Što se tice LL-a, valjda mu je samo Ade Capone preporucio da objavi ove epizode koje su do sada izašle. A što se tice HC izdanja specijalaca tu ne vidim nikakav problem dok god i dalje izlaze u SC izdanju, dakle tu nema usporedbe sa SC-om koji je prestao da izdaje MV u SC izdanju.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/06/2006 : 07:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Svako je podlozan kritici. I Ludens i Sistem i Libellus i Marketprint. Svi odreda.

Problem je kada neki do obozavanja velicaju jednu ili drugu kucu, a bez da se kriticki sagleda ista.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/06/2006 : 07:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Svako je podlozan kritici. I Ludens i Sistem i Libellus i Marketprint. Svi odreda.

Problem je kada neki do obozavanja velicaju jednu ili drugu kucu, a bez da se kriticki sagleda ista.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.

Naravno. I Ludens ima dosta nepotrebnih mana koje bi se uz malo dobre volje mogle otkloniti, no SC je za mene katastrofa, mislim da nema njihovog izdanja bez tipfelera, sjebali su MV-a, kod njih imam osjecaj da na kljucnim pozicijama sjede pogrešni ljudi.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/06/2006 : 07:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Kad procitam ove nove Dilane reci cu ti, ali mi se cini da ide nabolje. Znaci da se moze ako se hoce...
Za MV se slazem, 100%.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/06/2006 : 07:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
ludensu zanjeram samo ocajnu kvalitetu ljepila, ali to je do tiskare, a ne do njih
druga stvar je što se ne žele ni malo potruditi da ona pozivanja na prethodne epizode prevedu u domaca izdanja, a to je par minuta posla, usporedni popisi postoje
ostalo je sve izvrsno, teško je ocekivat da serijali koji se ne prodaju dobro idu redovito

s druge strane sc je izdavao i još izdaje jako dobre stripove, manje komercijalne od ludensovih (kp, mv?) i tu su bili hrabri, ali su to nekvalitetno odradili, po tipfelerima ušli u ginisovu knjigu...a to su sve stvari za koje se ne mogu izvlaciti na lošu distribuciju, slabu prodaju, tešku naplatu... to su izlike za kašnjenja, koja su jedina redovita
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 06/06/2006 : 07:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Kad procitam ove nove Dilane reci cu ti, ali mi se cini da ide nabolje. Znaci da se moze ako se hoce...
Za MV se slazem, 100%.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



Apsolutno se slazem sa svim sto ste rekli o SC MV ali licno mislim da SC trenutno ima kvalitetnije odradjen DD od ludensa iako se i dalje pojavljuju tipfeleri...

Mister No rules!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/06/2006 : 07:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by priki

quote:
Originally posted by prozirna senka

Kad procitam ove nove Dilane reci cu ti, ali mi se cini da ide nabolje. Znaci da se moze ako se hoce...
Za MV se slazem, 100%.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



Apsolutno se slazem sa svim sto ste rekli o SC MV ali licno mislim da SC trenutno ima kvalitetnije odradjen DD od ludensa iako se i dalje pojavljuju tipfeleri...

Mister No rules!

Meni su ti tipfeleri trn u oku. Zar nije moguce da to neko pregleda prije nego što strip ode u štampu? Ili konstantno ignoriranje slova Ž u uvodnim tekstovima kod MV-a.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 06/06/2006 : 09:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
tko radi taj greši

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15463 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/06/2006 : 09:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
a ko previše greši dobije otkaz :-)))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 06/06/2006 : 10:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
za vsako rit raste šiba :)

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 06/06/2006 : 12:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
ja sve volim...samo neka izdaju (neam vremena da ucim talijanski:)))...
a najviše volim ludensova izdanja...i to onako po tri u kesu:))...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 06/06/2006 : 13:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
hm, pa ja od ludensa kupujem samo Dilana i Natana, ali bih primetio da je u poslednje vreme papir sve jadniji i jadniji...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2984 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 06/06/2006 : 14:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
Kod Ludensa mi smetaju užasno ljepljene stranice na hrbatu... Slobodna je to odlicno radila, ali ovi u AKD-u su užasni. Da od tri stripa u kiosku su sva tri loše zaljepljena je malo previše, a precesto se dogada.

---------------
http://rapidshare.de/files/22110565/13_Enjoy_the_Silence__Reinterpreted_.mp3.html
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 06/06/2006 : 17:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message
Meni najviše smeta kako distributeri povežu buntove stripova, pa na kiosk dodu osakaceni.
Mamu im ... !
Pa onda na kiosku ko idiot moram birati koji nema tragove od povezivanja i izoblicenost.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/06/2006 : 17:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

A što se tice HC izdanja specijalaca tu ne vidim nikakav problem dok god i dalje izlaze u SC izdanju, dakle tu nema usporedbe sa SC-om koji je prestao da izdaje MV u SC izdanju.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...




Problem je u tome sto postoje brojevi koji su samo SC pa onda opet nema izbora(vec sam rekao Dylan spec.1 itd.).
Ja recimo hocu sva tri specijala HC kao sto neko hoce sve MV u SC...
Znaci u Ludensu nedostaju neka izdanja u HC,a u Systemu u SC.
Po cemu je to onda Ludens bolji od Systema???

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/06/2006 : 17:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Svako je podlozan kritici. I Ludens i Sistem i Libellus i Marketprint. Svi odreda.

Problem je kada neki do obozavanja velicaju jednu ili drugu kucu, a bez da se kriticki sagleda ista.




To mi je i bila poenta,samo je pitanje ko to hoce da vidi a ko ne

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

weaver
New Member

Croatia
136 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 06/06/2006 : 18:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send weaver a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

druga stvar je što se ne žele ni malo potruditi da ona pozivanja na prethodne epizode prevedu u domaca izdanja, a to je par minuta posla, usporedni popisi postoje


vidis, to je i mene uvijek zivciralo. doduse, usporedni popisi postoje i za nas, ali treba uzeti u obzir da vecina citatelja ne prati toliko zagrizeno sva izdanja da bi znali na koju se epizodu odnosi koji broj talijanskog originala.

ako se ne varam, u LLu su izdanja rijesena tako sto se ne navode brojem nego naslovom, sto je po meni sasvim suvislo rjesenje.

hm. sad si razmisljam da li je to u LLu zbilja tako rijeseno ili sam ja zabrijala.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 06/06/2006 : 18:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Koresh

Kod Ludensa mi smetaju užasno ljepljene stranice na hrbatu... Slobodna je to odlicno radila, ali ovi u AKD-u su užasni. Da od tri stripa u kiosku su sva tri loše zaljepljena je malo previše, a precesto se dogada.


Zaboravio si i onaj 1 cm
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/06/2006 : 19:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by Koresh

Kod Ludensa mi smetaju užasno ljepljene stranice na hrbatu... Slobodna je to odlicno radila, ali ovi u AKD-u su užasni. Da od tri stripa u kiosku su sva tri loše zaljepljena je malo previše, a precesto se dogada.


Zaboravio si i onaj 1 cm


Stvarno ima dosta primjeraka koji su se raspali manje ili više zbog lošeg ljepljenja. Oni koji su citani se raspadnu od otvaranja. Nemojte molim vas suditi po stripovima koji služe za izložbu i vitrine tj. nisu ni otvoreni. Žalosna je istina da se dosta Ludensa raskoli ako ih otvorimo pod kutom vecim od 75. Možda je to bila samo jedna faza, nisam baš obratio pažnju na brojeve koji su se raspali...

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

weaver
New Member

Croatia
136 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 06/06/2006 : 20:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send weaver a Private Message
pa dobro, sto vi radite s tim stripovima? meni se ni jedan do sada nije raspao... stavise, u odlicnom su stanju nakon visestrukog citanja.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000