forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 vecito pitanje...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

manhunter
Moderator



Switzerland
25106 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/06/2006 : 17:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
..POSTOJE LI GLANCERI
Ili smo mi samo zaludjeni i placamo vecu cenu za neki kolekcijski strip,koji je navodno "like a virgin"..

I koja je razlika izmedju -5,5,+5 i glancera???

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.

Edited by - manhunter on 10/06/2006 17:10:49

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 10/06/2006 : 17:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message

daklem to ti je bolest ka kockanje
jer ne razmišljaš o stripu i sadržaju vec o kutu pod kojim je naslovnica odvojena od ostatka pri slobodnom ležanju
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 10/06/2006 : 17:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ma ko ih jebe

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 10/06/2006 : 17:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Ha! A ja sam u zadnje vreme poceo nabavljati kupuse od stripova...uzivam u restauraciji, toliko sam se vec izvestio u tome da i od naj-goreg stripa mogu napraviti solidno ocuvan strip...to me onako...bas opusta...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 10/06/2006 : 19:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
a ja bi isto restaurirao :)) kako tocno radis, mozes li malo objasniti svoje tajne tehnike ( : hvala
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/06/2006 : 19:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
ajde i meni objasni kako repariraš stripove ( :

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/06/2006 : 19:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Preuzmeš ga direktno iz tiskare s rukavicama, i na samom mjestu primopredaje pohraniš u hermeticki zatvorenu vrecicu za stripove. I tako nek odleži par godina...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/06/2006 : 19:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Ha! A ja sam u zadnje vreme poceo nabavljati kupuse od stripova...uzivam u restauraciji, toliko sam se vec izvestio u tome da i od naj-goreg stripa mogu napraviti solidno ocuvan strip...to me onako...bas opusta...




Reci kako izvlaciš van masne mrlje i otiske od šalica kave? Št radiš kad stripu fali prva, zadnja i nekolicina iznutra? Postoji li pomoc u takvim slucajevima ili u tom slucaju pacijent boluje od neizljecive bolesti?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 10/06/2006 : 20:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja mrzim glancere, draži su mi kupusi.



Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 10/06/2006 : 20:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja mrzim glancere, draži su mi kupusi.



Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/06/2006 : 20:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

..POSTOJE LI GLANCERI
Ili smo mi samo zaludjeni i placamo vecu cenu za neki kolekcijski strip,koji je navodno "like a virgin"..

I koja je razlika izmedju -5,5,+5 i glancera???

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.



Pod 5+ misli se na glancer, ali to je navodno rijetko. Ja imam oko 1000 lijepo ocuvanih stripova, ni jedan nije glanc (svaki ima bar neko jedva vidljivo oštecenje što ga svrstava u kategoriju ocuvan za cistu 5). Ovi iz trafika su po defoltu petice(5), ali pošto uvijek imaju neku diskoloraciju, zarez, presavijotinu, najcešce su petica minus(5-).
Onaj tko za navodni "glancer" plati 150 kuna, iako može dobiti lijepu kolekcijsku cetvorku za 40 kuna, po meni ima viška novca i ti ga novci baš svrbe...
Najcešce za tih 150 kuna i dobije tu cetvorku, ali to ne priznaje ni za živu glavu jer mora opravdati baceni novac.
Pravo da vam kažem, draže su mi cetvorke nekih prodavaca nego "glanceri" vecine drugih prodavaca...

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
574 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 10/06/2006 : 20:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ja mrzim glancere, draži su mi kupusi.



Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...




Ako nisu bolji bar su jeftiniji

Edited by - altair on 10/06/2006 20:32:55
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7784 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 10/06/2006 : 20:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
ovo pitanje je vjecito i ostat ce vjecito jer nema odgovora

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 10/06/2006 : 20:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by sdragan@

Ha! A ja sam u zadnje vreme poceo nabavljati kupuse od stripova...uzivam u restauraciji, toliko sam se vec izvestio u tome da i od naj-goreg stripa mogu napraviti solidno ocuvan strip...to me onako...bas opusta...




Reci kako izvlaciš van masne mrlje i otiske od šalica kave? Št radiš kad stripu fali prva, zadnja i nekolicina iznutra? Postoji li pomoc u takvim slucajevima ili u tom slucaju pacijent boluje od neizljecive bolesti?

Wealth beyond measure, outlander...


Stavis u neki veliki lonac(onaj za pasulj), 5 litara vode...kada pocne kljucati(otprilike na 100 stepeni po celzijusu), ubacis u lonac pola kile kafe...sacekas par minuta da dobro uvri, nakon toga ubacis strip u lonac.Kuvati nekoliko minuta!
Posle uve operacije mrlje od kafe i ostale necistoce se ne primecuju

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
574 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 10/06/2006 : 20:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by sdragan@

Ha! A ja sam u zadnje vreme poceo nabavljati kupuse od stripova...uzivam u restauraciji, toliko sam se vec izvestio u tome da i od naj-goreg stripa mogu napraviti solidno ocuvan strip...to me onako...bas opusta...




Reci kako izvlaciš van masne mrlje i otiske od šalica kave? Št radiš kad stripu fali prva, zadnja i nekolicina iznutra? Postoji li pomoc u takvim slucajevima ili u tom slucaju pacijent boluje od neizljecive bolesti?

Wealth beyond measure, outlander...


Stavis u neki veliki lonac(onaj za pasulj), 5 litara vode...kada pocne kljucati(otprilike na 100 stepeni po celzijusu), ubacis u lonac pola kile kafe...sacekas par minuta da dobro uvri, nakon toga ubacis strip u lonac.Kuvati nekoliko minuta!
Posle uve operacije mrlje od kafe i ostale necistoce se ne primecuju

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"






Idem probati
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 10/06/2006 : 21:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

a ja bi isto restaurirao :)) kako tocno radis, mozes li malo objasniti svoje tajne tehnike ( : hvala


Uglavnom radim stare stripove koji imaju naslovnicu i zadnju stranicu, ali je izguzvan...poderan...sa spljostenim hrbatom itd...
Nisu to bas neke tehnike ali nakon nekoliko godina sam se dobro usemio...najveci vrhunac mi je bio stari LMS 52, Kit Teler.Njega sam kupio za deset dinara na buvljaku, bio je u takvom stanju da mislim da ga 99,9 procenata clanova ovog foruma ne bi ni uzelo u ruke..ali...imao je naslovnicu, istina isprljanu i imao je sve stranice.
E kod njega sam skidao stranicu po stranicu...svaku sam stranicu isekao makazama(0,1-0,2 mm, po potrebi) i posle toga sam ih ponovo zalepio(naravno potrebno je i malo stolarskoga alata ovde) Kada sam sve to odradio ocistio sam naslovnicu(to je moguce uraditi samo ako nisu one papirne onda je to neizvodljivo)...no kada sam zavrsio bio je to jedan lep primerak stripa...jedina falinka mu je bila sto nisam nikako mogao da mu napravim hrbat, bila su izlizana i delimicno iscepana ona slova...naziv stripa,broj,itd) pa za njega koristim jedan poseban kolaz papir u zutoj boji, ali imam u planu da kod drugara koji radi u pripremi za stampanje nesto napravim po tom pitanju...znaci kod tog stripa je sve originalno osim hrbata.
Ne kazem da je to odlican strip ali mi zaista pricinjava veliko zadovoljstvo kada uspem tako nesto da napravim...i naravno takav strip ima posebno mesto u mojoj kolekciji.

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 10/06/2006 : 21:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
wow odlicno thanks, idem izrezati strip neki stari i vidjeti kako ce uspjeti ( :
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
592 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 10/06/2006 : 21:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
Sleti muha - nije glancer!

Oklijeva li prodavacica kad vam daje strip, provjeravajuci cijenu, ništa od glancera.

Imate li dosta do kuce nakon plijena u rukama, glancer niti na horizontu.

Ukoliko svilena buba od koje su nacinjene rukavice s kojima, dakako, okrecete stranice, nije bila plave krvi,malo sutra glancer.

Reumaticni djed malo jace naložio u prostoriji gdje je sef s glancerom - nepovoljni zracni fahrenheiti - spisk'o ti glancera!

...
Fetiš, fetiš.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/06/2006 : 21:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Pa dobro, sto Vama, cijenjeni kolega, sad smeta sto postoje ljudi koji vole glancere, ter ih bezocno ismijavate?

Sakupljajuci glancere nikome ne cine zlo.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/06/2006 : 22:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Sleti muha - nije glancer!

Oklijeva li prodavacica kad vam daje strip, provjeravajuci cijenu, ništa od glancera.

Imate li dosta do kuce nakon plijena u rukama, glancer niti na horizontu.

Ukoliko svilena buba od koje su nacinjene rukavice s kojima, dakako, okrecete stranice, nije bila plave krvi,malo sutra glancer.

Reumaticni djed malo jace naložio u prostoriji gdje je sef s glancerom - nepovoljni zracni fahrenheiti - spisk'o ti glancera!

...
Fetiš, fetiš.


Okretanje stranica? Šališ se...
Glancer ne može biti citan, cak ni ako je svilena buba bila plave krvi.

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 10/06/2006 : 23:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
tu temu možemo pretresat <miljon> puta

došlo vrijeme da je bolje imat' nego nemat'
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/06/2006 : 00:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Glanceru se ne sme gledati ni naslovnica, a kamoli citati
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/06/2006 : 00:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

wow odlicno thanks, idem izrezati strip neki stari i vidjeti kako ce uspjeti ( :

ja radim to na sledeci nacin, ako fali naslovna stranica odšampam je na štampacu, prethodno skinem sken naslovnice sa sajta, a ako fali koja stranica, takode imam skenirane skoro sve stripove na Cd-ovima i stranicu koja nedostaje, takode odšampam na štampacu i to kasnije zalepim oho lepkom, a rub isto tako lepim oho lepkom i može se svaki strip upristojiti, ranije sam lepio trakama. ali nisam znao, sad radim ovako kako sam opisao.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/06/2006 : 00:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

a ja bi isto restaurirao :)) kako tocno radis, mozes li malo objasniti svoje tajne tehnike ( : hvala


Uglavnom radim stare stripove koji imaju naslovnicu i zadnju stranicu, ali je izguzvan...poderan...sa spljostenim hrbatom itd...
Nisu to bas neke tehnike ali nakon nekoliko godina sam se dobro usemio...najveci vrhunac mi je bio stari LMS 52, Kit Teler.Njega sam kupio za deset dinara na buvljaku, bio je u takvom stanju da mislim da ga 99,9 procenata clanova ovog foruma ne bi ni uzelo u ruke..ali...imao je naslovnicu, istina isprljanu i imao je sve stranice.
E kod njega sam skidao stranicu po stranicu...svaku sam stranicu isekao makazama(0,1-0,2 mm, po potrebi) i posle toga sam ih ponovo zalepio(naravno potrebno je i malo stolarskoga alata ovde) Kada sam sve to odradio ocistio sam naslovnicu(to je moguce uraditi samo ako nisu one papirne onda je to neizvodljivo)...no kada sam zavrsio bio je to jedan lep primerak stripa...jedina falinka mu je bila sto nisam nikako mogao da mu napravim hrbat, bila su izlizana i delimicno iscepana ona slova...naziv stripa,broj,itd) pa za njega koristim jedan poseban kolaz papir u zutoj boji, ali imam u planu da kod drugara koji radi u pripremi za stampanje nesto napravim po tom pitanju...znaci kod tog stripa je sve originalno osim hrbata.
Ne kazem da je to odlican strip ali mi zaista pricinjava veliko zadovoljstvo kada uspem tako nesto da napravim...i naravno takav strip ima posebno mesto u mojoj kolekciji.

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"




Lms broj 52 ti je Zeleni pakao i on nema na boku naziv , nego samo ima lunov magnus strip kao isvi lms, to sigurno znaš !

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 11/06/2006 : 08:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

a ja bi isto restaurirao :)) kako tocno radis, mozes li malo objasniti svoje tajne tehnike ( : hvala


Uglavnom radim stare stripove koji imaju naslovnicu i zadnju stranicu, ali je izguzvan...poderan...sa spljostenim hrbatom itd...
Nisu to bas neke tehnike ali nakon nekoliko godina sam se dobro usemio...najveci vrhunac mi je bio stari LMS 52, Kit Teler.Njega sam kupio za deset dinara na buvljaku, bio je u takvom stanju da mislim da ga 99,9 procenata clanova ovog foruma ne bi ni uzelo u ruke..ali...imao je naslovnicu, istina isprljanu i imao je sve stranice.
E kod njega sam skidao stranicu po stranicu...svaku sam stranicu isekao makazama(0,1-0,2 mm, po potrebi) i posle toga sam ih ponovo zalepio(naravno potrebno je i malo stolarskoga alata ovde) Kada sam sve to odradio ocistio sam naslovnicu(to je moguce uraditi samo ako nisu one papirne onda je to neizvodljivo)...no kada sam zavrsio bio je to jedan lep primerak stripa...jedina falinka mu je bila sto nisam nikako mogao da mu napravim hrbat, bila su izlizana i delimicno iscepana ona slova...naziv stripa,broj,itd) pa za njega koristim jedan poseban kolaz papir u zutoj boji, ali imam u planu da kod drugara koji radi u pripremi za stampanje nesto napravim po tom pitanju...znaci kod tog stripa je sve originalno osim hrbata.
Ne kazem da je to odlican strip ali mi zaista pricinjava veliko zadovoljstvo kada uspem tako nesto da napravim...i naravno takav strip ima posebno mesto u mojoj kolekciji.

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"




Lms broj 52 ti je Zeleni pakao i on nema na boku naziv , nego samo ima lunov magnus strip kao isvi lms, to sigurno znaš !

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!


Ma znam, Kod ZS pise naziv stripa, nije ni bitno jer po pravilu to bude najvise osteceno kod starih stripova.
Da li si probao skenirati neki dobro ocuvan hrbat pa u nekom programu preraditi broj(ili naziv), i onda to probati fino prelepiti preko onog ostecenog...ako nisi probaj se potruditi , vi klinci imate za to smisla, a ako uspes nesto slicno napraviti javi mi se...

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/06/2006 : 17:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

wow odlicno thanks, idem izrezati strip neki stari i vidjeti kako ce uspjeti ( :

ja radim to na sledeci nacin, ako fali naslovna stranica odšampam je na štampacu, prethodno skinem sken naslovnice sa sajta, a ako fali koja stranica, takode imam skenirane skoro sve stripove na Cd-ovima i stranicu koja nedostaje, takode odšampam na štampacu i to kasnije zalepim oho lepkom, a rub isto tako lepim oho lepkom i može se svaki strip upristojiti, ranije sam lepio trakama. ali nisam znao, sad radim ovako kako sam opisao.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!


Kod nas je tehnologija znatno razlicita... Ljepilo se naime, zove UHU.

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000