forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 vecito pitanje...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/06/2006 : 20:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

a ja bi isto restaurirao :)) kako tocno radis, mozes li malo objasniti svoje tajne tehnike ( : hvala


Uglavnom radim stare stripove koji imaju naslovnicu i zadnju stranicu, ali je izguzvan...poderan...sa spljostenim hrbatom itd...
Nisu to bas neke tehnike ali nakon nekoliko godina sam se dobro usemio...najveci vrhunac mi je bio stari LMS 52, Kit Teler.Njega sam kupio za deset dinara na buvljaku, bio je u takvom stanju da mislim da ga 99,9 procenata clanova ovog foruma ne bi ni uzelo u ruke..ali...imao je naslovnicu, istina isprljanu i imao je sve stranice.
E kod njega sam skidao stranicu po stranicu...svaku sam stranicu isekao makazama(0,1-0,2 mm, po potrebi) i posle toga sam ih ponovo zalepio(naravno potrebno je i malo stolarskoga alata ovde) Kada sam sve to odradio ocistio sam naslovnicu(to je moguce uraditi samo ako nisu one papirne onda je to neizvodljivo)...no kada sam zavrsio bio je to jedan lep primerak stripa...jedina falinka mu je bila sto nisam nikako mogao da mu napravim hrbat, bila su izlizana i delimicno iscepana ona slova...naziv stripa,broj,itd) pa za njega koristim jedan poseban kolaz papir u zutoj boji, ali imam u planu da kod drugara koji radi u pripremi za stampanje nesto napravim po tom pitanju...znaci kod tog stripa je sve originalno osim hrbata.
Ne kazem da je to odlican strip ali mi zaista pricinjava veliko zadovoljstvo kada uspem tako nesto da napravim...i naravno takav strip ima posebno mesto u mojoj kolekciji.

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"




Lms broj 52 ti je Zeleni pakao i on nema na boku naziv , nego samo ima lunov magnus strip kao isvi lms, to sigurno znaš !

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!


Ma znam, Kod ZS pise naziv stripa, nije ni bitno jer po pravilu to bude najvise osteceno kod starih stripova.
Da li si probao skenirati neki dobro ocuvan hrbat pa u nekom programu preraditi broj(ili naziv), i onda to probati fino prelepiti preko onog ostecenog...ako nisi probaj se potruditi , vi klinci imate za to smisla, a ako uspes nesto slicno napraviti javi mi se...

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"






Taj papir na kojem su stampane naslovnice LMS i ZS (osim onih u prvim brojevima gde je to neka vrsta kartona) moze se naci po prodavnicama papira, naime radi se o 120-gramskom kunstdruku. Ko ima laserski stampac u boji (sto danas nije neka investicija) moze bilo koju naslovnicu da odstampa u kvalitetu boljem od originalnog, tako da ta vrsta restauracije postaje sasvim moguca za bilo kakvo ostecenje naslovne strane ili rikne.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 11/06/2006 : 21:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Taj papir na kojem su stampane naslovnice LMS i ZS (osim onih u prvim brojevima gde je to neka vrsta kartona) moze se naci po prodavnicama papira, naime radi se o 120-gramskom kunstdruku. Ko ima laserski stampac u boji (sto danas nije neka investicija) moze bilo koju naslovnicu da odstampa u kvalitetu boljem od originalnog, tako da ta vrsta restauracije postaje sasvim moguca za bilo kakvo ostecenje naslovne strane ili rikne.


hm...korisna informacija.
Mislim...znam da je sve moguce odstampati,cak da to sasvim sigurno bude kvalitetnije od originala, ali nazalost nemam ja vremena tragati za ljudima koji to mogu uraditi, a ja licno nemam nikakav stampac a i moje znanje na kompjuteru se svodi na to da ga znam upaliti , konektovati se na internenet, zapisati po koji reply(i to sa dva prsta), i na kraju ponovo ugasiti komp., toliko od mene
No, ne odustajem...naci cu ja nekoga ko ce to moci da mi odradi...

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/06/2006 : 21:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by ---dp---

Taj papir na kojem su stampane naslovnice LMS i ZS (osim onih u prvim brojevima gde je to neka vrsta kartona) moze se naci po prodavnicama papira, naime radi se o 120-gramskom kunstdruku. Ko ima laserski stampac u boji (sto danas nije neka investicija) moze bilo koju naslovnicu da odstampa u kvalitetu boljem od originalnog, tako da ta vrsta restauracije postaje sasvim moguca za bilo kakvo ostecenje naslovne strane ili rikne.


hm...korisna informacija.
Mislim...znam da je sve moguce odstampati,cak da to sasvim sigurno bude kvalitetnije od originala, ali nazalost nemam ja vremena tragati za ljudima koji to mogu uraditi, a ja licno nemam nikakav stampac a i moje znanje na kompjuteru se svodi na to da ga znam upaliti , konektovati se na internenet, zapisati po koji reply(i to sa dva prsta), i na kraju ponovo ugasiti komp., toliko od mene
No, ne odustajem...naci cu ja nekoga ko ce to moci da mi odradi...

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"




možeš i u fotokopirnici sa CD-a da odštampaš bilo koju naslovnu stranu i bilo koji strip uopšte i prestani da govoriš u infinitivu.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000