forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Povratak Sclavija!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
963 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 28/09/2006 : 20:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Ali zato mu se lice više ne sastoji od 4 prave linije :) Kod Stana najviše mrzim kada vidim Dylana u nekoj dinamicnoj pozi, pokretu a košulja mu kao okacena na ofingeru

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/10/2006 : 17:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Par detalja o preostale dve Sclaijeve nove epizode:

http://www.dilandog.co.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=28

Inace, Brindisi može da crta i Xabarasa "normalno", kao što smo videli u Broju 200. Ovde je jednostavno hteo da ga ostari, a Paola se nije bunila, jer se uklapa u celokupan ton price - starenje, umor, smrt, tome slicno.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/10/2006 : 11:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Stigla Ukronija!

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 19/10/2006 : 12:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Prokletnice!:)
Iako si dobio kasnije procitaces pre! Da znas da stvarno ima da naucim taj italijanski...

Ajde, uzivaj pa javljaj:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/10/2006 : 18:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Stici ce i meni za koji dan, xexexe.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/10/2006 : 21:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Procitah.

Bolja je nego što sam se plašio, gora je nego što sam se nadao.

Enivej, ovo svakako nije Sclavijevo remek delo, više je u rangu sa... pa, ocigledno poredenje je Tri puta nula, zbopg ludog profesora i slicne tematike, ali ni Sudnji dan iz prvog giganta nije daleko.

Neke od stvari koje je Oliva napisao stoje - Dylan i jeste relativno redundantan u epizodi, odnosno, tu je samo kao antipod Bretu Elisu. Gruco je još veci višak. A neke ne stoje. Ne bih se složio da "Sclavi non fa lo Sclavi", prica je ludilo o nepredvidivosti i sudbini, kvantnoj fizici i ljudskoj volji, istorijskim greškama i istorijskim ispravnostima. I o tome kakpo ljudi definišu svoje postojanje. To je Sclavi, to nije mogao da bude niko drugi osim Sclavija.

Ono što Oliva nije primetio jen lakoca scenarija. Koliko lagano Sclavi meša sve elemente koje je ubacio (a ima ih puno), prelazi iz splattera u komediju, iz zavera u kvantnu fiziku.

Ali osim te lakoce... okej, jeste Sclavi hteo da kaže puno toga, jeste i rekao puno toga, ali nije mi se dojmio nacin na koji je to rekao, sa sve konacnim obracunom i obrtom.

Štajaznam. 60-70%, ne više od toga. Da sam imao ogromna ocekivanja (a ne samo nadanja), verovatno bi bilo i gore od toga.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 21/10/2006 : 05:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Pa dobro, dobili smo zanimljivu pricu dakle. Ja volim i takvog Sclavija. Ali vise bih voleo da je epizoda po kvalitetu bliza sa "Tri puta nula" - koja nije genijalna ali mi je veoma draga i interesantna - nego sa "Sudnji dan", za koji vec napisah kako je izuzetno zabavan, ali zapravo bezvezan, kad pogledas sustinu.

Sem toga, Oliva je hejter koji preteruje, gledao sam mu recenzije i ranije. Jebo ga Popaj:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/10/2006 : 11:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hermeticna je epizoda, otud pada na pamet i Pakleni pas...

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 21/10/2006 : 16:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Pakleni pas? E to vec zabrinjava...:)

Mada dobro, meni ta epizoda nije omrazena toliko koliko vecini. Sigurno nije promasaj u rangu Koljaca i Coveka sa dva zivota. te su epizode meni, recimo, olicenje loseg Sclavija - a drugi tip njegovih promasaja su one prenaglasene, poput Doktor terora, recimo.

Mada, kad smo kod toga, fin je to primer i kako Sclavi ne odustaje: trebalo je dva puta da promasi sa jednom problizno istom idejom, u Koljacu i Coveku, da bi napokon to fino uoblicio tek u Phoenix. Tu mu je, po mom skromnom misljenju, i uspelo najzad. Nije to nista za top5, ali mi je bas oke epizoda.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/10/2006 : 18:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Oke, svakako je iznad Doktor Terora i Coveka sa dva života (mada se ovog drugog ni ne secam, truth be told). ;)

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 22/10/2006 : 15:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Eh, ni ja. Trudio sam se da ga zaboravim, vise nego neke bivse ribe:)Ostalo mi je samo gorko secanje da je grozan i pretenciozan:)

Ali, uprkos strahu, nikada nisam ni verovao da bi se Sclavi vratio bas sa takvim dnom. Sto se mene tice, sto blizi po kvalitetu bude sa Tri puta nula, to bolje.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/10/2006 : 15:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa citaj bre to vec jednom, crni Leo! ;)

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 22/10/2006 : 17:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Ne mogu bre KaraDjole, znas da u tom smislu zavisim od svoje drugarice poliglote:)
Ode na neka rodbinska okupljanja, sutra se vraca a na fax se jos uvek nikome ne ide, tako da - taman:)

No obzirom na tvoja misljenja, mislim da cu prvo traziti da mi cita S druge strane praga. Dobro, Ukronija mora biti makar druga:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/10/2006 : 23:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Joooj leo, ovo sa drugaricom-citacicom mi je tako smesno. Samo vas zamisljam ( u nekoliko razlicitih pozicija) i smejem se. Mozda bude i nesto vise od citanja :P

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 23/10/2006 : 02:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Barkere, 'bem li ti misa, ne znas ti sta je muka:)
Lepe su ti to zelje, al ovo je bas najbolja drugarica, pa nikako ne ide. To se sad cak pretvara u majka-dete odnos, kad je okolnost citanja stripova u pitanju, a u tom slucaju neka drugacija intima dopustena je jedino Dilanu - kako neko jednom rece, on je zajebani mothafucka:)

A i zanimljivo je, gledas u tekst sve vreme pa i zapamtis gomilu reci, zapazas lagano gramaticka pravila... babski metod rada, al' ajd sad:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/10/2006 : 13:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message

Iz novog Barbatinog giganta:



Srpski vampiri?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 23/10/2006 : 13:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Sava Savanovic strikes again! :))))

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 23/10/2006 : 22:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
A u Dampyru je vec bio "Vukodlak from Serbia" :)
Eto, heheh:)
...a sto se vampira tice, jedna zanimljivost:
termin 'vampir', verovali ili ne, zapravo je NAŠA rec, koja je potom postala internacionalna. Prema J. Dereticu, zbog pojave vampira u dva sela kod nas u XVII veku, o cemu su pisale becke novine, rec ulazi najpre u nemacki, a potom i u druge jezike.
:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/02/2007 : 18:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Procitah sad Martija, pa mogu da dam mišljenje o kompletnoj Sclavijevoj "povratnickoj trilogiji".

Prvo - nijedna od ovih epizoda nije remek delo koje ce zlatnim slovima biti upisano sa Dugackim pozdravom, Uspomenama nevidljivog, Totentanzom, Nojevim letom, S one strane smrti, etc.

I sve tri su veoma raznorodne. Marti je melanholicna "užas svakodnevice", "non e successo niente" pricica u tonu, perhaps, Nojevog leta; Ubica je medu nama je psiho-paranoja-triler, tematski najbliži Mrtvom vremenu, a po izvedbi možda i Uspomenama nevidljivog; a Ukronija je sklavijansko meditiranje na temu Smrti, vaseljene i svega ostalog, haoticno kao Povratak u Zonu sumraka, ali manje morbidno i manje fascinantno, otprilike kao Tri puta nula.

[HEAVY SPOILERS ON]

Diskutabilno najuspelija od te tri epizode je Marti - dilanovsko-sklavijanska melanholija i seta izbijaju iz svakog panela, maestralno nacrtanog od strane Casertana. Pre neku godinu, bilo je interesantno videti barbaticinog Dilana koji vrišti, place, urla, besni - kako pokazuje prave emocije. Ali dosta je toga. Taj "živahni" Dilan ispao je mnogo mracniji od ovog melahnolicnog, i lepo je videti tužno zatvorene oci i blagi smešak umesto cmizdrenja i balavljenja. Martija je najlakše opisati kao elegenatan scenario, za koji sam se doduše nadao da ce udariti u neku drugu poentu - ali ne, Sclavi ostaje veran užasima svakodnevice. Zato, prica je manja nego što je mogla da bude - neke stvari se nisu promenile, iako se mi jesmo promenili. SPOILER!!!Više bih voleo da je umesto "svi smo mi monstrumi" poenta bila "svi smo mi samo ljudi".Oh well. No, ne treba zanemariti da je Marti i poslednja od tri Sclavijeve epizode, te smo se vec možda i navikli šta od ovog i ovakvog Sclavija možemo, a šta ne možemo da ocekujemo. A kako ugodaj procitanog neretko zavisi i od toga šta se sluša uz citanje (Cocteau Twins uz Dugacki pozdrav, Vangelis uz Pricu o Dilanu Dogu, Mogwai uz Dok vas smrt ne rastavi, etc), melanholija, seta i elegancija su mogli i da dodu od Sufjana Stevensa, a ne od Sclavija.

Ako je Marti elegantan, Ukronija je bogami razigrana, ali i razbacana. Razmatranje egzistencije kroz kvantnu teoriju, opet, i ne može da bude drugacije. Ali Sclavi je tu previše hermetican, and not in a good way - dok nas Prica o Dilanu Dogu i, recimo, Povratak u Zonu sumraka svojom konfuzijom teraju da razmišljamo o tome šta je pisac hteo da kaže (ili barem mene), kod Ukronije toga nema, deluje kao da je konfuzija sama sebi svrha - što donekle i jeste, jer kakvo je to postojanje u kome nešto može i da postoji i da ne postoji, ako ne konfuzno? I naravno, šta to definiše postojanje? Po imenima likova, covek bi pomislio da Sclavi ovde "podržava" Vivu (Živu, jel'te) koja koristi neke trendove, ali im ne robuje, a ne Dilana koji vec robuje svom antikonformizmu, a svakako ne Ellisa, koji je rob konformizma i svih trendova. Možda. A možda i nacisti zbilja vladaju svetom.

Kao što je Marti diskutabilno najbolji, tako je i Ubica je med' nama diskutabilno najgori. Cela ta HEAVY SPOILER!!! "ubica je u stvari glavni junak" prica pogodnija je za formu kratke price, kao što je to bio slucaj u Mrtvom vremenu. Takode, Sclavi je najgori, kao i svi drugi, kada kopira, a ne unosi ništa svoje. A ovo je more or less straight port Hickoka. HEAVY SPOILER!!! Paranoja koja dovodi do toga da ni sebi samome ne možemo da verujemo cesto se pojavljuje kod poznog Sclavija - ovde je samo ogoljena do svoje suštine. Ne verujte scenaristi. Ne verujte likovima. Ne verujte ni sebi. Jer ubica je medu nama, i ubica ste vi, kao što je ovde Ubica Dilan koji nije Dilan. Nije "Ubica" loš - ali nije ništa, ama baš ništa posebno.

Random musings: interesantna kolicina splattera u sve tri price, u meri koju nismo videli vec petnaestak godina kod Dilana; opet - interesantno manje depresije i crnila, za razliku od "Projekta" koji je i depresivan i crn; ni traga od DD mitologije - galije, majke & roditelja, Smrti... a cak i žena ima samo u Ukroniji.

Sve skupa - ne, povratak nije spektakularan, i ko se nadao Second comingu (kao V. Oliva, verovatno), taj je razocaran. Ali to su veoma dobre price, gde je Marti na granici da bude odlican... ali tu granicu ne prelazi, na žalost.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/02/2007 : 19:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Najviše mi privuce pažnju dio "interesantna kolicina splattera u sve tri price, u meri koju nismo videli vec petnaestak godina kod Dilana"... that's good to hear.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 20/02/2007 : 19:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Možda je upravo ta kolicina splattera povratak starom Dylanu, neki simbolican "krug se zatvori da se novi otvori" momenat. Baš kao i povratak Dylanu u stilu: "Eto, p.... vam materina, ako dosad niste skontali o cemu se radi, vozicu vas na ringišpilu dok vas Smrt ne sastavi."

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/02/2007 : 09:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Tnx, Djole. Konacno da se i nesto procita na forumu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/02/2007 : 10:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
E Barker, daj ti onda napiši nešto...



Od Sclavija znaci ništa novo, no barem se vraca svojim (i našim) omiljenim temama.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/02/2007 : 11:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

E Barker, daj ti onda napiši nešto...



Od Sclavija znaci ništa novo, no barem se vraca svojim (i našim) omiljenim temama.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Nadam se da se nisi nasao uvredjenim.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/02/2007 : 11:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nope... Nego forum nije jedan covjek, mislim da svi moramo pridonositi kvaliteti i zanimljivostima ovog foruma i sajta. Vecina su staticari, a onda se bune kako nema niceg zanimljivog... Ništa osobno,samo sam reagirao na tvoj reply!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000