forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Batman-Hush i razocarenje Zagorom
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

fere
Starting Member

Croatia
64 Posts

Member since 01/04/2005

Posted - 10/07/2006 : 16:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit fere's Homepage  Send fere an ICQ Message  Send fere a Private Message
quote:
Originally posted by ilalin

Poceo sam da citam Hush-Batman graphic novel, i samo sam hteo da podelim prvi utisak sa vama.
Ovako bi trebalo da izgledaju stripovi. Pored dobre price Jim Lee (crtac) i Scot Williams (colorist) su uradili fantastican posao. Draze mi je sesti i citati Hush nego ici u bioskop gledati najnovijeg Superman-a. Kvalitet crteza, boje i papira je neverovatan.
Sa druge strane, pre neki dan sam zavrsio citanje Divova dobra i zla (Zagor) i razocarao se u moja decacka verovanja da je Zagor jedan od najuzbudljivijih stripova. Ne samo da su price naivne vec je i crtez relativno los. Proporcije kod Ferri-ja nisu nikad bile jaca strana sto je neoprostivo ako zelis napraviti dobar strip.
Nadam se da ce Zagorov broj 500 biti na nivou americkih stripova sto se tice i price i boja i kvaliteta papira, bar za taj jedan jubilarni broj.
Pozdrav



bravo!!!!!! ti si jedini s kojim djelim mišljenje
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 10/07/2006 : 18:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
od svih glupih rasprava na ovom forumu dosad mislim da je ova ipak vrhunac...

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

fere
Starting Member

Croatia
64 Posts

Member since 01/04/2005

Posted - 10/07/2006 : 22:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit fere's Homepage  Send fere an ICQ Message  Send fere a Private Message
nema veze bar neka rasprava na koju se isplati potrošiti telefonske impulse
Go to Top of Page

forsaken demon
Junior Member



Pitcairn Island
468 Posts

Member since 13/08/2004

Posted - 12/07/2006 : 16:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit forsaken demon's Homepage  Send forsaken demon a Private Message
U jebo$%#e kud je otishao ovaj topic...

Nezgodno mnogo kad matore zagorashe dirneh u srce :)
sorry guys nisam hteo da vas uvredim.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2006 : 17:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

kojeg Bruce Waynea? Silver Age, Golden Age, ovog novijeg? i ne moze mu biti djed, nego samo pradjed ili pra-pradjed.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Fuck Censorship! ||| Recite NE cenzuri!



Stone Age !

GRBO MAJSTORE ! GRBO MAJSTORE ! GRBO MAJSTORE ! GRBO MAJSTORE !
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/12/2009 : 23:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Evo jedan iz naftalina :-)
O ovima se pricalo:
- Hush
- Dark Knight Returns
- Killing Joke
- Year One
- The Long Halloween
- Dark Victory
- Arkham Asylum

Procitao Dark knight returns, Hush i The long halloween
1. Dark knight returns - meni u globalu najbolji. Prica najbolja od tri navedena (na momente sam se ježio), crtež najgori, ali ipak u zadnje vrijeme prica mi je na prvom mjestu.
2. Hush. I to vrlo jako 2. mjesto. Najbolji crtež od 3 navedena (netko rece da ovako stripovi trebaju izgledati, a ja se slažem), a meni se i prica svida. Ne znam zašto ovo nekima nije leglo.
3. The long halloween. Meni od 3 stripa u globalu najslabiji. Solidan crtež i solidna prica, ali se takoder slažem sa konstatacijom da je ovaj strip malo precjenjen...

Jedva cekam dokopati se ostalih sa spiska , a posebno Arkham Asylum (po mogucstvu u izdanju BP-a). Ne znam kako vama, ali meni sline cure od pomisli da u rukama držim BP Arkham.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/12/2009 : 00:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
Arkham Asylum...nisam upoznao ljudsko bice koje bi se razocaralo time...najbolji od navedenih

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 08/12/2009 : 09:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message
Ovo za dark knight returns apsolutno stoji. Neke su recenice toliko dobre da se najezis. No nista losiji nije Year one. E taj zbilja ima recenice koje su toliko dobre da stvarno soatvaljaju dojam. A i crtez je maestralan. Procitao sam taj strip valjda 10 puta.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/12/2009 : 12:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
quote:
Originally posted by karven

Arkham Asylum...nisam upoznao ljudsko bice koje bi se razocaralo time...najbolji od navedenih



Evo, ja.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 08/12/2009 : 14:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Vidim da se ovdje vrte uvijek iste price sto se Batman tice...Hush je strip ili ga ono bas volis ili ne volis.Ja ga volim jer me privukao Batmanu ponovno nakon nekog vremena.
Meni se iskreno najvise svida The Man Who Laughs najbolji meni Batman.Jako dobro ispricana prica prvog konflikta s Jokerom.

Ne znam zasto se ne voli Long Halloween koji je bio temelj za ove nove batman filmove.Temelj je takoder i za ovaj novi kanon u batman svijetu.Karakterizacija likova je odlicna.Sve ono vrijedno je ispricano u ovoj noir gansterskoj prici.Uz Year One se drzi za najbolje Batman djelo u kanonu.Dark Victory takoder itd.Meni se svidja ovaj Batman.
Takoder bi spomenija dvije price iz rane Bruceove karijere koje su takoder vrlo simpaticne.To je mini serijal Dark Moon Rising koja se kasnije direktno nadovezuje na The Man Who Laughs.

Sta sam se raspisa a o Zagoru ni rijeci.Divovi dobra i zla je najbolji Zagor i to je istina ali ima Batman stripova koji se mogu mjerit s ovom pricom.I jedan i drugi strip imaju smeca na sve strane ali i neka stvarno lijepa izdanja koja krase i jednog i drugog superheroja.Batman ce uvijek imati crtez kao sto ce nazalost Zagor uvik imati Ferrija.



Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/12/2009 : 18:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by karven

Arkham Asylum...nisam upoznao ljudsko bice koje bi se razocaralo time...najbolji od navedenih



Evo, ja.

mcn



ispravicu post cim se upoznamo

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 09/12/2009 : 15:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Dokaz da je Batman zapravo inspiracija za Duha sa sjekirom: http://dcu.blog.dccomics.com/files/2009/12/robwcavemanb.jpg
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/01/2010 : 16:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by karven

Arkham Asylum...nisam upoznao ljudsko bice koje bi se razocaralo time...najbolji od navedenih


Uh...
Jucer sam procitao i ne bih rekao da je ovo baš strip za svakoga. Zakukuljena prica puna simbolike i crtež sacinjen od sjena, mrlja, odraza i ponovo simbola... Strip mi se svidio, ali da nije u pitanju izdanje koje sadrži Morrisonov scenarij i dodatno objašnjenje pojednih situacija, dosta toga bi mi promaklo. Dosta teška literatura za nekoga tko traži samo zabavu. Ovo je nekako više za dobre poznavatelje Betmena, simbolike vezane za Betmena i simbolike uopce te ljubitelje McKean-ovog crteža.
Dakle bez obzira što je u pitanju jedan od najprodavanijih stripova (zvuci kontradiktorno znam ), ovaj strip se nece svakome dopasti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 09/01/2010 16:16:21
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/01/2010 : 14:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by ilalin

Poceo sam da citam Hush-Batman graphic novel, i samo sam hteo da podelim prvi utisak sa vama.
Ovako bi trebalo da izgledaju stripovi. Pored dobre price Jim Lee (crtac) i Scot Williams (colorist) su uradili fantastican posao. Draze mi je sesti i citati Hush nego ici u bioskop gledati najnovijeg Superman-a. Kvalitet crteza, boje i papira je neverovatan.
Sa druge strane, pre neki dan sam zavrsio citanje Divova dobra i zla (Zagor) i razocarao se u moja decacka verovanja da je Zagor jedan od najuzbudljivijih stripova. Ne samo da su price naivne vec je i crtez relativno los. Proporcije kod Ferri-ja nisu nikad bile jaca strana sto je neoprostivo ako zelis napraviti dobar strip.
Nadam se da ce Zagorov broj 500 biti na nivou americkih stripova sto se tice i price i boja i kvaliteta papira, bar za taj jedan jubilarni broj.
Pozdrav


Demoni ludila je za Hush remek djelo.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 10/01/2010 : 19:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Nadam se da dobri stari Zagor nikada nece izgubiti dusu i sarm koji poseduje i poceti da lici na stancovane americke super-heroje. Od mene toliko.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/01/2010 : 20:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by pravedni

Nadam se da dobri stari Zagor nikada nece izgubiti dusu i sarm koji poseduje i poceti da lici na stancovane americke super-heroje. Od mene toliko.


Prekasno. Zagor je otpocetka zamišljen da lici na štancane americke superheroje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/01/2010 : 20:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Ne vjerujem, bar dok ga ne obuku u pajkice nema sa Spajdijem ili Betmenom ništa slicnog.
Jer Zagor je car,a ostalo su samo prateca izdanja za manje zahtjevne citatelje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/01/2010 : 20:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Ne vjerujem, bar dok ga ne obuku u pajkice nema sa Spajdijem ili Betmenom ništa slicnog.
Jer Zagor je car,a ostalo su samo prateca izdanja za manje zahtjevne citatelje.


Nema ništa slicnog? Ima šareni kostim, sa simbolom. Tako da nije baš neupadljiv. Ima sidekicka, kakav god da je. A tu je i vrlo šarolika lepeza neprijatelja, mnogi sa natprirodnim mocima. Mislim, možemo još ovako nastaviti, ali ovo su uobicajena obilježja superheroja. Pa ti vidi.

A ako je ikad išta bilo za manje zahtjevne citatelje, onda je to svakako Zagor.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/01/2010 : 20:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by pravedni

Nadam se da dobri stari Zagor nikada nece izgubiti dusu i sarm koji poseduje i poceti da lici na stancovane americke super-heroje. Od mene toliko.


Prekasno. Zagor je otpocetka zamišljen da lici na štancane americke superheroje.


A najsmješnije je što ih tuce na svakom bogovjetnom polju, od crteža, postavke, likova, price...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/01/2010 : 21:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by pravedni

Nadam se da dobri stari Zagor nikada nece izgubiti dusu i sarm koji poseduje i poceti da lici na stancovane americke super-heroje. Od mene toliko.


Prekasno. Zagor je otpocetka zamišljen da lici na štancane americke superheroje.


A najsmješnije je što ih tuce na svakom bogovjetnom polju, od crteža, postavke, likova, price...


Ne bih se složio. I nekako imam dojam da nisi procitao mnogo od ove vrste stripova. Ispravi me ako griješim.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1447 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 10/01/2010 : 21:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message
quote:
Originally posted by ilalin

Poceo sam da citam Hush-Batman graphic novel, i samo sam hteo da podelim prvi utisak sa vama.
Ovako bi trebalo da izgledaju stripovi. Pored dobre price Jim Lee (crtac) i Scot Williams (colorist) su uradili fantastican posao. Draze mi je sesti i citati Hush nego ici u bioskop gledati najnovijeg Superman-a. Kvalitet crteza, boje i papira je neverovatan.
Sa druge strane, pre neki dan sam zavrsio citanje Divova dobra i zla (Zagor) i razocarao se u moja decacka verovanja da je Zagor jedan od najuzbudljivijih stripova. Ne samo da su price naivne vec je i crtez relativno los. Proporcije kod Ferri-ja nisu nikad bile jaca strana sto je neoprostivo ako zelis napraviti dobar strip.
Nadam se da ce Zagorov broj 500 biti na nivou americkih stripova sto se tice i price i boja i kvaliteta papira, bar za taj jedan jubilarni broj.
Pozdrav



Sve bi ovo bilo lijepo i krasno i sa svime bih se složio, samo da nisi kao primjer kontre "Divovima..." uzeo - "Hush"

Ajde, "Killing joke", Millerova, ma da si usporedio sa onim Batmanima dok je još bio Bat-Man, ali "Hush"... jer, kao što netko rece:

quote:
Originally posted by Aco

A da;Hush vrijedi samo crtacki dok je prica priglupa.Ne znam zbog cega je taj Loeb toliko hvaljen i cijenjen a vecina stripova mu je prosjek.




Apsolutno, konfuzan i zbrkan autor, tipicna americka "štancaj da prodaš" škola!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 11/01/2010 : 12:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
"Duh sa sekirom" je na ovim ex-Yu prostorima vec kulturoloski fenomen. Prema tome,neumesno je svako poredjenje sa Betmenom,Spajdermenom,ili nekim drugim USA super-herojem - oni vec na startu gube bitku...Po sarmu,popularnosi,tirazima,fanovima,uz rame mu je samo Porucnik Bluberi...ali je "Duh sa sekirom" i dalje broj 1.
Vedro je nebo iznad Darkwooda!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/01/2010 : 16:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by pravedni

"Duh sa sekirom" je na ovim ex-Yu prostorima vec kulturoloski fenomen. Prema tome,neumesno je svako poredjenje sa Betmenom,Spajdermenom,ili nekim drugim USA super-herojem - oni vec na startu gube bitku...Po sarmu,popularnosi,tirazima,fanovima,uz rame mu je samo Porucnik Bluberi...ali je "Duh sa sekirom" i dalje broj 1.
Vedro je nebo iznad Darkwooda!!!


Necu ulaziti u samu popularnost Zagora i njegov status kulturološkog fenomena. Iako, ako vec ima status kulturološkog fenomena, to je po meni onda razlog više da se o njemu raspravlja.

Ono što mene zanima jest koncept Zagora kao stripa. A taj koncept se ne razlikuje mnogo od onog kod americkih superheroja. Zagor se zapravo ne razlikuje mnogo od Batmana, Spider-Mana i slicnih junaka. Jedina veca razlika je vremensko razdoblje u kojem se strip odvija. Zagor se odvija u prvoj polovici 19. stoljeca, u nekakvom western okruženju. Iako bi se to možda trebalo zvati "eastern", jer je Darkwood tobože na istocnoj obali SAD-a (iako zapravo pojam "western" ima možda više povijesno-društveno-politicko nego geografsko znacenje). Sve ostalo, znaci lik, životna tragedija kao motivacija, kostim, skrovište, alter-ego, sidekick, prijatelji, neprijatelji i moralno-eticki kodeks upucuju na to da je Zagor zapravo tipican izdanak superherojskog stripa kakav postoji u SAD-u.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/01/2010 : 16:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Necu ulaziti u samu popularnost Zagora i njegov status kulturološkog fenomena. Iako, ako vec ima status kulturološkog fenomena, to je po meni onda razlog više da se o njemu raspravlja.

Ono što mene zanima jest koncept Zagora kao stripa. A taj koncept se ne razlikuje mnogo od onog kod americkih superheroja. Zagor se zapravo ne razlikuje mnogo od Batmana, Spider-Mana i slicnih junaka. Jedina veca razlika je vremensko razdoblje u kojem se strip odvija. Zagor se odvija u prvoj polovici 19. stoljeca, u nekakvom western okruženju. Iako bi se to možda trebalo zvati "eastern", jer je Darkwood tobože na istocnoj obali SAD-a (iako zapravo pojam "western" ima možda više povijesno-društveno-politicko nego geografsko znacenje). Sve ostalo, znaci lik, životna tragedija kao motivacija, kostim, skrovište, alter-ego, sidekick, prijatelji, neprijatelji i moralno-eticki kodeks upucuju na to da je Zagor zapravo tipican izdanak superherojskog stripa kakav postoji u SAD-u.


U pravu si 99%.
Mada je Zagor napravljen vise prema Tarzanu i Fantomu, nego prema Batmanu i US superherojima,ciji su uzorci takodje bili Fantom i Superman koji su opet imali svoje idole.Ipak u samim takvim stripovima, bez obzira koliko im tema bila slicna, ima mnogo razlike u kvalitetu.
Od Batmana sam procitao vise stotina epizoda, sto prije ili poslije prve krize,i mogu reci da je prosjek kvalitete na dnu, cast remek-djelima tipa "Killing joke" od Moorea ili DKR,koji meni nije legao ali postujem to da je bio revolucionaran strip.Takodje sto se tice proporcija, Batman adventures ima los crtez, ali meni do dan danas jedan od najfenomenalnijih US serijala, barem do momenta dok se nisu istrosili i serija presla u Batman i Robin adventures.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 11/01/2010 : 21:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message
Hush mi je poput jedne od onih Playboy cura, to izgleda toliko dobro da se i ne pitas ima li ista u glavi.

Danas sam upravo zavrsio Long Halloween i pored najbolje volje nije ostavio neki dojam ''who done it'' rastegnut u beskonacnost a kad se na kraju otkrilo, nije ostavilo neki wooow efekat na mene

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000