forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Top 10 strip albuma fr-bel. škole
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 05/07/2006 : 19:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ovo je topic za Ðoleta

Može li mi neko navesti deset najboljih fr.-bel. strip albuma koji su izašli od 2000. pa nadalje?

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/07/2006 : 21:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Može li mi neko navesti deset najboljih fr.-bel. strip albuma koji >su izašli od 2000. pa nadalje?

Ne, al' mogu navesti tri meni jako drage serije:

Green Manor (krasno crtano i pametno pisano, Conan Doyleovski krimichi s humorom)

Parker & Badger (Gaston za 21. stoljeche)

Les Nombrils (odliccno crtan teen strip bez foliranja; draga mi je i Tamara ali ona je malo sentimentalno-ssecherasta pa je ovaj bolji).

Petite Lucie (polu-strip-polu zagonetke, ali sjajno)

Zekan (Lapinot) - strip desetljecha (uglavnom sve ssto je radio Trondheim je barem vrlo dobro, ali ovo je najbolje)

Les Olives Noires - apsolutno sjajan strip iz rimske Palestine, meni mozzda najdrazza Sfarova serija

Professeur Bell - kad smo kod Sfara, probajte i ovo: pola Dylan pola Marti pola Corto

Toto l'ornythorique - predivno slikano i s duhom

Jojo - najtoplija djeccja serija ikad

i recimo Davodeau (meni je "Vikend s lažljivcem" bio bolji od onog dokumentarca na selu, Milanu obratno)

Ups, ispade deset ipak!

mcn


Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 05/07/2006 : 21:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
hvala!

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/07/2006 : 21:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Može li mi neko navesti deset najboljih fr.-bel. strip albuma koji >su izašli od 2000. pa nadalje?

Ne, al' mogu navesti tri meni jako drage serije:

Green Manor (krasno crtano i pametno pisano, Conan Doyleovski krimichi s humorom)

Parker & Badger (Gaston za 21. stoljeche)

Les Nombrils (odliccno crtan teen strip bez foliranja; draga mi je i Tamara ali ona je malo sentimentalno-ssecherasta pa je ovaj bolji).

Petite Lucie (polu-strip-polu zagonetke, ali sjajno)

Zekan (Lapinot) - strip desetljecha (uglavnom sve ssto je radio Trondheim je barem vrlo dobro, ali ovo je najbolje)

Les Olives Noires - apsolutno sjajan strip iz rimske Palestine, meni mozzda najdrazza Sfarova serija

Professeur Bell - kad smo kod Sfara, probajte i ovo: pola Dylan pola Marti pola Corto

Toto l'ornythorique - predivno slikano i s duhom

Jojo - najtoplija djeccja serija ikad

i recimo Davodeau (meni je "Vikend s lažljivcem" bio bolji od onog dokumentarca na selu, Milanu obratno)

Ups, ispade deset ipak!


Eh, kad li ce išta od toga kod nas izac...

(Osim Zekana, naravno.)

"Oh, Alex. You made a LOT of mistakes. You underestimated Superman. Superboy. Me. But the biggest one? You didn't let the Joker play."
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 05/07/2006 : 22:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by mcn


Toto l'ornythorique - predivno slikano i s duhom







****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/07/2006 : 23:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by mcn


Toto l'ornythorique - predivno slikano i s duhom







****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



Znam da sam nekom nabavio ovaj strip ...

"If you diss me you're nameless, if I diss you you're famous so what's a rapper to do." ---Jay-Z---
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 06/07/2006 : 00:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ovo je topic za Ðoleta

Može li mi neko navesti deset najboljih fr.-bel. strip albuma koji su izašli od 2000. pa nadalje?

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...



Sve zavisi od žanra koji ti se svida.
Meni je recimo vrlo interesantan
Insiders

a evo i jednog linka koji ce ti možda dati odgovor:
http://www.eupedia.com/belgium/recommended_comics.shtml

----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25109 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/07/2006 : 06:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Le Tueur
Blacksad
Djinn
Murena

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 06/07/2006 : 08:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
kad biste sad mogli da kupite bilo koja tri albuma francusko-belgijske skole, koja bi to tra albuma bila?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/07/2006 : 11:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Sillage t. 9
Yoni t. 1
Lumieres de l'Amalou intergralni
(a ako neki od njih nema - onda Okko t.2)

Što nikako ne znaci da su to najbolji serijali od 2000. - ali radoznao sam.

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7291 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/07/2006 : 14:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Blacksad me oduševija.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 07/07/2006 : 10:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Bilo što od Trondheima i Sfara vrijedi zlata. Nedavno sam od jurice dobio "Vampire Loves" Joanna Sfara, super! A vidim da novi americki Dungeon izlazi vec za koji dan... Ubrzali su te prijevode, super.
Go to Top of Page

deepo
Starting Member

41 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 07/07/2006 : 14:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send deepo a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Blacksad me oduševija.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!


I mene odushevljava, ali imam samo prvi deo (na engleskom), ima neko mozda i nastavak/ke??? Ne mogu nikako da ih nadjem... izneveri me mula.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 07/07/2006 : 16:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
quote:
Originally posted by deepo

quote:
Originally posted by vice

Blacksad me oduševija.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!


I mene odushevljava, ali imam samo prvi deo (na engleskom), ima neko mozda i nastavak/ke??? Ne mogu nikako da ih nadjem... izneveri me mula.



Pa imaš prva dva na hrvatskom, a i na originalu ima kolko ja znam samo tri. A by the way to i nije baš pravi strip iz fr-bel škole jer su njegovi autori španjolci.

TRAŽIM BISERSTRIP 10 BISERSTRIP ŠAMPIJONI STRIPA 11,17
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7291 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/07/2006 : 16:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by deepo

quote:
Originally posted by vice

Blacksad me oduševija.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!


I mene odushevljava, ali imam samo prvi deo (na engleskom), ima neko mozda i nastavak/ke??? Ne mogu nikako da ih nadjem... izneveri me mula.



Drugi mi je puno bolji, zanimljivija je prica, o rasizmu koji je uništija jednu obitelj, dok je prvi dosta nalik prici o Marvu iz Sin Cityja.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1580 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 07/07/2006 : 18:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Meni je Zekan najbolji.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 08/07/2006 : 14:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Le Triangle Secret,I.N.R.I.
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 08/07/2006 : 14:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
ma ajde macane

uništio si sve moje samopouzdanje, gledam tvoj spisak i pitam se, šta radim u životu, cak citam francuske serijale, one stare, i povremeno pregledavam nove albume, onako fizicki, al tvoj spisak me zatekao golog i bosog, ko da znam skoro ništa, jedno veliko hvala za tvoj trud, potrudicu se i ja

Edited by - diderot2 on 08/07/2006 14:37:33
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 09/07/2006 : 09:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>uništio si sve moje samopouzdanje

Hvala, zzivim za to.

Naravno, ukusi variraju pa je link kojeg je postavio XIII vrlo dobra odrednica za ljubitelje klasiccnijih/realisticcnih pustolovnih serija. Da radim neku reviju za raju, kao ssto ne radim, onda bih stavljao tek jedan album sa svoje liste na dva ili tri s XIII-iccina linka, ali ove potonje ne bih za svoju policu kupovao (premda, ako ih netko ima za posudit na ccitanje, rado!).

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 10/07/2006 : 18:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
e, a sad pitanje dana.... preporucite mi one koje su prevedeni na engleski, jer od francuskog ne berem ni f

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

deepo
Starting Member

41 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 11/07/2006 : 10:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send deepo a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

e, a sad pitanje dana.... preporucite mi one koje su prevedeni na engleski, jer od francuskog ne berem ni f

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.


Evo, recimo, meni jako dobar Francois Schuiten.
Od njega, na eng, sam nasao samo Carapaces.... I toplo preporuchujem.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26450 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/07/2006 : 15:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Wake 1-7,Metabarons,Deicide...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/07/2006 : 17:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Wake 1-7,Metabarons,Deicide...

E, mozze Metabarons i, svakako, Deicide!

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 05/01/2010 : 22:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Može li mi neko navesti deset najboljih fr.-bel. strip albuma koji >su izašli od 2000. pa nadalje?

Ne, al' mogu navesti tri meni jako drage serije:

Green Manor (krasno crtano i pametno pisano, Conan Doyleovski krimichi s humorom)

Parker & Badger (Gaston za 21. stoljeche)

Les Nombrils (odliccno crtan teen strip bez foliranja; draga mi je i Tamara ali ona je malo sentimentalno-ssecherasta pa je ovaj bolji).

Petite Lucie (polu-strip-polu zagonetke, ali sjajno)

Zekan (Lapinot) - strip desetljecha (uglavnom sve ssto je radio Trondheim je barem vrlo dobro, ali ovo je najbolje)

Les Olives Noires - apsolutno sjajan strip iz rimske Palestine, meni mozzda najdrazza Sfarova serija

Professeur Bell - kad smo kod Sfara, probajte i ovo: pola Dylan pola Marti pola Corto

Toto l'ornythorique - predivno slikano i s duhom

Jojo - najtoplija djeccja serija ikad

i recimo Davodeau (meni je "Vikend s lažljivcem" bio bolji od onog dokumentarca na selu, Milanu obratno)

Ups, ispade deset ipak!

mcn


Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!




Malo lutam po starim temama, pa evo, možda Marko procita . Macanovim preporukama valja vjerovati pa bi bilo super da ovogodišnji Zekani dobiju društvo nekog od ovih stripova.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 07/01/2010 : 11:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
@sejo: bravo na ideji za topic

@mcn: bravo na trudu i, kao sto diderot2 rece: uhvatio si me golog i bosog, macane, jer sam s tvog popisa dosad cuo samo za zekana

uglavnom, odmah sam prekopao po netu pa "komentarisem":

- green manor: crtez me je osvojio na prvi pogled, nadam se da je i prica dobra (a trebala bi biti prema macanovom opisu)

- parker&badger: djeluje simpaticno, ali nista vise od toga

- les nombrils: vidi pod "parker&badger"

- petite lucie: isto

- zekan: jednostavno ne mogu probaviti trondheima i to je to

- Les Olives Noires: djeluje zanimljivo

- professeur Bell: isto

- Toto: ne bas

- jojo: palac gore

a sto se tice linka koji je ostavio XIII, tamo mi je 90% toga vec poznato i sve je po mom ukusu (koji, ponavljam po 100-ti put, bas i nije odraz misljenja ostatka javnosti )

ono sto nije spomenuto, a ja bih volio vidjeti objavljeno (dosad je, cini mi se, bilo samo u comic stripu) jest TITEUF

zatim, malo sam ceprkao po bdgestu pa mi se onako odokativno zanimljivim cini sljedece:

- le mystere nemo

- Le seigneur de Cornwall

- la croisade des enfants

- black crow

- les voies du seigneur

- canoe bay

...

ajd nek' nabaci komentare netko tko je imao prilike citati. hvala unaprijed!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/01/2010 : 12:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

@sejo: bravo na ideji za topic



I di smo nakon 4 godine?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000