forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prica o Marku Šunjicu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 10/08/2006 : 14:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Evo,baš sam u kaficu procitao vrlo interesantan clanak o Libellusu u casopisu koji tematizira izdavaštvo u Hrvatskoj. Predstavljena su neka Libellusova izdanja,ima i nekoliko problematicnih teza,ali zanimljivost je da je Markos apostrofiran kao guru strip-scene u Hrvata, Libellus kao firma koja postavlja nove standarde,a i opisano je ,sad vec legendarno Markovo"obracenje". Ono što je Pavla bila svjetlost pred Damaskom za Marka je bio prvi Mister No od SD. Interesantno je da to obracenje postaje vec legendarno jer postoje teorije i da se radilo o tal. Mister No maxiju! Naravno, clanak je vrlo afirmativan, a naš Marko polako ulazi u legendu...Cestitam njemu,a i svim forumašima jer je i forum pohvaljen kao i ovaj site opcenito!

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 10/08/2006 : 14:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
koji casopis?

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 10/08/2006 : 14:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Op.a.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29251 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/08/2006 : 14:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Clanak je pozitivan, ali ima tu nekoliko netocnih informacija, steta sto autor nije provjerio to prije nego je objavio clanak...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 10/08/2006 : 14:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Važno je da se piše pa makar i dobro!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15540 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 10/08/2006 : 15:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message


cestitke

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 10/08/2006 : 15:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Jos jedan dokaz da je novinarstvo u Hrvatskoj placenicko, svatko moze naruciti clanak o sebi. Stvarno su ovi staffovci postali bahati...





Cestitam, Marko
Samo, nije li Savao prije obracenja bio progonitelj krscana?

"I was going to be a neo-deconstructivist but mom wouldn't let me" -- Calvin
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/08/2006 : 15:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
I koji je to ipak casopis?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 10/08/2006 : 15:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Dobar glas daleko se cuje

Porter
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 10/08/2006 : 15:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
a loš još dalje

"When you have to shoot-shoot,don't talk!!!!!" -Tuco Ramirez
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 10/08/2006 : 16:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Jel neko ima sken...koji je to casopis?

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 10/08/2006 : 16:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Pa rekoh,"Op.a.".
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/08/2006 : 16:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Uskoro ce biti u Forbes Top 100 kad eBay bude preuzeo ovu stripovi.com aukciju :-)))))))))))))))))))))))))))))))!

Free will. It's like butterfly wings: once touched, they never get off the ground. No, I only set the stage. You pull your own strings.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/08/2006 : 16:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Pa rekoh,"Op.a.".



Op.a. - prvi mjesecnik za knjigu!

Nisam ni znao da to izlazi...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 10/08/2006 : 17:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by fantom

Pa rekoh,"Op.a.".



Op.a. - prvi mjesecnik za knjigu!

Nisam ni znao da to izlazi...

Wealth beyond measure, outlander...

Ma ne izlazi baš mjesecno,pokrenut je još prije nekoliko godina, ali je bio stao. Sad je promjenio format, valjda ce biti bolje srece. Specifican je što se bavi knjigama pod vidom izdavaštva, medutim ni tu nije jedini, postoji i Cegecova(Meandar)publikacija "Tema".
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/08/2006 : 22:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Uh, prema ovom kratkom fantomovom opisu tekst pomalo zvuci kao lagana glorifikacija...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 10/08/2006 : 22:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Pa i jest! Cak je napisano da je Markos osnivac knjižare Libellus, ne znam hoce li VJ uložiti protest.Naravno da Markos ima mnoge zasluge, ali sam tekst je, dobro si kazao,prilicna glorifikacija! Bilo mi je to simpaticno za procitat pa sam podjelio s vama!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/08/2006 : 01:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ono sto je mislim vec Marko trebao napisati i objasniti o kakvim banalnim greskama se tu u tom tekstu radi, napisat cu evo ja.
Naime, navedeni tekst sam veceras imao priliku procitati i moram priznati
da je poprilicno krivo napisan i stvara potpuno krivu sliku koja se cesto pojavljuje i na ovom forumu.
Naravno mislim iskljucivo na dio teksta koji je napisan za Libellus.
Smatram kako se cesto puta pojavljuju krive informacije, kao i u ovom tekstu, te se
na taj nacin zanemaruju drugi ljudi koji su zasluzni za sve sto se dogadja oko Libellusa.
Ne mislim tu iskljucivo samo na sebe vec prije svega i na Darija Antunovica (Gaston na forumu)
koji je svojom suradnjom i radu na izdanjima u kojima sudjeluje jako puno doprinio da ta
izdanja danas izgledaju kako izgledaju.
Takodje sve sto se veze za striparnicu treba se iskljucivo vezati za Vedrana Jelenica (V.J. na forumu)
jer je on vlasnik striparnice, te organizira i vodio posao oko toga.
Markos niti je pokrenuo izdavacku kucu Libellus, niti je otvorio strip knjizaru, niti je jedan od osnivaca strip festivala Mafest.
Te informacije u tekstu su potpuno krive i kao sto sam vec napisao stvaraju sasvim drugu sliku od realnosti.
Direktor Libellus izdavastva je autor ovog posta, a Markos je suradnik Libellusa u odredjenim projektima.
Ken Parker kao i Magicni Vjetar radi skupa u suradnji sa mnom (da, evo necete vjerovati
ali Ken nije samo Markosovo djelo kako se cesto zna napisati vec apsolutno ravnopravno i moj strip ).
On jos na dva projekta (MM Giganti i Klara) radi skupa sa Gastonom i sa mnom, potpuno ravnopravno.
Markos je prije svega moj veliki prijatelj i dragocjen suradnik u navedenim projektima, koji je
takodje svojim angazmanom, radom i znanjem doprinio da Libellus izdanja izgledaju kako izgledaju.
Medjutim smatram da nakon ovog pregrsta krivih informacija treba neke stvari staviti na svoje mjesto.
Markos je Libellus zbog suradnje i ravnopravnog sudjelovanja u navedenim projektima,
ali Libellus nije Markos, odnosno nije sinonim za Libellus kako se to zna provuci kao recimo u ovom tekstu.
Iskreno, mislim da nikad do sada nisam bio nametljiv, niti se gurao u prvi red kod nasih izdanja,
no na ovakav tekst u casopisu i na neke ceste opaske na forumu smatram kako sam trebao napisati nekoliko recenica.



Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 11/08/2006 : 08:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Ono sto je mislim vec Marko trebao napisati i objasniti o kakvim banalnim greskama se tu u tom tekstu radi, napisat cu evo ja.
Naime, navedeni tekst sam veceras imao priliku procitati i moram priznati
da je poprilicno krivo napisan i stvara potpuno krivu sliku koja se cesto pojavljuje i na ovom forumu.
Naravno mislim iskljucivo na dio teksta koji je napisan za Libellus.
Smatram kako se cesto puta pojavljuju krive informacije, kao i u ovom tekstu, te se
na taj nacin zanemaruju drugi ljudi koji su zasluzni za sve sto se dogadja oko Libellusa.
Ne mislim tu iskljucivo samo na sebe vec prije svega i na Darija Antunovica (Gaston na forumu)
koji je svojom suradnjom i radu na izdanjima u kojima sudjeluje jako puno doprinio da ta
izdanja danas izgledaju kako izgledaju.
Takodje sve sto se veze za striparnicu treba se iskljucivo vezati za Vedrana Jelenica (V.J. na forumu)
jer je on vlasnik striparnice, te organizira i vodio posao oko toga.
Markos niti je pokrenuo izdavacku kucu Libellus, niti je otvorio strip knjizaru, niti je jedan od osnivaca strip festivala Mafest.
Te informacije u tekstu su potpuno krive i kao sto sam vec napisao stvaraju sasvim drugu sliku od realnosti.
Direktor Libellus izdavastva je autor ovog posta, a Markos je suradnik Libellusa u odredjenim projektima.
Ken Parker kao i Magicni Vjetar radi skupa u suradnji sa mnom (da, evo necete vjerovati
ali Ken nije samo Markosovo djelo kako se cesto zna napisati vec apsolutno ravnopravno i moj strip ).
On jos na dva projekta (MM Giganti i Klara) radi skupa sa Gastonom i sa mnom, potpuno ravnopravno.
Markos je prije svega moj veliki prijatelj i dragocjen suradnik u navedenim projektima, koji je
takodje svojim angazmanom, radom i znanjem doprinio da Libellus izdanja izgledaju kako izgledaju.
Medjutim smatram da nakon ovog pregrsta krivih informacija treba neke stvari staviti na svoje mjesto.
Markos je Libellus zbog suradnje i ravnopravnog sudjelovanja u navedenim projektima,
ali Libellus nije Markos, odnosno nije sinonim za Libellus kako se to zna provuci kao recimo u ovom tekstu.
Iskreno, mislim da nikad do sada nisam bio nametljiv, niti se gurao u prvi red kod nasih izdanja,
no na ovakav tekst u casopisu i na neke ceste opaske na forumu smatram kako sam trebao napisati nekoliko recenica.



Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

Vrlo jasno. Cak sam i ja neke stvari od ovih htio napisati pri otvaranju topica, ali pomislio sam(ispravno)da nisam najpozvaniji stoga sam napisao da je rijec o problematicnim tezama. Nisam želio da Markos shvati da na bilo koji nacin minoriziram njegov rad. Ipak, dobro je da si ovo pojasnio, dugo ni sam nisam znao kakvi su (poslovni)odnosi u Libellusu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29251 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/08/2006 : 10:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ja sam sto puta objasnjavao na forumu i inace u razgovorima da niti sam vlasnik striparnice, niti Libelusa, o Mafestu niti da i ne govorim. To sto ljudi to ili ne zele cuti ili ignoriraju ili ne vjeruju je druga stvar.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/08/2006 : 11:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Marko samo - u svrhu svog rastucheg kulta liccnosti - koristi jednostavnu ccinjenicu da se ljudima ne da pamtiti visse od jedne osobe u vezi s jednim pojmom. Dakle: Libellus jednako Markos zato ssto je on bio prvo javno lice te firme. Mozze se Dado tu sad ukljuccivati u vatrene polemike sa stinkyem koliko zzeli, javno lice Libellusa za svagda ostaje lukavi Markos! Za koju godinu, vech mi se vidi, Markos neche biti samo javno lice Libellusa vech i stripa u cijelosti - osigurao si je to mjesto protestantskom radnom etikom, makijavelisticckim manipuliranjem, cezarijanskim likom i demostenovskim govornisstvom (a donekle i stvarnim zaslugama) - te se sada kasno buniti ili to pokussati ispraviti!

U stoljechu dvadeset sedmom, rijecc za strip u Hrvata bit ce "Libellus", a Markos jedini autor kojega se pamti!

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/08/2006 : 11:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Marko samo - u svrhu svog rastucheg kulta liccnosti - koristi jednostavnu ccinjenicu da se ljudima ne da pamtiti visse od jedne osobe u vezi s jednim pojmom. Dakle: Libellus jednako Markos zato ssto je on bio prvo javno lice te firme. Mozze se Dado tu sad ukljuccivati u vatrene polemike sa stinkyem koliko zzeli, javno lice Libellusa za svagda ostaje lukavi Markos! Za koju godinu, vech mi se vidi, Markos neche biti samo javno lice Libellusa vech i stripa u cijelosti - osigurao si je to mjesto protestantskom radnom etikom, makijavelisticckim manipuliranjem, cezarijanskim likom i demostenovskim govornisstvom (a donekle i stvarnim zaslugama) - te se sada kasno buniti ili to pokussati ispraviti!

U stoljechu dvadeset sedmom, rijecc za strip u Hrvata bit ce "Libellus", a Markos jedini autor kojega se pamti!

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!




Nikad nije kasno!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"

Edited by - Darkwood Devil on 11/08/2006 11:17:59
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 11/08/2006 : 11:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
U stoljechu dvadeset sedmom, rijecc za strip u Hrvata bit ce "Libellus", a Markos jedini autor kojega se pamti!



Evo, ja cu na CRSu donijeti Marku KP br. 1 radi potpisa, e ne bih li mu tako visestruko povecao vrijednost i kasnije ga prodao za basnoslovnu svotu

"I was going to be a neo-deconstructivist but mom wouldn't let me" -- Calvin
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/08/2006 : 11:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Vrijedit ce ti onda samo 50 % vise, trebas zicat i Dadu potpis da vrijedi 100 % vise! :)))

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/08/2006 : 17:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
To je samo pocetak price o Marku Šunjicu...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 11/08/2006 : 18:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
ali Libellus nije Markos,



Sve bi bilo jednostavnije kada biste na Libellus stranici imali impresum ili odjeljak "press" te tako izbjegli netocne informacije jer bi svatko koga takvi podaci zanimaju na taj nacin mogao naci tko je tko u Libellusu. Ne mozes kriviti covjeka koji zapravo nema otkuda skupiti informacije, nije valjda da se ocekuje da novinari vise na forumu.

Meni je dojam o clanku bio pozitivan, sto je dovoljno i korisno. Dvije stranice gusto pisano. Jedina zamjerka je rubrika u koju je stavljeno: djeca - mladi - strip.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000