forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TOPOLINO
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

asmojver
New Member



Croatia
101 Posts

Member since 31/08/2002

Posted - 15/08/2006 : 17:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send asmojver a Private Message
BOK!

Koliko od Vas cita talijanski Topolino, Zio Paperone, I Classici, Paperinik, Paperino. Za one koji neznaju to su Disney-ovi stripovi o Paji, Mikiju, Šilji i ekipi.

Taj serijal u Italiji izlazi još od vrijeme prije drugog rata i uspješan je do dan danas. Dali netko barata podatkom o tome dali ce se u skoroj buducnosti naci netko tko bi to izbacio na Hrvatsko tržište. U Rijeci trenutno ima za kupiti talijansko izdanje ali naravno skuplji je za duplo nego u Italiji.

Nekada je bilo za kupiti Mikijev Almanah i još nešto slicno ali niti toga više nema. Trenutno postoji u prodaji nešto vezano za Disneyve junake ali je to jako siromašno. Neki strip na par strana s nekom igrackom unutra. Sa gledišta stripa katastrofa ali djeci maže oci igracka.


P.S. Nakon KRIMINAL-a valjda ce i TOPOLINO naci svoje mjesto

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 15/08/2006 : 17:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Ne zanimaju me novi,ali one stare klasicne diznijeve stripove bi volio viditi. Mislim na one Miki izdaje novine, Miki na divkjem zapadu itd.
Go to Top of Page

bristova
New Member



269 Posts

Member since 17/01/2002

Posted - 15/08/2006 : 17:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bristova a Private Message
quote:
Originally posted by asmojver





Nekada je bilo za kupiti Mikijev Almanah i još nešto slicno ali niti toga više nema. Trenutno postoji u prodaji nešto vezano za Disneyve junake ali je to jako siromašno. Neki strip na par strana s nekom igrackom unutra. Sa gledišta stripa katastrofa ali djeci maže oci igracka.


P.S. Nakon KRIMINAL-a valjda ce i TOPOLINO naci svoje mjesto





Pa ima Miki Maus i Miki Maus Maxi, izdanja od Egmonta. Znam dobro jer ih kupujem sinu kome je skoro šest godina.
Miki Maus dode kao ekvivalent Mikijevog Zabavnika koji je izlazio osamdesetih. Slican je po formatu i obimu stranica,u duplerici ima neka zanimljivost, tu su šale i trikovi, glavolomke..ima više prica koje su na malo strana (one duže po cca 13-17 stranica). U svakom broju uz strip dode i kakva prigodna igracka, karte ili pisaljka što klince prilicno veseli.
Ovaj Miki Maus Maxi je veci formatom, raskošnije opremljen sa više zanimljivosti, takoder popracen igrackom ali su price isto na malo stranica.
Price su sada sa malo nasilja, uz slabu ili nikakvu upletenost npr. vatrenog oružja, ako i ima pištolja ili automata tu su samo kao dekor i iz njih se u pravilu ne puca.
E pa to meni dode malo dosadno dok malenome citam price, mi smo ipak druga generacija

Kako živim u Rijeci Topolino i Paperino iz ranih osamdesetih su vrijedili zlata i citali smo ih ko ludi i kupovali u Trstu. Do Trsta je stvarno šala bila otici.

Pozdrav

Edited by - bristova on 15/08/2006 17:52:16
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 15/08/2006 : 19:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
meni je mikijev almanah uvijek bio zakon. Sada ga takoder volim procitati
ako cu ikada imati kakvu lovu, to ce biti prvo što cu kupiti
Kada je ponovno poceo Miki Maus na ovim prostorima prije nekih 10-ak godina, ispocetka su mi bili odlicni. Cak su vrtjeli i neke Barksove price. Kasnije mi se to razvodnilo

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Matara
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 01/08/2006

Posted - 15/08/2006 : 19:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Matara an ICQ Message  Send Matara a Private Message
ja imam miki mause iz 96 ako nekog zanima.imam negdje 15 komada.kao klinac sam to volio citat.

______________________________
ne volim knjige jer nemaju oblacice
Go to Top of Page

asmojver
New Member



Croatia
101 Posts

Member since 31/08/2002

Posted - 15/08/2006 : 19:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send asmojver a Private Message
Da naravno da u Disney-ovim stripovima nema nasilja, ima tipa Paji na glavu padne vaza ili Pata ga skine tortom u glavu...takav stil nasilja više je to prikazano kao nezgoda nego neki vid nasilja. Koristim stara imena disnijevih junaka jer stvarno neznam kako su ih ovi prekrstili. Jedne prilike sam naletio na neki crtic di su nekadašnji gaja,raja i vlaja sad Ivan, Petar i Marko. KATASTROFA

U Rijeci ja lako doci do topolina zbog blizine Italije ali isto tako šta ovdje živi podosta talijanskih državljana ciji klinci i njihovi roditelji radovito kupuju (skupljaju) Topolino.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26625 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/08/2006 : 22:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
imaš na engleskom.baš mi je prijatelj nedavno kupija jedan trade baje patka.izgleda super.
Go to Top of Page

mradje11
Junior Member



Canada
365 Posts

Member since 05/07/2004

Posted - 16/08/2006 : 03:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mradje11 an ICQ Message  Send mradje11 a Private Message
kod nas je izašao ''pustolovni miki'' pandan topolinu imam 7 brojeva, i ''džepni patak'' pandan njemackom ''lustiges taschenbuchu'' na 300 stranica, imam sva tri pred nekih 6-7 godina je to izašlo, unutra su odlicne i duhovite epizode
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16877 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/08/2006 : 09:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Nabavio sam prošle godine brojeve 4-8 „Pustolovni Miki” na 96 stranica, u Nikšicu su to na kioscima prodavali po cijeni 1,5 €, vjerovatno neke stare zalihe. Nisu to loše price, ali daleko je to od kvaliteta nekadašnjeg Mikijevog almanaha. Sjecam se npr. price „Paja kao lepa Lili”, a bilo je još mnogo dobrih.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000