forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Julia #1 - friški topic
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/08/2006 : 08:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Procitao jucer...

No prije nego me ubijete što otvaram novi topic, samo d se obranim da onaj drugi inficiran svim i svacim, a evo ovaj može biti cisto vezan uz prvi broj.

Zanimljiv plot, odlicne filmski kadrirane sekvence; a Berardi svako malo ubacuje oniristicke digresije kao i elemente iz trash filmske verzije Julije (što me podsjetilo na jedan Almodovarov film gdje unutar filma glumi lik iz sapunice). Lik je zanimljiv, ženstvena i odlucna mlada žena sa britkim smislom za humor i karizmom jednog lika Agathe Christie. Dobar scenarij za prvu epizodu sa analizom okruženja i osoblja serijala, al mislim da se nastavlja u drugom broju (jel stvarno)??? Utjecaji poznatih kriminalistickih autora, McBain, Chandler, Hitch?

Ono što me iznenadilo je kolicina poznatih licnosti koje su autori koristili za likove, a u zadnje vrijeme postajem paranoican i na sve strane uocujem stvari.

Whoopi Goldberg aka Emily



Alan Webb aka Johh Malkovich, John Goodman aka Big Ben (najgornjeg ne poznajem)




Morgan Freeman aka kapetan Clyde Carter




Maca

Julia



Audrey Hepburn s macom


Još jedan primjer moje paranoicnosti, na strani 28. neka sjena (lik, stvar?) u prvoj vinjeti gore - što predstavlja? Kao da se neka tanja verzija Hitcha ubacila u strip

Wealth beyond measure, outlander...

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 17/08/2006 : 08:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
ovo bi stvarno moglo biti dobro....a vjerojatno i je ;)

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 17/08/2006 : 08:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Nevjerojatno...

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 17/08/2006 : 08:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Sve te usporedbe vec imate na sajtu, pod JUNACI->JULIA. Cini mi se da Markosov tekst.

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/08/2006 : 08:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Eh, istina sad sam vidio, i Markos je to napomenuo u svome tekstu o Juliji:
http://www.stripovi.com/ju.asp

I samo da napomenem da me užasno nervirao font kojim su pisani Julijini unutarnji monolozi. Strašno se teško cita, a to mi je i cura primijetila. Da, eto kad sam spomenuo da je ženski lik glavni protagonist i da je dobar krimic onda se zainteresirala (prije je bilo ovo prvo). E, da, drugi broj crta Roi. Neobican izbor za crtaca. Jel Roi uopce kad kolaborirao sa Berardijem?

Wealth beyond measure, outlander...

Edited by - DeeCay on 17/08/2006 08:58:45
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 17/08/2006 : 09:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
jel berardi radio sve epizode il se scenaristi mijenjaju.....?

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 17/08/2006 : 09:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Procitao sam sinoc prvi broj i mogu reci da mi Julia nije ostavila neki extra dojam. Solidan krimic koji me nije mogao iznenaditi tj. imao sam osjecaj tko je krivac nakon prvog pojavljivanja ubojice(u tom trenutku se "naravno" ne zna da je to ubojica). Dosta predvidljiva radnja i scenarij ali odlicno kadrirano(što je i Deecay primjetio). Na trenutke me je Julia podsjetila na dr. Key Scarpetu.
Što se tice samog izdanja ODLICNO je napravljeno od prve do zadnje stranice. I na kraju naravno mala primjedba da niste preveli tko je napisao skladbu Natural woman u kvadraticu.

U svakom slucaju još jednom da kažem ODLICNO izdanje koje ce se nadam se zadržati na kioscima duže od 6 br.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 17/08/2006 : 09:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
jel došlo na kioske?

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/08/2006 : 10:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ova prica tek je prvi dio trilogije o Julijinom traganju za serijskim ubojicom, tak da cu nekog tužit ako ne objavite barem prve tri epizode.

U dvojci crta Roi, a u trojci Trigo, Soldi i Vannini (ne onaj Vannini, taj je propao)




Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 17/08/2006 : 12:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

jel berardi radio sve epizode il se scenaristi mijenjaju.....?

"...I only dream in black and white..."



Skoro sve je napisao Berardi ali uz pomoc drugih scenarista.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 17/08/2006 : 13:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Kako ovo dobro izgleda...!
Jedva cekam to procitat...!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/08/2006 : 14:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Ja sam jako zadovoljan prvim brojem. Naslovnica super, crtež mracan ali jako lijep, radnja zanimljiva. Strip ima ujednacen ritam i zato mi je malo zasmetalo što su završni prizori bili prekratki, sa površnom analizom ubojice. Ipak buduci da se nastavlja u još dva broja to mijenja stvari. Netko je primjetio da je teško citati dnevnik zbog fonta slova, istina bilo je prekasno to mijenjati u ovom broju ali u sljedecem ce to vjerojatno biti promjenjeno.

PS. jel izašla Julia na kioske u Zagrebu?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/08/2006 : 14:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Ja sam jako zadovoljan prvim brojem. Naslovnica super, crtež mracan ali jako lijep, radnja zanimljiva. Strip ima ujednacen ritam i zato mi je malo zasmetalo što su završni prizori bili prekratki, sa površnom analizom ubojice. Ipak buduci da se nastavlja u još dva broja to mijenja stvari. Netko je primjetio da je teško citati dnevnik zbog fonta slova, istina bilo je prekasno to mijenjati u ovom broju ali u sljedecem ce to vjerojatno biti promjenjeno.

PS. jel izašla Julia na kioske u Zagrebu?



Ubojica nije površno analiziran, buduci da se u pitanju trilogija tako da ce ubojica imati još dosta prilika prikazati nam svoje svjetonazore...

Tako je hello, samo onaj font kad citamo Julijine misli, ovako je sve oke. Isto tako, nek se malo pripazi i kod obracanja Juliji jer joj se malo obracaju sa miss, malo sa gospodice Kendall.

Mislim da sam vidio Juliu na kiosku u ZG, al nemojte me držat za rijec.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 17/08/2006 : 14:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
meni je strip odlican

scene su zbilja kadrirane filmski, te malo slušamo pricu izvan ureda, te gledamo ove kako igraju košarku, pa scene ubojstva, pa cudni kutevi...



if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 17/08/2006 : 14:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
ima ga (je) na kioscima.....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/08/2006 : 14:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by hello

Ja sam jako zadovoljan prvim brojem. Naslovnica super, crtež mracan ali jako lijep, radnja zanimljiva. Strip ima ujednacen ritam i zato mi je malo zasmetalo što su završni prizori bili prekratki, sa površnom analizom ubojice. Ipak buduci da se nastavlja u još dva broja to mijenja stvari. Netko je primjetio da je teško citati dnevnik zbog fonta slova, istina bilo je prekasno to mijenjati u ovom broju ali u sljedecem ce to vjerojatno biti promjenjeno.

PS. jel izašla Julia na kioske u Zagrebu?



Ubojica nije površno analiziran, buduci da se u pitanju trilogija tako da ce ubojica imati još dosta prilika prikazati nam svoje svjetonazore...

Tako je hello, samo onaj font kad citamo Julijine misli, ovako je sve oke. Isto tako, nek se malo pripazi i kod obracanja Juliji jer joj se malo obracaju sa miss, malo sa gospodice Kendall.

Mislim da sam vidio Juliu na kiosku u ZG, al nemojte me držat za rijec.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...


Pa i napisao sam buduci da se nastavlja u dva broja to mijenja stvari.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/08/2006 : 14:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by hello
Pa i napisao sam buduci da se nastavlja u dva broja to mijenja stvari.



mea culpa, mea culpa... Neko je vec napisao to pa sam tvoj uzeo kao primjer. Samo tako nastavi!

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 17/08/2006 : 16:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Nisam ga još imao priliku kupiti,ali malo sam razgledao Julijine naslovnice i mogu konstatirati da je prosjek bar za 9.5. Odlicno!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/08/2006 : 22:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
upravo sam ga procital
strip mi je odlican

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 17/08/2006 : 22:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
I ja bi rekao jako,jako dobro!
Puno je novih likova,sva sreca da sam prije stripa procitao Markosov tekst o glavnoj junakinji pa sam se pripremil na gomilu sporednih faca koje kroz pricu cirkuliraju.Super sam zadovoljan s zanrom,jer od kad nema Nick Ridera ovo je jedini krimi strip koji trenutno izlazi i pravo je osvjezenje u moru vesterna,horora i kombinacije toga dvoje!


I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 18/08/2006 : 08:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
Julija je odlicna, ali si onda postavljam pitanje....cemu ukidanje Nick Raidera i pojavljivanje Julije? Dal' se uopce može povuci neka paralela izmedu njih? Baš me zanima odgovor...... Marko? Netko kompetentniji?

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/08/2006 : 09:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
e ja je još nisam procitao, cura je morala bit prva, i jako joj se svida
na meni je danas red

inace, što se tice promjene tiskare, mislim da je kvaliteta naslovnica i uveza (hrbat) nešto lošija, ali se zato cini da je ljepilo bolje, usporedivanjem sa starim brojevima kita telera, vidi se da je format nešto manji (u širini), što se tiska i kvalitete papira tice, razlike nema
samo tako naprijed
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/08/2006 : 10:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

e ja je još nisam procitao, cura je morala bit prva, i jako joj se svida
na meni je danas red



Istu stvar sam ja napravio i preporucio kao to je strip za cure (usto da odamah opravdam zašto sam opet kupio neki strip), samo što sam ja isti dan procitao.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2006 : 11:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

Julija je odlicna, ali si onda postavljam pitanje....cemu ukidanje Nick Raidera i pojavljivanje Julije? Dal' se uopce može povuci neka paralela izmedu njih? Baš me zanima odgovor...... Marko? Netko kompetentniji?

"...I only dream in black and white..."


Nema paralele. Julia je startala '98, a Nick se ukinio 2005 (zbog lose prodaje, uglavnom).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/08/2006 : 11:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

e ja je još nisam procitao, cura je morala bit prva, i jako joj se svida
na meni je danas red

inace, što se tice promjene tiskare, mislim da je kvaliteta naslovnica i uveza (hrbat) nešto lošija, ali se zato cini da je ljepilo bolje, usporedivanjem sa starim brojevima kita telera, vidi se da je format nešto manji (u širini), što se tiska i kvalitete papira tice, razlike nema
samo tako naprijed


Back cover je nesto losije odstampan, da, a i tisak stripa unutra varira, od odlicnog do osrednjeg, bas se primjeti razlika u ostrini i intenzitetu crne boje. Nadam se da ce se iz VG potruditi skreniti tiskari paznju na to tako da sve skupa bude jos malo kvalitetnije.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/08/2006 : 12:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
jedino od svega me nervira onaj pisani teks - teško ga je procitat i zbilja se naprežeš i na kraju iznerviraš
neznam jel tak i u originalo ali ovako tiskan je pušiona

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000