forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nešto drugo...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/08/2006 : 19:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Nešto me u poslednje vreme sve više vuku oni "drugi" stripovi, koje sam, posle mog povratka u strip svet malo zapostavio. Tako da narucih par komada..I to u najboljem maniru "jaoj što je lepa naslovnica"...
Pa hajde, dok ja cekam poštara koji ne zvoni dvaput, vi mi recite da li sam napravio dobar izbor. Bolje sad da se razocaram nego kad vidim racun , a ako su dobri, da mi cekanje bude još teže..

Daklem ovako:




svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 31/08/2006 : 20:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Lijevi stupac je vrlo OK.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/08/2006 : 20:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Moram priznat da ti je izbor jako dobar. Jedino si se zajebo što si narucio Lone Wolf 2100, bolje bi ti bilo da si uzeo japanski original, Lone Wolf and Cub.

Samo mi nije jasno, ovo su sve trejdovi, ili? Jer vidim ovdje i naslovnice svešcica.

________________________
You are already dead.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/08/2006 : 20:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Jedino je Fell svešcica, ostalo su trejdovi. U cemu je razlika izmedju ova dva Lone wolfa???

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/08/2006 : 20:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Jedino je Fell svešcica, ostalo su trejdovi. U cemu je razlika izmedju ova dva Lone wolfa???


Lone Wolf and Cub je jedan od najboljih stripova ikad. Samurajski strip koji su radili Kazuo Koike i Goseki Kojima. Radnja se dogada u doba feudalnog Japana i prati lutajuceg ronina i njegovog sina.

Lone Wolf 2100 je loš pokušaj zgrtanja love na slavi LW&C. Princip je isti kao kod LW&C, samo što je radnja smještena u buducnosti i sve je prilicno loše odradeno. Americki izdavac Dark Horse ga je dao napraviti kad je vidio kako se dobro prodaje LW&C.

________________________
You are already dead.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/08/2006 : 20:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Znaci da sam se stvarno zeznuo. Jednom ja da se namolim da kupim ( i procitam mangu), kad ono corak..Ali dobro, ako su ostali dobri prebolecu amere-koji-hoce-da-budu-samuraji...;-))
Hvala na odgovoru.

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29248 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2006 : 20:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Probaj Prometheu (mada je meni iz te Mooreve ABC faze bolji LOEG 1 i Top 10 1& 2.
LW&C svakako originalnu seriju, to je FAN-TA-STI-CAN strip, ovo ne.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/08/2006 : 21:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Probaj Prometheu (mada je meni iz te Mooreve ABC faze bolji LOEG 1 i Top 10 1& 2.
LW&C svakako originalnu seriju, to je FAN-TA-STI-CAN strip, ovo ne.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Prometheu cu probati cim stigne, nadam se da je sada vec negde u blizini ;-)
A Lone wolfa 2100 sam narucio samo jednu knjigu na srecu, odoh da potražim tog "pravog".. Nadam se da ce mi se svideti, pošto sam malo "tvrd"što se odredjenih škola stripova tice. Od mangi sam procitao jedino Akiru i još nešto(mislim da se zove Fist of the northern star??), i nije mi se stil svideo uopšte. Mada, to je bilo pre desetak godina, pa rekoh da probam sad, pod stare dane..
A ni Watchmeni mi se nisu nešto posebno svideli, a eto uzeo sam ponovo Moore-a..Isti slucaj kao i sa mangom..Videcemo šta ce biti. M ada, LOEG imam, i to mi se vec svidja.
Iskreno, najviše me zanima kakav je ovaj Identity crisis.

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju

Edited by - manhunter on 31/08/2006 21:22:27
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2006 : 21:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Promethea - Moore. EOD.

Identity crisis - solidna pricica, lepo izvedena, karj malo škripi. Sigurno najbolji company crossover u poslednjih nekoliko godina, i verovatno jedini koji ima i smisla. Malo previše mracno za moj ukus.

Fallen angle - nisam citao, ali je relativno interesantna premisa. S tim što je David hit or miss. Ovo mu je omiljena tema, te bi trebao da bude hit, mada ne nužno.

Fell - teške, teške Ellisove morbidarije. Ali zacudo, veoma dobro funkcionišu. To, i Templesmith još malo pa je naucio da crta.

LW&C 2100 - vec su ti rekli.

Escapist - nisam citao, ali bi trebalo da bude barem Okej.

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/09/2006 : 12:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Od mangi sam procitao jedino Akiru i još nešto(mislim da se zove Fist of the northern star??), i nije mi se stil svideo uopšte.

Blizu, Fist of the North Star.
Nego, šta misliš otkud moj potpis?

________________________
You are already dead.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/09/2006 : 15:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by manhunter

Od mangi sam procitao jedino Akiru i još nešto(mislim da se zove Fist of the northern star??), i nije mi se stil svideo uopšte.

Blizu, Fist of the North Star.
Nego, šta misliš otkud moj potpis?

________________________
You are already dead.



Znao sam da je nešto tako, ali nisam bio siguran..Eh, kad je to bilo..Vidim ja da starim
A potpis je verovatno odatle, zar ne??

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/09/2006 : 16:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by manhunter

Od mangi sam procitao jedino Akiru i još nešto(mislim da se zove Fist of the northern star??), i nije mi se stil svideo uopšte.

Blizu, Fist of the North Star.
Nego, šta misliš otkud moj potpis?

________________________
You are already dead.



Znao sam da je nešto tako, ali nisam bio siguran..Eh, kad je to bilo..Vidim ja da starim
A potpis je verovatno odatle, zar ne??


Nego. :)

________________________
You are already dead.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/09/2006 : 18:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Danas mi je stigao jedan deo narudžbine, ovi ostali kasne
Izmedju ostalog i ovo:

Prelistao sam i ne izgleda loše, nego, da li bih trebao da znam neke detalje pre nego što pocnem da citam(ne mislim konkretno na ova dva junaka, vec na samu pricu), pošto znam da se ponekad prica proteže u više brojeva i izdanja..??

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 06/09/2006 : 19:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Sta je Fell fino izgleda naslovna a i Fallen angel?

We've got some half price cracked ice and miles and miles of carpet tiles,
T.V.s, deep freeze and David Bowie L.P.s.

No income tax, no V.A.T., no money back, no guarantee,
Black or white, rich or poor, we'll cut prices at a stroke.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26616 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/09/2006 : 19:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Danas mi je stigao jedan deo narudžbine, ovi ostali kasne
Izmedju ostalog i ovo:

Prelistao sam i ne izgleda loše, nego, da li bih trebao da znam neke detalje pre nego što pocnem da citam(ne mislim konkretno na ova dva junaka, vec na samu pricu), pošto znam da se ponekad prica proteže u više brojeva i izdanja..??

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju


NE!
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 06/09/2006 : 21:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
taj batman/dredd crossover je meni stvarno loš, bez ikakvog smisla, nema ni glavu ni rep

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 06/09/2006 : 21:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Sta je Fell fino izgleda naslovna a i Fallen angel?




Fallen Angel izgleda tako i unutra, a scenarij je još bolji.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/09/2006 : 21:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Sta je Fell fino izgleda naslovna a i Fallen angel?

We've got some half price cracked ice and miles and miles of carpet tiles,
T.V.s, deep freeze and David Bowie L.P.s.

No income tax, no V.A.T., no money back, no guarantee,
Black or white, rich or poor, we'll cut prices at a stroke.



Fallen angel još nisam dobio(moram još 15 dana da cekam), a Fell mi ovako na prvi pogled ne izgleda loše, kada budem procitao, reci cu ti mišljenje. Ovako, na prvi pogled, ima atmosferu od From hell, videcemo kakva je prica..

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/09/2006 : 21:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
A ubiste me u pojam sa ovim crossoverom Batman/Dredd...Tako ti je kad biraš stripove po naslovnicama :-((...
Odoh da citam malo, da se razocaram..

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 07/09/2006 : 01:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
Escapist - nisam citao, ali bi trebalo da bude barem Okej.




bash tako je.
nit smrdi nit mirishe...barem ova prva serija.
(nazovimo ga) V2 je vetj malo kvalitetniji...shto zbog BKVa koji je preuzeo ulogu piskarala shto zbog dobre crtachke ekipe od kojih je meni najdrazi jason alexander...
mozda se malo previshe oslanja na pop reference(shto za BKVa nije chudno ali ovaj put je u pitanju POPularni strip i njegovi nus produkti)ali posle prochitana prva dva broja uvidjam napokon neke potencijalno interesantne pravce u kome pricha (moze da) ide bez pomenutih tako da ova inkarnacija uistinu vredi....kao i 90 posto ostalih BKV pizdarija(usput - chuste li da napushta Runaways, svoje marvel chedo, jer otje da se malo vishe posveti svojim creator owned projektima - lichno, ochekujem i nadam se makar jedan sa omiljenim mu pencilerom sa ovijeh prostora - chika dzukom:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000