forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Charles Burns
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 03/09/2006 : 16:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Radi se o americkom strip autoru, zvijezdi tzv. nezavisnog stripa. Vecinu njegovih stripova u SAD-u su objavili Fantagraphic Books. U 80-ima se probio stripovima objavljenim u Spiegelmanovom casopisu Raw i omotima ploca uradenim za Sub Pop, legendarnu nezavisnu glazbenu etiketu iz Seattlea, kao i omotom Iggy Popove ploce Brick By Brick. S njegovim sam se radom prvi put susreo u našem Q-u, gdje je bila objavljena jedna epizoda njegova serijala El Borbah, bizarna kvazi detektivska SF prica s meksickim kecerom kao privatnim istražiteljem, sjajno i vrlo maštovito nacrtana. Ubrzo sam u MC-u kupio citav El Borbah album, koji preporucujem. Ali pravo Burnsovo remek djelo tek mi je nedavno palo u ruke. Radi se o stripu Black Hole, podebljem tvrdo ukoricenom albumu, u kojem Burns pripovijeda o odrastanju grupe srednjoškolaca u Seattlu sredinom 70-ih... Zamislite spoj teen sapunice a la Beverly Hills i psihološkog horrora... Nešto najbolje što sam procitao u zadnje vrijeme, ostavilo me paf i s neugodnim osjecajem da sam nešto slicno i sam proživio... U MC-u je ostalo još nekoliko primjeraka, nabavite, procitajte!

Ako ste vec procitali to i druge Burnsove stripove, što kažete na njegov rad?

nijedne nema bolje od naše policije

jaki
Advanced Member



Croatia
26616 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/09/2006 : 17:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
je li to Bonelli?
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 03/09/2006 : 19:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
Bonelli Burns??

onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1312 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 04/09/2006 : 09:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
Ja imam kod kuce njegov album Skin Deep. Super stvar. Želio bih nabaviti više od njega.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 04/09/2006 : 14:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
Skin Deep je NULA u odnosu na Black Hole.

u sljedecem broju Libre Libere predstavljam bas Burnsa, pa ako vam treba jos uvjeravanja prije nego ga kupite...

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29248 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/09/2006 : 14:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Black Hole stoji na ormaricu pokraj kreveta i ceka red. Ima dobre preporuke, ali me odbija crtez. Pretpostavljam da ce, kao i puno puta do sada, jednom kad prevladam odbojnost prema crtezu i krenem citati, kvalitet price pobijediti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 04/09/2006 : 17:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Ne slazem se s opisom da je Black Hole teen sapunica s psiholoskim hororom, bas sam se, prema opisu na koricama koji je isto tako totalno promasen, bojala da je rijec o tome, pa na srecu nije. Radi se o odrastanju, seksualnosti, spolno prenosivoj bolesti i otudjivanju. Beverly Hills i horor su nekako uvredljive paralele.

Marko: crtez je i meni bio, pogotovo nakon Sfara :), prilicno odbojan, utegnut i previse kontroliran (skoro pa bolesno pipljav) ali ta kolicina crne je stvarno dodatno (i potrebno) depresivna. :) Lakse ce ti biti nego s Campbellom. :)
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1312 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 04/09/2006 : 20:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
Crtež je strava i meni baš odgovara.
Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 04/09/2006 : 22:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
boc hvala ti kaj si mi posudio strip, procitao sam ga. odlican je, lako citljiv, crtež mi se jako svida. vracam ti ga cim se vidimo ;)
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 05/09/2006 : 20:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by vikic

boc hvala ti kaj si mi posudio strip, procitao sam ga. odlican je, lako citljiv, crtež mi se jako svida. vracam ti ga cim se vidimo ;)



Drago mi je da ti se svidio, mogu ti i El Borbaha posuditi.

Je li netko citao Burnsov Big Baby?

Meni crtež razara, ali cak nije toliko stvar u samom crtežu koliko u kadriranju i ritmu price... A one scene koje se odigravaju u snovima glavnih junaka meni jesu pomalo zastrašujuce, toliko da ti se ježi koža.

Uvodna scena, kada onaj momak secira žabu, stvarno te ostavi paf.

Melina, a o cemu se radi u teen sapunicama ako ne o odrastanju, budenju seksualnosti i otudenju?

Ali dobro, Beverly Hills nije bio najsretnija usporedba. Eventualno Melrose Place.

nijedne nema bolje od naše policije
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 05/09/2006 : 20:24:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

Skin Deep je NULA u odnosu na Black Hole.

u sljedecem broju Libre Libere predstavljam bas Burnsa, pa ako vam treba jos uvjeravanja prije nego ga kupite...

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr



To je papirnati ili internet casopis? Bi li mi mogao poslati to? Je li to onaj casopis u kojem su prije nekog vremena bili predstavljeni Clowes i još neki autori? Kad ce to izaci?

Priznaj sve!

nijedne nema bolje od naše policije
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 05/09/2006 : 21:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
BOC, mudrice, deder mi objasni sapunicu u Burnsu.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 05/09/2006 : 21:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
UDRI ga,teta melina, SAD - dok je josh na zemlji i omamljen!:))))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 05/09/2006 : 23:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by BOC

To je papirnati ili internet casopis? Bi li mi mogao poslati to? Je li to onaj casopis u kojem su prije nekog vremena bili predstavljeni Clowes i još neki autori? Kad ce to izaci?

papirnati. mogu. da. nemam pojma.

inace, jos ne znam ni sto cu tocno unutra ugurati. dogovor s urednikom je nesto od Burnsa, najvjerojatnije iz Black Hole. mozda nekakv tekstic, mozda ne. motiv je uglavnom da dobijem kunu dvije na brzinu, usput promovirajuci strip koji vrijedi.

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 06/09/2006 : 19:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Melina

BOC, mudrice, deder mi objasni sapunicu u Burnsu.



Ima muško ženskih odnosa, ima snošaja, ima moralno eticko ljubavnih problema, ima frustriranih pojedinaca, traceva i još štošta... Samo ima i ružnih likova pa nije baš Love & Rockets.

nijedne nema bolje od naše policije
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 06/09/2006 : 19:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
> Ima muško ženskih odnosa, ima snošaja, ima moralno eticko ljubavnih problema, ima frustriranih pojedinaca,
> traceva i još štošta...

Hm, znaci, moze se reci i da je Black Hole ista sapunjara kao sto je i Virgin Suicides! Ne, cekaj... isto kao i Donnie Darko! Ne, cekaj... Kids. Ne...

To jest: zasto bi djela koja ukljucuju teen protagoniste nuzno bila sapunjare?

Odnosno: nas dvoje ko da nismo citali isti strip!
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 06/09/2006 : 19:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Melina

Hm, znaci, moze se reci i da je Black Hole ista sapunjara kao sto je i Virgin Suicides! Ne, cekaj... isto kao i Donnie Darko! Ne, cekaj... Kids. Ne...

To jest: zasto bi djela koja ukljucuju teen protagoniste nuzno bila sapunjare?

Odnosno: nas dvoje ko da nismo citali isti strip!



Argh Melina pa ti se ozbiljno zakvacila... Meni i u Ghost World ima nešto od sapunice, uostalom ima i u Star Warsu pa eto ima i u Black Hole, nije baš ono klasicno "ke pasa maria? maldita, maldita!" ali htjedoh naglasiti da je to jedan od elemenata koje je Burns majstorski ukomponirao u skladnu cjelinu... A ti misli i sudi kako ti drago.

nijedne nema bolje od naše policije
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 06/09/2006 : 21:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
eee...jos da prodju dva para na kladionici pa sutra mogu u more comicsa po black hole.... :)

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000