forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 acco vs hermann
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 13/09/2006 : 15:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
@darth-vader : i ja sam stekao dojam da se covjek pomalo stidi B.Princea i Comanche. Po meni, tu je bilo nekakvih svada sa Gregom o kojima nije htio pricat.


kuži se u podtekstu neko razmimoilaženje s Gregom, ali opet nemožeš po svojim radovima pljuvati, kao nije to dobro...to mi se ne svida
no bože moj, citam njegove stripove, boli me briga za njega kao osobu, kao i Kustini filmovi ( odlicni, ali mi se Kusta kao osoba nikako ne svida )

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 13/09/2006 : 15:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
@darth-vader : i ja sam stekao dojam da se covjek pomalo stidi B.Princea i Comanche. Po meni, tu je bilo nekakvih svada sa Gregom o kojima nije htio pricat.


kuži se u podtekstu neko razmimoilaženje s Gregom, ali opet nemožeš po svojim radovima pljuvati, kao nije to dobro...to mi se ne svida
no bože moj, citam njegove stripove, boli me briga za njega kao osobu, kao i Kustini filmovi ( odlicni, ali mi se Kusta kao osoba nikako ne svida )

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 13/09/2006 : 19:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Originally posted by Aco
>I sretan rodendan,ako ti je danas.

Juccer, ali hvala! :)

>@darth-vader : i ja sam stekao dojam da se covjek pomalo stidi >B.Princea i Comanche. Po meni, tu je bilo nekakvih svada sa Gregom o >kojima nije htio pricat.

Iz verzije razgovora s njim koja je bila preduga za Playboy, ali che ichi u Kvadratu:

MACAN: Citaju li vas djeca?
HERMANN: Citaju „Bernarda Princea“ i „Comanche“. Djeca od deset do dvanaest godina pa do puberteta ... Zato me neki od citatelja pitaju zašto se ne vratim takvome tipu prica, a ja odgovaram da je to bilo moje „tinejdžersko“ razdoblje i kako takvo što više ne bih mogao više raditi. Odnosno, mogao bih, ali kontekst i teme tih stripova više ne bi bili isti, pokušao bih dublje uci u ljudsku cud i ponašanje jer me to zanima puno više od ljudi koji trce naokolo, preskacu prepreke i pucaju. To je, kad se zbroji, vrlo dosadno.
MACAN: Ostavili ste se tih stripova, znaci, jer su bili samo o zapletu, a ne o ljudima?
HERMANN: Ostavio sam ih se jer me Gregovi scenariji nisu više iznenadivali. Svaki put kada bi nova prica pocela znao sam tocno kako ce završiti. Pa sam prvo ostavio „Bernarda Princea“ jer sam htio poceti „Jeremiaha“, a nisam mogao crtati tri albuma godišnje. A kad se crta serija, više-manje je standard raditi jednu pricu godišnje. Pa sam rekao Gregu da želim napustiti jednu od njegovih serija i tražio ga neka odabere koju. Rekao je „Pusti #900;Bernarda Princea#900;!“ Nije baš bio sretan što odlazim jer smo zajedno radili dobar posao, ali imao sam pravo raditi vlastite projekte. Takav je život.
MACAN: Zašto je odabrao „Bernarda Princea“?
HERMANN: Zato što mu se cinilo da je za njega teže pronaci nove price. Vremena su u tome casu pocela smanjivati mogucnosti za egzoticne price. Svijet je danas tako malen da je gotovo nemoguce imati egzoticnu pustolovinu u nekom udaljenom zakutku Južne Amerike i tako. Znanje pokriva sve, znate, pa nema prašume u kojoj nitko nije bio. Tako da je to stvaralo poteškoce s „Bernardom Princeom“. S „Comanche“ je bilo lakše, jer ona nema veze sa sadašnjicom vec prica price s Divljega Zapada. Tako smo napravili još nekoliko albuma „Comanche“, ali postupno ... Pogledate li zadnja dva albuma, to više nije isti duh. Najbolji album je bio „Laramie“, a poslije ... Nije bilo dosadno, ali ništa me više nije ni uzbudivalo pa sam krenuo u „Tornjeve Bois-Maurya“.

mcn


Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 13/09/2006 : 19:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

dobio sam dojam da je Hermann nekako prepotentan
kao ono što je prije radio je bezveze, a ovo danas je genijalno
Meni je Comanche njegov daleko najbolji i najsavršeniji rad, covjek sada po tome nevideno pljuje
Tako je to obicno kod umjetnika. Neki previše hvale svoje pocetke, vecina uglavnom pljuje svoje pocetke. To mi se nikako ne svida. Postao s prva klasa s Comancheom i to cijeni care :)

Ovi albumi koje sada radi su mi vecinom loši, osrednji, ništa posebno. Jeremiah sada je takoder osrednji...gubi se u prosjecnosti.
Bolji poznavatelji njegova rada se možda nece složiti samnom, ali meni je Hermann prije 20 godina bio puno bolji. Zanimljiviji u krajnjoj liniji

if you only knew the power of the dark side



slažem se, mislim, njegovo je pravo da pljuje po sebi, ali meni su, a mislim i vecini, najbolji njegovi radovi od 75-te do 90-te, dakle prvih 10-tak epizoda jeremiaha, zadnjih 5 comanche i prvih 4-5 tornjeva
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000