forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN FORD - kartonci !!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 18/09/2006 : 14:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
Baš me zanima koliko vrijede AF kartonci ocuvani za 5 (npr. broj 4 ili broj 10), a koliko vrijede recimo bez zadnje korice ili s malo oštecenim hrbatom i koja su to u principu ocjene...
malo sam ga ufitiljio al hebi ga znatiželjan sam ( a i prodao bi nešto :)))))

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 18/09/2006 : 14:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
odi na aukcije pa ceš vidjeti

znalo ih je biti podosta i slabo su se prodavali
od 40 kuna na dalje

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 18/09/2006 : 14:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
ma je ziher ove kaj su skoro pa glanceri nedam ispod 200 kn, to je ipak izašlo 1971.g. :)))
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/09/2006 : 14:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Sad imaš polukartonce HC za tridesetak kuna...

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 18/09/2006 : 14:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
kaj su to polukartonci HC ??

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/09/2006 : 14:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Prvo ti moram reci da ne daješ olako ocjenu 5 (što je svojstveno pocetnicima).
Za brojeve 4 i 10 ako su stvarno za 5, možeš dobiti i do 300 kuna. S obzirom da su ipak vjerovatno ocuvani za 4, oko 200 kuna možeš tražiti. Sve ovisi da li ce ti naletjeti pravi kupac. Oštecen hrbat smanjuje cijenu za recimo 30-40 %, a nedostatak zadnje korice drasticno smanjuje cijenu (to se ne smatra cijelim stripom i cijena je cak 80-90 % manja). Ovo je samo moje mišljenje, na tebi je da malo iskoristiš opciju pretraživanje na aukcijama i naravno, cijenu možeš staviti koju te volja pa smanjiti ako ne bude išlo...

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander

Edited by - Obi-wan on 18/09/2006 14:59:43
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 18/09/2006 : 15:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Ako budeš marljivo radijo, možda prestaneš bit pocetnik, pa budeš davao ispravne ocjene, koje ce biti medunarodno priznate preko Ministarstva za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/09/2006 : 15:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
J.D., mIslim na novu HC verziju ALAN Ford Klasika, koji kombinira djelomicno tvrdocu starih kartonaca i originalnih naslovnica. A još su i svježiji i mirišu fino po svježem ljepilu.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/09/2006 : 16:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ocuvani za 5 , to znaci da su glanceri , da su u stanju "jebote ko ispeglani,kao da su otiskani prije 2 sekunde". Zato mozes dobiti vjerovatno izmedu 25 do 45 euro. Mnogi ce te pitati za sken prve/zadnje/hrbata jer neki daju 5 za strip koji je za tricu.

"Svake sedmice novi link u signature. Ove sedmice,super site: http://drawn.ca"
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/09/2006 : 16:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Cekaj da se porter javi pa da kaze definiciju glancera hehehehe.

"Svake sedmice novi link u signature. Ove sedmice,super site: http://drawn.ca"
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 18/09/2006 : 16:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
ma je ziher ove kaj su skoro pa glanceri nedam ispod 200 kn, to je ipak izašlo 1971.g. :)))


piše skoro pa glanceri
izmedu skoro pa glanceri i glanceri je cijeli svemir

imam doma sve fordove
ako hoceš mogu ti ih odskenirati da vidiš što sam placao 25 i 30 kuna
ako su tvoji takvi, onda možeš tražiti po 100 kuna ( moji su najcvršca petica s time da na nekima kemijskom u krugu piše originalan broj, što je bitno i zato strip nije glancer )

možeš ti tražiti 200 kuna, ali ti to nitko nece dati
mogao si u skorijoj prošlosti vidjeti kakvi kartonci nisu otišli 100 kuna, tako da 200 teško da ce proci
pogotovo sada kada su se pojavili HC klasici

što je glancer
glancer je strip kojeg nadem u More Comicsu nakon pola sata pretraživanja nekog novog Ludensa ( ponekad nema takvog )

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/09/2006 : 17:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
ma je ziher ove kaj su skoro pa glanceri nedam ispod 200 kn, to je ipak izašlo 1971.g. :)))


piše skoro pa glanceri
izmedu skoro pa glanceri i glanceri je cijeli svemir

imam doma sve fordove
ako hoceš mogu ti ih odskenirati da vidiš što sam placao 25 i 30 kuna
ako su tvoji takvi, onda možeš tražiti po 100 kuna ( moji su najcvršca petica s time da na nekima kemijskom u krugu piše originalan broj, što je bitno i zato strip nije glancer )

možeš ti tražiti 200 kuna, ali ti to nitko nece dati
mogao si u skorijoj prošlosti vidjeti kakvi kartonci nisu otišli 100 kuna, tako da 200 teško da ce proci
pogotovo sada kada su se pojavili HC klasici

što je glancer
glancer je strip kojeg nadem u More Comicsu nakon pola sata pretraživanja nekog novog Ludensa ( ponekad nema takvog )

if you only knew the power of the dark side


Ljudi su razliciti, ne možeš tvrditi da nitko nece dati. Evo pogledaj ovdje :

http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=64407

ili ovdje :

http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=214746

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander

Edited by - Obi-wan on 18/09/2006 17:10:53
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 18/09/2006 : 17:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
jebemti ovaj gornji je jaci,354 kn i rezerva nije dostignuta,
a strip ocuvan za -4!
ccc...

"When you have to shoot-shoot,don't talk!!!!!" -Tuco Ramirez
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 18/09/2006 : 17:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Cekaj da se porter javi pa da kaze definiciju glancera hehehehe.

"Svake sedmice novi link u signature. Ove sedmice,super site: http://drawn.ca"



Daj nemoj covjeka plasiti na samom pocetku,za ocjenjivanje mozes pogledati aukcije od Web-a on nije los u ocjenjivanju pa mozes uporediti.

Porter
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/09/2006 : 18:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Meni je nelogicno da se stari kartonac nabavi po ceni bliskoj ceni novih HC klasika. Ipak su to kartonci stari preko 30 godina. Ja bih radije imao kartonac bez zadnje korice (a i koji ce mi zadnja korica) nego nvi HC klasik, sam ugodjaj citanja i drzanja stripa u rukama je neuporedivo veci.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 18/09/2006 : 19:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
ja sam prodao ZOO Simfoniju za 140 kn

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 18/09/2006 : 19:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

ja sam prodao ZOO Simfoniju za 140 kn

Kako je ocuvan ne vrijedi ni 1.40 kn. :P

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 18/09/2006 : 19:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by VJ

quote:
Originally posted by srdjandj

ja sam prodao ZOO Simfoniju za 140 kn

Kako je ocuvan ne vrijedi ni 1.40 kn. :P



odnosno dobio sam u alan fordove borgise u protivvrednosti.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 18/09/2006 : 23:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Meni je nelogicno da se stari kartonac nabavi po ceni bliskoj ceni novih HC klasika


možeš reci da sam imao srecu, da sam jeo kruške ili nešto trece, ali ja sam svoje kartonce nabavio za 25-30 kuna komad. Tako je bilo.

Ovaj za -4 od 354 kune je bolest. Kod Napoleona sam uzeo jednog kartonca ocjena cvrsti 5 za 100 kuna ( zadnji koji mi je trebao ). Taj cvrsti pet je za vecinu ovdje glancer, ali nebitno...

ove dvije cijene su nerealne, jer poucen iskustvom i povijesno gledano ( aukciej ) to je iznimka ( možda se varam, ali ništa ne kupujem na aukcijama, samo gledam Fordove i cijene )
Kartonci su i kod onih lihvara na Trešnjevci uvijek išli za od 100-200 kuna. I kod njih se može nabaviti jeftinije nego na aukcijama, zbilja smiješno :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 19/09/2006 : 01:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ustvari, dobro je sto se i stari stripovi ako su malo osteceni mogu nabaviti po povoljnoj ceni. Jedno je to sto neki od nas zele imati nove stripove, drugi zele imati stare i retke stripove koji su takodje glanceri pa ih drze u kesicama i cak ih ni ne citaju. Meni je vazan sam osecaj citanja starog stripa, inace ponekad povezan i sa nostalgijom za starim vremenima a ponekad sa nekim drugim osecajem koji opet nema veze sa time (koji je, opet, na neki nacin slican osecaju kad se popnete na neki stari tavan i gledate cega sve tamo ima). Taj osecaj mi je nezamenjiv i nikad ne bih drzao strip u kesici cak i ako je vrhunski glancer i bio on glancer ili ne on i sluzi tome da ga citam pa cak i da nakon tog mog citanja prestane da bude toliki glancer koliki je bio . Zbog toga, ponavljam, drago mi je sto stari stripovi koji su malo osteceni imaju tako niske cene, ja upravo najvise volim nabaviti upravo takve stripove, pod uslovom da imaju sve stranice i prednju koricu, a to sto mozda nema zadnju koricu ili mu je ostecena rikna samo ce mi povecati draz posedovanja tog stripa time sto cu eventualno uloziti malo paznje i strpljenja da ga negde zalepim i popravim poneki nedostatak koji ima.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/09/2006 : 07:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
ma je ziher ove kaj su skoro pa glanceri nedam ispod 200 kn, to je ipak izašlo 1971.g. :)))


piše skoro pa glanceri
izmedu skoro pa glanceri i glanceri je cijeli svemir

imam doma sve fordove
ako hoceš mogu ti ih odskenirati da vidiš što sam placao 25 i 30 kuna
ako su tvoji takvi, onda možeš tražiti po 100 kuna ( moji su najcvršca petica s time da na nekima kemijskom u krugu piše originalan broj, što je bitno i zato strip nije glancer )

možeš ti tražiti 200 kuna, ali ti to nitko nece dati
mogao si u skorijoj prošlosti vidjeti kakvi kartonci nisu otišli 100 kuna, tako da 200 teško da ce proci
pogotovo sada kada su se pojavili HC klasici

što je glancer
glancer je strip kojeg nadem u More Comicsu nakon pola sata pretraživanja nekog novog Ludensa ( ponekad nema takvog )

if you only knew the power of the dark side


Ljudi su razliciti, ne možeš tvrditi da nitko nece dati. Evo pogledaj ovdje :

http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=64407

ili ovdje :

http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=214746

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander




htio bih se osvrnut na taj Broj 1 koji je prodan za 249 kn, moj koji upravo imam na aukciji je 250 kn a izgleda kao da je sad iz trgovine izašao, tako da me ne možete uvjeriti da ne vrijedi toliko i vi koji me nazivat pocetnikom (znaci ipak imam dobar osjecaj za filing :)))

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/09/2006 : 08:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
a možda ima neko ko bi mijenjao ili kaja znam povoljno prodao kartonce... i molim vas nemojte mi usporedivati ova nova bezlicna Klasik izdanja sa prvim izdanjima.. to je kao da usporeduješ Ficu i Ferrarija sa argumentom da su oboje automobili i imaju 4 kotaca.. Ko se bolje kuži vidi da ni crtež nije isti a kamoli prijevod nad kojim je ucinjena blasfemija (naravno legendarnog Nenada Brixy-a).. kad kažem crtež mislim i na kvalitetu papira a samim time i nacin sjencanja; ma jednostavno dan i noc..

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 19/09/2006 : 08:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
po cemu je ucinjena blasfemija na prijevodu
prijevod je isti ( nemoj reci da pod blasfemija misliš na to što su uzeli isti prijevod ? )

po cemu je klasik bezlican
jucer si tvrdio da neznaš što je to, a danas ti je klasik vec bezlican :)
Zanimljivo nadasve.

normalno da se klasik nemože usporediti s izdanjima iz 70. i 71. , ali je izdanje vrlo solidno. Imam doma oba. Originale vec dugo vremena, a klasik sada uzimam. Da ga mogu citati bez ikakvog straha i da ga eventualno mogu posuditi ( što ne radim, ali ima par ljudi koji paze kao ja pa im mogu posuditi )
Zamjerke klasiku se mogu uputiti na reklame na zadnjoj strani ( govorim o HC izdanju ) i što papir nije kao onaj na Ken Parkeru i malo lošijim bojama na naslovnici ( ne na svima )...

da završimo pricu
strip vrijedi koliko netko želi dati za njega
ako ti netko hoce dati 500 kuna, prodaj ga za 500
no ako si siguran da ti strip vrijedi 200 kuna, stavi cijenu 1 kunu pa ceš vidjeti dali ce se popeti do 200 ( stavi si i osiguranje da ti neode za manje ) pa gledaj

no nacelno ako kartonac, npr. broj 20 vrijedi preko 200 kuna, zašto onda nitko nece kupiti odlicno ocuvane brojeve oko 60 za 40 kuna ?( ako se ne varam Columbo ih je vrtio tjednima i zbilja su neki bili odlicno ocuvani )

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/09/2006 : 09:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
Nisam znao što je HC polukartonac a ne što je Klasik
Ok, možda sam krivo shvatio, ja sam mislio na ona ponovljena izdanja koja su pocela u Borgisovoj eri tamo negdje krajem 90-tih ne znam tocno kada. U tim izdanjima je potpuno drugi prijevod u odnosu na prva izdanja (urezalo mi se u pamcenje prica Ilijada kad Odisej sjedi na konjicu i umjesto antologijskih ''Hopa-cupa mi dva skupa'' on prosere ''Culjaj se amo, culjaj se tamo''... to je bilo toliko loše da mi se zgadilo)
A ako ima novijih Klasika sa originalnim prijevodom onda povlacim sve što sam rekao iako se i dalje to ne može usporediti sa kartoncima..
Nadam se da mi niko ne zamjera na neznanju pošto nisam kupio novi AF od pocetka novog numeriranja, s i ono kaj sam prije kupovao ne vrijedi niš, tako da bi se rado svega toga riješo, pa ako ima neko ko bi kupio ili mijenjao nek se javi...

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/09/2006 : 09:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
da se razumijemo poštujem samo Magnusa kao crtaca...

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/09/2006 : 10:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980

htio bih se osvrnut na taj Broj 1 koji je prodan za 249 kn, moj koji upravo imam na aukciji je 250 kn a izgleda kao da je sad iz trgovine izašao, tako da me ne možete uvjeriti da ne vrijedi toliko i vi koji me nazivat pocetnikom (znaci ipak imam dobar osjecaj za filing :)))

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...


Onaj koji te nazvao pocetnikom je isti onaj koji je predocio tu aukciju za 249 kuna. Mislio sam naravno pocetnik na aukcijama i u ocjenjivanju (što jesi po definiciji jer si nov clan). Osim toga, to se vidi po tvojem ocjenjivanju : 3+ nema zadnje korice (ako nema zadnje korice, nije 3+), 5- potpis na naslovnoj (ako ima potpis na naslovnoj, nije 5- ni slucajno), 2+ nema naslovnice (mora da se šališ), 5+ savršeno stanje (moš mislit ). Nisam naravno mislio ništa loše ni pogrdno. Ja vjerujem da ceš dobiti dobru cijenu, ali možda ceš morati cekati pravog kupca. A možda ti se posreci pa prodaš odmah (ljudi vole stare i ocuvane stripove)...
U svakom slucaju, ne dozvoli da ti drugi sole pamet, ti najbolje znaš koliko tvoji stripovi vrijede.

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander

Edited by - Obi-wan on 19/09/2006 10:46:52
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000