forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ALAN FORD - kartonci !!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/09/2006 : 10:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Meni je nelogicno da se stari kartonac nabavi po ceni bliskoj ceni novih HC klasika. Ipak su to kartonci stari preko 30 godina. Ja bih radije imao kartonac bez zadnje korice (a i koji ce mi zadnja korica) nego nvi HC klasik, sam ugodjaj citanja i drzanja stripa u rukama je neuporedivo veci.


Baš sam se zamislio nad ovim postom... Ja sam potpuno drugaciji. Kada bi mi netko ponudio za moju kolekciju, stari kartonac odlicno ocuvan ili novo HC izdanje, uzeo bih novi bez razmišljanja. Meni je ugodaj citanja novog + još HC definitivno bolji...

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/09/2006 : 13:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ---dp---

Meni je nelogicno da se stari kartonac nabavi po ceni bliskoj ceni novih HC klasika. Ipak su to kartonci stari preko 30 godina. Ja bih radije imao kartonac bez zadnje korice (a i koji ce mi zadnja korica) nego nvi HC klasik, sam ugodjaj citanja i drzanja stripa u rukama je neuporedivo veci.


Baš sam se zamislio nad ovim postom... Ja sam potpuno drugaciji. Kada bi mi netko ponudio za moju kolekciju, stari kartonac odlicno ocuvan ili novo HC izdanje, uzeo bih novi bez razmišljanja. Meni je ugodaj citanja novog + još HC definitivno bolji...

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander




eto ovo samo dokazuje staru narodnu da se o ukusima ne raspravlja

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/09/2006 : 13:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
hahaha ne mogu vjerovat prodao sam upravo br. 4 Zimska Idila za 250 kn, hvala obi-wan na lijepim željama ostvarile su se...

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/09/2006 : 18:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980

hahaha ne mogu vjerovat prodao sam upravo br. 4 Zimska Idila za 250 kn, hvala obi-wan na lijepim željama ostvarile su se...

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...


Naravno... Još jedan dokaz da nikada ne treba slušati ljude koji govore "ne može se, ne možeš ti to". Sve se može kada se hoce...
Ipak, ispoštuj još tih 8 dana aukcije za svaki slucaj...

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 19/09/2006 : 18:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Ocuvani za 5 , to znaci da su glanceri , da su u stanju "jebote ko ispeglani,kao da su otiskani prije 2 sekunde". Zato mozes dobiti vjerovatno izmedu 25 do 45 euro. Mnogi ce te pitati za sken prve/zadnje/hrbata jer neki daju 5 za strip koji je za tricu.


A jok Seinfelde! Ocjena 5 i glancer nisu jedno te isto, barem ne meni. Glancer je upravo to što si i opisao i njih je relativno malo. Ocjena 5 je odlicno ocuvan strip, ali nije glancer. Ja sam imao puno svojih AF za prodaju i vecina je bila jako dobro ocuvana, dobro bilo je i 3, cak i minus 3, ali nijedan nije bio "glancer". Iako bi najmanje desetak-dvadesetak stripova nekome i bilo najvjerojatnije i glancer.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 19/09/2006 : 18:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Vjeko1980

Nisam znao što je HC polukartonac a ne što je Klasik
Ok, možda sam krivo shvatio, ja sam mislio na ona ponovljena izdanja koja su pocela u Borgisovoj eri tamo negdje krajem 90-tih ne znam tocno kada. U tim izdanjima je potpuno drugi prijevod u odnosu na prva izdanja (urezalo mi se u pamcenje prica Ilijada kad Odisej sjedi na konjicu i umjesto antologijskih ''Hopa-cupa mi dva skupa'' on prosere ''Culjaj se amo, culjaj se tamo''... to je bilo toliko loše da mi se zgadilo)
A ako ima novijih Klasika sa originalnim prijevodom onda povlacim sve što sam rekao iako se i dalje to ne može usporediti sa kartoncima..
Nadam se da mi niko ne zamjera na neznanju pošto nisam kupio novi AF od pocetka novog numeriranja, s i ono kaj sam prije kupovao ne vrijedi niš, tako da bi se rado svega toga riješo, pa ako ima neko ko bi kupio ili mijenjao nek se javi...


Pa svi Alan Ford Klasik su sa "starim" (daleko najboljim), Brixy-jevim prijevodom. Imaš SC koji su slicni "kartoncima" i prodaju se na kioscima i HC (tvrde korice kao knjiga) koji su fenomenalni. I ne da se ne mogu usporediti sa "kartoncima", negu su debelo bolji. Odi u More Comics i pogledaj to pa ce ti sve biti jasno. Do sada ti je vec izašlo 38 komada. Cijena HC AF ti je 40 kuna pa ti vidi da li ti se isplati davati preko 100 kuna za stari "kartonac" ili 40 kuna za puno bolji AF sa istim prijevodom.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/09/2006 : 19:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Možete vi da pricate šta god hocete, ali ipak su stari Alan Fordovi kartonci ono pravo, baš zbog svoje starosti, i zato je i potražnja za njima prevelika, ne kažem da ovi HC Klasici nisu ok, jesu, stvarno su strava odradeni, ali to je samo za stalaže, da se cuvaju onako neprocitani, a ovi stari stripovi su zakon !!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/09/2006 : 19:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by seinfeld

Ocuvani za 5 , to znaci da su glanceri , da su u stanju "jebote ko ispeglani,kao da su otiskani prije 2 sekunde". Zato mozes dobiti vjerovatno izmedu 25 do 45 euro. Mnogi ce te pitati za sken prve/zadnje/hrbata jer neki daju 5 za strip koji je za tricu.


A jok Seinfelde! Ocjena 5 i glancer nisu jedno te isto, barem ne meni. Glancer je upravo to što si i opisao i njih je relativno malo. Ocjena 5 je odlicno ocuvan strip, ali nije glancer. Ja sam imao puno svojih AF za prodaju i vecina je bila jako dobro ocuvana, dobro bilo je i 3, cak i minus 3, ali nijedan nije bio "glancer". Iako bi najmanje desetak-dvadesetak stripova nekome i bilo najvjerojatnije i glancer.


Ocjene idu od 0 do 5.
5 je skoro savršeno ocuvan strip.
Kažem skoro jer savršenstvo ne postoji...
Ako petica ima nešto malo vidljivo na sebi, onda je to 5-

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander

Edited by - Obi-wan on 19/09/2006 19:22:01
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 20/09/2006 : 07:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by Vjeko1980

Nisam znao što je HC polukartonac a ne što je Klasik
Ok, možda sam krivo shvatio, ja sam mislio na ona ponovljena izdanja koja su pocela u Borgisovoj eri tamo negdje krajem 90-tih ne znam tocno kada. U tim izdanjima je potpuno drugi prijevod u odnosu na prva izdanja (urezalo mi se u pamcenje prica Ilijada kad Odisej sjedi na konjicu i umjesto antologijskih ''Hopa-cupa mi dva skupa'' on prosere ''Culjaj se amo, culjaj se tamo''... to je bilo toliko loše da mi se zgadilo)
A ako ima novijih Klasika sa originalnim prijevodom onda povlacim sve što sam rekao iako se i dalje to ne može usporediti sa kartoncima..
Nadam se da mi niko ne zamjera na neznanju pošto nisam kupio novi AF od pocetka novog numeriranja, s i ono kaj sam prije kupovao ne vrijedi niš, tako da bi se rado svega toga riješo, pa ako ima neko ko bi kupio ili mijenjao nek se javi...


Pa svi Alan Ford Klasik su sa "starim" (daleko najboljim), Brixy-jevim prijevodom. Imaš SC koji su slicni "kartoncima" i prodaju se na kioscima i HC (tvrde korice kao knjiga) koji su fenomenalni. I ne da se ne mogu usporediti sa "kartoncima", negu su debelo bolji. Odi u More Comics i pogledaj to pa ce ti sve biti jasno. Do sada ti je vec izašlo 38 komada. Cijena HC AF ti je 40 kuna pa ti vidi da li ti se isplati davati preko 100 kuna za stari "kartonac" ili 40 kuna za puno bolji AF sa istim prijevodom.



ah što reci nego da su ukusi i razmišljanja stvarno razliciti..
nazovite me seratorom ili pjesnikom al kad uzmem taj stari kartonac u ruke stvarno daje neki posebni osjecaj jer znam da on sam po sebi prica neku pricu.. baš zbog toga jer ga ja nisam kupio nego je promijenio ko zna koliko vlasnika prije mene, i mogu se samo pitat ko je u njemu sve uživao isto kao i ja, a opet moj ego je pun kad znam da ce i ostat kod mene (pritom ne mislim na duplice koje upravo prodajem:)))

eto nadam se da srdjandj i ostali iz afirmacijeske grupe podržavaju ovakav moj stav, a vama koji mislite da su nekakva izdanja iz 2000. godine uopce za usporedbu sa starim kartoncima, nadam se da sam bar malo otvorio oci...

Hvala, hvala ne treba aplauz :))))

Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/09/2006 : 16:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Meni ne moraš otvarati oci. Ja sam imao dvadestak "kartonaca" i poceo sam kupovati stripove negdje oko 1974 , tako da znam sve o tome.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/09/2006 : 16:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Meni ne moraš otvarati oci. Ja sam imao dvadestak "kartonaca" i poceo sam kupovati stripove negdje oko 1974 , tako da znam sve o tome.


Ja sam jednom vidio kartonca, mislim da je bio broj 5, ali nisam kupio jer je tip tražio 20 kuna, što mi se cinilo previše...

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/09/2006 : 18:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan
Kažem skoro jer savršenstvo ne postoji...


Postoji. To je "glancer" .
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6407 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 20/09/2006 : 18:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Taj tvrdoukoriceni Klasik je dobar jedino zbog 'izdržljivosti'.
Osobno, doživljaj citanja mi je neusporediv i s Vjesnikovim reprintima i Trobrojima, kamoli ne s famoznim 'kartoncima': Klasik je nekako sterilan, a rucno upisivana slova i stari papir, nije to samo nostalgija, to je i bliže duhu Grupe TNT od plastificiranih tvrdih korica...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/09/2006 : 19:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Taj tvrdoukoriceni Klasik je dobar jedino zbog 'izdržljivosti'.
Osobno, doživljaj citanja mi je neusporediv i s Vjesnikovim reprintima i Trobrojima, kamoli ne s famoznim 'kartoncima': Klasik je nekako sterilan, a rucno upisivana slova i stari papir, nije to samo nostalgija, to je i bliže duhu Grupe TNT od plastificiranih tvrdih korica...

e, sa ovom tvojom definicijom se u potpunosti slažem.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 20/09/2006 : 19:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
aplauz i za Vjeku i za Valtera, od mene. Doduse, ne znam kakav je to aplauz od jednog coveka, ali i to je u duhu grupe TNT
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/09/2006 : 22:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ma kakva stara sranja, još cete pokupiti neke boleštine od starog papira. Živjeli novi stripovi...

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 21/09/2006 : 07:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Pozivam sve kojima se gade stari stripovi (posebno ZS, LMS i Superstrip biblioteka, a i sve ostalo naravno) da se osecaju slobodnim da mi iste poklone. Vrlo rado cu ih osloboditi predmeta njihovog gadjenja
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 21/09/2006 : 07:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
i ja bih podijelio sve vrste takvih bolesti uzrokovanih starim papirom, pa nemojte oklijevati i meni uz štovanom DP (jel to ''druže plavi'' ili..?:))) kojeg pokloniti:))
rado cu cak i dati u zamjenu najnovije prelijepe tanke Fordove za ogavne prljave stare kartonce..:)

Bolje imat pet dobrih prijatelja nego jednog neprijatelja
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/09/2006 : 10:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Namam starih. Ali da imam, brzo bi ih se rješio. Ne znam da li bi poklanjao, ali na aukcije bi išli samo tako.

"Njegovi neuspjesi nadilaze tude uspjehe"
Alexander
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 21/09/2006 : 11:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by VALTER

Taj tvrdoukoriceni Klasik je dobar jedino zbog 'izdržljivosti'.
Osobno, doživljaj citanja mi je neusporediv i s Vjesnikovim reprintima i Trobrojima, kamoli ne s famoznim 'kartoncima': Klasik je nekako sterilan, a rucno upisivana slova i stari papir, nije to samo nostalgija, to je i bliže duhu Grupe TNT od plastificiranih tvrdih korica...

e, sa ovom tvojom definicijom se u potpunosti slažem.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!



i ja....ipak ima nešto u tome kad se u stripu može "namirisati" starost....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 21/09/2006 : 11:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
ajde hvala bogu da ima više istomišljenika koji cijene prave stvari...
ŽIVJELI!!!

Bolje imat pet dobrih prijatelja nego jednog neprijatelja
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000